Abi

NEW ARTICLE

Mis oskusi sa saad õppida keelt?Ingliskeelset versiooni see artikkel on kirjutatud Benny Lewis, kuulsa iiri polüglott.

Uue keele õppimine rikastab oma elu nii palju võimalusi.
Ma ei hakanud tõsiselt õppida teist keelt - Hispaania - kuni minu varajane 20s. Mul polnud aimugi, mida oodata, ja ma ei ole kunagi ette kujutanud kõiki võimalusi oma elu muutuks tänu keele õppimine.
Suur muutus on kõik oskused olen korjatud protsessi keelte õppimine. Need on oskused olen kohaldatakse minu elu, minu blogi, minu töö ja minu reisidest.
Kui oled olnud keeleõpe mõnda aega, võite olla üllatunud, mida mõned oskused olete ehitanud ilma et isegi aru seda. Ja kui sa oled uus keelte õppimine, avastanud kõik oskused soovite arendada teel võiks lisada lisamotivatsiooni, et alustada oma esimest keeleõppe missioon.
Seda silmas pidades, siin on viisteist oskuste saad alates keeleõppe ...

1. Sa avastad AMAZING TEHNIKA elavdamiseks oma mälu


See ei ole üllatav, et teise keele õppimine nõuab teil pähe uusi sõnu ja väljendeid. Kaks tehnikat eriti selgroo moodustavad paljude keele õppija õppekava ja on need, salli ja kasutan ise: Mnemotehnika vahedega kordamine Systems (SRS).
Mälutehniline on tehnika, mida kasutad säilitada kaudu teavet ühing. Näiteks prantsuse sõna õuna 'Pomme'. Nagu inglise kõneleja, see meenutab mulle pom poms. Nii et pidage meeles Prantsuse õuna, võin ette kujutada cheerleader Tantsud õunad kätega asemel tutti.
Mõned meist olid õnn saada kokku puutunud erinevate lühendit, kui olime noored, kuigi potentsiaali on tohutult kasutamata, vaid mõned näited. Koolis võite õppinud '1492. Columbus purjetas ookeani sinine' mäleta oluline kuupäev, 'Richard Of York Andis Battle In Vain' meelde esimest tähte vikerkaarevärvid, või '30 päevase september, aprill , juunis ja novembris ... 'mäleta, mitu päeva antud kuul on.
Aga need vaevalt pinda kriimustada.
3. Sul on parem MATH (S)
Esmapilgul võiks arvata, et matemaatika ja keeled ei ole liiga palju ühist, kuid tegelikult on seos nende kahe vahel.
Vastavalt üks uurimus avaldati Michigani Ülikooli Keeleõppe ajakirja (Armstrong ja Rogers, 1997), õpilased, kes õppisid vaid ühe semestri võõrkeele vaid 90 minutit nädalas viskas oluliselt kõrgem matemaatika ja keele õpe.
Mitte ainult seda, mis põhineb 2007. aasta uuringus Massachusetts, Ameerika nõukogu võõrkeelte õpetamine on öelnud, et 'lapsed, kes õpivad võõrkeelt, isegi kui see teine ​​keeleõppe võtab aega eemal uuring matemaatika, edestama õpilased, kes ei õppida võõrkeelt ja on rohkem matemaatika õpe koolipäeva jooksul. '
Ja tagasi tuua # 2, kuna näeme võimu lühendit keeleõppes, kui olin veel matemaatika õpetaja pärast õppimist paar keeli, ma isegi aidanud minu õpilased õpivad väga keerukaid valemeid neil on vaja meelde jätta, kasutades Pentsik lühendit, et ma kiirenes tänu keeleõpet.
See on päris hämmastav! Aga see ei lõpe seal. Selgub, et matemaatika ei ole ainus teema, mida saab parandada uurimisega teist keelt.

4. Teil on parem ÕPPIMINE MIDAGI


Ükskõik teema valida õppida, tundub teie võimet õppida suurendab teise keele õppimine.
Sama 2007. aastal läbiviidud uuringust Massachusettsis läks väita, et teise keele õppimine 'on harjutus kognitiivsete probleemide lahendamine', mis on 'otseselt ülekantavad' kuni õppimise muude valdkondadega.
Kui ma otsisin võimalusi, kuidas suurendada oma keeleõppe sattusin meetodeid nagu Pomodoro Tehnika, mis parandas oma võimet keskenduda ülesandele.
Neid oskusi saab kasutada rohkem kui lihtsalt keeleõppe ja ükskõik mida õppima te otsustate jätkata uuring oskused teil tekib teenib sind hästi.

5. peate olema paremini TESTID


On loogiline, et parandada oma mälu oskusi ja oma võimet õppida saab mõjutada skooriga ka.
Tegelikult, ma olen kohanud sellist pikk loetelu teadustöid ja uuringuid, mis näitavad seost keeleõppe ja õpitulemusi see on peaaegu naeruväärne!
Siit keeleõppijad edestades ükskeelne testi läbiviinud kohta Scholastic sobivustesti (SAT) USA (College Board 2003), et olulisi erinevusi kohta Massachusetts põhjaliku hinnangu System (MCAS) test, võõrkeelte õppijate 'järjekindlalt edestama kontrollgrupi tuum teema valdkondades standardiseeritud testide sageli oluliselt '(Armstrong & Rogers 1997 Saunders 1998 Masciantonio 1977. Rafferty 1986 Andrade, Kretschmeriga & Kretschmeriga 1989).
Selgelt teise keele õppimine ehitab oskusi eksami! Aga teadlased kõrvale, kuidas oskusi ka teistes valdkondades? Kas see mõjutab 'pehme' sotsiaalseid oskusi?
Selgub, see ...

6. saate teada, kuidas olla väljunud ja seltskondlik


Kui hakkasin keeleõpe ma kiiresti aru, et oluline osa harjutamise keel on välja saada ja kohtuda uute inimestega.
Ma kirjutasin, et on oluline uute inimestega eelmises postituses, ja kui sa arvad, on loogiline, et õppida ja harjutamise keel aitab teil saada rohkem seltskondlik.
Praktiseerida oma keele, peate rääkima keelt emakeelena. Koefitsiendid on, sa ei pea täis ruumis lähedasi sõpru keelt emakeelena rääkivad oma sihtkeelde ootab harjutada räägib sinuga. Nii et sa pead minema ja täita mõned uued folk.
Protsessi kohtumine keele vestlus partnerid on põhimõtteliselt sama kellegagi kokku. Olemise oskuste väljunud ja seltskondlik on otseselt ülekantavad teistesse piirkondadesse oma elu.
Vastavalt Center for Applied Linguistics, ameeriklased valdavad teist keelt parandada globaalse side. Ma ei jõudnud enam.
Minu jaoks uute inimestega üle kogu maailma on üks peamisi põhjusi, miks ma õpin keeli. See on olnud otsene positiivne mõju oma elus.

7. peate olema loovam


Sageli õppida suhtlema uus keel on sama palju kunst kui see on teadus. Kui sa ei tea, õige sõna või fraasi sageli tulla loomingulisi viise väljendada, mida sa tahad öelda alternatiivseid meetodeid kasutades.
Seda tüüpi 'väljaspool kasti' mõtlemine on suurepärane venitades oma loomingulist aju lihased. Tegelikult on mitmed uuringud näitavad, et inimesed, kes õpivad teist keelt loovamaks kui need, kes seda ei tee (Bamford & Mizokawa, 1991).
Ja üks valdkondi, kus loovus paistab on figuring kuidas probleeme lahendada. See lihtsalt nii juhtub, et on järgmine oskusi, et teise keele õppimine aitab teil arendada.

8. Sa saad paremini PROBLEEMIDE LAHENDAMINE


On mõned olukorrad rohkem ärevust tekitav kui üritab väljendada midagi pakilist uue keele kui sul ei ole sõnavara öelda, mida sa pead ütlema.
Loominguline mõtlemise oskusi me lihtsalt rääkisime toimib hästi, kui töö, et lahendada probleeme. Tegelikult ma olen leidnud, et keele õppimine on sisuliselt kasutamise probleemide lahendamise ja lahenduste pakkumisele. Ma räägime palju arendada loominguline ja ainulaadne 'hacks' õppides keelt, kuid ei ole 'häkkida' lihtsalt üks viis öelda 'lahendus'?
Ühe uuringu kohaselt, keeleõppijad näitama suuremat kognitiivset paindlikkust, parem probleemide lahendamine ja kõrgemat järku mõtlemist (Hakuta 1986). Niisiis, mida rohkem te tava lahendada keeleprobleeme, seda rohkem saad silma paista võimalike probleemide lahendamine oma elus.
Plus, nagu boonus, mida õppida viise, et teiste kultuuride ja inimestel lahendada oma probleeme, mis annab sulle täiesti uue perspektiivi!
See perspektiiv on oluline, sest see haakub järgmise oskuste teil arendada, mis on seotud olla tolerantne teised.

9. Te õpite olema sallivad erinevate inimeste


Kui teil õppida uut keelt või külastada uut riiki, üks neist asjadest, mida sa pead kohanema mõtleb ise kui 'võõra' ruumis. Äkki oled inimene, kes on erinevad ja see muudab su perspektiivi, mida tähendab ei sobi.
Võõrkeelte õppijad demonstratably tolerantsem erinevusi inimeste vahel (Carpenter & Torney 1974). Teine uuring väidab, 'Positiivsena kultuurilise info märgatavalt suurem, kui see teave on kogenud läbi võõrkeelsete ja kaasas kogemusi kultuuriliselt elulistes olukordades' (Curtain & Dahlberg 2004).
Autor tekkinud väljakutsetele on erinevas keskkonnas ümbritsevad inimesed ei pruugi te täiesti samastuda, mida õppida, et arendada empaatiat nende jaoks, kes kogevad need väljakutsed.

