Допомога

Як вивчити російську: 3 стратегії для початківцівАнглійську версію цієї статті написав Лука Лампаріелло .Я вперше відвідав Росію в 2013 році.
Одним словом, це захоплювало дух. Хоча я вже тоді був досвідченим мандрівником, я не був повністю готовий до всіх чудових, незабутніх моментів, які Росія для мене готувала. Під час подорожей як до Москви, так і до Петербурга я пережив багато речей, які просто не були б можливими, якби я ніколи не вирішив вивчити прекрасну російську мову .
Певним чином, мій досвід у Росії був винагородою за те, що я витримав довгу та шалену поїздку до того моменту, коли вивчав цю мову.
Розумієте, російська мова - це лабіринт відмінок відмінків, складної вимови та складних словесних аспектів. Ці речі створили виклик для мене, досвідченого поліглота, тому я можу лише уявити, наскільки лякаючою може бути мова для тих, хто хоче вивчати її як першу, другу чи третю іноземну мову.
Сьогодні я маю для вас три поради, які допоможуть вам ефективніше вивчити російську мову та впевнено та врівноважено вирішувати її складності.
Давайте розпочнемо!

1. Вивчіть російську граматику за допомогою масового введення
Відомий поліглот Kato Lomb якось сказав:

'Ви не можете вивчити мову з граматики, але ви вивчаєте граматику з мови'.
При вивченні російської мови ця порада надзвичайно важлива. Російська граматика, як відомо, важко складна, здебільшого через такі фактори, як система відмінка та досконалі та недосконалі дієслова .
Якщо ви спробуєте почати вивчати російську, спочатку вирішивши граматику, ви нікуди не дінетесь швидко. Просто занадто багато речей, щоб запам’ятати все одразу. Це в поєднанні з тим, що запам'ятовування по пам’яті є по суті нудним і неефективним, означає, що якщо ви вирішите підійти до російської граматики традиційним способом, ви робите це на свій страх і ризик.
Опанування російської граматики вимагає альтернативного способу, рекомендованого в цитаті Kato Lomb : вивчення граматики з мови!

Простіше кажучи, ви повинні вивчити російську граматику, поглинаючи її з природного контексту - розмовної та письмової мови.
Так діти вчаться розмовляти рідною мовою; вони не вивчають граматику явно за допомогою таблиць дієслів, а неявно, хоча і слухають та говорять мовою якомога більше.

Насправді діти починають вивчати граматику в основному завдяки слуханню (а згодом і читання), що вони роблять протягом десятків тисяч годин.
Вам потрібно буде зробити те саме. Слухайте і читайте, і робіть якомога більше цього. Можливо, не на десятки тисяч годин, але, звичайно, на багато часу.

Це називається масовим опроміненням, і, на мій погляд, це ключ до оволодіння граматикою будь-якої мови, включаючи російську.
Отримавши значний вплив на розмовну та письмову російську мову, ви зможете переглядати такі речі, як таблиці дієслів та відмінювань , але лише за потреби. У таких ситуаціях явні граматичні ресурси можуть бути дуже корисними як посилання, на випадок, якщо вам потрібно буде ще раз перевірити свої знання.

2. Навчіться друкувати за допомогою кириличної клавіатури
На перший погляд, найочевиднішим викликом російської мови є її алфавіт.
Відома як кирилиця , ця серія з 33 літер дуже схожа на латинський алфавіт (тобто алфавіт, що використовується англійською мовою), але не зовсім.

Наприклад, кирилиця містить багато букв, яких немає в латинських письмах, таких як 'Г', 'Д', 'Ж' та 'З' .
Навіть коли кириличні та латинські шрифти мають спільні літери, вони часто представляють дуже різні звуки. Наприклад, символи 'P' і 'C' використовуються в російській мові, насправді вимовляються як латинські 'R' і 'S' , відповідно.
Якщо ви збираєтесь вивчати російську мову, найкраще, щоб швидко оволодіти кирилицею.

