Pomoc

Którego języka najtrudniej się nauczyć?Niektóre języki wymagają więcej niż rok nauki, by sobie przyswoić podstawy podczas gdy nauka innych zajmuje tylko kilka tygodni. Ale który język jest najtrudniejszy ze wszystkich? W rankingu UNESCO wyszczególniono 10 najtrudniejszych języków na świecie.

1: Chinski


Chiński jest wyjątkowo trudnym językiem, zwłaszcza w formie pisemnej.
Chińskie znaki nie dają pojęcia o wymowie, a system tonalny może nadać słowom całkiem nowe znaczenie.

2: grecki


Język, który jest szczególnie trudne z powodu jego skomplikowanych zasad akcentowania. Jednak intensyfikacja jest bardzo ważne, ponieważ powoduje wiele tonu, niż mogą zmienić znaczenie słowa.

3: Arabski


Alfabet składający się z 28 liter, teksty czytane od prawej strony do lewej, zaledwie kilka samogłosek, arabski jest bardzo trudny do zrozumienia. Zawiera bardzo złożoną konstrukcje słów rozpoczynających się z podstawowego rdzenia. Gardłowe brzmienie liter będzie pierwszą przeszkodą dla uczniów angielsko i francusko-języcznych

4: Islandzki


Jego archaiczne słownictwo i skomplikowane gramatyki sprawiają, że bardzo trudne do opanowania. Główną trudność islandzku polega na tym, że niektóre samogłoski są dotknięte ich otoczenia deklinacji i koniugacji z. Ponadto, samo słowo może potrwać do 70 różnych 'form'.

5: Japoński


Pod wpływem chińskiego, języka japońskiego pożycza także wiele słów w języku angielskim, od czasu II wojny światowej. Dużą trudnością języka pochodzi z różnicy pomiędzy słowa pisanego i mówionego. Gramatyki pozwalają wyrazić szeroki zakres grzeczności językowej i formalności.

6: Fiński


Ten Nordic język ma bardzo skomplikowaną gramatykę z 15 przypadkach. Fiński przyrostki są często stosowane, gdy inne języki używać zaimków i przyimków. Język fiński również modyfikować czasowniki, rzeczowniki, zaimki, przymiotniki i numerów w zależności od ich roli w zdaniu.
Mówiony norweski ma tylko kilka oficjalnych 'standardów' i lokalne dialekty są nadal bardzo ważne.

9: Duński


Dzięki niezwykłej nagłośnieniem, językiem ma niewiele lub nic wspólnego z piśmie co znacząco komplikuje nauki.

10: francuski


Język francuski jest językiem pochodzenia łacińskiego. To nie jest trudne do opanowania dla tubylców, którzy pochodzą z kraju o języku z tej samej rodziny, włoski, portugalski i hiszpański. To jest zupełnie inny dla innych, którzy myślą, francuski ma stric a niekiedy niejasne wymowę.
  • FAQ Author: patpat profile pictureJanuary 2015

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 1  5  1  1  1  1 All
Enores profile picture EnoresFebruary 2015
Why isn't polish the hardest?
It has the most complex pronunciation of all the indo-european languages and also very complex and illogical grammatic.
Język polski