Abi

NEW ARTICLE

Õpi kreeka keelt: minu 3 suurimat õppetundi


Klassika on mind huvitanud juba väiksest peale.

Ma ei saanud seda vältida. Roomas üles kasvades olid klassikalise tsivilisatsiooni jäänused kõikjal: tänavatel, kus kõndisin, hooned, millest möödusin, ja isegi sõnad, mida rääkisin.
Ühel päeval avastasin aga üllatusega, et klassikas ja nende mõjus on midagi enamat kui ainult roomlased. Seal oli terve teine tsivilisatsioon ja keel, mis aitasid Lääne antiigile sama palju kui roomlased:
Kreeka ja kreeka keel!

14-aastaselt mäletan, et vaatasin läbi Vana-Kreeka õpiku ja imestasin kõigi tunnustatud sõnade ja juurte üle - demod, mida tundsin demokraatiast, platoost, millest sai Itaalia piazza, ja foobiast, millest sai noh, foobia .
Kreeka keeles oli selgelt võti, mis võiks avada sügavama arusaama minu enda kultuurist ja keelest, lisaks suurepärastele filosoofia- ja kirjandusteostele Plato, Aristotle ja Homer sarnastest teostest.
Seetõttu otsustasin 2017. aasta lõpus õppida kreeka keelt ja pühenduda sellele.

Täna tahaksin teiega jagada oma kreeka keelt õppivat seiklust ja anda edasi kolm suurimat õppetundi, mida olen keele edenedes õppinud.

Πάμε!

1. Teadke oma põhjustKuigi ma olin juba mitu aastat huvi tundnud kreeka keele õppimise võimaluse vastu, ei olnud ma selle õppimise alustamiseks kunagi leidnud õiget aega.
2015. aastal olin huvitatud teist keelt korraga kahe keele omandamisest. Olin juba valinud ungari keele (keel, millega mind lüüakse), kuid polnud kindel, mis mu teine valik saab olema.
Variante üle vaadates sain aru, et kreeka keele õppimine on sama hea aeg kui kunagi varem, kuna see oli keel, mida olin juba ammu edasi lükanud.
Pärast mõningast mõtisklemist mõistsin, et jään parem ainult ungari keelele. Mul polnud veel veel piisavalt tugevaid põhjuseid kreeka keele õppimiseks, kuid teadsin, et see hetk tuleb.
Kokku puudus mul piisavalt võimas 'miks'.

Tavaliselt, kui ma keelt õpin, on see mitmel põhjusel, mis hõlmavad reisimist, õppimist ja võimalust tugevdada olemasolevaid sõprussuhteid emakeelena kõnelevate inimestega ning luua uusi sõpru. Kuigi mul oli kõik see ungari keeles, polnud mul seda veel kreeka keelega.
Niisiis panin kreeka keele ootele ja ootasin, kuni tingimused olid sobivad, ja mul oli tugev ja kindel põhjus keelt iga päev õppida.

Kreeka keele õppimiseks peate arendama ka oma 'miks'. Kui ei, siis võib teid tabada sama saatus, mis minul 2015. aastal, ja lõpetada keele õppimine.
Siin on kolm peamist nõuannet, mis aitavad teil leida oma 'miks' kreeka keele õppimiseks:
1. Võtke enne õppima asumist umbes 30 minutit oma põhjuste väljaselgitamiseks. Peate tõesti maha istuma ja mõtlema, kui palju aega ja energiat võib keele hea õppimine võtta, ning otsustada, kas kreeka keel on tõesti seda ohvrit väärt. Kui see pole nii, minge tagasi joonestuslaua juurde.
2. Kasutage visualiseerimist vahendina oma 'miks' emotsionaalse mõju arendamiseks ja tugevdamiseks. Ise kasutan enne uue keele alustamist SEE visualiseerimise tehnikat, mis aitab mul nii näha kui tunda, mis tunne on keelt 'elada', enne kui olen oma esimesed sõnad isegi ära õppinud!
3. Kui teil on oma 'miks' (ja visualiseerimine koos sellega), peate selle üles kirjutama. Hea mõte on hoida oma 'miks' kohta kirjalik dokument oma igapäevase õppimisruumi lähedal, et saaksite seda vajadusel üle vaadata.

2. Kohandage (ja kohandage) oma ressursse oma tasemele

Kui ma 2017. aastal teist korda kreeka keelt korjasin, alustasin seda just siis, kui alustasin iga uue keelega: kasutasin oma spetsiaalset kahesuunalise tõlke tehnikat kõrvuti Assimil's Greek with Ease itaaliakeelse koopiaga koos Assimil's Greek with Ease .
Eeldasin, et see kursus viib mind absoluutsest algajate tasemest kuskile napilt CEFR B1 tasemest, kus enamik inimesi saab end pidada 'vahepealseks'.
Ehkki see võttis mul oodatust natuke kauem aega, leidsin ma just selle koha oktoobris 2018. Olin Assimil ja küsisin endalt: 'Mis edasi?'
See oli kriitiline hetk. Ma teadsin, et ma ei saa jätkata ainult lühikeste tekstide lugemist ja tõlkimist; kuna olin nüüd kesktasemel, pidin tegema keerukamaid tegevusi, mis tõesti aitaksid mul Kreeka taset parandada.
Nii et otsisin nii kaugelt kui ka laiemalt. Lõpuks leidsin palju erinevaid ressursse, mis aitasid mul Kreeka keele oskust laiendada nii väljakutsuval kui ka nauditaval viisil.
Esiteks leidsin GreekPod10 , mis aitas mul kahesuunalise tõlke oskusi lihvida pikemate ja mitmekesisemate tekstide jaoks kui Assimil .
Tänapäeval olen lisaks ülaltoodule töötanud mitmete erinevate videopõhiste ressurssidega, nagu The Online Greek Tutor ja Astronio YouTube channels . Viimati olen teinud hüppe isegi ainult helimaterjalide juurde, lisades Kreeka keele õppimise koos Kreeka Ameerika ülikooli podcastidega.
(Kui soovite näha väljavõtet minu kreeka keele õppepäevikust koos kõigi kasutatud ressursside loendiga, klõpsake siin )

Millised on teie jaoks peamised võimalused, kui alustate (või jätkate) oma kreeka keelt?
1. Ehkki peaksite oma Kreeka ressursside raamatukogu oma arenguga järk-järgult laiendama, peaksid absoluutsed algajad alustama ainult ühe ressursiga. Mõelge minu puhul Assimil , mida kasutasin enne edasiliikumist ühe aasta jooksul sisse ja välja.
2. Planeerige oma ressursid ette, kuid ärge üle pingutage. Uute ressursside otsimist peaksite alustama siis, kui praeguse ressursiga jätkamiseks on jäänud umbes kaks nädalat. Sa ei taha, et sa oleksid ressursiga täielikult läbi ja jääks ilma midagi tegema.
3. Valige ressursse, mis teile meeldivad. Lihtsalt sellepärast, et alustasite ühe ressursi seeriaga algajana, ei pea te end kohutama sellega jätkama. Katsetage, proovige uusi asju ja püüdke leppida materjalidega, mis motiveerivad teid kõige rohkem õppima.

3. Leidke õige rääkimispartnerKõigist väljakutsetest, mis teil kreeka keele õppimisel ette tuleb tulla, on tõenäoliselt kõige raskem rääkima hakata.
Ükskõik kui palju sa enne saatuslikku esimest esinemispäeva õpid, ei tunne sa end kunagi päris valmis.

Ise ootasin kreeka keelt rääkima asumist 2019. aasta juulini ja täpselt nii ma end tundsin.
Kui ma esimest korda oma juhendaja Dariaga kohtusin, ootasin, et kreeka keelest vaevata maha rullub. Olukorra tegelikkus oli hoopis teine. Ma kogelesin ja kogelesin. See polnud lihtne.
Sel hetkel teadsin, et mul on hea meel, et olen Daria juhendajaks valinud. Ta polnud lihtsalt keegi; pigem oli ta juhendaja, kelle valisin käsitsi pärast seda, kui olin üle vaadanud kõik, mida tema PolyglotClub.com profiililehelt õppida võisin.
Sellelt lehelt teadsin, et Daria oli lahke, tähelepanelik ja et ta andis suurepärast tagasisidet. Need on kõik omadused, mida ma juhendaja juures väga hindan, ja mul oli hea meel, et Daria neid omas, kui mu kreeka keele oskus nii libedalt ei alanud.
Kui valite oma esimese kreeka juhendaja, peaksite hoolitsema ka selle eest, et valida keegi, kes vastab teie ootustele, milline on hea juhendaja.
Eelkõige peaksite:

1. Lugege juhendaja profiili põhjalikult läbi. Juhendaja kvaliteedist saate rääkida palju nende kogemuste hulgast, saadud arvustuste toonist ja sagedusest ning sellest, kuidas nad oma sõnumites kokku puutuvad. Otsige kedagi, kes tundub (ja on kirjeldatud) lahke ja kellega on lihtne rääkida.
2. Tule õppetundi ettevalmistatuna. Mõnele juhendajale meeldib kõike teie jaoks planeerida, teised eeldavad, et kõik on teie kavandatud. Mõlemal juhul peaksite alati õppetundi tulema millegagi, millest olete valmis rääkima, või küsimusega, mille olete valmis esitama. See leevendab nii teie kui ka juhendaja pingeid.
3. Ära ole passiivne. Ehkki igal juhendajal on ideid ja soovitusi selle kohta, millistel Kreeka teemadel õppida või rääkida, ei sobi kõik need asjad teile hästi. Pidage alati meeles, et kuna maksate tunni eest, on teil täielik õigus valida tunni ajal, millest rääkida (ja millest mitte rääkida). Ja kui räägite huvitavatest asjadest, olete ka rohkem kaasatud.

Aeg õppida kreeka keelt
Nii et teil on see: kolm suurimat õppetundi, mida olen õppinud suurepärase kreeka keele käsitlemisel.

1. Teadke oma põhjust

2. Kohandage oma ressursse oma tasemele

3. Leidke õige rääkiv partner
Muide, kui me sellel teemal oleme:

Kas on veel midagi, mida soovite, et ma kreeka keeles kajastaksin?

Selle grammatika? Selle hääldus? Või äkki selle sõnad?

Andke mulle kommentaarides teada ja annan endast parima, et teie küsimustele ja kahtlustele vastata!
PS Viimasel ajal olen kasutanud kaks suurt kakskeelne tekstid parandada oma Kreeka: Clockmaster ja Crack kohta Liivakell nii kirjutanud Roubina Gouyoumtzian. Kui soovite oma kreeka keele lugemisoskust parandada, klõpsake linkidel (sidusettevõte), et vaadata neid veebisaidil InterlinearBooks.com.

Related topics: