pagalba

NEW ARTICLE

Sužinok graikų kalbą: mano 3 didžiausios išmoktos pamokos


Nuo mažens buvau domėjęsis klasika.

Negalėjau to išvengti. Romoje augant klasikinės civilizacijos liekanos buvo visur: gatvėse, kuriose vaikščiojau, pastatais, pro kuriuos praėjau, ir net žodžiais, kuriuos kalbėjau.
Tačiau vieną dieną nustebau atradęs, kad klasika ir jų įtaka yra ne tik romėnai. Buvo visai kita civilizacija ir kalba, kuri tiek pat prisidėjo prie Vakarų senovės, kiek romėnai:
Graikija ir graiku kalba!

Būdamas 14 metų, prisimenu, kaip peržiūrėjau senovės graikų vadovėlį ir stebėjausi visais žodžiais ir šaknimis, kurias galėjau atpažinti - demonstracijomis, kurias pažinojau iš demokratijos, plokščiakalbiu, kuris tapo italų piazza, ir fobija, kuri tapo, na, fobija .
Graikų kalba aiškiai turėjo raktą, galintį giliau suvokti savo kultūrą ir kalbą, be puikių filosofijos ir literatūros kūrinių, tokių kaip Plato, Aristotle ir Homer .
Štai kodėl 2017 metų pabaigoje nusprendžiau išmokti graikų kalbą ir jai atsiduoti.

Šiandien norėčiau pasidalinti su jumis savo graikų kalbos nuotykiu ir perduoti tris didžiausias pamokas, kurias išmokau kalbėdamas.

Πάμε!

1. Žinok savo kodėlNors daugelį metų domėjausi galimybe išmokti graikų kalbą, niekada neradau tinkamo laiko pradėti ją mokytis.
2015 metais man buvo įdomu antrą kartą mokytis dviejų kalbų vienu metu. Aš jau buvau pasirinkęs vengrų kalbą (ta kalba, kuria buvau nubaustas), bet nebuvau tikras, koks bus mano antrasis pasirinkimas.
Peržiūrėjęs galimybes supratau, kad graikų kalbos mokytis buvo pats tinkamiausias laikas, nes tai buvo kalba, kurią aš jau atidėjau amžiams.
Vis dėlto šiek tiek apmąstęs supratau, kad geriau liksiu tik prie vengrų kalbos. Aš paprasčiausiai dar neturėjau pakankamai galingų priežasčių mokytis graikų kalbos, bet žinojau, kad ateis akimirka.
Iš viso man trūko pakankamai galingo „kodėl“.

Paprastai, kai mokausi kalbos, tai būna dėl įvairių priežasčių, įskaitant keliones, mokymąsi ir galimybę sustiprinti esamą draugystę su gimtąja kalba ir užmegzti naują. Nors visa tai turėjau su vengrų kalba, aš dar neturėjau to su graikų kalba.
Taigi atidėjau graikų kalbą ir laukiau, kol bus tinkamos sąlygos, ir turėjau rimtų, svarių priežasčių mokytis kalbos kiekvieną dieną.

Norėdami gerai išmokti graikų kalbą, taip pat turite išsiugdyti savo „kodėl“. Jei ne, jus gali ištikti tas pats likimas, kurį patyriau 2015 m., Ir nustoti mokytis kalbos.
Čia yra trys pagrindiniai patarimai, kurie padės rasti „kodėl“ mokantis graikų kalbos:
1. Prieš pradėdami mokytis, skirkite apie 30 minučių, norėdami nustatyti savo priežastis. Turite iš tikrųjų atsisėsti ir pagalvoti, kiek laiko ir energijos gali prireikti norint gerai išmokti kalbą, ir nuspręsti, ar graikų kalba tikrai verta visų tų aukų. Jei ne, grįžkite prie piešimo lentos.
2. Vizualizaciją naudokite kaip priemonę emociniam „kodėl“ poveikiui ugdyti ir sustiprinti. Asmeniškai aš naudoju SEE vizualizavimo techniką prieš pradedant kiekvieną naują kalbą, kuri man padeda pamatyti ir pajusti, ką reiškia „gyventi“ kalbą, kol dar neišmokau savo pirmųjų žodžių!
3. Kai turėsite savo „kodėl“ (ir vizualizaciją kartu su juo), turėsite tai užrašyti. Verta raštiškai įrašyti savo „kodėl“ prie savo kasdienio mokymosi ploto, kad prireikus galėtumėte jį peržiūrėti.

