עזרה

NEW ARTICLE

איך נשמע כמו דובר דובר הודות דפוסי אינטונציה

נכתב על ידי לוקה Lampariello .

'חייבת להיות דרך אחרת, 'אמרתי לעצמי, מיואשת.

ביליתי את מה שנראה כמו אינספור שעות האזנה מחדש האזנה לשיר אודיו בשפה הגרמנית, מנסה לחקות אותו ככל האפשר.
יכולתי לעשות את הקולות, אבל כשניסיתי לחקות את הקצב, את המגרש, ואת המוסיקליות של הדובר יליד גרמניה, אני כל הזמן נפל. המצב נעשה אפילו יותר גרוע כאשר ניסיתי לקרוא את הטקסט בקול רם לעצמי, ללא אודיו כמו הפניה. רציתי להישמע כמו גרמני, אבל להעתיק את הקול על הקלטת גרם לי להרגיש כמו מתחזה. לא כמו דובר יליד, אבל כמו מישהו עושה רושם גרוע של אחד.
לא רציתי לעשות הופעות, ולהעתיק קול של מישהו אחר. לדעתי רציתי להיות דובר גרמנית גרמנית, ולמצוא את הקול הגרמני שלי. רציתי לדבר, להבין ולהבין, בדיוק כמו כל גרמני יליד הטבע. אז התאמנתי קשה, ועשיתי הרבה מחקר. יום אחד, סוף סוף הבנתי את זה.
הפתרון היה פשוט. אני רק צריך שלושה דברים: אודיו , את הטקסט המודפס , ועיפרון.

על ידי הקשבה קשובה, וסימון את הטקסט, הצלחתי לפתח מערכת ויזואלית אינטואיטיבית לפענוח הדפוסים הפונטיים של כל שפה.
מערכת זו מתמקדת בעיקר באינטונציה - השינויים העדינים במגרש ובצליל המתרחשים באופן טבעי כאשר אנו מדברים, ללא קשר לשפה שבה אנו מדברים.

שינויי המגרש הללו הם חלק מרכזי בתקשורת האנושית. בשפות רבות, הם יכולים להבדיל בין שאלה לבין הצהרה, הצהרה מאושרת מכעס, ודיבור של יליד מנאום זר.
האינטונציה משחקת מגוון רחב של תפקידים עדינים אך חשובים בכל שפה המדוברת על הפלנטה כיום.

מדוע, אם כן, הוא מכוסה לעתים נדירות כל כך בקורסים ובטקסטים ללימוד השפה?
ישנן סיבות רבות לכך, אבל אני מאמין שזה קורה בעיקר משום שאין מערכת אינטואיטיבית וקלה עקבית להקליט וללמוד את דפוסי האינטונציה של שפות.
כדי ללמוד מילים, כתבנו שפה ומילונים.

כדי ללמוד צלילים, יש לנו romanization ואת International Phonetic Alphabet (IPA) .
עבור דפוסי אינטונציה ... שום דבר. או לפחות, שום דבר אינטואיטיבי, קל ובטון. ישנם אלפי מאמרים אקדמיים המציגים כל מיני דיאגרמות, דפוסי צליל מורכבים והסברים ומחקרי ביקורת על המרקם הפונטי של אינספור שפות. זהו אוצר עבור אנשי אקדמיה, אבל זה שימוש מועט או ללא שימוש מעשי ביותר לומדים השפה.
בגלל זה פיתחתי מערכת כדי להפוך את האינטונציה נגישה ללומדים השפה, כך שניתן ללמוד וללמוד בדיוק כמו מילים וצלילים הם.

היום, אני רוצה ללמד אתכם את היסודות של המערכת, כך שתוכלו להשתמש בה בלמידה שלכם.

מוכן? בואו נתחיל.

מכין את עצמך


אני ממליץ ללמוד אינטונציה כחלק הקשבה וקריאה , אחד המפתח ואת הפעילויות היעילות ביותר עבור רכישת מבטא גדול בכל שפה.
כדי לבצע פעילות זו ביעילות, עליך:
- עותק מודפס של טקסט או דיאלוג בשפה היעד שלך.
- אודיו של טקסט או דיאלוג, כפי שנאמר על ידי דובר אחד או יותר.
- אמצעי לנגן אודיו זה (בדרך כלל המחשב, הטלפון החכם, או נגן MP3)
- עיפרון, לסימון הטקסט.