10. Te õpite näha asju teiste inimeste seisukohalt


Keele õppimine aitab teil samm kingad inimesi erinevates ise - ja see annab sulle empaatiat.
Autor uue keele õppimine, siis avastad, kui kogu elanikkonna väljendab ennast ja oma mõtteid.
Tim döner, tuntud polüglottide New York, märkis, et ta sai teada, heebrea ja araabia, et ta saaks paremini tuvastada nende mõlemal pool konfliktid Lähis-Idas. Mõistmise keel on esimene samm mõistmaks kultuuri, mis võimaldab teil alustada nähes inimesi teiste inimeste seisukohti.

11. saate teada, kuidas segu on kui REISITE


Kui ma käisin Egiptuses ajal minu araabia keeles missioon, märkasin, et inimesed lihtsalt identifitseerida mulle võõrana ja ei ole tihti ainult minuga rääkida inglise keeles, isegi kui ma hakkasin räägib araabia. Pärast hoolikat käitumist ja kombeid kohalikud egiptlased, ma jäljendasid neid käitumisviise ise, isegi muutuvas kuidas hoidsin oma juuksed ja kingad ma kandsin. Peatselt olin saada koheldakse nagu turist ja leidis, et see lihtsam vestelda ja suhelda pikema aja araabia.
Õppimine uut keelt ei muuda teie olete super spioon polüglott, kuid see ei hoia sind kultuuri nüansse ja käitumuslikud näpunäidete, mis aitavad teil sulanduvad reisimisel selles riigis.

12. saab sinust rohkem läbinägelik


Minu kogemus segamise ajal Egiptuses ja paljudes muudes kohtades, sündis võttes aega, et tõepoolest jälgida inimesi minu ümber ja mitte ainult lastes ümbrust peske mind.
Kui õpid keele ja töötada jäljendada kultuurilist käitumist, siis saada oskusi arusaam ja teadlikkus. Sa pöörama.
Olen märganud, et teiste kultuuride ja inimesed teevad mulle rohkem läbinägelik ainulaadseid omadusi oma kultuuri ja kuidas see on kujundanud minu käitumist. Ma saada suuremat tunnustust nii, kus ma külastate, kuid ka siis, kui ma olen.
Ja seda tunnustust laieneb ka minu emakeel ...

13. TE parandada oma emakeel


Kuni ma hakkasin aktiivselt teiste keelte, mul oli ainult möödaminnes teadlikkust osad oma keelt, mida ma pidasin enesestmõistetavaks nagu emakeel.
See on nagu ainult näinud sinist värvi kogu oma elu, ja siis avastavad värvid punane ja kollane. Järsku näed kogu spektri värve ja mõista, kuidas nad üksteisega seotud on.
Autor uue keele õppimine, teil paremini mõista oma emakeeles. Vastavalt mõju Second Language Education uuring teist keelt suurendab oluliselt esimene keeleoskust lugemine, sõnavara, grammatika ja side.

14. TE suurendada oma mitteverbaalne intelligentsus


Mitteverbaalne luure viitab oma võimet ära tunda visuaalsetele, ühendused ja järjestusi.
Kui õpid keele loote seoseid sõnu, lauseid ja mõtteid, ja see sunnib sind meeles 'visuaalne järjestusi' kui vaadata uusi sõnu või läbivaatamisel flashcards.
Minu teooria on, et kui sa õpid keele ja üritab suhelda, oma aju otsib aktiivselt välja seoseid erinevaid helisid, sõnu ja ideid. Ja minu kogemus, selline tegevus sunnib mind teostada osi mu aju arendamisega seotud visuaalse teadlikkust ja mitteverbaalne intelligentsust.

Kuid itkin, keele õppimine on tõsine tõuke oma aju!

15. peate olema paremini loova mõtlemise


Õppimine keel sageli sunnib sind välja pakkuda lahendusi, mis ei ole kohe selge, ja lahendada probleeme viisil, mis ei ole tingimata 'loogiline'.
Selgub, et see on definitsiooni loova mõtlemise - oskus kasutada loovust, et lahendada probleeme kaudselt või 'ei ilmne' Nii väljaspool traditsioonilist step-by-step loogiline mustrid.
Ühe uuringu kohaselt on Edinburghi ülikoolis, õpib keeli parandab 'elastsus' aju ja selle võimet täita keerukaid ja loomingulisi funktsioone. Tegelikult on see uuring lisab, et osata võib tegelikult viivitada algusega Alzheimeri või dementsus kuni 4 aastat.
Selgub, et keelte õppimine tegelikult hoiab oma aju noor. Rääkige mõne tõsise kasu!
SO ... Mida sa ootad?
Tõendid kasuks teise keele õppimine on päris veenev.
Sul on parem mälu, olla loovam, ning on rohkem sotsiaalset kindlustunnet. Plus, saate parandada oma empaatiat ja võimet võtta teiste inimeste seisukohast.
Mida sa ootad? Sa pole midagi kaotada ja 15 hämmastav oskusi omandada.

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 2 All