2. Pritaikykite (ir vėl pritaikykite) savo išteklius pagal savo lygį

Kai antrą kartą perėmiau graikų kalbą 2017 m., Pradėjau ją lygiai taip pat, kaip pradėjau kiekvieną naują kalbą: aš naudoju savo specialią dvikrypčio vertimo techniką, greta itališkos „ Assimil's Greek with Ease kopija.
Tikėjausi, kad šis kursas nukels mane nuo absoliučiai pradedančiųjų lygio iki kažkur šiek tiek mažiau nei CEFR B1 lygio, kur dauguma žmonių gali laikyti save „tarpiniais“.
Nors tai užtruko šiek tiek ilgiau, nei Assimil , būtent čia atsidūriau 2018 m. Spalio mėn. Buvau su Assimil ir klausiau savęs „Kas toliau?“.
Tai buvo kritinis momentas. Žinojau, kad negaliu toliau skaityti ir versti trumpus tekstus; kadangi dabar buvau vidutinio lygio, turėjau atlikti sudėtingesnę veiklą, kuri tikrai padėtų man pagerinti graikų kalbos lygį.
Taigi ieškojau toli ir plačiai. Galų gale radau įvairiausių šaltinių, kurie man padėjo išplėsti graikų kalbos žinias iššūkiais ir malonumu.
Pirmiausia radau „ GreekPod10“ , kuris padėjo tobulinti dvikrypčio vertimo įgūdžius ilgesniuose ir įvairesniuose tekstuose nei „ Assimil .
Šiais laikais, be pirmiau minėtų dalykų, aš dirbau su keliais skirtingais vaizdo įrašų šaltiniais, tokiais kaip „ The Online Greek Tutor ir „ Astronio YouTube channels . Neseniai net perėjau prie tik garso medžiagos, pridėdamas „Graikijos kalbos mokymąsi kartu su„ Podcasts “iš Graikijos Amerikos universiteto.
(Jei norite pamatyti ištrauką iš mano graikų kalbos mokymosi žurnalo su visų naudojamų išteklių sąrašu, spustelėkite čia )

Kokie yra pagrindiniai jūsų pasirinkimai, kai pradedate (arba tęsiate) graikų kalbos mokymąsi?
1. Nors tobulėdami turėtumėte palaipsniui plėsti graikų išteklių biblioteką, pradedantieji turėtų pradėti tik iš vieno šaltinio. Pagalvok apie Assimil , mano atveju, kurį vienus metus naudodavau ir išjungdavau prieš eidamas toliau.
2. Iš anksto suplanuokite išteklius, tačiau nepersistenkite. Naujų išteklių turėtumėte pradėti ieškoti tada, kai liko maždaug dvi savaitės, kad galėtumėte tęsti dabartinį. Nenorite, kad viską atliktumėte su ištekliais ir užstrigtumėte be nieko.
3. Pasirinkite išteklius, kurie jums atrodo malonūs. Vien todėl, kad pradėjote nuo vienos išteklių serijos kaip pradedantysis, nereikia jaustis įpareigotam ją tęsti. Eksperimentuokite, išbandykite naujus dalykus ir siekite patenkinti medžiagą, kuri skatina jus labiausiai motyvuoti mokytis.

3. Raskite tinkamą kalbantį partnerįIš visų iššūkių, su kuriais susidursite mokydamiesi graikų kalbos, tikriausiai sunkiausia bus pradėti kalbėti.
Kad ir kiek išmoktumėtės prieš tą lemtingą pirmąją kalbėjimo dieną, niekada nesijausite pasirengęs.

Asmeniškai aš laukiau, kol 2019 m. Liepos mėn. Pradėsiu kalbėti graikiškai, ir būtent taip jaučiausi.
Kai pirmą kartą susitikau su savo auklėtoja Daria, tikėjausi, kad graikų kalba be vargo nuriedės nuo liežuvio. Situacijos tikrovė buvo visai kitokia. Aš mikčiojau ir mikčiojau. Tai nebuvo lengva.
Tuo metu supratau, kad džiaugiuosi, jog pasirinkau Dariją savo auklėtoja. Ji buvo ne tik niekas; veikiau ji buvo auklėtoja, kurią aš rinkausi rankomis, peržiūrėjęs viską, ko galėjau sužinoti iš jos PolyglotClub.com profilio puslapio.
Iš to puslapio žinojau, kad Daria buvo maloni, dėmesinga ir kad ji davė puikių atsiliepimų. Tai visos savybės, kurias aš labai vertinu korepetitoriaus pareigose, ir aš džiaugiausi, kad Daria jas turėjo, kai mano graikų kalba neprasidėjo taip sklandžiai.
Kai pasirinksite savo pirmąjį mokytoją iš Graikijos, taip pat turėtumėte pasirūpinti asmeniu, kuris atitiktų jūsų lūkesčius, koks yra geras dėstytojas.
Visų pirma turėtumėte:

1. Atidžiai perskaitykite savo auklėtojo profilį. Galite daug pasakyti apie dėstytojo kokybę iš turimos patirties, gautų atsiliepimų tono ir dažnumo bei to, kaip jie susiduria savo žinutėse. Ieškokite žmogaus, kuris atrodo (ir yra apibūdinamas) kaip malonus ir su juo lengva kalbėtis.
2. Ateikite į pamoką pasiruošę. Kai kurie dėstytojai mėgsta viską suplanuoti už jus, kiti tikisi, kad viską planuosite jūs. Bet kuriuo atveju į pamoką visada turėtumėte ateiti su kažkuo, apie ką esate pasirengę kalbėti, arba su klausimu, kurį esate pasirengęs užduoti. Tai palengvins įtampą tiek jums, tiek jūsų mokytojui.
3. Nebūk pasyvus. Nors kiekvienas dėstytojas turės idėjų ir rekomendacijų, kokiomis Graikijos temomis mokytis ar kalbėti, ne visi šie dalykai bus jums tinkami. Visada atminkite, kad kadangi mokate už pamoką, turite visas teises pasirinkti, apie ką kalbėti (ir apie ką nekalbėti) per pamoką. Kai kalbėsite apie jus dominančius dalykus, taip pat būsite labiau įsitraukę.

Laikas išmokti graikų kalbą
Taigi, jūs turite tai: trys didžiausios pamokos, kurias išmokau kalbėdamas apie nuostabią graikų kalbą.

1. Žinokite, kodėl

2. Pritaikykite išteklius savo lygiui

3. Raskite tinkamą kalbėjimo partnerį
Beje, kol mes šiuo klausimu:

Ar yra dar kažkas, ko norėtumėte, kad pasakyčiau apie graikų kalbą?

Jo gramatika? Jo tarimas? O gal jos žodžiai?

Praneškite man tai komentaruose ir aš padarysiu viską, kad galėčiau išspręsti jūsų klausimus ir abejones!
PS Pastaruoju metu tobulindamas graikų kalbą naudojau du puikius dvikalbius tekstus: „Clockmaster“ ir „ The Smėlio smėlio laikrodžio įtrūkimai“, kuriuos parašė Roubina Gouyoumtzian. Jei norite patobulinti graikų kalbos skaitymo įgūdžius, spustelėkite (filialo) nuorodas, kad patikrintumėte juos InterlinearBooks.com.

Related topics: