راهنمایی

نحوه یادگیری زبان روسی: 3 استراتژی برای مبتدیاننسخه انگلیسی این مقاله توسط لوکا لامپاریلو .من برای اولین بار در سال 2013 به روسیه سفر کردم.
خلاصه نفس گیر بود. اگرچه حتی در آن زمان من یک مسافر فصلی بودم ، اما برای تمام لحظات فراموش نشدنی شگفت انگیز روسیه که برای من ذخیره کرده بود کاملاً آماده نبودم. در سفرهایم به مسکو و سن پترزبورگ ، موارد بسیاری را تجربه کردم که اگر هرگز تصمیم نگرفته باشم که زبان روسی زیبا را یاد بگیرم ، امکان پذیر نبود.
از برخی جهات ، تجربیات من در روسیه برای تحمل سواری طولانی و وحشی که یادگیری زبان تا آن زمان داشته است ، پاداشی به حساب می آمد.
ببینید ، زبان روسی پیچ و خم تصادفات کوچک ، تلفظ دشوار و جنبه های کلامی پیچیده است. این موارد برای من ، چند قلوهای باتجربه ، یک چالش محسوب می شود ، بنابراین فقط می توانم تصور کنم که زبان برای افرادی که می خواهند آن را به عنوان یک زبان خارجی اول ، دوم یا سوم بیاموزند ، چگونه می تواند مرعوب کننده باشد.
امروز ، من سه توصیه برای شما دارم که به شما کمک می کند زبان روسی را به طور موثرتری یاد بگیرید و با اعتماد به نفس و اطمینان خاطر مقابله با پیچیدگی های آن کنید.
بیا شروع کنیم!

1. گرامر روسی را از طریق ورودی عظیم بیاموزید
چند ضلعی معروف Kato Lomb یک بار گفت:

'شما نمی توانید از گرامر زبان یاد بگیرید ، اما گرامر را از زبان می آموزید'.
هنگام یادگیری زبان روسی ، این توصیه بسیار مهم است. گرامر روسی بسیار مشهور است ، بیشتر به دلیل عواملی مانند سیستم قضیه و افعال کمال و ناقص است .
اگر سعی کنید ابتدا با حل گرامر زبان روسی را یاد بگیرید ، سریع به جایی نخواهید رسید. خیلی چیزهای زیادی وجود دارد که باید همه آنها را به یکباره حفظ کنید. این ، همراه با این واقعیت که حفظ روت ذاتاً خسته کننده و ناکارآمد است ، به این معنی است که اگر تصمیم دارید به دستور زبان روسی ، به روش سنتی ، نزدیک شوید ، این کار را به خطر بیاندازید.
تسلط بر دستور زبان روسی به روشی جایگزین توصیه شده در نقل قول Kato Lomb نیاز دارد: یادگیری دستور زبان از زبان!

به زبان ساده ، شما باید گرامر روسی را با جذب آن از متن طبیعی آن - زبان گفتاری و نوشتاری - بیاموزید.
اینگونه کودکان یاد می گیرند که به زبان مادری خود صحبت کنند. آنها گرامر را به صراحت از طریق جداول فعل یاد نمی گیرند ، اما به طور ضمنی ، هرچند که زبان را می شنوند و صحبت می کنند.

در حقیقت ، کودکان گرامر را عمدتا از طریق گوش دادن (و بعداً از طریق خواندن) شروع می کنند ، که این کار را برای ده ها ساعت انجام می دهند.
شما نیز باید همین کار را انجام دهید. گوش دهید و بخوانید و تا آنجا که ممکن است آن را انجام دهید. نه برای ده ها هزار ساعت ، بلکه برای مدت زمان زیادی.

اصطلاحا به آن ارائه ی گسترده گفته می شود و از نظر من کلید تسلط بر دستور زبان هر زبانی ، از جمله روسی است.
هنگامی که با زبان روسی گفتاری و نوشتاری مواجه شدید ، می توانید به مواردی مانند فعل و جداول تشریحی نگاه کنید ، اما فقط در صورت نیاز. در این شرایط ، منابع گرامری صریح می توانند به عنوان مرجع بسیار مفید باشند ، در صورتی که نیاز به بررسی مجدد دانش خود داشته باشید.

2. تایپ کردن با استفاده از صفحه کلید سیریلیک را بیاموزید
در نگاه اول ، بارزترین چالش زبان روسی الفبای آن است.
این سری از 33 حرف که به الفبای سیریلیک معروف است ، بسیار شبیه الفبای لاتین (یعنی الفبای مورد استفاده انگلیسی) است ، اما کاملاً شبیه نیست.

به عنوان مثال سیریلیک ، حروف زیادی دارد که خطهای لاتین ندارند ، مانند 'Г', 'Д', 'Ж' و 'З' .
حتی وقتی خط های سیریلیک و لاتین حروف مشترکی دارند ، آنها اغلب نمایانگر اصوات بسیار متفاوتی هستند. به عنوان مثال نمادهای 'P' و 'C' که در روسی استفاده می شوند ، به ترتیب مانند 'R' و 'S' لاتین تلفظ می شوند.
اگر قصد یادگیری زبان روسی را دارید ، بهترین کار تسلط سریع به الفبای سیریلیک است.

به نظر من ، بهترین راه برای این کار، یادگیری تایپ کردن با استفاده از طرح بندی صفحه کلید روسی است.
یادگیری تایپ کردن ، چندمزیت مهم دارد ، به خصوص به عنوان یک زبان آموز مبتدی زبان روسی. اگر بدانید چگونه تایپ کنید ، می توانید:

- کلمات را سریعتر شناسایی و بخوانید
- به سرعت از طریق پیام کوتاه ارتباط برقرار کنید
- با دقت بیشتری هجی کنید
- کلمات را با دقت بیشتری تلفظ کنید
اگر می دانید که چگونه انگلیسی (یا زبان مادریتان ) را تایپ کنید، یادگیری تایپ به زبان روسی نباید برای شما زیاد سخت باشد. چالش اصلی، یادگیری محل قرارگیری کلیدها خواهد بود.
صفحه کلید استاندارد روسی از آنچه به عنوان طرح Windows (معروف به ЙЦУКЕН یا) نیز شناخته می شود ، ЙЦУКЕН JCUKEN طرح بندی) با اولین ردیف کلیدها حاوی نویسه های Й, Ц, У, К, Е و Н می توانید تایپ این طرح را با شرکت در آموزش تایپ روسی در www.keybr.com (در بخش 'تنظیمات'> 'طرح بندی صفحه کلید' ، 'زبان' و 'طرح بندی' را به روسی تغییر دهید.)
این طرح اصلی است که روسهای بومی از آن استفاده می کنند. اگر می خواهید دقیقاً مانند یک روسی تایپ کنید ، این صفحه کلیدی است که باید دنبال آن بروید.

چالش این صفحه کلید این است که ترتیب حروف مطابق با طرح بندی صفحه کلید معادل لاتین نیست ، که به طور کلی با QWERTY ، QWERTZ ، یا آذربایجانی ، و نه JCUKEN . به همین دلیل ، یادگیری تایپ کردن با استفاده از طرح استاندارد ویندوز تقریباً مانند یادگیری یک روش کاملاً جدید برای تایپ احساس می شود.
اگر این مانعی برای شما نیست ، توصیه می کنم از طرح بندی صفحه کلید روسی دیگری استفاده کنید ، معروف به صفحه کلید آوایی روسیه.

طرح آوایی برای آینه کردن QWERTY کلید محبوب QWERTY که معمولاً در سراسر جهان استفاده می شود ، طراحی شده است. به همین دلیل ، صفحه کلید با ЯВЕРТЫ (QWERTY) شروع می شود و از همان الگوی سایر طرح های استاندارد QWERTY پیروی می کند. این صفحه کلید است که من برای یادگیری زبان روسی استفاده کردم ، و خیلی راحت عادت می شود.
هر کدام از چیدمان ها را که انتخاب کنید ، من توصیه می کنم یک نسخه از طرح صفحه کلید انتخابی خود را چاپ کرده و روی دیواری نزدیک به رایانه بچسبانید یا در حالی که نشسته اید و آماده کار برای زبان روسی هستید آن را در کنار خود نگه دارید. این می تواند به شما کمک کند سریع چیدمان را یاد بگیرید بدون اینکه همیشه به پایین کلیدها را نگاه کنید!

