Допомога

Вивчіть грецьку: мої 3 найбільші вивчені уроки


Я зацікавився класикою ще з юнацьких років.

Я не міг цього уникнути. Вирісши в Римі, залишки класичної цивілізації були скрізь: на вулицях, по яких я йшов, будинках, які я проходив, і навіть на моїх словах.
Одного разу, однак, я був здивований, коли виявив, що в класиці є не тільки римляни, але і їх вплив. Існувала ціла інша цивілізація та мова, які сприяли західній античності так само, як і римляни:
Греція, і грецька мова!

У 14 років я пам’ятаю, як я переглядав давньогрецький підручник і дивувався всім словам і корінням, які я міг розпізнати - демо, які я знав з демократії, плато, яке стало італійською площею, та фобією, яка стала, ну, фобією .
Грецька мова явно містила ключ, який міг відкрити глибше розуміння моєї власної культури та мови, на додаток до великих творів філософії та літератури таких, як Plato, Aristotle та Homer .
Тому наприкінці 2017 року я вирішив вивчити грецьку мову та присвятитись їй.

Сьогодні я хотів би поділитися з вами своєю пригодою, яка вивчає грецьку мову, і передати три найбільші уроки, які я засвоїв, прогресуючи в цій мові.

Πάμε!

1. Дізнайся, чомуХоча мене багато-багато років цікавила можливість вивчення грецької мови, я так і не знайшов потрібного часу, щоб почати її вивчати.
У 2015 році мені було цікаво взяти дві мови одразу вдруге. Я вже вибрав угорську (мову, якою мене вразили), але не був впевнений, яким буде мій другий вибір.
Переглядаючи варіанти, я зрозумів, що час вивчення грецької мови був настільки ж гарним, оскільки це була мова, яку я вже віками відкладав.
Поміркувавши, я зрозумів, що краще дотримуватися лише угорської мови. Я просто ще не мав достатньо вагомих причин для вивчення грецької мови, але я знав, що цей момент настане.
Взагалі, мені не вистачало досить потужного 'чому'.

Зазвичай, коли я вивчаю мову, це з сукупності причин, які включають подорожі, навчання та можливість зміцнити існуючі дружні стосунки з носіями мови, а також створити нові. Хоча у мене все це було з угорською, у мене ще не було з грецькою.
Тож я відклав грецьку мову і зачекав, поки складуться умови, і в мене були вагомі, вагомі причини щодня вивчати цю мову.

Щоб добре вивчити грецьку мову, потрібно також розробити своє 'чому'. Якщо ні, то вас може спіткати та сама доля, що і я в 2015 році, і перестати вивчати мову.
Ось три основні поради, які допоможуть вам знайти своє 'чому' для вивчення грецької мови:
1. Візьміть близько 30 хвилин, щоб визначити свою причину, перш ніж розпочати навчання. Вам потрібно справді сісти і подумати про кількість часу та енергії, які він може потенційно зайняти, щоб добре вивчити мову, і вирішити, чи справді грецька коштує всієї цієї жертви. Якщо ні, поверніться до креслення.
2. Використовуйте візуалізацію як інструмент для розвитку та посилення емоційного впливу вашого 'чому'. Особисто я використовую техніку візуалізації SEE перед тим, як починати кожну нову мову, що допомагає мені побачити і відчути, що таке «жити» мовою, ще до того, як я навчився своїх перших слів!
3. Після того, як у вас є своє 'чому' (і ваша візуалізація разом з ним), вам потрібно записати його. Хороша ідея - зберігати письмовий запис „чому” біля свого щоденного навчального простору, щоб ви могли переглянути його, коли це необхідно.

2. Адаптуйте (і переналаштуйте) свої ресурси до свого рівня

Коли я вдруге взяв грецьку мову, я розпочав її так само, як і кожну нову мову: я використав свою спеціальну техніку двонаправленого перекладу, поруч із італійською копією Assimil's Greek with Ease .
Я очікував, що цей курс переведе мене з абсолютного рівня початківця до десь лише рівня CEFR B1 , де більшість людей можуть вважати себе «середнім рівнем».
Хоча це зайняло трохи більше часу, ніж передбачалося, саме тут я опинився в жовтні 2018 року. Я закінчив з Assimil і запитав себе: 'Що далі?'.
Це був критичний момент. Я знав, що не можу продовжувати просто читати та перекладати короткі тексти; оскільки я зараз був на середньому рівні, мені потрібно було займатися складнішими справами, які б справді допомогли мені покращити рівень грецької мови.
Тож я шукав, далеко і широко. Врешті-решт, я знайшов широкий спектр ресурсів, які допомогли мені розширити свої знання грецької мови одночасно складними та приємними.
По-перше, я знайшов GreekPod10 , який допоміг мені відточити свої навички двонаправленого перекладу на довших та різноманітніших текстах, ніж Assimil .
На сьогодні, на додаток до вищезазначеного, я працюю з різними відеоресурсами, такими як The Online Greek Tutor та Astronio YouTube channels . Зовсім недавно я навіть зробив перехід до аудіоматеріалів, додавши вивчення грецької мови з подкастами від Грецько-Американського університету.
(Якщо ви хочете побачити уривок з мого журналу вивчення грецької мови, зі списком усіх ресурсів, якими я користувався, натисніть тут )

Які основні вибори для вас, коли ви починаєте (або продовжуєте) вивчення грецької мови?
1. Хоча вам слід поступово розширювати свою бібліотеку грецьких ресурсів у міру вдосконалення, абсолютні новачки повинні починати лише з одного ресурсу. Подумайте про Assimil , у моєму випадку, який я використовував і вимикав протягом року, перш ніж рухатися далі.
2. Плануйте свої ресурси заздалегідь, але не перестарайтеся. Ви повинні почати шукати нові ресурси, коли у вас залишиться близько двох тижнів, щоб перейти до поточного. Ви не хочете, щоб повністю закінчили роботу з ресурсом і застрягли, не маючи нічого робити.
3. Виберіть ресурси, які вам подобаються. Тільки тому, що ви починали з однієї серії ресурсів як початківець, вам не потрібно почуватись зобов’язаним продовжувати її. Експериментуйте, випробовуйте нові речі і прагніть задовольнитись матеріалами, які змушують вас вчитися найбільше.

3. Знайдіть правильного партнераЗ усіх проблем, з якими вам доведеться зіткнутися під час вивчення грецької мови, найважчим буде, мабуть, почати говорити.
Скільки б ви не навчилися перед тим доленосним першим днем виступу, ви ніколи не почуватиметесь готовими.

Особисто я зачекав до липня 2019 року, щоб почати говорити по-грецьки, і саме так я почувався.
Коли я вперше зустрівся з моєю вихователькою Дарією, я очікував, що грецька без зусиль скотиться з мого язика. Реальність ситуації була зовсім іншою. Я заїкався і заїкався. Це було непросто.
У той момент, тоді я зрозумів, що радий, що вибрав Дарію для себе вихователем. Вона була не просто кимось; швидше, вона була репетитором, якого я відібрав, переглянувши все, чому я міг навчитися на її PolyglotClub.com сторінці профілю.
З цієї сторінки я зрозумів, що Дарія була доброю, уважною і що вона дала чудові відгуки. Це всі якості, які я високо ціную в репетиторі, і я був радий, що їх отримала Дарія, коли моє спілкування грецькою мовою не почалося так гладко.
Коли ви обираєте першого репетитора з грецької мови, вам також слід подбати про те, щоб вибрати того, хто відповідає вашим очікуванням щодо того, який хороший репетитор.
Зокрема, вам слід:

1. Уважно прочитайте профіль свого викладача. Ви можете багато чого сказати про якість викладача з того досвіду, який вони мають, тону та частоти оглядів, які вони отримують, і того, як вони зустрічаються у своїх повідомленнях. Шукайте когось, хто здається (і описаний) як добрий і з яким легко поговорити.
2. Приходьте на урок підготовленим. Деякі викладачі люблять планувати все для вас, інші очікують, що все планується вами. У будь-якому випадку, ви завжди повинні приходити на урок з чимось, про що ви готові поговорити, або з питанням, яке ви готові поставити. Це полегшить напругу як для вас, так і для вашого вихователя.
3. Не будь пасивним. Хоча кожен репетитор матиме деякі ідеї та рекомендації щодо того, які грецькі теми вивчати чи говорити, не всі ці речі вам підходять. Завжди пам’ятайте, що оскільки ви платите за урок, ви маєте повне право вибирати, про що говорити (а про що не говорити) під час уроку. І коли ви говорите про речі, які вас цікавлять, ви також будете більш зацікавлені.

Час вивчати грецьку
Отже, ось вам: три найбільші уроки, які я навчився, займаючись чудовою грецькою мовою.

1. Дізнайся, чому

2. Адаптуйте свої ресурси до свого рівня

3. Знайдіть правильного партнера, що говорить
До речі, поки ми про тему:

Чи є щось, що ви хотіли б, щоб я розповів про грецьку?

Його граматика? Його вимова? А може, його слова?

Повідомте мене в коментарях, і я зроблю все можливе, щоб вирішити ваші запитання та сумніви!
PS Нещодавно я використовую два чудові двомовні тексти для вдосконалення своєї грецької мови: «Годинник годинника» та «Тріщина на пісочному годиннику» , написані Рубіною Гуюмцян. Якщо ви хочете вдосконалити свої навички читання грецької мови, натисніть посилання (афілійовані), щоб ознайомитися з ними на InterlinearBooks.com.

Пов'язані теми: