Abi

NEW ARTICLE

Kuidas kõlada emakeelena kõnelejana tänu intonatsioonimudelitele

Kirjutas Luca Lampariello .

„Seal peab olema teine võimalus,” ütlesin mina ise, julgustanud.

Olin veetnud seda, mis tundus lugematuid tunde kuulates ja kuulates saksa keele helirada, püüdes seda võimalikult täpselt jäljendada.
Ma võin helid teha, aga kui ma püüdsin jäljendada saksa emakeelena rütmi, pigi ja musikaalsust, jäin ma lühikeseks. Asjad muutusid veelgi hullemaks, kui ma proovisin teksti enda jaoks valjusti lugeda, ilma helita kui viiteid. Tahtsin kõlada saksa keelena, kuid hääle kopeerimine lindile pani mind tundma impostorina. Mitte nagu emakeelena kõneleja, kuid nagu keegi teeb kehva mulje.
Ma ei tahtnud muljeid teha ja kellegi häält kopeerida. Minu meelest tahtsin olla saksa emakeelena kõneleja ja leida oma Saksa hääl. Ma tahtsin rääkida, mõista ja mõista, nagu iga füüsiline sündinud saksa. Ma harjutasin kõvasti ja tegin palju uuringuid. Ühel päeval mõtlesin ma lõpuks välja.
Lahendus oli lihtne. Ma vajasin ainult kolm asja: heli , trükitud tekst ja pliiats.

Tähelepanelikult kuulates ja teksti märgistades suutsin arendada intuitiivse visuaalse süsteemi mis tahes keele foneetiliste mustrite dekodeerimiseks.
See süsteem keskendub peamiselt intonatsioonile - pimeduse ja tooni peened muutused, mis esinevad loomulikult, kui räägime, olenemata sellest, millises keeles me räägime.

Need pigi muutused on inimeste suhtlemise põhiosa. Paljudes keeltes võivad nad eristada küsimuse avaldisest, õnnelikust vihast, ja kohaliku keelt välismaalase kõnest.
Intonatsioon mängib mitmesuguseid peent-kuid-olulisi rolle igal täna planeedil räägitavas keeles.

Miks siis keeleõppekursustel ja -tekstidel nii harva?
Selle põhjuseks on palju, kuid ma usun, et see juhtub peamiselt seetõttu, et keelte intonatsioonimustrite salvestamiseks ja uurimiseks pole intuitiivselt lihtsat ja järjekindlat süsteemi.
Sõnade õppimiseks on meil kirjutatud keel ja sõnastikud.

Helide õppimiseks on meil latiniseerimine ja International Phonetic Alphabet (IPA) .
Intonatsiooni mustrid ... midagi. Või vähemalt midagi intuitiivset, lihtsat ja konkreetset. Seal on tuhandeid akadeemilisi dokumente, mis näitavad igasuguseid diagramme, keerulisi helimustreid ja eruditeid ning lugematuid selgitusi ja häireid lugematu keele foneetilise kangaga. See on akadeemikute aarde, kuid enamiku keeleõppijate jaoks on see praktiliselt vähe või üldse mitte.
Sellepärast olen välja töötanud süsteemi, mis muudab intonatsiooni keeleõppijatele kättesaadavaks, nii et seda saab õppida ja õppida nagu sõnad ja helid.

Täna tahan teile õpetada selle süsteemi põhitõdesid, et saaksite seda kasutada oma õppes.

Valmis? Alustame.

Ettevalmistamine ise


Ma soovitan õppida intonatsiooni kuulamise ja lugemise osana, mis on üks peamisi ja tõhusamaid tegevusi suure rõhu saamiseks igas keeles.
Selleks, et seda toimingut tõhusalt teha, peate:
- teksti või dialoogi trükitud koopia teie sihtkeeles.
- selle teksti või dialoogi heli, mida räägivad üks või mitu emakeelt kõnelejat.
- vahend selle heli esitamiseks (tavaliselt arvuti, nutitelefon või mp3-mängija)
- pliiats teksti tähistamiseks.

1. samm: kuulake iga lauset kaks korda


Kujutlege, et te õppite inglise keelt ja olete valinud antud teksti intonatsiooni.

Sinu ülesanne on siin lihtne:

Lihtsalt lugege ja kuulake kogu teksti kaks korda .

See tähendab, et vajutate heli mängimiseks ja järgite seda, lugedes sõnu silmadega, kui kuulete emakeelena kõnelejat, kes sõnasid valjusti luges.
"October 31 is a night for fun and fright. Children of all ages dress up in costumes. There are little girls who dress up as fairies, princesses, ballerinas and the like. There are little boys who dress up as firefighters, policemen and superheroes. You also have the children who dress up as furry animals or ghoulish ghosts. One thing is certain, no matter what costume you choose, there is sure to be a lot of candy and chocolate involved on Halloween.

I can remember going 'trick or treating' as a child and using a pillow case as my goodie bag. This ensured that I would have plenty of room for the ridiculous amounts of chocolate that I collected. I remember having many stomach aches in the week that followed Halloween. I probably had enough candy to last a month, but I ate it all within a few days. Some parents take their children's candy and will only allow them a certain amount each day. However, my mom wanted to get it over with. She thought it was better to let me eat it all at once than to have to listen to me whine about candy for a whole month.

You might have the impression that Halloween is just for kids, but you would be wrong. Many adults take part in the festivities as well. For example, there are many parties that take place all over the city. Most people dress up in costumes and often there are prizes given for the best ones. Some adults spend months, and a lot of money, coming up with unique and elaborate costumes. I believe that some adults have more fun on Halloween than most children do.

Furthermore, many adults and teenagers like to set off fireworks and firecrackers. There are often wonderful firework displays at parks and schools. Usually they are put on by firefighters to make sure that nobody gets hurt. October 31 is generally not a peaceful night, so if you think you will be going to bed early, you had better think again. Often there are teenagers setting off firecrackers until all hours of the morning.
"

Kuulamise ja lugemise ajal veenduge, et istute mugavalt, koos teie ees oleva tekstiga. Teie keha positsioon võib mõjutada teie keskendumist ja informatsiooni kogumist, nii et proovige lugedes lugeda selja sirgelt.

Tehke seda vähemalt kaks või kolm korda enne liikumist.

Samm 2: Jagage iga lauset tükkideks


Kui lauseid räägitakse loomulikult, sisaldavad need sageli pausid, kus kõneleja peatub hetkeks enne jätkamist.
Mõned neist pausidest on tähistatud kirjavahemärkidega, näiteks komaga või perioodiga. Mõned ei ole.

Kasutades neid pausid kui looduslikke katkestusi , saame jagada laused 'tükkideks' või väiksemateks tükkideks.
Kuulamise ja lugemise teise etapi jaoks peaksite need pausi otside vahel leidma ja märkima need tekstile.

See lihtne lisamine võimaldab teie aju lõhkuda keerulisi lauseid lühemateks, kergemini seeduvateks tükkideks. Et aidata mul pausi visualiseerida, tahaksin isiklikult joonistada kaldkriipsud, kus iga paus tekib tekstis. See lihtne samm aitab tulemuseks olevatel tükkidel visuaalselt silma paista ning see muudab need lugemise ajal selgemaks.
Siin on esimene lõik jagatud tükkideks.

"October 31 // is a night for fun and fright. Children of all ages // dress up in costumes. There are little girls // who dress up as fairies //, princesses //, ballerinas // and the like.

There are little boys// who dress up as firefighters //, policemen // and superheroes. You also have the children //who dress up as furry animals // or ghoulish ghosts. One thing is certain,// no matter what costume you choose,// there is sure to be a lot of candy and chocolate // involved on Halloween.
"

3. samm: kuulake uuesti ja märgistage variatsioonid toonis
Kui teie tekst on tähistatud ja jagatud tükkideks, on nüüd lihtsam tuvastada, kus toimub oluline intonatsioon. Seda seetõttu, et iga keele osakaal lõpeb tavaliselt pigi muutmisega kas madalast toonist kõrgele toonile või kõrge tooni madalale toonile.
Selles etapis soovid teksti uuesti märkida, seekord väikeste nooltega, mis on kas kaardus ülespoole ( ⤴ ) või kaarduvad allapoole ( ⤵ ). Need nooled tähistavad vastavalt tõusvat piki või langevat pigi. Kirjutad need nooled iga tüki viimase sõna või elemendi kohal.
Loomulikult peate enne alustamist uuesti teksti kuulama ja välja selgitama, kas iga tükk lõppeb tõusva tooniga või langeva tooniga.

Kui teil on probleeme pigi muutmisega, võite soovida hoida kätt pausi nupul ja kuulata iga tükk mitu korda. Kui olete kindel, kuidas pigi muutub, siis saate oma nooled trükitud lehele kirjutada.
Siin on meie teksti esimene lõik, seekord koos sisestatud nooledega. (Tehniliste piirangute tõttu ilmuvad meie nooled pigem nende sõnade kõrval, mida need mõjutavad, mitte nende kohal):
- "October 31 ⤴// is a night for fun and fright ⤵. Children of all ages ⤴// dress up in co ⤵-stumes. There are little girls ⤴// who dress up as fairies ⤴//, princesses ⤴//, ballerinas ⤴//and the li- ⤵ke. There are little boys ⤴// who dress up as firefighters ⤴//, policemen ⤴// and super ⤵heroes. You also have the children ⤴// who dress up as furry animals ⤴// or ghoulish ghosts ⤵. One thing is cer ⤵-tain//, no matter what costume you choose ⤴//, there is sure to be a lot of candy and chocolate ⤴// involved on Hal-lo-ween ⤵. "
-

Aeg saada suur aktsent


Kui olete kõik kolm ülaltoodud sammu lõpetanud, on teil usaldusväärsed andmed selle kohta, kuidas emakeelena kõneleja teksti lugemise ajal sisse lülitaks.
Te teate:
- Kus nad peatuvad (rõhutamiseks, hingamiseks jne)
- Kus nad tõstavad oma häält
- Kus nad langetavad oma hääle pigi.
Sisestage Siinkohal kuulasite mitu korda teksti teksti, nii et teil peaks olema hea mälu sellistest asjadest nagu hääldus ja sõna stress.
Nende sammude tulemusena saate nüüd kasutada oma trükitud ja tähistatud teksti hääldus- ja intonatsioonivahendina, mida saate kasutada oma oskuste harjutamiseks ja täiustamiseks.
Mõtle sellele nagu noodid. Iga muusik võib proovida laulu 'kõrva' mängida, kuid see toob tihti kaasa palju vigu ja variatsioone tegelikust tükist. Muusikud, kes tahavad tükk hästi õppida, ostavad tavaliselt noodid või kirjutavad ise ise.
Sellise kuulamis- ja lugemispraktikaga õpite sisuliselt, kuidas räägitavat keelt oma helivormist ümber kirjutada kergesti loetavaks.
Kui sul on oma 'noodid', ärge laske tal minna raiskama. Lugege seda, täiustage, varju ja praktiseerige nii palju kui võimalik. Ja muidugi saada tagasisidet, kui võimalik. Kasutage oma lõplikku teksti rafineerimisvahendina, mis viib teid lähemale ja lähemale emakeelsele intonatsioonile ja hääldusele.
Olen koolitanud sadu üliõpilasi üle maailma, et läheneda heli omandamisele mittetraditsioonilisel viisil, ja võin teile tagada, et õige mõtteviisi, motivatsiooni ja nõuetekohase koolituse abil saate saavutada tõeliselt hämmastavaid tulemusi.

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 2 All