3. از زبان برای پرورش ذهن آزاد استفاده کنید


یک چیز آخر وجود دارد که می خواهم به هر کسی که مایل به یادگیری زبان روسی است توصیه کنم و این فقط به زبان مربوط است:

از روسی به عنوان ابزاری برای پرورش ذهن باز استفاده کنید و درباره فرهنگ ، زندگی و تجارب مردم روسیه بیشتر بیاموزید.
روس ها معمولاً به عنوان افرادی سرد و خشن که نسبت به خارجی ها بی اعتماد هستند ، عنوان می شوند.

من نیز همین فکر را داشتم ، قبل از اینکه روسی را یاد بگیرم ، و قبل از اینکه پا به خاک روسیه بگذارم.

سرانجام ، من واقعیتی کاملاً متفاوت دیدم: روس ها می توانند خونگرم ، صمیمی و بسیار مهمان نواز باشند.
تفاوت در دانستن زبان ، فرهنگ و آداب و رسوم مردم روسیه بود. هنگامی که من وقت خود را صرف صحبت با روس ها ، خواندن تاریخ طولانی و جذاب آنها و تمرین چگونگی صحبت و رفتار مانند آنها کردم ، دنیای کاملا جدیدی به روی من باز شد.
بنابراین وقتی زبان روسی را یاد می گیرید ، آن را فقط به عنوان مجموعه ای از کلمات ، عبارات و نکات گرامری تصور نکنید. از طریق زبان ، به مردم ، تاریخ و فرهنگ طرف دیگر نگاه کنید.

اگر می توانید این کار را انجام دهید ، زبان روسی چیزی فراتر از یک زبان می شود ، بلکه کلیدی است که می تواند دریچه ای را به سوی دنیای دیگر باز کند ، درست برای من.

دیگر ترس از یادگیری روسی ندارید


روسی ممکن است یک زبان ترسناک یا حتی 'غیرممکن برای یادگیری' به نظر برسد ، اما واقعیت در واقع کاملاً متفاوت است.

با وجود یک زبان پیچیده ، زبان روسی را می توان با استفاده از استراتژی های خاص یاد گرفت که آن را بسیار راحت هضم می کند.
امروز ، من آن استراتژی ها را به شما نشان دادم ، همان استراتژی هایی که من سالها پیش برای شروع یادگیری زبان روسی استفاده می کردم.

با یادگیری الفبا از طریق تایپ کردن شروع کنید. سپس ، روی ورودی عظیم تمرکز کنید تا پیچیدگی های دستور زبان به تدریج برای شما آشکار شود.
سرانجام ، در طول این فرآیند ذهن باز داشته باشید و از این زبان به عنوان وسیله ای برای دسترسی به فرهنگ جذاب روسیه استفاده کنید.

قبل از رفتن ، من یک سوال از شما دارم:

آیا روسی یاد می گیرید؟ آیا نگران هستید که با وجود همه این توصیه ها ، هنوز آنچه را که برای مقابله با زبان لازم است ، ندارید؟

اگر چنین است ، پس با من تماس بگیرید! به عنوان [href="https://www.creatormindset.co/how-i-started-a-youtube-channel"> مربی زبان ، چندین سال را صرف کمک به زبان آموزان برای تسلط بر زبان روسی کرده ام و شما می توانید داستان موفقیت بعدی من باشید.PolyglotClub.com ، PolyglotClub.com پیشنهاد می کند برای یادگیری روسی روش Rosetta Stone را امتحان کنید. این واقعا طبیعی و مترقی است و به شما امکان می دهد خود را در زبان روسی غرق کنید.
اگر تازه وارد روسی نیستید این کتاب (Russian For Dummies) را نیز توصیه می کنیم. در Amazon نظرات خوبی دارد.

مباحث مرتبط:

Comments