Pomoc

Jakie języki są najważniejsze w biznesie?

Będziesz musiał przetłumaczyć treść reklamową i marketingową, jeśli prowadzisz działalność międzynarodową.

W tym artykule opiszemy 10 najważniejszych języków, które należy uwzględnić w strategii internacjonalizacji .

Nie ma wątpliwości, że świat staje się coraz bardziej połączony i że handel, bardziej niż kiedykolwiek, jest międzynarodowy.

Większość globalnych firm przynajmniej zastanowiła się nad wieloma możliwościami, jakie oferuje oferowanie treści w różnych językach .
Aby skutecznie dotrzeć do odbiorców , musisz z nimi rozmawiać w preferowanym języku .

Możesz na przykład zlokalizować szkolenie online, aby poprawić komunikację z pracownikami, przenieść instrukcje obsługi, aby pomóc klientom lub zlokalizować witrynę, aby przyciągnąć więcej odwiedzających na całym świecie.

Coraz bardziej konieczne staje się zdefiniowanie strategii tłumaczenia i lokalizacji , która sprzyja takim interakcjom na arenie międzynarodowej.

Spośród około 6000 znanych żywych języków , nie zawsze jest łatwo wybrać te, które są dobrą inwestycją.
Pierwszą rzeczą do zrobienia jest ocena celów makroekonomicznych i kluczowych odbiorców docelowych. Zanim zanurzysz się w oceanie języków, zbadaj te używane przez twoich konkurentów, aby przekazać ich treść i zadaj sobie pytanie, czy powinieneś je kopiować lub wyróżniać się z nich. Po zebraniu wystarczającej ilości informacji poświęć trochę czasu na ich interpretację.

Utworzyliśmy listę 10 podstawowych języków, które należy wziąć pod uwagę przy tłumaczeniu treści handlowych i marketingowych, jeśli prowadzisz działalność międzynarodową. Ta lista przedstawia również fakty i liczby ilustrujące, jak te języki są dobrymi opcjami.

1. angielski


Angielski jest językiem biznesu i nauki . Mówiony w 94 krajach przez 339 miliony rodzimych użytkowników języka, jest oficjalnym językiem 20 najważniejszych organizacji międzynarodowych.

Jego użycie jest zatem niezwykle rozpowszechnione. W większości krajów jest to również pierwszy język obcy nauczany w szkołach. Jest rozumiany przez jedną trzecią ludności świata .
Język angielski zajmuje również czołową pozycję w językach najczęściej używanych przez użytkowników Internetu z 949 milionami użytkowników i jest najczęściej używanym językiem na wielojęzycznych stronach internetowych.

Angielski jest zatem niezbędny dla każdej firmy, która chce się rozwijać na arenie międzynarodowej.

Jeśli potrzebujesz tłumacza angielskiego, możesz go znaleźć na platformie Polyglot Services .

2. Chiński


Chiński to zbiór języków chińsko-tybetańskich, które stanowią ponad 955 milionów rodzimych użytkowników języka, czyli 14,4 % światowej populacji. Jest to zdecydowanie najczęściej używany język na świecie , z łączną liczbą 1 miliardów głośników.

Jego dominująca pozycja w globalnej gospodarce czyni go niezwykłym źródłem możliwości biznesowych . W czasach, gdy chińskie firmy rozwijają się na arenie międzynarodowej, a kraj ma rosnące możliwości outsourcingu ze względu na bardzo niskie koszty i wysoką wydajność, tego języka nie można ignorować. Poza tym praktyka języka angielskiego nie jest zbyt powszechna w Chinach.
Mandaryński jest również drugim najpopularniejszym językiem wśród użytkowników Internetu . Jeśli korzystanie z Internetu będzie nadal rosło w głównych krajach azjatyckich, można oczekiwać, że chiński wkrótce wyprze angielski jako najczęściej używany język w Internecie.

Aby przetłumaczyć różne treści pisane, musisz wybrać jedną z dwóch form pisanych tego języka, a mianowicie chiński uproszczony i chiński tradycyjny . Podczas gdy większość ludności korzysta z uproszczonego języka chińskiego, tradycyjne chińskie użycie rośnie.
Jeśli potrzebujesz chińskiego tłumacza na spotkanie biznesowe lub inną okazję, będziesz musiał wybrać między mandaryńskim a kantońskim. Z drugiej strony, jeśli chodzi o tłumaczenie dokumentów, wybór między chińskim uproszczonym a chińskim tradycyjnym.

3. Hiszpański


Chociaż niekoniecznie jest postrzegany jako język biznesowy, hiszpański, z 405 milionami rodzimych użytkowników języka, jest drugim najczęściej używanym językiem po mandaryńskim. Nic dziwnego, że znalazłeś go na naszej liście.

Oferując treści w języku hiszpańskim, otwierasz drzwi nie tylko w Hiszpanii, ale także w krajach Ameryki Łacińskiej, takich jak Meksyk, Peru, Paragwaj i Ekwador, a nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie hiszpański jest językiem ojczystym około 37,6 milionów ludzie.
Wiedząc, że Stany Zjednoczone są największą gospodarką świata i że populacja latynoska ma się podwoić do 2050 r., Znaczenie języka hiszpańskiego wydaje się oczywiste.

Dzięki bogatemu wachlarzowi dwustronnych umów handlowych handel Meksyku należy do najbardziej otwartych na świecie. Zjednoczone Królestwo określiło go również jako kraj priorytetowy dla edukacji międzynarodowej.
Jeśli chcesz robić interesy w Stanach Zjednoczonych, gdziekolwiek w świecie zachodnim, hiszpański musi być częścią Twoich języków tłumaczenia.

Tutaj znajdziesz wybór hiszpańskich tłumaczy .

4. Arabski


Mówi się po arabsku 295 milionów ludzi na całym świecie. Jest to oficjalny język 28 różnych krajów, w tym duża liczba dynamicznych i rozwijających się gospodarek na Bliskim Wschodzie iw Afryce .

6 krajów arabskich są wśród brytyjskich 50 wiodących rynków eksportowych towarów. Ich łączna wartość w gospodarce przewyższa wartość Hiszpanii, Chin i Włoch.
Poza tym arabski zajmuje drugie miejsce wśród „języków przyszłości” według raportu opublikowanego przez British Council .
Bliski Wschód to szybko rozwijający się rynek z entuzjastycznymi konsumentami. Region jest zamożny, a wiele państw próbuje przyciągnąć turystów do swoich krajów, zwłaszcza poprzez zakupy.

Oczywiście niepewność regionu jest prawdziwym problemem, ale tylko zwiększa zapotrzebowanie na arabską treść, aby zaspokoić potrzeby inteligencji i dyplomacji.
Internet rozwija się także na Bliskim Wschodzie, a biorąc pod uwagę fakt, że duża liczba użytkowników języka arabskiego mówi tylko po arabsku, tłumaczenie treści online w języku arabskim jest niezbędne do uzyskania przewagi na rynku międzynarodowym.
Jeśli wyświetlanie języka arabskiego od dawna stanowi problem na stronach internetowych, najnowsze oprogramowanie i przeglądarki pokonały tę trudność. Jest zatem prawdopodobne, że coraz więcej firm tłumaczy swoje treści wkrótce po arabsku.
Firmy powinny skupić się na tym, aby ich produkty były łatwo dostępne w świecie arabskim, pomimo trudnych relacji ze światem zachodnim. Zapewni to pozytywne wyniki nie tylko dla firm mówiących tym samym językiem, ale tym bardziej dla dyplomacji lub sektora energetycznego i obronnego.

5. Niemiecki


Niemiecki ma 95 milionów rodzimych użytkowników i łącznie 210 milionów użytkowników na całym świecie . Jest to również czwarty najczęściej używany język online. Może się to wydawać niewielkie w porównaniu z większością innych języków na tej liście, ale ten język jest używany w niektórych głównych gospodarkach europejskich , a mianowicie w Niemczech, Austrii, Belgii, Szwajcarii, Luksemburgu i Szwajcarii. Liechtenstein.
W szczególności Niemcy są wiodącą gospodarką Unii Europejskiej i silnikiem gospodarczym na szczeblu międzynarodowym.
Niemcy są trzecim największym dostawcą na świecie w dziedzinie badań i rozwoju. Niemiecki jest zatem szczególnie ważny dla badań naukowych i znajduje się na szczycie głównych języków naukowych stosowanych w naukach takich jak medycyna, nauki społeczne, psychologia, sztuka i inne nauki humanistyczne.
Dzięki ich reputacji w zakresie jakości i know-how wiele niemieckich firm dominuje w swojej branży, a jeśli chcesz odnieść sukces w swojej dziedzinie, będziesz musiał użyć ich języka.

Sprawdź nasz wybór niemieckich tłumaczy .

6. Portugalski


Język portugalski jest używany przez 210 milionów ludzi w Portugalii (oczywiście) iw Brazylii, a także w niektórych miejscach w Afryce. Jest to również drugi język używany w Ameryce Łacińskiej (po hiszpańskim).
Dla biznesu Brazylia jest prawdopodobnie najbardziej interesującym krajem. Pomimo głębokiej recesji Brazylia pozostaje dużym krajem i dużym rynkiem . Reprezentuje wiodącą potęgę gospodarczą w Ameryce Łacińskiej i, według niektórych wskaźników, ożywienie w kraju wydaje się być ogłoszone na następny rok lub następny. Nowe możliwości biznesowe nie zostaną pominięte.
Ponieważ Brazylia jest najczęściej cytowanym regionem naukowym poza krajami G8 , oferuje możliwości współpracy i współpracy naukowej, szczególnie w dziedzinie farmacji i energii.
British Council umieszcza język portugalski w 10 najważniejszych językach na przyszłość Wielkiej Brytanii i wymienia potencjalne możliwości w dziedzinie handlu, nauki, edukacji i dyplomacji.
Popyt na język portugalski rośnie również w Stanach Zjednoczonych. Mimo że zawsze był uważany za ważny język w skali globalnej, dopiero niedawno został uznany za ważny język dla biznesu i stosunków międzynarodowych .
Popularność Portugalii rośnie także w Azji ze względu na znaczenie stosunków dyplomatycznych i gospodarczych regionu z Portugalią i krajami portugalskojęzycznymi.
Według szacunków UNESCO portugalski jest językiem europejskim, którego wzrost jest najsilniejszy po angielskim. Według danych UNESCO opublikowanych przez The Portugal News , język ten ma największy potencjał wzrostu jako język międzynarodowy w Afryce Południowej i Ameryce Południowej.
Dlatego interesujące jest uznanie języka portugalskiego za przydatny język do rozwijania możliwości biznesowych na czterech kontynentach.

Oto wybór niezależnych tłumaczy portugalskich .

7. Rosyjski


Z 155 milionami rodzimych użytkowników języka w Europie Środkowej, Europie Wschodniej i Rosji, rosyjski jest ósmym najczęściej używanym językiem na świecie i drugim najczęściej używanym językiem treści po angielsku.
Rosja jest jedną z czterech największych wschodzących potęg na świecie . Jest już szóstą co do wielkości gospodarką na świecie i oczekuje się, że podwoi Niemcy do 2030 roku.
Wielkość kraju, rozwijająca się gospodarka i zasoby naturalne (jest to największy producent ropy na świecie) wyraźnie pokazują zainteresowanie tego języka dla biznesu. Ponadto Moskwa ma najwyższą koncentrację miliarderów w każdym większym mieście na świecie.
Rosja słynie z utalentowanych inżynierów i zaawansowanych informatyków, a rosyjski jest jednym z najpopularniejszych języków w literaturze naukowej i technicznej nauk ścisłych, takich jak fizyka i inżynieria.
Rosja ma niski poziom znajomości języka angielskiego. Przetłumaczenie treści na język rosyjski może zatem stanowić ważny krok w osiąganiu celów na arenie międzynarodowej.

8. Francuski


Chociaż francuski jest powszechnie uważany za język miłości, jest nie mniej interesujący dla biznesu. Z liczbą 75 milionów użytkowników w 39 krajach francuski pozostaje bardzo popularnym językiem. Szacuje się, że 220 miliony osób mówi także po francusku jako drugim języku.
Francuski jest również jednym z oficjalnych języków kilku organizacji, w tym Organizacji Narodów Zjednoczonych i Światowej Organizacji Handlu.
Świat francuskojęzyczny obejmuje również Afrykę, szybko rozwijający się kontynent bogaty w zasoby naturalne. Pięć najszybciej rozwijających się gospodarek w Afryce to Rwanda, Tanzania, Mozambik, Wybrzeże Kości Słoniowej i Demokratyczna Republika Konga. Francuski jest językiem urzędowym w 3 z nich. W krajach takich jak Algieria, Maroko, Wietnam i Kambodża, gdzie poziom znajomości języka angielskiego jest bardzo niski, francuski jest szczególnie przydatny.
Jeśli kierujesz reklamy na konsumentów w tych krajach, przetłumaczenie treści na język francuski może być interesującą inwestycją.

9. Japoński


Japończycy mają 130 milionów mówców , głównie w Japonii, która jest trzecią co do wielkości gospodarką na świecie . British Council uważa, że Japonia znacząco przyczynia się do dobrobytu Wielkiej Brytanii, czy to jako rynek eksportowy, czy jako główny inwestor, i zauważa, że Japonia oferuje wiele możliwości, szczególnie w dziedzinach nauki i technologii.
Chociaż japońska gospodarka wykazuje pewne oznaki stagnacji, nie wolno nam zapominać o pomysłowości jej firm, które podobnie jak niemieckie firmy cieszą się reputacją doskonałości. Japońskie firmy są wysoce innowacyjne, a Japonia jest drugim co do wielkości inwestorem na świecie w sektorze badań i rozwoju oraz jednym z najbardziej zaawansowanych i zintegrowanych technologicznie narodów.
Japonia nadal odgrywa ważną rolę na międzynarodowych forach wysokiego szczebla i pozostaje wiodącym dostawcą pomocy rozwojowej. Biuro Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów postrzega Japonię jako ważnego partnera, w tym w dziedzinie polityki klimatycznej, bezpieczeństwa energetycznego i zasobów oraz reformy instytucji finansowych.

Aby przetłumaczyć treść w języku japońskim, możesz znaleźć tłumacza niezależnego .

10. Hindi


Dlaczego hindi ma być jednym z kluczowych języków strategii internacjonalizacji? Hindi jest piątym najczęściej używanym językiem na świecie i ma 260 milionów native speakerów. Indie są siódmym co do wielkości krajem na świecie pod względem powierzchni, drugim pod względem liczby ludności i prawdopodobnie najszybciej rozwijającym się krajem we wszystkich głównych gospodarkach.
Podobnie jak Chiny, Indie oferują dużą grupę konsumentów i różnorodność kulturową, która sprawia, że jest jednym z głównych potencjalnych rynków pod względem lokalizacji, które mogą oferować znaczne możliwości biznesowe. Z tej perspektywy internacjonalizacja z pewnością będzie musiała obejmować cały szereg kanałów marketingowych (tekst, audio, wideo, produkcja komercyjna).
Chociaż Indie są ojczyzną 125 milionów osób mówiących po angielsku, 85 % ludności nie mówi po angielsku, wyprzedzając używanie lokalnych języków.
Na szczeblu międzynarodowym złożono propozycje dodania hindi do listy języków urzędowych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jeśli te propozycje się powiodą, wszystkie dokumenty Organizacji Narodów Zjednoczonych muszą być dostępne w tym języku.
Podsumowując, sama indyjska demografia generuje konsumentów i przedsiębiorstwa, a zatem źródło przyszłego popytu pod względem zlokalizowanych treści.

Ta platforma pozwala znaleźć tłumaczy hindi.

Pomyśl o szybko rozwijających się językach


Bez względu na to, jaki język wybierzesz, często będziesz musiał dodawać nowe, aby sprostać mnożeniu formatów treści i wzrostowi puli potencjalnych konsumentów na całym świecie.
Pamiętaj, że nasza lista ma charakter wyłącznie orientacyjny i odpowiada temu, co uważamy za istotne na całym świecie w 20 19
Jeśli docelowy rynek Twojej firmy jest mniejszy, Twój osobisty „top 10” może mieć różne języki, których nie ma na tej liście.

Wniosek


Wybór języków docelowych ma kluczowe znaczenie dla optymalizacji wyników biznesowych i zdobycia udziału w rynku na arenie międzynarodowej. To decyzja, która nie jest ani prosta, ani oczywista.
Pamiętaj, że własne badania rynku są priorytetem . Z drugiej strony, twoja grupa docelowa pozostaje podstawowym kryterium wyboru języków, które będą musiały mieć miejsce w strategii internacjonalizacji.

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 2 All