שלב 1: להקשיב לכל משפט פעמיים


בואו נדמיין שאתם לומדים אנגלית, ובחרתם לתרגל את האינטונציה של טקסט נתון.

המשימה שלך כאן קלה:

פשוט לקרוא ולשמוע את הטקסט כולו פעמיים .

זה אומר לחיצה על השמעת אודיו הבאים יחד, לקרוא את המילים עם העיניים שלך כמו שאתה שומע את הדובר יליד קורא את המילים בקול רם.
"October 31 is a night for fun and fright. Children of all ages dress up in costumes. There are little girls who dress up as fairies, princesses, ballerinas and the like. There are little boys who dress up as firefighters, policemen and superheroes. You also have the children who dress up as furry animals or ghoulish ghosts. One thing is certain, no matter what costume you choose, there is sure to be a lot of candy and chocolate involved on Halloween.

I can remember going 'trick or treating' as a child and using a pillow case as my goodie bag. This ensured that I would have plenty of room for the ridiculous amounts of chocolate that I collected. I remember having many stomach aches in the week that followed Halloween. I probably had enough candy to last a month, but I ate it all within a few days. Some parents take their children's candy and will only allow them a certain amount each day. However, my mom wanted to get it over with. She thought it was better to let me eat it all at once than to have to listen to me whine about candy for a whole month.

You might have the impression that Halloween is just for kids, but you would be wrong. Many adults take part in the festivities as well. For example, there are many parties that take place all over the city. Most people dress up in costumes and often there are prizes given for the best ones. Some adults spend months, and a lot of money, coming up with unique and elaborate costumes. I believe that some adults have more fun on Halloween than most children do.

Furthermore, many adults and teenagers like to set off fireworks and firecrackers. There are often wonderful firework displays at parks and schools. Usually they are put on by firefighters to make sure that nobody gets hurt. October 31 is generally not a peaceful night, so if you think you will be going to bed early, you had better think again. Often there are teenagers setting off firecrackers until all hours of the morning.
"

בעת הקשבה וקריאה, ודא שאתה יושב בנוחות, עם הטקסט הניח לפניך. המיקום של הגוף שלך יכול להשפיע על האופן שבו אתה מתמקד ולספוג מידע, אז לנסות לשבת בזמן הקריאה, עם הגב ישר.

לעשות את זה לפחות פעמיים או שלוש פעמים לפני שתמשיך הלאה.

שלב 2: מחלקים כל משפט לגושים


כאשר מדברים משפטים בקול רם באופן טבעי, הם לעתים קרובות מכילים מספר הפסקות, שבו הדובר מפסיק לרגע לפני המשך.
חלק מההפסקות האלה מסומנות בסימני פיסוק, כמו פסיק או נקודה. חלקם לא.

באמצעות הפסקות אלה כנקודות עצירה טבעיות , אנו יכולים לחלק משפטים ל'חתכים 'או לחתיכות קטנות יותר.
עבור השלב השני של תהליך ההאזנה והקריאה, עליך לאתר את ההפסקות בין הגושים ולסמן אותם בטקסט.

תוספת פשוטה זו מאפשרת למוח שלך לשבור משפטים מורכבים לתוך חלקים קצרים יותר, לעיכול בקלות יותר של מידע.כדי לעזור לי לדמיין את ההפסקות, באופן אישי כמו לצייר חתכים שבו כל הפסקה מופיע בטקסט. זה צעד פשוט מסייע גושים וכתוצאה מכך להתבלט ויזואלית, וזה עושה אותם ברורים יותר בעת הקריאה.
הנה הפסקה הראשונה מחולקת נתחים.

"October 31 // is a night for fun and fright. Children of all ages // dress up in costumes. There are little girls // who dress up as fairies //, princesses //, ballerinas // and the like.

There are little boys// who dress up as firefighters //, policemen // and superheroes. You also have the children //who dress up as furry animals // or ghoulish ghosts. One thing is certain,// no matter what costume you choose,// there is sure to be a lot of candy and chocolate // involved on Halloween.
"

שלב 3: האזן שוב, ואת מארק וריאציות בטון
עם הטקסט שלך מסומן מחולק נתחים, עכשיו יהיה קל יותר לזהות היכן שינויים אינטונציה חשובים לקרות. הסיבה לכך היא כי כל נתח של השפה בדרך כלל בסופו של דבר עם שינוי המגרש, או מן הטון נמוך לטון גבוה, או צליל גבוה לטון נמוך.
בשלב זה, אתה רוצה לסמן את הטקסט שוב, הפעם עם חצים קטנים כי הם מעוקלים כלפי מעלה ( ⤴ ) או מתעקל כלפי מטה ( ⤵ ). החצים האלה מייצגים את עלרוד המגרש או נפילה גובה, בהתאמה. תוכלו לכתוב את החצים מעל המילה האחרונה או אלמנט של כל נתח.
כמובן, לפני תחילת העבודה, תצטרך להקשיב שוב לטקסט, ולברר אם כל נתח מסתיים על הטון עולה או צליל נופל.

אם יש לך בעיה לשמוע את השינויים המגרש, מומלץ לשמור את היד על כפתור להשהות להקשיב כל נתח מספר פעמים. ברגע שאתה בטוח איך לשנות את גובה הצליל, אז אתה יכול לכתוב את החצים על הדף המודפס.
הנה הפסקה הראשונה של הטקסט שלנו שוב, הפעם עם החצים intonation נמשך פנימה (בשל מגבלות טכניות, החצים שלנו מופיעים ליד המילים שהם משפיעים, ולא מעל אותם):
- "October 31 ⤴// is a night for fun and fright ⤵. Children of all ages ⤴// dress up in co ⤵-stumes. There are little girls ⤴// who dress up as fairies ⤴//, princesses ⤴//, ballerinas ⤴//and the li- ⤵ke. There are little boys ⤴// who dress up as firefighters ⤴//, policemen ⤴// and super ⤵heroes. You also have the children ⤴// who dress up as furry animals ⤴// or ghoulish ghosts ⤵. One thing is cer ⤵-tain//, no matter what costume you choose ⤴//, there is sure to be a lot of candy and chocolate ⤴// involved on Hal-lo-ween ⤵. "
-

הגיע הזמן לקבל מבטא גדול


לאחר שתשלים את כל השלבים שלעיל, יהיה לך תיעוד אמין של הדרך דובר דובר היה intone טקסט בזמן הקריאה.
אתה תדע:
- היכן הם יעצרו (עבור הדגשה, נשימה וכו ').
- איפה הם ירים את המגרש של הקול שלהם
- איפה הם יורידו את הצליל של הקול שלהם.
הזן בשלב זה, יש לך גם הקשיב אודיו של טקסט מספר פעמים, אז אתה צריך להיות זיכרון טוב של דברים כמו ההגייה ואת המילה מתח.
כתוצאה מהשלבים הבאים, כעת תוכל להשתמש בטקסט המודפס והמסומן שלך כמקור להגייה ולמשאבי אינטונציה, שבו תוכל להשתמש כדי לתרגל ולשפר את היכולות שלך.
תחשוב על זה כמו מוסיקה גיליון. כל מוזיקאי יכול לנסות לנגן שיר 'לפי האוזן', אבל זה יהיה לעתים קרובות לגרום הרבה טעויות ווריאציות מן היצירה בפועל. מוזיקאים שבאמת רוצים ללמוד חתיכה טובה יקנו בדרך כלל מוסיקה, או יתעתקו את היצירה בעצמם.
עם תרגול זה קריאה וקריאה, אתה בעצם לומד איך לתמלל שפה מדוברת מן הצורה נשמע לתוך מוסיקה גיליון קריא בקלות.
ברגע שיש לך את 'גיליון תווים', לא נותנים לזה ללכת לבזבז. קרא אותו, לחדד אותו, צל אותו, ולתרגל אותו, ככל שאתה יכול. וכמובן, לקבל משוב, אם אפשר. השתמש הטקסט הסופי שלך ככלי זיקוק כי תקרב אותך קרוב יותר הילידים כמו אינטונציה והגייה.
אני מאומן מאות תלמידים ברחבי העולם כדי לגשת לרכישת קול באופן לא מסורתי, ואני יכול להבטיח לך עם חשיבה נכונה, מוטיבציה הכשרה נכונה, אתה יכול להשיג תוצאות מדהימות באמת.

Related topics:

Comments