راهنمایی

یک گوینده بومی با استفاده از مدلهای لهجه چگونه به نظر می رسدنوشته شده توسط لوکا لمپاریلو
باید راه دیگری وجود داشته باشد،اما من به خودم گفتم دلسرد. آن طور که به نظر می رسید من ساعتهای زیادی را صرف گوش دادنهای مجدد به یک آهنگ صوتی به زبان آلمانی کرده بودم چون سعی می کردم تا حد ممکن از آن تقلید کنم
من می توانم آواها را ایجاد کنم، اما وقتی سعی می کنم که ریتم، گام و حالت آهنگین آلمانی زبانها رو ایجاد کنم ، مدام شکست می خورم. اوضاع بدتر هم می شود، وقتی سعی می کنم بدون استفاده از فایل صوتی متن را بلند بلند برای خودم بخوانم. من می خواهم مانند آلمانی زبانها باشم، اما وقتی از نوار کپی برداری می کنم حس می کنم شبیه شیادی شدم که می خواهد خودش را جای آلمانی ها جا بزند. نه مانند زبان
.مادری، اما شبیه کسی که یک تقلید ضعیف از آن را انجام می دهد
من نمی خواستم تقلید کنم ،و صدای شخصی دیگر را کپی کنم.در ذهنم می خواستم یک گویشور بومی زبان آلمانی باشم وصدای آلمانی خودم را پیدا کنم.میخواستم مثل هر آلمانی بومی بفهمم و بفهمانم بنابراین سخت تمرین کردم و تحقیقات زیادی انجام دادم تا اینکه بلاخره یک روز فهمیدم
راه حل ساده بود. من فقط سه چیز را در نظر گرفتم: صوتی ، متن چاپ شده و مداد.

با گوش دادن با توجه و نشانه گذاری متن، من قادر به ایجاد یک سیستم بصری بصری برای رمزگشایی الگوهای آوایی هر زبان است.
این سیستم عمدتا بر روی صدای انفوزیون تمرکز دارد - تغییرات ظریف در زمین و تنهایی که به طور طبیعی وقتی صحبت می کنیم، صرف نظر از زبان ما صحبت می کنیم.

این تغییرات زمین بخش مهمی از ارتباطات انسان است. در بسیاری از زبان ها، آنها می توانند یک سوال را از یک بیانیه، یک بیانیه شاد از یک عصبانی و یک سخنرانی بومی از سخنان یک خارجی جدا کنند.
لهجه ، طیف گسترده ای ازنقشهای ظریف اما مهم را درهر زبانی که امروزه در کره زمین صحبت می شود ایفا می کند
پس چرا این قدر کم در دوره ها و متن های یادگیری زبان تحت پوشش قرار می گیرد
دلایل زیادی برای این وجود دارد، اما من اعتقاد دارم که این امر عمدتا اتفاق می افتد زیرا سیستم های بصری آسان و سازگار برای ضبط و مطالعه الگوهای نوشتاری زبان ها وجود ندارد.
برای یادگیری واژه ها ما زبان ولغت نامه هایی نوشته ایم
برای یادگیری صداها عاشقانه سازی کرده ایم و International Phonetic Alphabet (IPA).
برای الگوهای intonation ... هیچ چیز. یا حداقل، هیچ چیز بصری، آسان و بتنی. هزاران مقاله علمی وجود دارد که نشان می دهد انواع نمودارها، الگوهای صدای پیچیده و توضیحات متفکرانه و ناسازگاری بر روی پارچه آوایی زبان های بی شماری وجود دارد. این یک گنجینه برای دانشگاهیان است، اما برای اکثر زبان آموزان کاربرد کمی دارد یا کاربردی ندارد.
به همین دلیل است که من یک سیستم را برای ایجاد ذهنیت برای آموزگاران زبان فراهم کرده ام، بنابراین می توان آن را فقط به عنوان کلمات و صداهای مورد مطالعه قرار داد و آنها را آموخت.

امروز، من می خواهم مبانی آن سیستم را به شما آموزش دهم، بنابراین می توانید از آن در یادگیری خود استفاده کنید.

آماده اید؟ بیایید شروع کنیم.

آماده سازی خودت


من توصیه می کنم به عنوان بخشی از گوش دادن و خواندن ، به عنوان یکی از مهم ترین و موثر ترین فعالیت ها برای به دست آوردن یک لهجه عالی در هر زبان، مطالعه کنید.
برای این که انجام این فعالیت موثر باشد به موارد زیر نیاز دارید:
-نسخه ای چاپی از متن یا گفتگو به زبان مقصد
-صوت آن متن یا گفتگو که به یک یا چند زبان مادری صحبت می شود
-وسیله ای برای پخش آن صوت(معمولا رایانه،تلفن هوشمند یا پخش کننده یmp3 )
-یک مداد برای علامت گذاری متن

گام اول: به هر جمله دو بار گوش دهید


بیایید تصور کنیم که شما انگلیسی را می آموزید و انتخاب کردید که متن یک متن داده شده را تمرین کنید.

وظیفه شما در اینجا ساده است:

فقط خواندن و گوش دادن به کل متن دو بار .

این به این معنی است که فشار دادن روی صدا و پیگیری همراه است، خواندن کلمات با چشمان خود را به عنوان شما می شنوید زبان مادری خواندن کلمات با صدای بلند.
"October 31 is a night for fun and fright. Children of all ages dress up in costumes. There are little girls who dress up as fairies, princesses, ballerinas and the like. There are little boys who dress up as firefighters, policemen and superheroes. You also have the children who dress up as furry animals or ghoulish ghosts. One thing is certain, no matter what costume you choose, there is sure to be a lot of candy and chocolate involved on Halloween.

I can remember going 'trick or treating' as a child and using a pillow case as my goodie bag. This ensured that I would have plenty of room for the ridiculous amounts of chocolate that I collected. I remember having many stomach aches in the week that followed Halloween. I probably had enough candy to last a month, but I ate it all within a few days. Some parents take their children's candy and will only allow them a certain amount each day. However, my mom wanted to get it over with. She thought it was better to let me eat it all at once than to have to listen to me whine about candy for a whole month.

You might have the impression that Halloween is just for kids, but you would be wrong. Many adults take part in the festivities as well. For example, there are many parties that take place all over the city. Most people dress up in costumes and often there are prizes given for the best ones. Some adults spend months, and a lot of money, coming up with unique and elaborate costumes. I believe that some adults have more fun on Halloween than most children do.

Furthermore, many adults and teenagers like to set off fireworks and firecrackers. There are often wonderful firework displays at parks and schools. Usually they are put on by firefighters to make sure that nobody gets hurt. October 31 is generally not a peaceful night, so if you think you will be going to bed early, you had better think again. Often there are teenagers setting off firecrackers until all hours of the morning.
"

در حالی که گوش دادن و خواندن، مطمئن شوید که شما به راحتی نشسته اید، با متن که در پیش رو قرار دارد. موقعیت بدن شما می تواند بر میزان تمرکز و جذب اطلاعات تأثیر بگذارد، بنابراین سعی کنید هنگام خواندن نشستن، پشت خود را مستقیم بگیرید.

انجام این حداقل دو یا سه بار قبل از حرکت.

مرحله 2: تقسیم هر جمله به تناوب


هنگامی که احکام با صدای بلند به طور طبیعی صحبت می شود، اغلب آنها دارای چند مکث هستند، در حالی که بلندگو برای یک لحظه متوقف می شود قبل از ادامه.
برخی از این مکث ها با نشانه گذاری، مانند یک کاما یا نقطه مشخص شده اند. بعضی ها هم مشخص نیستند.

با استفاده از این مکث ها به عنوان نقطه توقف طبیعی، می توان جملات را به "تکه ها" یا قطعات کوچکتر تقسیم کرد.
در مرحله دوم فرایند گوش دادن و خواندن، باید مکثهای بین قسمتهای مختلف را تعیین و آنها رابر روی متن خود علامت گذاری کنید
این افزودنی ساده به مغز شما اجازه می دهد که جملات پیچیده را به قسمتهای کوتاه تر تقسیم وآنها را راحت تر هضم کند برای تجسم بهتر،من دوست دارم که مکثها در متن نمایان باشنداین مرحله ساده کمک می کند تا تکه های به دست آمده از لحاظ بصری نیز از یکدیگرمتمایز باشند و در هنگام خواندن واضح تر جلوه کنند
در اینجا اولین سطر به چند بخش تقسیم شده است"October 31 // is a night for fun and fright. Children of all ages // dress up in costumes. There are little girls // who dress up as fairies //, princesses //, ballerinas // and the like.

There are little boys// who dress up as firefighters //, policemen // and superheroes. You also have the children //who dress up as furry animals // or ghoulish ghosts. One thing is certain,// no matter what costume you choose,// there is sure to be a lot of candy and chocolate // involved on Halloween.
"

گام 3: گوش دادن مجدد و علامت گذاری تغییرات در تن
با متن خود مشخص شده و به تکه تکه تقسیم می شود، در حال حاضر آسان تر خواهد بود تا شناسایی تغییرات درونیتونی مهم رخ دهد. این به این دلیل است که هر تکه ای از زبان معمولا با تغییر در زمین، یا از لحن کم به شدت تن، یا تن بالا به تن کم پایان می یابد.
در این مرحله نیاز است که متن را دوباره با فلشهایی که به سمت بالا(⤴) یا پایین(⤵) خمیده شده اند علامت گذاری کنید.این فلشها به ترتیب نشان دهنده یک گام در حال افزایش و یا گام در حال سقوط هستند این فلشها را باید بالاتر از آخرین کلمه یا عنصر هر قطعه نوشت
البته، قبل از شروع، شما باید دوباره به متن گوش کنید و بفهمید که هر کدام از بخش ها به تن در حال افزایش یا تن در حال سقوط است.

اگر از شنیدن تغییرات زمین دچار مشکل شده اید، ممکن است بخواهید دست خود را بر روی دکمه مکث نگه دارید و به چندین بار گوش دهید. هنگامی که مطمئن هستید که زمین چگونه تغییر می کند، می توانید فلش های خود را روی صفحه چاپ کنید.
در پاراگراف اول متن ما دوباره ، این بار با فلش هایی نوع لهجه (intonation) مشخص شده است.(با توجه به محدودیت های فنی، فلش های ما در کنار کلمات موثرند و هیچکدام،از آنها مهمتر نیست)
- "October 31 ⤴// is a night for fun and fright ⤵. Children of all ages ⤴// dress up in co ⤵-stumes. There are little girls ⤴// who dress up as fairies ⤴//, princesses ⤴//, ballerinas ⤴//and the li- ⤵ke. There are little boys ⤴// who dress up as firefighters ⤴//, policemen ⤴// and super ⤵heroes. You also have the children ⤴// who dress up as furry animals ⤴// or ghoulish ghosts ⤵. One thing is cer ⤵-tain//, no matter what costume you choose ⤴//, there is sure to be a lot of candy and chocolate ⤴// involved on Hal-lo-ween ⤵. "
-

زمان گرفتن یک تاکید بزرگ


پس از تکمیل هر سه مرحله فوق، یک رکورد معتبر از نحوه صحبت کردن زبان مادری خواهید داشت.
خواهی فهمید:
- جایی که آنها مکث می کنند (برای تأکید، تنفس و غیره)
- جایی که صدای آنها را بالا می برد
- از کجا صدای صدای آنها کم است.
در این مرحله وارد که وارد شوید، شما همچنین به فایل صوتی متن چندین بار گوش داده اید، بنابراین باید درک خوبی از چیزهایی مانند تلفظ و استرس کلمه داشته باشید و آنهارا به خاطر بسپارید.
در نتیجه این مراحل، اکنون می توانید از متن چاپ شده و مشخص شده خود به عنوان یک منبع تلفظ و شعاع استفاده کنید که می توانید برای تمرین و بهبود مهارت های خود استفاده کنید.
آن را مانند ورق موسیقی فکر کنید. هر موسیقیدان می تواند سعی کند آهنگ 'گوش' را پخش کند، اما اغلب باعث اشتباهات و تغییرات زیادی از قطعه واقعی خواهد شد. موسیقیدانانی که واقعا میخواهند یک قطعه را یاد بگیرند، معمولا ورق را خریداری می کنند و یا خود را ضبط می کنند.
با استفاده از روش گوش دادن و خواندن، شما اساسا یاد می گیرید که چگونه متن گفتاری را از حالت شنیداری آن به موسیقی درصفحه که به راحتی قابل خواندن است رونویسی کنید.
هنگامی شما به "ورق موسیقی" اجازه ی هدر رفتن نمی دهید که آن را به از بین نبردید. آن را بخوانید، تصحیح کنید، رد پایش را بگیرید، و تمرین کنید، به نحوی که می توانید. و البته که، در صورت امکان بازخورد دریافت خواهید کرد. از متن نهایی خود به عنوان یک ابزار تصحیح کننده استفاده کنید که شما را به صدای ملودی و تلفظ آن نزدیک و نزدیک تر می کند.
من صدها دانشجو در سراسر جهان آموزش داده ام تا صدای خود را به روش غیر سنتی برسانم و می توانم به شما اطمینان دهم که با داشتن ذهنیت درست، انگیزه و همچنین آموزش مناسب، می توانید نتایج واقعا شگفت انگیزی را به دست آورید.

مباحث مرتبط:

Comments

Filter by Language:
 2 All
Soniaaaaaaa profile picture SoniaaaaaaaApril 2022
I listen to English, Japanese, German, Russian, etc. songs. I can sing with them
فارسی
Soniaaaaaaa profile picture SoniaaaaaaaApril 2022
من اهنگ های خارجی گوش میکنم
فارسی