На мій погляд, найкращий спосіб зробити це - навчитися друкувати за допомогою російської розкладки клавіатури.
Навчання друку має кілька важливих переваг, особливо як початківець, який вивчає російську мову. Якщо ви знаєте, як друкувати, ви можете:

- Швидше визначайте і читайте слова
- Швидко спілкуйтеся за допомогою текстового повідомлення
- Пишіть точніше
- Вимовляти слова точніше
Якщо ви вже знаєте, як друкувати англійською (або рідною мовою), то навчити друкувати російською не повинно бути для вас великою перешкодою. Основна проблема - це навчання, де є ключі.
Стандартна російська клавіатура використовує так звану розкладку Windows (також відому як ЙЦУКЕН або JCUKEN макет) з першим рядком клавіш, що містять символи Й, Ц, У, К, Е та Н Ви можете навчитися друкувати цей макет, пройшовши уроки російської набору тексту на www.keybr.com (у розділі «Налаштування»> «Розкладка клавіатури» змініть «Мова» та «Розкладка» на російську).
Це основний макет, який використовують корінні росіяни. Якщо ви хочете друкувати так само, як російська, то це клавіатура, для якої вам слід піти.

Проблема цієї клавіатури полягає в тому, що розташування літер не відповідає еквівалентним розкладкам клавіатури на латинській основі, які зазвичай починаються з QWERTY , QWERTZ , або AZERTY , а не JCUKEN . Через це навчитися друкувати за допомогою стандартної розкладки Windows майже схоже на вивчення абсолютно нового способу набору тексту.
Якщо це перешкода для вас, я рекомендую використовувати іншу російську розкладку клавіатури, відому як російська фонетична клавіатура.

Фонетична розкладка розроблена для відображення популярної QWERTY широко використовується у всьому світі. Через це клавіатура починається з ЯВЕРТЫ (QWERTY) і дотримується тієї ж схеми, що й у стандартних розкладках QWERTY . Це клавіатура, якою я вивчав російську мову, і до неї дуже легко звикнути.
Яку б розкладку ви не вибрали, я рекомендую роздрукувати копію обраної вами розкладки клавіатури та наклеїти її на стіну біля комп’ютера або тримати поруч із собою, поки ви сідаєте і готуєтесь працювати над російською мовою. Це може допомогти вам швидко вивчити макет, без постійної потреби дивитись на клавіші!

3. Використовуйте мову для виховання відкритого розуму


Є останнє, що я хочу порекомендувати кожному, хто хоче вивчити російську, і це пов’язано не лише з самою мовою:

Використовуйте російську мову як інструмент для виховання відкритості і дізнайтеся більше про культуру, життя та досвід російських людей.
Росіян часто стереотипно сприймають як холодних, суворих людей, які не довіряють іноземцям.

Я думав так само поки не вивчив російську мову і поки не ступив на російську землю.

Врешті-решт я побачив зовсім іншу реальність: росіяни можуть бути теплими, доброзичливими та надзвичайно гостинними.
Різниця полягала в знанні мови, культури та звичаїв російського народу. Одного разу я витратив час на розмову з росіянами, читання їх довгої і захоплюючої історії, а також на практиці, як говорити і поводитися так, як вони роблять, для мене відкрився абсолютно новий світ.
Тому, вивчаючи російську мову, не сприймайте її як набір слів, фраз і граматичних елементів.
Подивіться через мову на людей, історію та культуру з іншої сторони.

Якщо, ви зможете це зробити, російська мова стане більше , ніж просто мовою, а ключем, що зможе відкрити двері в інший світ, як це було для мене.

Більше немає страху вивчати російську


Російська мова може здатися залякуючою або навіть 'неможливою для вивчення' мовою, але насправді справа зовсім інша.

Незважаючи на складну мову, російську мову можна вивчати за допомогою спеціальних стратегій, які роблять її набагато легшою для засвоєння.
Сьогодні я показав вам ті стратегії, котрі я використовував, щоб вивчати російську мову багато років тому.

Почніть з вивчення алфавіту шляхом набору тексту. Потім зосередьте увагу на масовому введенні, щоб вам поступово відкривались складності граматики.
Нарешті, будьте відкритими протягом усього процесу та використовуйте мову як засіб доступу до захоплюючої російської культури.

Перш ніж поїхати, у мене до вас запитання:

Ви вивчаєте російську мову? Ви переживаєте, що, незважаючи на всі ці поради, ви все ще не знаєте, що потрібно для вирішення мови?

Якщо це так, тоді поспілкуйтеся зі мною! Будучи мовним тренером , я кілька років допомагав вивчаючим мови оволодіти російською мовою, і ви можете стати моєю наступною історією успіху.

Нарешті, PolyglotClub.com пропонує вам спробувати метод Розетта Стоун для вивчення російської мови . Це справді природно і прогресивно і дозволяє зануритися в російську мову.
Ми також рекомендуємо цю книгу ('Російська для чайників'), якщо ви новачок у російській мові. Він має чудові відгуки про Amazon .

Пов'язані теми: