Pomoc

NEW ARTICLE

Aké sú najdôležitejšie jazyky pre podnikanie?

Ak pracujete v medzinárodnom meradle, budete musieť preložiť svoj komerčný a marketingový obsah.

V tomto článku vám povieme, čo je 10 najdôležitejších jazykov zahrnutých do stratégie internacionalizácie .

Niet pochýb o tom, že svet je čoraz viac prepojený a že obchod je viac ako kedykoľvek predtým medzinárodný.

Väčšina globálnych spoločností si prinajmenšom myslela na množstvo príležitostí, ktoré ponúkajú jednoducho ponúkať svoj obsah v rôznych jazykoch .
Ak chcete efektívne dosiahnuť svoje publikum , musíte s nimi hovoriť v ich preferovanom jazyku .

Môžete napríklad vyhľadať online školenie na zlepšenie komunikácie so zamestnancami, previesť používateľské príručky na pomoc klientom alebo vyhľadať vaše webové stránky, aby prilákali viac návštevníkov po celom svete.

Je stále viac potrebné definovať stratégiu prekladu a lokalizácie, ktorá bude podporovať takéto interakcie na medzinárodnej úrovni.

Medzi asi 6000 známych živých jazykov , to nie je vždy ľahké vybrať tie, ktoré sú dobrú investíciu.
Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zhodnotiť vaše makroekonomické ciele a kľúčové cieľové skupiny. Predtým, než sa ponoríte do oceánu jazykov, preskúmajte tie, ktoré používajú vaši konkurenti, aby oznámili svoj obsah a spýtali sa sami seba, či by ste ich mali skopírovať alebo vyniknúť. Akonáhle ste získali dostatok informácií, venujte im čas na ich interpretáciu.

Vytvorili sme zoznam 10 základných jazykov, ktoré by ste mali zohľadniť pri prekladaní vášho obchodného a marketingového obsahu, ak pôsobíte na medzinárodnej úrovni. Tento zoznam obsahuje aj fakty a čísla, ktoré ilustrujú, ako sú tieto jazyky dobrými možnosťami.

1. Angličtina


Angličtina je obchodným a akademickým jazykom . Hovorí v 94 krajinách 339 miliónmi rodených hovorcov, je to oficiálny jazyk 20 najdôležitejších medzinárodných organizácií.

Jeho použitie je preto mimoriadne rozšírené. Vo väčšine krajín je to aj prvý cudzí jazyk vyučovaný na školách. Chápe ho jedna tretina svetovej populácie .
Anglický jazyk má tiež najvyššiu pozíciu v jazykoch, ktoré najviac využívajú používatelia internetu s 949 miliónmi používateľov a je najpoužívanejším jazykom na viacjazyčných webových stránkach.

Angličtina je preto nevyhnutná pre každú spoločnosť, ktorá sa chce rozvíjať na medzinárodnej scéne.

Ak potrebujete anglického prekladateľa, môžete ho nájsť na platforme Polyglot Services .

2. Čínština


Čínština je súbor čínsko-tibetských jazykov, ktoré tvoria viac ako 955 miliónov rodených hovorcov, čiže 14,4 % svetovej populácie. To je zďaleka najviac hovorený jazyk na svete, s celkom 1 miliardy hovorcov.

Jeho dominantné postavenie v globálnej ekonomike z neho robí pozoruhodný zdroj obchodných príležitostí . V čase, keď čínske spoločnosti expandujú medzinárodne a zatiaľ čo krajina zvyšuje možnosti outsourcingu kvôli veľmi nízkym nákladom a vysokej produktivite, tento jazyk nemožno ignorovať. Okrem toho, prax v angličtine nie je v Číne veľmi bežná.
Mandarin je tiež druhým najobľúbenejším jazykom medzi užívateľmi internetu . Ak bude využívanie internetu naďalej rásť vo veľkých ázijských krajinách, možno očakávať, že Číňania čoskoro nahradia angličtinu ako najrozšírenejší jazyk na internete.

Ak chcete preložiť váš iný písomný obsah, budete si musieť vybrať medzi dvoma písomnými formami tohto jazyka, a to zjednodušenou čínštinou a tradičnou čínštinou . Zatiaľ čo väčšina obyvateľov používa zjednodušenú čínštinu, tradičné čínske použitie sa zvyšuje.
Ak potrebujete čínskeho tlmočníka pre obchodné rokovania alebo inú príležitosť, budete si musieť vybrať medzi mandarínsky a kantonský. Na druhej strane, ak ide o dokumenty, ktoré sa majú preložiť , bude vaša voľba medzi zjednodušenou čínštinou a tradičnou čínštinou.

3. Španielčina


Hoci to nie je nevyhnutne vnímané ako obchodný jazyk, španielčina, s 405 miliónmi rodených hovorcov, je po mandarínskom jazyku druhým najrozprávanejším jazykom . Niet divu, že to nájdete na našom zozname.

Ponúkaním svojho obsahu v španielčine otvárate dvere nielen v Španielsku, ale aj v krajinách Latinskej Ameriky, ako je Mexiko, Peru, Paraguaj a Ekvádor, a dokonca aj v Spojených štátoch, kde je španielčina materinským jazykom približne 37,6 miliónov ľudí.
S vedomím, že Spojené štáty sú najväčším svetovým hospodárstvom a že sa očakáva, že sa do roku 2050 zdvojnásobí populácia Hispáncov, je dôležitosť španielskeho jazyka zrejmá.

Vďaka bohatému množstvu bilaterálnych obchodných dohôd patrí obchod Mexika k najotvorenejším na svete. Spojené kráľovstvo ho tiež označilo za prioritnú krajinu medzinárodného vzdelávania.
Ak chcete podnikať v Spojených štátoch, kdekoľvek v západnom svete, musí byť španielčina súčasťou vašich prekladových jazykov.

Výber španielskych prekladateľov nájdete tu .

4. Arabčina


Arabčina je hovorená 295 miliónmi ľudí na celom svete. To je oficiálny jazyk 28 rôznych krajinách, vrátane veľkého počtu dynamických a rastúcich ekonomík na Strednom východe av Afrike.

6 arabsky hovoriace krajiny patria britských 50 hlavných exportných trhoch tovarov. Ich kombinovaná hodnota v ekonomike prevyšuje hodnotu Španielska, Číny alebo Talianska.
Podľa správy, ktorú vydala British Council , je arabčina na druhom mieste medzi „jazykmi budúcnosti“.
Blízky východ je rýchlo rastúci trh s nadšenými spotrebiteľmi. Región je prosperujúci a mnoho štátov sa snaží prilákať turistov do svojich krajín, najmä prostredníctvom nakupovania.

Je zrejmé, že neistota v regióne je skutočným problémom, ale len prispieva k dopytu po arabskom obsahu, ktorý zodpovedá potrebám spravodajstva a diplomacie.
Internet je tiež robiť pokroky na Blízkom východe a vzhľadom na skutočnosť, že veľký počet arabských rečníkov hovorí iba arabsky, preklad obsahu online v arabčine je nevyhnutný pre získanie výhody na medzinárodnom trhu.
Ak je zobrazenie arabčiny už dlho problematické na internetových stránkach, najnovšie softvér a prehliadače prekonali tento problém. Je preto pravdepodobné, že čoraz viac spoločností prekladá svoj obsah v arabčine čoskoro.
Spoločnosti by sa mali zamerať na sprístupnenie svojich výrobkov v arabskom svete aj napriek zložitým vzťahom so západným svetom. Tým sa zaistia pozitívne výsledky nielen pre spoločnosti, ktoré hovoria rovnakým jazykom, ale ešte viac pre sektor diplomacie alebo energetiky a obrany.

5. Nemčina


Nemčina má 95 miliónov rodených hovorcov a celkovo celosvetovo 210 miliónov rečníkov . Je tiež štvrtým najpoužívanejším jazykom online. To sa môže zdať malé v porovnaní s väčšinou ostatných jazykov v tomto zozname, ale tento jazyk sa hovorí v niektorých z veľkých európskych hospodárstiev , konkrétne v Nemecku, Rakúsku, Belgicku, Švajčiarsku, Luxembursku a Švajčiarsku. Lichtenštajnsko.
Najmä Nemecko je vedúcou ekonomikou Európskej únie a ekonomickým motorom na medzinárodnej úrovni.
Nemecko je tretím najväčším prispievateľom do výskumu a vývoja na svete. Nemčina je preto mimoriadne dôležitá pre vedecký výskum a je na vrchole hlavných vedeckých jazykov používaných vo vedách, ako sú medicína, spoločenské vedy, psychológia, umenie a iné humanitné vedy.
Vďaka svojej reputácii kvality a know-how dominuje v nemeckom odvetví mnoho nemeckých firiem a ak chcete uspieť vo svojom odbore, budete musieť používať aj ich jazyk.

Pozrite si náš výber nemeckých prekladateľov .

6. Portugalčina


Portugalci hovoria 210 miliónmi ľudí v Portugalsku (samozrejme) av Brazílii, ako aj na niektorých miestach v Afrike. Je to tiež druhý jazyk, ktorým sa hovorí v Latinskej Amerike (po španielčine).
Pre podnikanie je Brazília pravdepodobne najzaujímavejšou krajinou. Napriek hlbokej recesii zostáva Brazília veľkou krajinou a veľkým trhom . Predstavuje vedúcu ekonomickú moc v Latinskej Amerike a podľa niektorých ukazovateľov sa zdá, že oživenie v krajine bude oznámené na budúci rok alebo nasledujúci rok. Nebudú chýbať nové obchodné príležitosti.
Keďže Brazília je najviac citovaným vedeckým regiónom mimo krajín G8 , ponúka príležitosti na spoluprácu a vedeckú spoluprácu, najmä vo farmaceutickej a energetickej oblasti.
British Council umiestňuje portugalčinu do 10 najdôležitejších jazykov pre budúcnosť Spojeného kráľovstva a cituje potenciálne príležitosti v oblasti obchodu, vedy, vzdelávania a diplomacie.
Dopyt po portugalčine sa tiež zvyšuje v Spojených štátoch. Hoci sa vždy považoval za dôležitý jazyk v celosvetovom meradle, len nedávno bol uznaný za dôležitý jazyk pre obchodné a medzinárodné vzťahy .
Portugalci získavajú na popularite aj v Ázii, pretože majú význam diplomatických a hospodárskych vzťahov regiónu s Portugalskom a portugalsky hovoriacimi krajinami.
Podľa odhadov UNESCO je portugalčina európskym jazykom, ktorého rast je najsilnejší po anglickom jazyku. Podľa údajov UNESCO publikovaných The Portugal News má tento jazyk najväčší potenciál rastu ako medzinárodný jazyk v Južnej Afrike a Južnej Amerike.
Preto je zaujímavé považovať portugalčinu za užitočný jazyk pre rozvoj obchodných príležitostí na štyroch kontinentoch.

Tu je výber nezávislých portugalských prekladateľov .

7. Ruština


S 155 miliónmi rodených hovorcov v strednej Európe, východnej Európe a Rusku je ruský ôsmy najbežnejší jazyk na svete a druhý najpoužívanejší jazyk pre obsah webových stránok po anglickom jazyku.
Rusko je jednou zo štyroch hlavných rozvíjajúcich sa mocností na svete . Je už šiestou najväčšou ekonomikou na svete a očakáva sa, že do roku 2030 zdvojnásobí Nemecko.
Veľkosť krajiny, jej rozvíjajúca sa ekonomika a jej prírodné zdroje (je najväčším producentom ropy na svete) jasne ukazujú záujem, ktorý tento jazyk predstavuje pre podniky. Okrem toho, Moskva má najvyššiu koncentráciu miliardárov v každom veľkom meste na svete.
Rusko je známe svojimi talentovanými inžiniermi a počítačovými vedcami na vysokej úrovni a ruština je jedným z najobľúbenejších jazykov vo vedeckej a technickej literatúre vied, ako je fyzika a inžinierstvo.
Rusko má nízku znalosť anglického jazyka. Preklad vášho obsahu do ruštiny preto môže byť dôležitým krokom pri dosahovaní vašich cieľov na medzinárodnej úrovni.

8. Francúzština


Hoci francúzština je všeobecne považovaná za jazyk lásky, nie je o nič menej zaujímavá pre obchod. Spolu s 75 miliónmi rečníkov v krajinách 39 zostáva francúzsky jazyk veľmi populárny. V skutočnosti sa odhaduje, že francúzsky jazyk ako druhý jazyk hovorí aj 220 miliónov ľudí.
Francúzština je tiež jedným z úradných jazykov viacerých organizácií vrátane Organizácie Spojených národov a Svetovej obchodnej organizácie.
Francúzsky hovoriaci svet zahŕňa aj Afriku, rýchlo rastúci kontinent bohatý na prírodné zdroje. Päť najrýchlejšie rastúcich ekonomík v Afrike sú Rwanda, Tanzánia, Mozambik, Pobrežie Slonoviny a Konžská demokratická republika. Francúzsky jazyk je oficiálnym jazykom v troch z nich. V krajinách ako Alžírsko, Maroko, Vietnam a Kambodža, kde je úroveň znalosti anglického jazyka veľmi nízka, je obzvlášť užitočná francúzština.
Ak sa zameriavate na spotrebiteľov v týchto krajinách, preklad vášho obsahu do francúzštiny môže byť zaujímavou investíciou.

9. Japončina


Japonci majú 130 miliónov rečníkov , hlavne v Japonsku, ktoré je treťou najväčšou ekonomikou na svete . British Council domnieva, že Japonsko významne prispieva k prosperite Spojeného kráľovstva, či už ako vývozného trhu alebo ako významného investora, a poznamenáva, že Japonsko ponúka mnoho príležitostí, najmä v oblastiach vedy a techniky.
Hoci japonská ekonomika vykazuje určité známky stagnácie, nesmieme zabúdať na vynaliezavosť jej spoločností, ktoré, podobne ako nemecké spoločnosti, majú povesť vynikajúcej kvality. Japonské spoločnosti sú vysoko inovatívne a Japonsko je druhým najväčším investorom na svete v oblasti výskumu a vývoja a jednou z najmodernejších a technologicky integrovaných krajín.
Japonsko naďalej zohráva dôležitú úlohu na medzinárodných fórach na vysokej úrovni a zostáva vedúcim poskytovateľom rozvojovej pomoci. Úrad pre zahraničné veci a záležitosti spoločenstva považuje Japonsko za dôležitého partnera, a to aj v oblasti klimatickej politiky, bezpečnosti energie a zdrojov a reformy finančných inštitúcií.

Ak chcete preložiť obsah v japončine, môžete nájsť nezávislého prekladateľa .

10. Hindčina


Prečo by hindčina mala byť jedným z kľúčových jazykov vašej stratégie internacionalizácie? Hindčina je piaty najviac hovorený jazyk na svete a má 260 miliónov rodených hovorcov. India je siedma najväčšia krajina na svete, pokiaľ ide o oblasť, druhá najväčšia v populácii, a pravdepodobne najrýchlejšie rastúca krajina vo všetkých veľkých ekonomikách.
Podobne ako Čína, aj India ponúka veľké množstvo spotrebiteľov a kultúrnu rozmanitosť, ktorá z neho robí jeden z najväčších potenciálnych trhov z hľadiska umiestnenia, ktorý môže ponúknuť významné obchodné príležitosti. Z tohto hľadiska bude internacionalizácia určite musieť pokrývať celú škálu marketingových kanálov (text, audio, video, komerčná produkcia).
Hoci India je rodinou 125 miliónov anglicky hovoriacich, 85 % populácie nehovorí po anglicky, predbehne používanie miestnych jazykov.
Na medzinárodnej úrovni boli predložené návrhy na pridanie hindčiny do zoznamu úradných jazykov Organizácie Spojených národov. Ak budú tieto návrhy úspešné, všetky dokumenty OSN musia byť dostupné v tomto jazyku.
Na záver, indická demografia sama vytvára spotrebiteľov a podniky, a preto je zdrojom budúceho dopytu z hľadiska lokalizovaného obsahu.

Táto platforma umožňuje nájsť hindčinu prekladateľov.

Myslite na rýchlo sa rozvíjajúce jazyky


Bez ohľadu na to, ktoré jazyky si vyberiete, budete často musieť pridať nové jazyky, aby ste splnili násobky formátov obsahu a rast vášho potenciálu potenciálnych spotrebiteľov na celom svete.
Uvedomte si, že náš zoznam je len orientačný a zodpovedajú tomu, čo považujeme za globálne relevantný 20 19
Ak je cieľový trh vašej spoločnosti menší, vaše osobné „top 10“ môže mať rôzne jazyky, ktoré nie sú uvedené v tomto zozname.

záver


Voľba cieľových jazykov je rozhodujúca pre optimalizáciu obchodných výsledkov a získanie podielu na medzinárodnom trhu. Je to rozhodnutie, ktoré nie je ani jednoduché ani zrejmé.
Majte na pamäti, že váš vlastný prieskum trhu je prioritou . Na druhej strane, vaša cieľová skupina zostáva základným kritériom pre výber jazykov, ktoré sa budú musieť uskutočniť vo vašej stratégii internacionalizácie.

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 2 All