Pomoc

Jak szybko czytać w obcym języku?W tym artykule omówimy ogólnie techniki szybkiego czytania i sposoby ich zastosowania do czytania w języku obcym .Naucz się szybkiego czytania


Jak ogólnie zaoszczędzić czas podczas studiów? Ucząc się czytać szybciej bez utraty zrozumienia .

Bądź bardziej aktywny w czytaniu


Nie jest więc kwestią szybkiego czytania bez zapamiętywania czegokolwiek, ale szybszego zapamiętywania. Szybsze czytanie oznacza bycie bardziej aktywnym, bardziej skoncentrowanym , co poprawia zrozumienie i zapamiętywanie. Przeciwieństwo czytania podczas snu!
Kiedy twój mózg jest czujny, lepiej pamiętasz.

Oto kilka metod, które możesz zastosować codziennie.

Użyj wizualnego przewodnika


Pierwsza rzecz do zrobienia: użyj wizualnego przewodnika. Innymi słowy, obiekt, za którym podążysz za tekstem: długopis, linijka, a nawet palec. Jeśli jest to na przykład ołówek, postępuj (ze stroną, która nie pisze) wiersz tekstu, który czytasz. Pomaga to trenować oczy w regularnym i szybkim ruchu.
Kiedy czytasz, zwykle twoje oczy wracają do tekstu. Musimy stracić ten nawyk. Dzięki wizualnemu przewodnikowi ruch twoich oczu będzie płynny.

Za pomocą tej metody nie możesz czytać powieści w ciągu godziny, ponieważ jest to czytanie liniowe, to znaczy, gdzie czytasz wszystkie słowa. Ale możesz już podwoić szybkość czytania dzięki praktyce .

Celuj w to, co ważne


Jak wiecie, w podręczniku lub książce wszystko, co jest napisane, nie ma tego samego znaczenia. W tomie 500 stron znajdzie się wiele przykładów, anegdot, diagramów, tytułów ... Chodzi o to, by nie czytać wszystkiego , ale celować w to, co ważne. Nazywa się to czytaniem selektywnym .

Zanim zaczniesz czytać, przejrzyj podręcznik. Przeczytaj spis treści, aby zobaczyć, jak jest zorganizowany, a następnie podsumowanie na końcu rozdziałów. Obserwuj, jak autor ustawia każdą część.

Następnie zobacz indeks: zobacz, jakie są słowa kluczowe. Ważne są wpisy z największą liczbą stron odniesienia. Zapisz je na kartce papieru, to są kluczowe terminy podręcznika. Następnie przeczytaj wprowadzenie, zwłaszcza na końcu, które przedstawia główne pomysły rozwinięte w książce i na zakończenie.

Połącz odczyt liniowy i odczyt selektywny


Przeczytaj książkę tylko po wykonaniu tych kroków! Użyj wskaźnika do szybszego odczytu liniowego. Skup się na słowach pogrubionych lub kursywą, diagramach, grafice, zdjęciach i legendach ...

Na przykład w książce historii zapamiętasz daty i przyczyny wydarzeń, które miały miejsce. Możesz dodawać adnotacje do kilku dat na lewym marginesie i pisać na prawym marginesie zdanie podsumowujące stronę.

Dzięki połączeniu wskazówek wizualnych i selektywnego czytania zaoszczędzisz czas na naukę. Ale uważaj, to nie jest cudowne. Trzeba zainwestować trochę przed zwrotem zysku!

Zmierz i ucz się


To, co nie jest mierzone, nie ulega poprawie. Jak szybko teraz czytasz? Jeśli nie wiesz, czas to zmierzyć.

Istnieje wiele narzędzi online przeznaczonych do pomiaru prędkości czytania. Oto 3 z nich:
1. ReadingSoft.com
2. FreeReadingTest.com
3. MyReadSpead.com

Wynikiem tego testu będzie poziom podstawowy, z którego można poprawić.
Oto kilka średnich prędkości czytania (native speakerów angielskich czytających po angielsku):

Szybki odczyt w językach obcych


Teraz, gdy umiesz szybko czytać, musisz nauczyć się czytać w obcym języku.
Musisz połączyć dwie umiejętności .
Prawdopodobnie nie jest to szybkość czytania, która wymaga poprawy, ale szybkość rozumienia .
Czytanie ze zrozumieniem zależy od dogłębnego zrozumienia słownictwa w kontekście .
Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem na zwiększenie szybkości rozumienia jest spędzanie wielu godzin na słuchaniu języka .

W szczególności transmisje wiadomości i inne sposoby wyświetlania języka używanego przez tubylców przy ich normalnej prędkości zwiększą zrozumienie.
Dopóki ktoś nie stanie się całkowicie płynny w języku obcym, istnieje potrzeba przetłumaczenia na nasz język ojczysty tego, co słyszymy w języku obcym. To normalne.

Kiedy zaczynamy myśleć w języku obcym , nie musimy tłumaczyć mentalnie, a szybkość rozumienia jest natychmiastowa.
Będziesz wtedy mógł używać swoich umiejętności czytania i bardzo dobrego rozumienia języka, aby czytać bardzo szybko w tym języku.

Źródła


Letudiant.fr
Quora.com
insanity-mind.com

Co z Tobą? Czy wypróbowałeś niektóre z tych technik, czy udało ci się poprawić?
Podziel się swoją opinią, pozostawiając komentarz poniżej:

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 1 All