Pomoc

Dlaczego powinieneś uczyć się nowego językaUczenie się nowego języka może nie być takie proste ale w zamian daje wiele korzyści. Wielu ludzi uczy się języka obcego z różnych powodów, ale omówię tutaj 7 podstawowych powodów dla których powinieneś otworzyć książki i zacząć się uczyć nowego języka:
1. Staniesz się bardziej kulturalny. Tacy ludzie są obeznani, mądrzy i wiedzą czego chcą od życia. Jeśli poznasz inny język, będziesz bardziej kulturalny ponieważ to pozwoli ci więcej podróżować i jednocześnie lepiej poznawać świat.
2. Ludzie będą cię lubili. Ludzie posiadający wiedzę, kompetentni, od których będziesz mógł się uczyć, jeśli nie będziesz się popisywał. Ludzie lubią słuchać opowieści o innych krajach dlatego opowiadając im o swoich podróżach posługując się twoim nowym językiem możesz rozwijać nowe przyjaźnie.
Odkryjesz mnóstwo. Nie tylko będziesz otwarty na całą nową kulturę, ale będziesz miał możliwość spotkać tysiące innych ludzi dzięki swojemu nowemu językowi. Nikt nie wie dokąd nas życie poprowadzi, a znając dodatkowy język można odmienić twoje życie.
4. Będziesz rozwijał swój umysł. Poprzez uczenie się ćwiczysz swój mózg, a poprzez to będziesz szybszy w zapamiętywaniu i wykonywaniu innych, drobnych umysłowych czynności. Kiedy uczysz się nowego języka musisz łączyć słowa z czasownikami co ćwiczy twój mózg. Będziesz także dobry w kojarzeniu innych rzeczy.
5. Kariera Zalety: Osoby które są biegle posługują się przynajmniej dwoma językami (tj. swoim ojczystym i obcym) są bardziej poszukiwani przez pracodawców i często pokonują konkurencję dzięki znajomości języka obcego. Każda firma która ma ambicje lub jest na scenie międzynarodowej prawie zawsze wybierze kandydata z biegłą znajomością języka obcego.
6. Lepsze doświadczenia z podróży: Kiedy ktoś mówi w języku rodzimym mieszkańców kraju który odwiedza jest w stanie od razu nawiązać bliższy kontakt z miejscowymi a poprzez to zanurzyć się w kulturze i uczyć rzeczy których nie będzie "zwykły" obcokrajowiec. Podczas moich podróży po centralnej i południowej Ameryce wielokrotnie byłem zapraszany do domów na posiłki i znakomite rozmowy o polityce, ekonomii i tym podobne. Moje pojmowanie świata znacznie się poszerzyło.
7. Lepsze zrozumienie struktury gramatycznej swojego własnego języka: co odkryłem osobiście. Zwykła odmiana czasowników w języku obcym pozwoliła mi zidentyfikować je w języku angielskim i sprawiła że stałem się lepszym nauczycielem języka angielskiego.

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 6  6  2 All