راهنمایی

یونانی بیاموزید:سه تا از بزرگترین درسهایی که من آموختم


من از کودکی به کلاسیک علاقه داشتم.

من نمی توانم از آن اجتناب کنم. بقایای تمدن کلاسیک در رم که بزرگ شده بودند ، همه جا بود: در خیابان هایی که قدم می زدم ، ساختمانهایی که از آنها عبور می کردم و حتی کلماتی که می گفتم.
با این حال ، یک روز ، من متعجب شدم که متوجه شدم کلاسیک ها چیزی بیش از رومی ها و تأثیر آنها ندارد. یک تمدن و زبان دیگر وجود داشت که به همان اندازه که رومی ها در باستان غربی نقش داشتند:
یونان ، و زبان یونانی!

در 14 سالگی به یاد می آورم که در یک کتاب درسی یونان باستان نگاه می کردم و با تعجب تمام کلمات و ریشه هایی را که می توانستم تشخیص دهم - دموهایی که از دموکراسی می شناختم ، فلات ، به عنوان پیازای ایتالیایی تبدیل شد ، و فوبیا ، که به خوبی به فوبیا تبدیل شد .
زبان یونانی کلید واضحی را در اختیار داشت که می توانست درک عمیق تری از فرهنگ و زبان خود من داشته باشد ، علاوه بر آثار برجسته فلسفه و ادبیات از جمله Plato, Aristotle و Homer .
به همین دلیل ، در پایان سال 2017 ، تصمیم گرفتم یونانی یاد بگیرم و خودم را وقف آن کنم.

امروز ، من می خواهم ماجراجویی خود را در مورد یادگیری یونان با شما در میان بگذارم ، و با پیشرفت در زبان سه بزرگترین درسی را که آموخته ام ، منتقل کنم.

Πάμε!

1. چرا خود را بدانیددر حالی که سالها بود که به امکان یادگیری یونانی علاقه مند بودم ، اما هرگز زمان مناسبی را برای شروع یادگیری آن پیدا نکردم.
در سال 2015 ، علاقه مند شدم که برای دومین بار همزمان به دو زبان بپردازم. من قبلاً زبان مجارستانی (زبانی که با آن له شده بودم) را انتخاب کرده بودم ، اما مطمئن نبودم که گزینه دوم من خواهد بود.
با مرور گزینه ها ، متوجه شدم که زمان یادگیری یونانی مانند هر زمان دیگری مناسب است ، زیرا این زبانی بود که من مدتهاست آن را کنار می گذارم.
هر چند پس از تأمل ، فهمیدم که بهتر است فقط به زبان مجارستانی پایبند باشم. من هنوز دلایل قدرتمند کافی برای یادگیری زبان یونانی نداشتم ، اما می دانستم آن لحظه فرا خواهد رسید.
در کل ، 'چرا' به اندازه کافی قدرتمند را از دست داده بودم.

به طور معمول ، وقتی من یک زبان را یاد می گیرم ترکیبی از دلایلی است که شامل مسافرت ، یادگیری و فرصت تقویت دوستی های موجود با زبان مادری و همچنین تشکیل روابط جدید است. در حالی که همه اینها را با مجارستانی داشتم ، اما هنوز با یونانی آن را نداشتم.
بنابراین یونانی را به حالت تعلیق درآوردم و منتظر ماندم تا شرایط مهیا شود و دلایل محکم و محکمی برای یادگیری زبان هر روز داشتم.

برای یادگیری خوب یونانی ، باید 'چرا' را نیز توسعه دهید. اگر اینگونه نباشد ، شما می توانید به همان سرنوشتی که من در سال 2015 گرفتم ، دچار شوید و یادگیری زبان را متوقف کنید.
در اینجا سه نکته کلیدی آورده شده است تا "چرا"ی خود از یادگیری زبان یونانی را پیدا کنید:
1. قبل از شروع یادگیری ، حدود 30 دقیقه وقت بگذارید تا دلیل خود را مشخص کنید. شما باید واقعاً بنشینید و به مقدار زمان و انرژی لازم برای یادگیری خوب یک زبان فکر کنید و تصمیم بگیرید که آیا یونانی واقعا ارزش این همه فداکاری را دارد یا نه. اگر اینطور نیست ، به صفحه نقاشی برگردید.
2. از تجسم به عنوان ابزاری برای توسعه و تقویت تأثیر عاطفی 'چرا' خود استفاده کنید. من شخصاً قبل از شروع هر زبان جدید ، از تکنیک تجسم SEE استفاده می کنم که به من کمک می کند قبل از اینکه کلمات اول خودم را یاد بگیرم ، 'زندگی کردن' یک زبان را ببینم و احساس کنم!
3. هنگامی که 'چرا' (و تجسم همراه با آن) را پیدا کردید ، باید آن را یادداشت کنید. بهتر است یک یادداشت کتبی درباره 'چرا' خود را نزدیک به فضای یادگیری روزانه خود نگه دارید ، بنابراین در صورت لزوم می توانید آن را مرور کنید.

2. منابع خود را با سطح خود سازگار کنید (و آنها را دوباره سازگار کنید)

وقتی برای دومین بار در سال 2017 زبان یونانی را برداشتم ، دقیقاً همانطور که هر زبان جدیدی را شروع کردم آن را شروع کردم: من از تکنیک ترجمه دو طرفه خود استفاده کردم ، در کنار هم با یک نسخه ایتالیایی از Assimil's Greek with Ease .
من انتظار داشتم این دوره من را از سطح مبتدی مطلق به جایی دقیقاً کوتاه از سطح CEFR B1 برساند ، جایی که اکثر مردم می توانند خود را 'متوسط' بدانند.
اگرچه کمی بیشتر از آنچه پیش بینی شده بود طول کشید ، اما دقیقاً همان جایی بود که خودم را در اکتبر 2018 یافتم. من با Assimil خود را تمام کردم و از خودم پرسیدم 'بعدی دیگر چیست؟'
این لحظه حساس بود. می دانستم که نمی توانم فقط خواندن و ترجمه متون کوتاه را ادامه دهم. از آنجایی که اکنون در سطح متوسطی قرار داشتم ، باید فعالیتهای چالش برانگیزتری انجام دهم که واقعاً به من در بهبود سطح یونان کمک می کند.
بنابراین دور و دور جستجو کردم. سرانجام ، من منابع بسیار متنوعی را یافتم که به من کمک می کرد مهارت یونانی خود را از راه های چالش برانگیز و لذت بخشی گسترش دهم.
ابتدا ، GreekPod10 را پیدا کردم ، که به من کمک کرد مهارتهای ترجمه دو طرفه خود را در متنهای طولانی تر و متنوع تر از Assimil .
امروزه ، علاوه بر موارد فوق ، من با چندین منبع مختلف مبتنی بر ویدئو ، مانند The Online Greek Tutor و Astronio YouTube channels . اخیراً ، من حتی با افزودن یادگیری یونانی با پادکست ها از دانشگاه هلنی امریکا ، به سراغ مطالب فقط صوتی رفته ام.
(اگر می خواهید گزیده ای از دفترچه یادگیری یونانی من ، همراه با لیستی از تمام منابعی که استفاده کرده ام ، اینجا را کلیک کنید )

با شروع (یا ادامه) یادگیری یونانی ، غذاهای اصلی برای شما کدامند؟
1. اگرچه همزمان با پیشرفت ، باید به تدریج کتابخانه منابع یونان خود را گسترش دهید ، مبتدیان مطلق باید فقط با یک منبع شروع کنند. در مورد من به Assimil فکر کنید ، که قبل از حرکت به مدت یک سال از آن استفاده و خاموش کردم.
2. منابع خود را از قبل برنامه ریزی کنید ، اما در این کار زیاده روی نکنید. باید حدوداً دو هفته دیگر برای ادامه یافتن منبع فعلی خود شروع به جستجوی منابع جدید کنید. شما نمی خواهید به طور کامل با یک منبع کار کنید و گیر بیفتید بدون اینکه کاری انجام دهید.
3. منابعی را که برایتان لذت بخش است انتخاب کنید. فقط به این دلیل که شما به عنوان یک مبتدی با یک سری منابع کار خود را شروع کرده اید ، نیازی به احساس تکلیف برای ادامه کار ندارید. آزمایش کنید ، چیزهای جدیدی را امتحان کنید ، و هدف شما این است که به موادی که انگیزه شما برای یادگیری بیشتر می شود ، بسنده کنید.

3. شریک صحبت درست را پیدا کنیداز بین همه چالش هایی که هنگام یادگیری زبان یونانی با آن روبرو خواهید شد ، سخت ترین مسئله احتمالاً شروع به صحبت است.
مهم نیست که چقدر قبل از اولین روز سرنوشت ساز صحبت کردن یاد بگیرید ، هرگز کاملاً آماده نخواهید شد.

من شخصاً تا ژوئیه 2019 صبر کردم تا یونانی را شروع کنم و دقیقاً احساسم این بود.
هنگامی که برای اولین بار با معلم خود داریا ملاقات کردم ، انتظار داشتم که یونانی زحمت زبان من را بریزد. واقعیت اوضاع کاملاً متفاوت بود. لکنت کردم و لکنت زبان کردم. آسان نبود
در آن لحظه ، آن وقت بود که می دانستم خوشحالم که داریا را به عنوان استاد راهنما انتخاب کردم. او فقط کسی نبود. بلکه او یک معلم خصوصی بود که من پس از بررسی هر آنچه از صفحه نمایه PolyglotClub.com وی یاد گرفتم ، دستم را انتخاب کردم.
از آن صفحه ، من می دانستم که داریا مهربان ، توجه است و بازخورد خوبی دارد. اینها همه خصوصیاتی است که من به عنوان یک معلم خصوصی بسیار ارزش قائلم ، و من خوشحالم که داریا این ویژگی ها را داشت وقتی یونانی زبان من خیلی راحت شروع به کار نکرد.
هنگامی که اولین معلم خصوصی یونانی خود را انتخاب می کنید ، همچنین باید مراقب باشید شخصی را انتخاب کنید که متناسب با انتظارات شما از معلم خصوصی خوب باشد.
به طور خاص ، شما باید:

1. مشخصات معلم خصوصی خود را به طور کامل بخوانید. از کیفیت تجربه یک معلم خصوصی ، لحن و دفعات بازبینی که دریافت می کنید و نحوه مواجهه با آن در پیام های خود می توانید چیزهای زیادی در مورد کیفیت یک معلم خصوصی بگویید. به دنبال شخصی بگردید که به نظر می رسد مهربان باشد و با او صحبت کند.
2. آماده شده به درس بیایید. بعضی از مدرسان دوست دارند همه چیز را برای شما برنامه ریزی کنند ، دیگران انتظار دارند همه چیز توسط شما برنامه ریزی شود. در هر صورت ، شما همیشه باید با موضوعی که آماده صحبت در مورد آن هستید ، یا با سوالی که آماده پرسیدن هستید ، به یک درس بیایید. این کار هم تنش شما و هم معلم شما را کاهش می دهد.
3. منفعل نباشید. اگرچه هر استاد راهنما ایده ها و توصیه هایی درباره موضوعات یونانی برای یادگیری یا صحبت در مورد آنها دارد ، اما همه این موارد مناسب شما نخواهد بود. همیشه به یاد داشته باشید از آنجا که هزینه درس را پرداخت می کنید ، حق انتخاب در مورد یک درس را دارید که بخواهید در مورد چه چیزی صحبت کنید (و چه چیزی نباید صحبت کنید). و وقتی درمورد چیزهایی که به آن علاقه دارید صحبت می کنید ، مشغول کار بیشتری خواهید شد.

زمان یادگیری یونانی است
بنابراین ، آن را دارید: سه بزرگترین درسی که من در هنگام مقابله با زبان باشکوه یونانی آموخته ام.

1. دلیل خود را بدانید

2. منابع خود را با سطح خود سازگار کنید

3. شریک صحبت مناسب را پیدا کنید
به هر حال ، در حالی که ما در مورد موضوع هستیم:

آیا مورد دیگری وجود دارد که دوست داشته باشید درباره یونانی آن را پوشش دهم؟

دستور زبان آن است؟ تلفظش؟ یا شاید کلمات آن باشد؟

در نظرات به من اطلاع دهید و من تمام تلاش خود را برای رفع سوالات و شبهات شما انجام خواهم داد!
PS اخیراً من از دو متن عالی دو زبانه برای بهبود زبان یونانی خود استفاده کرده ام: The Clockmaster و The Crack on the Hourglass ، هر دو توسط روبینا گویومزیان نوشته شده است. اگر می خواهید مهارت خواندن یونانی خود را بهبود ببخشید ، روی پیوندهای (وابسته) کلیک کنید تا در InterlinearBooks.com بررسی شود.

مباحث مرتبط: