راهنمایی

مهم ترین زبان ها برای کسب و کار کدام اند؟
اگر در سطح بین المللی فعالیت می کنید ، باید محتوای تجاری و بازاریابی خود را ترجمه کنید
در این مقاله ما به شما خواهیم گفت که 10 زبان مهم در راهبرد بین المللی شدن شما
کدامند؟
شکی نیست که ارتباطات جهانی بیشترمی شود و تجارت ، بیش از هر زمان دیگری،وابسته به روابط بین المللی است
اکثر شرکت های جهانی حداقل به فکر فرصت های زیادی هستند که با ارائه مطالب خود به زبان های مختلف ارائه می شوند.
برای رسیدن به مخاطبان به طور موثر ، باید با زبان مورد نظر خود به آنها صحبت کنید.

برای مثال، می توانید یک آموزش آنلاین برای بهبود ارتباطات کارکنان، راهنمایی های کاربر برای کمک به مشتریان یا یافتن وب سایت خود برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر در سراسر جهان ایجاد کنید.

به طور فزاینده ای لازم است که یک استراتژی ترجمه و محلی سازی تعریف شود که چنین تعاملات بین المللی را تقویت کند.

در میان 6000 زبان شناخته شده زندگی ، همیشه آسان نیست که کسانی را انتخاب کنید که سرمایه گذاری خوبی هستند.
اولین کاری که باید انجام دهید این است که اهداف اقتصاد کلان و مخاطبان هدف اصلی خود را ارزیابی کنید. قبل از رفتن به اقیانوس زبان ها، موارد مورد استفاده رقبای خود را برای ارسال مطالب خود بررسی کنید و از خودتان بپرسید که آیا آنها باید آنها را کپی کرده یا از آنها جدا شوند. پس از جمع آوری اطلاعات کافی، زمان را برای تفسیر آن ببرید.

ما یک لیست از 10 زبان اساسی را ایجاد کرده ایم که باید در هنگام ترجمه محتوا تجاری و بازاریابی شما در نظر گرفته شود. این لیست همچنین حقایق و ارقام را نشان می دهد که نشان می دهد که این زبان ها گزینه های خوبی هستند.
زبان انگلیسی همچنین دارای مقام بالا در زبانهایی است که بیشترین استفاده کاربران اینترنت با 949 میلیون کاربر است و بیشترین استفاده را در وب سایت های چند زبانه ای دارد.

بنابراین انگلیسی به هر شرکتی که مایل به توسعه در صحنه بین المللی است ضروری است.

اگر به یک مترجم انگلیسی نیاز دارید، می توانید یکی را بر روی پلت فرم سرویس Polyglot پیدا کنید.

2. چینی


چینی مجموعه ای از زبان های چین و تبتی است که بیش از 955 میلیون زبان مادری و یا 14,4 ٪ از جمعیت جهان را تشکیل می دهد. این بیشترین زبان سخن گفته در جهان است که در مجموع 1 میلیارد نفر سخنران است.

موقعیت غالب آن در اقتصاد جهانی، منبع قابل توجهی از فرصت های تجاری را به ارمغان می آورد . در زمانی که شرکت های چینی در حال گسترش در سطح بین المللی هستند و در حالی که کشور به دلیل هزینه های بسیار پایین و بهره وری بالا، قابلیت های برون سپاری را افزایش می دهد، این زبان نمی تواند نادیده گرفته شود. علاوه بر این، تمرین انگلیسی در چین بسیار رایج نیست.
ماندارین دومین محبوب ترین زبان بین کاربران اینترنت است . اگر استفاده از اینترنت در کشورهای آسیایی همچنان ادامه یابد، می توان انتظار داشت که چین به زودی انگلیسی را به عنوان زبان رایج ترین در اینترنت جایگزین کند.

برای ترجمه مطالب مختلف نوشته شده شما باید بین دو فرم نوشته شده از این زبان، یعنی چینی ساده شده و چینی سنتی، را انتخاب کنید . در حالی که اکثریت مردم از چینی ساده شده استفاده می کنند، استفاده سنتی چینی افزایش می یابد.

3. [35} > اسپانیایی
اگرچه لزوماً به عنوان یک زبان تجاری تلقی نمی شود ، اسپانیایی با 405 میلیون متکلم زبان مادری ، دومین زبان مکالمه پس از ماندارین قرار دارد. جای تعجبی نیست که آن را درفهرست ما پیدا کنید.
اما با ارائه مطالب خود به زبان اسپانیایی ، نه تنها در اسپانیا ، بلکه در کشورهای آمریکای لاتین مانند مکزیک ، پرو ، پاراگوئه و اکوادور و حتی در ایالات متحده ، جایی که اسپانیایی زبان مادری حدود 37,6 میلیون نفر از مردم است جایی بازکنید

چون ایالات متحده بزرگترین اقتصاد جهان است و انتظار می رود که جمعیت اسپانیایی آن تا سال 2050 دو برابر شود ، اهمیت زبان اسپانیایی آشکار به نظر می رسد
تجارت مکزیک به واسطه مجموعه گسترده ای از توافق های تجاری دو جانبه ، بازترین در جهان است. همچنین این که بریتانیا آن را به عنوان یک کشور با اولویت آموزش بین المللی معرفی کرده است.
اگر خواستار ایجاد کسب و کار در ایالات متحده امریکا یا هرجای دیگر در غرب هستید زبان اسپانیایی باید بخشی از زبان های مدنظر شما برای ترجمه باشد.
اینجا می توانید منتخبی از ترجمه مترجمان اسپانیایی را پیدا کنید
خاورمیانه یک بازار درحال رشد سریع با مصرف کنندگانی مشتاق است.این منطقه مرفه است وبسیاری از دولتها در تلاش هستند تا گردشگران را به ویژه از طریق خرید به کشور خود جذب کنند.
واضح است که ناامنی منطقه یک مشکل جدی است اما این تنها به تقاضای محتوای عربی برای پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی ودیپلماتیک می افزاید
اینترنت نیز در خاورمیانه پیشرفت می کند و با توجه به اینکه تعداد زیادی از سخنرانان عربی به زبان عربی صحبت می کنند، محتوای آنلاین به زبان عربی برای کسب مزیت در بازار بین المللی ضروری است.
اگر صفحه نمایش عربی در وب سایت ها مدتها مشکلی داشته باشد، آخرین نرم افزارها و مرورگر ها از این مشکل رفع شده اند. بنابراین احتمال دارد شرکت های بیشتر و بیشتر به زودی محتوای خود را به زبان عربی ترجمه کنند.
با توجه به دشواری روابط با جهان غرب،شرکت ها برای تولید محصولاتشان باید به تسهیلاتی که در جهان عرب موجود است تمرکز کنند.که این امر،این نتیجه مثبت را نه تنها برای شرکت هایی که زبان یکسانی دارند ،بلکه حتی برای دیپلماسی یا بخش های انرژی و دفاع نیز تضمین می کند.
به ویژه آلمان که اقتصاد پیشروی اتحادیه اروپا و یک موتوراقتصادی در سطح بین المللی است
آلمان سومین کشور بزرگ در زمینه تحقیق و توسعه است. بنابراین آلمان به ویژه برای تحقیقات علمی بسیار مهم است و در قلب زبان اصلی علمی مورد استفاده در علوم مانند پزشکی، علوم اجتماعی، روانشناسی، هنر و دیگر علوم انسانی قرار دارد.
Thanks to their reputation for quality and know-how, many German companies dominate their branch and if you want to succeed in their field, you will have to use their language too.

Check our selection of German translators.
236/5000
با تشکر از شهرت خود برای کیفیت و دانش، بسیاری از شرکت های آلمانی بر شاخه های خود غالب هستند و اگر می خواهید در زمینه خود موفق شوند، باید از زبان خود نیز استفاده کنید.

انتخاب ما از مترجمان آلمانی را بررسی کنید.

6. پرتغالی


پرتغالی توسط 210میلیونها نفراز مردم پرتغال ،برزیل و همچنین بعضی نقاط آفریقا صحبت می شود.و همچنین این زبان (بعد از اسپانیایی)دومین زبان در آمریکای لاتین است
برزیل احتمالاً جذاب ترین کشور برای تجارت است. با وجود رکود شدید ، برزیل همچنان یک کشور بزرگ و یک بازار بزرگ است. این کشور نماینده قدرت اقتصادی پیشرو در آمریکای لاتین است و طبق برخی از شاخص ها ، احتمال بهبود در این کشور در سال آینده یا سال بعد از آن می رود . فرصت های تجاری جدید از دست نخواهد رفت.
از آنجا که برزیل پربازدیدترین منطقه علمی خارج از کشورهای G8 عضو است ، فرصتهایی را برای مشارکت و همکاری علمی ، به ویژه در زمینه های داروسازی و انرژی فراهم می کند.
[British Council پرتغالی را دربین 10 زبان مهم برای آینده انگلستان قرار می دهد و به وجود فرصت های بالقوه ی این زبان در زمینه های تجارت ، علم ، آموزش و سیاست استناد می کند.
در ایالات متحده نیزتقاضا برای زبان پرتغالی افزایش می یابد. اگر چه پرتغالی همیشه به عنوان یک زبان مهم در سطح جهانی مورد توجه قرار گرفته است،اخیرا به عنوان یک زبان مهم برای کسب و کار و روابط بین المللی به رسمیت شناخته شده است.
به دلیل اهمیت روابط دیپلماتیک و اقتصادی منطقه با پرتغال و کشورهای پرتغالی زبان، پرتغالی ها نیز در آسیا محبوبیت دارند.
طبق برآوردهای یونسکو ، زبان پرتغالی زبانی اروپایی است که بالاترین رشد را بعد از انگلیسی دارد. با توجه به یونسکو اطلاعات منتشر شده توسط ، این زبان دارای بزرگترین پتانسیل برای رشد به عنوان یک زبان بین المللی در آفریقای جنوبی و آمریکای جنوبی است.
بنابراین جالب توجه است که زبان پرتغالی به عنوان یک زبان مفید برای توسعه فرصت های تجاری ذر چهار قاره باشد
در اینجا یکی از انتخاب های مترجمین آزاد، پرتغالی است .

7. روسی


با 155 میلیون گویشور بومی در اروپای مرکزی، شرقی و روسیه، هشتمین زبان رایج در جهان و دومین زبان به کارگرفته شده برای محتوای وب سایت پس ازانگلیسی است
ودر حال حاضر ششمینروسیه یکی از چهار قدرت بزرگ در حال ظهور اقتصاد بزرگ در جهان است و انتظار می رود که تا سال 2030دو برابر آلمان رشدکند
وسعت،نوظهور بودن اقتصادومنابع طبیعی این کشور(بزرگترین تولید کننده نفت در جهان)به وضوح منافع این زبان را برای کسب و کار نشان می دهدعلاوه بر این مسکو در بین شهرهای بزرگ جهان بیشترین میلیاردر را دارد
روسیه به مهندسین با استعداد و دانشمندان سطح بالای رایانه مشهور است و زبان روسی یکی از محبوب ترین زبانها در ادبیات علمی و فنی علومی مانند فیزیک و مهندسی است.

8.فرانسوی
اگرچه فرانسوی به طور کلی زبان عشق محسوب می شود، اما برای تجارت کمتر جالب نیست. با داشتن 21 میلیون سخنران در 22 کشور جهان، زبان فرانسوی همچنان یک زبان بسیار محبوب است.در حقیقت، تخمین زده می شود که 23 میلیون نفر نیز فرانسوی را به عنوان زبان دوم حرف میزنند.

زبان فرانسوی نیز زبان یکی از چندین زبان اداری برخی سازمانها از جمله سازمان ملل متحد و سازمان تجارت جهانی است
جهان فرانسوی شامل آفریقا ،قاره ای که به سرعت در حال رشد و پرورش منابع طبیعی است نیز می شود.پنج اقتصاد رو به رشد سریع آفریقا عبارتند از :رواندا،تانزانیا،موزامبیک،ساحل عاج وجمهوری دموکراتیک کنگو که زبان رسمی سه تا از آنها فرانسوی است درکشورهایی مانند الجزائر،مراکش،ویتنام،و کامبوج که در آنها سطح مهارت انگلیسی بسیارپایین است فرانسه بسیار مفید است.
اگرچه اقتصاد ژاپن نشانه های رکود را نشان داده است ، اما نبوغ شرکت های آن را نیزنباید فراموش کرد که مانند شرکت های آلمانی از شهرت زیادی برخوردارند . شرکت های ژاپنی بسیارخلاقند و ژاپن دومین سرمایه گذار بزرگ جهان در بخش تحقیق و توسعه و یکی از پیشرفته ترین وفنی ترین کشورها دربین ملل متحد است.
ژاپن همچنان نقش مهمی در جلسات بین المللی در سطح بالا دارد و همچنان یکی از پیشگامان کمک های توسعه است. دفتر امور خارجه و کشورهای مشترک المنافع ژاپن را به عنوان یک شریک مهم در نظر می گیرد، از جمله در زمینه سیاست های آب و هوایی، امنیت انرژی و منابع و اصلاحات موسسات مالی.

برای ترجمه محتوای خود به زبان ژاپنی، می توانید مترجم آزاد را پیدا کنید .

10. هندی


چرا هندی باید یکی از زبان های کلیدی استراتژی بین المللی خود باشد؟ هندی، پنجمین زبان سخن گفته در جهان است و 260 میلیون زبان مادری دارد. هند، هفتمین بزرگترین کشور جهان از لحاظ منطقه، دومین جمعیت جهان است و احتمالا سریعترین کشور در حال رشد در تمام اقتصادهای بزرگ است.
هند، مانند چین، یک مجموعه بزرگ از مصرف کنندگان و یک تنوع فرهنگی را ارائه می دهد که یکی از بزرگترین بازارهای بالقوه از نظر موقعیت است که می تواند فرصت های کسب و کار قابل توجهی را ارائه دهد. از این منظر، بین المللی شدن قطعا باید تمام کانال های بازاریابی را پوشش دهد (متن، صدا، ویدئو، تولید تجاری).
اگرچه هند وطن125 میلیون انگلیسی زبان است اما85% مردم هند انگلیسی صحبت نکرده و از زبان محلی استفاده می کنند
پیشنهاداتی در سطح بین المللی برای افزودن هندی به فهرست زبانهای رسمی سازمان ملل صورت گرفته است.اگر این پیشنهادات پذیرفته شوند ،تمام مدارک سازمان ملل به آن زبان نیزباید موجود باشند
در نتیجه،چون جمعیت هند به تنهایی به وجود آورنده ی مصرف کننده و مشاغل است بنابراین منبعی برای تقاضای آینده از نظر محتوای بومی شده است.
این بستر به شما امکان می دهد که مترجمان هندی را پیدا کنید

به زبانهای با رشد سریع فکر کنید
هر زبانی را که انتخاب کنید،اغلب لازم است برای افزایش قالب های محتوا و برای رشد ذخیره محتوای مخاطبان بالقوه در سراسر جهان ،اغلب باید موارد جدیدی اضافه کنید

به یادداشته باشید که فهرست ما صرفا نشانگر و مربوط به آنچه که ما درسطح جهانی 20در نظر داریم است19
اگربازار هدف شرکتتان خیلی کوچک باشد 10 اولویت برتر شخصی شما ممکن است دارای زبانهای مختلفی باشند که در این فهرست نشان داده نمی شوند

نتیجه


انتخاب زبانهای هدف برای بهینه سازی نتایج کسب وکار و به دست آوردن سهمی بیشتر از بازار بین المللی بسیار مهم است.این تصمیمی است که هیچ کدام از بخشهایش نه ساده است و نه آشکار.
به یاد داشته باشید که تحقیقات بازار اولویت دارد.از طرف دیگرمخاطب هدف شما معیار اساسی برای برای انتخاب زبانهایی است که در استراتژی بین المللی کردن شما وجود دارد

مباحث مرتبط:

Comments