راهنمایی

چگونه به یک زبان خارجی سریع بخوانید؟در این مقاله ما در مورد تکنیک های خواندن سریع به طور کلی و نحوه کاربرد آنها در خواندن در یک زبان خارجی بحث خواهیم کرد.یادگیری خواندن سریع


چگونه دروقت خود را در طول مطالعه صرفه جویی کنید؟ با یادگیری خواندن سریع بدون از دست دادن در درک محتوا

در خواندن بیشتر فعال باشید


ایرادی ندارد که سریع بخوانید اما چیزی از آن نفهمید. اما مدیریت کردن برای حفظ کردن سریع ایراد دارد. سریعتر خواندن به معنای بیشتر فعال بودن و بیشتر متمرکز بودن . که درک کردن و حفظ کردن را بهبود می بخشد. برعکس خواندن درحال خیالبافی!

وقتی مغز شما هشیار است، شما بهتر به یاد می آورید.

در اینجا تعدادی روش هست که میتوانید روزانه به کار ببرید.

از راهنمای بصری استفاده کنید


اولین چیزی که باید انجام دهید استفاده از یک راهنمای بصری است. به عبارت دیگر، یک شی که شما متن را دنبال می کنید: یک قلم، حاکم یا حتی انگشتتان است. مثلا اگر یک مداد باشد، خط متن را که می خوانید دنبال کنید (با طرفی که نوشتن نمی کند). این کمک می کند تا چشم خود را در حرکت منظم و سریع آموزش دهید.
هنگامی که شما خواندن، معمولا، چشم خود را به متن برگرداند. ما باید این عادت را از دست بدهیم. با یک راهنمای بصری، حرکت چشمان شما مایع است.

شما نمیتوانید با استفاده از این روش یک رمان را در یک ساعت بخوانید، زیرا این یک خواندن خطی است، به این معنی که شما تمام کلمات را بخوانید. اما شما هم اکنون می توانید سرعت خواندن خود را با تمرین دو برابر کنید .

اهداف مهم


همانطور که می دانید، در یک کتاب درسی یا کتاب، آنچه که نوشته شده است اهمیتی ندارد. در حجم 500 صفحه، نمونه های بسیاری، داستان ها، نمودار ها، عناوین وجود خواهد داشت ... ایده این نیست که همه چیز را بخواند ، بلکه اهداف مهم را هدف قرار دهد. این خواندن انتخابی نامیده می شود.

قبل از اینکه شروع به خواندن کنید، از طریق کتابچه راهنمای تلنگر شوید. جدول محتویات را بخوانید تا ببینید که چطور سازماندهی شده است و سپس خلاصه در انتهای فصل. مشاهده کنید که چگونه نویسنده هر بخشی را ایجاد می کند.

سپس فهرست را ببینید: توجه کنید که چه کلمات کلیدی هستند. نوشته ها و صفحات مرجع مهمتری هستند. آنها را بر روی ورق کاغذ بنویسید، اینها شرایط کلیدی کتاب درسی هستند. سپس مقدمه را بخوانید، به خصوص در پایان، که ایده های اصلی در این کتاب را ارائه می دهد و نتیجه گیری را ارائه می دهد
ترکیب کردن خواندن خطی و خواندن انتخابی
کتاب ا یک بار بخوانید و مراحل زیر را انجتم دهید!
از یک اشاره گر (مازیک های های لایت) برای یک خواندن خطی سریع استفاده کنید. تمرکز بر کلمات با حروف درشت یا کج، نمودارها، گرافیک، عکس ها و افسانه ها ... تمرکز کنید.

برای مثال، در یک کتاب تاریخی، تاریخ ها و دلایل وقایع رخ داده و محل وقوع آنها را به خاطر خواهید سپرد. به راحتی می توانید چند تاریخ در حاشیه سمت چپ حاشیه نویسی کنید و در حاشیه سمت راست یک جمله بنویسید که صفحه را جمع می کند.

با ترکیب راهنمایی بصری و خواندن انتخابی ، زمان برای یادگیری خود را کاهش دهید. اما مراقب باشید، این معجزه شفادهنده نیست لازم است تا کمی قبل از درک سودمندی ان تحقیق کنید!
اندازه گیری و یادگیری
چیزی که اندازه گیری نمی شود بهبود نمی یابد. با چه سرعتی در حال خواندن هستید؟ اگر شما نمی دانید، وقت آن است که آن را اندازه گیری کنید.

ابزارهای آنلاین زیادی برای اندازه گیری سرعت خواندن شما طراحی شده اند. در اینجا 3 تا از آنها آورده شده اند:
1. ReadingSoft.com
2. FreeReadingTest.com
3. MyReadSpead.com

نتیجه این آزمون یک سطح مبنا خواهد بود که می توانید آن را بهبود بخشید.
در اینجا برخی از میانگین سرعت خواندن (خواندن انگلیسی توسط انگلیسی زبانان بومی) آورده شده است:

خواندن بصورت سریع در زبان های خارجی
اکنون که می دانید چگونه سریع بخوانید، باید یاد بگیرید یک زبان خارجی را هم سریع بخوانید.
شما باید دو مهارت را ترکیب کنید .
احتمالا سرعت خواندن نیازی به بهبود نیست، بلکه سرعت درک است که به آن نیاز دارد .
درک در خواندن بستگی به داشتن درک کامل از واژگان متن دارد .

بهترین و موثرترین راه برای بهبود سرعت درک مطلب این است که ساعت ها به گوش دادن به زبان بپردازید.

به ویژه پخش اخبار، و دیگر قرار گرفتن در معرض زبان که بومیان با سرعت معمولی خود صحبت می کنند، درک را افزایش خواهند داد.
تا زمانی که فرد به طور کامل در یک زبان خارجی مسلط شود، نیاز به ترجمه ذهنی به زبان مادری ما در زبان خارجی است. این طبیعی است.

هنگامی که ما شروع به فکر کردن در زبان خارجی می کنیم ، ما مجبور نیستیم ذهنی را ترجمه کنیم و سرعت درک آن لحظه ای باشد.
پس از آن قادر خواهید بود از مهارتهای خواندن ودرک مطلب عالیتان برای خواندن سریع این زبان استفاده کنید

منابع


Letudiant.fr
Quora.com
insanity-mind.com
شما چطور؟آیا این تکنیک ها را امتحان کرده اید؟آیا توانسته اید پیشرفت کنید؟
لطفا نظرتان را به اشتراک بگذاریدو نظر خود را در زیر بنویسید

مباحث مرتبط:

Comments