Pomoc

NEW ARTICLE

Ako rýchlo čítať v cudzom jazyku?V tomto článku budeme diskutovať o technikách rýchleho čítania všeobecne a ako ich aplikovať na čítanie v cudzom jazyku .Naučte sa rýchlo čítať


Ako ušetriť čas počas štúdia vo všeobecnosti? Učením sa čítať rýchlejšie bez straty porozumenia .

Buďte aktívnejší pri čítaní


Nie je to teda otázka rýchleho čítania bez toho, aby ste si niečo spomenuli, ale rýchlejšie sa zapamätali. Čítanie rýchlejšie znamená byť aktívnejší, viac zameraný , čo zlepšuje porozumenie a zapamätanie. Opak opaku pri snívanie!
Keď je váš mozog v pohotovosti, pamätáte si lepšie.

Tu je niekoľko metód, ktoré môžete použiť denne.

Použite vizuálny sprievodca


Prvá vec, ktorú musíte urobiť: použite vizuálny sprievodca. Inými slovami, objekt, s ktorým budete nasledovať text: pero, pravítko alebo dokonca prst. Ak je to napríklad ceruzka, nasledujte (so stranou, ktorá nepíše) riadok textu, ktorý čítate. To pomáha trénovať vaše oči pravidelným a rýchlym pohybom.
Keď čítate, zvyčajne sa vaše oči vrátia do textu. Musíme stratiť tento zvyk. S vizuálnym sprievodcom bude pohyb vašich očí tekutý.

S touto metódou nemôžete čítať román za hodinu, pretože je to lineárne čítanie, to znamená, kde čítate všetky slová. Ale už môžete zdvojnásobiť rýchlosť čítania s praxou .

Zamerajte to, čo je dôležité


Ako viete, v učebnici alebo v knihe nemá všetko, čo je napísané, rovnaký význam. V množstve 500 strán bude mnoho príkladov, anekdot, diagramov, titulov ... Myšlienkou nie je čítať všetko , ale zamerať sa na to, čo je dôležité. Toto sa nazýva selektívne čítanie .

Skôr ako začnete čítať, prechádzajte príručkou. Prečítajte si obsah, aby ste videli, ako je organizovaná a potom zhrnutie na konci kapitol. Všimnite si, ako autor nastavuje každú časť.

Potom si pozrite index: pozrite sa, aké sú kľúčové slová. Dôležité sú položky s najviac referenčnými stránkami. Zapíšte si ich na list papiera, to sú kľúčové pojmy učebnice. Potom si prečítajte úvod, najmä na konci, ktorý predstavuje hlavné myšlienky vyvinuté v knihe a na záver.

Kombinujte lineárne čítanie a selektívne čítanie


Prečítajte si knihu až po dosiahnutí týchto krokov! Použite ukazovateľ pre rýchlejšie lineárne čítanie. Zamerajte sa na slová tučným písmom alebo kurzívou, diagramy, grafiku, fotografie a legendy ...

Napríklad v knihe histórie si budete pamätať dátumy a dôvody udalostí, ktoré sa odohrali. Neváhajte anotovať niekoľko dátumov na ľavom okraji a do pravého okraja napíšte vetu, ktorá zhŕňa stránku.

Kombináciou vizuálneho vedenia a selektívneho čítania ušetríte čas na vaše učenie. Ale pozor, nie je to zázračné. Pred návratom k zisku je potrebné investovať trochu!

Meranie a učenie


To, čo nedostane, sa nezlepší. Ako rýchlo čítate teraz? Ak neviete, je čas ho zmerať.

Existuje mnoho online nástrojov určených na meranie rýchlosti čítania. Tu sú 3 z nich:
1. ReadingSoft.com
2. FreeReadingTest.com
3. MyReadSpead.com

Výsledkom tohto testu bude základná úroveň, z ktorej sa môžete zlepšiť.
Tu sú niektoré priemerné rýchlosti čítania (Native English speaks in English):

Rýchle čítanie v cudzích jazykoch


Teraz, keď viete, ako čítať rýchlo, musíte sa naučiť čítať v cudzom jazyku.
Budete musieť skombinovať dve zručnosti .
Pravdepodobne to nie je rýchlosť čítania, ktorá potrebuje zlepšenie, ale skôr rýchlosť porozumenia .
Čítanie s porozumením závisí od dôkladného pochopenia slovnej zásoby v kontexte .
Najlepší a najefektívnejší spôsob, ako zlepšiť rýchlosť porozumenia, je stráviť veľa hodín počúvaním jazyka .

Najmä vysielanie správ a iné vystavenie sa jazyku, ktorým hovoria rodáci pri normálnej rýchlosti, zvýši porozumenie.
Kým sa človek nestane úplne plynulým v cudzom jazyku, je potrebné prekladať do nášho rodného jazyka, čo počujeme v cudzom jazyku. Toto je normálne.

Keď začneme rozmýšľať v cudzom jazyku , potom nemusíme prekladať mentálne a rýchlosť porozumenia je okamžitá.
Potom budete môcť používať svoje zručnosti čítania a vaše veľmi dobré jazykové porozumenie na čítanie v tomto jazyku veľmi rýchlo.

zdroje


Letudiant.fr
Quora.com
insanity-mind.com

A čo vy? Skúšali ste niektoré z týchto techník, boli ste schopní zlepšiť sa?
Zdieľajte svoj názor a zanechajte komentár nižšie:

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 1 All