Abi

NEW ARTICLE

Kuidas vene keelt õppida: 3 strateegiat algajateleSelle artikli ingliskeelse versiooni on kirjutanud Luca Lampariello .Esimest korda külastasin Venemaad 2013. aastal.
Ühesõnaga, see oli hingemattev. Kuigi olin juba staažikas rändur, ei olnud ma veel kõigiks imeliseks, unustamatuks hetkeks, mis Venemaal minu jaoks varuks oli. Nii Moskvasse kui ka Peterburi reisides kogesin palju asju, mis lihtsalt poleks olnud võimalikud, kui ma poleks kunagi otsustanud ilusat vene keelt õppida.
Mõnes mõttes tundsid minu kogemused Venemaal tasu selle pika ja metsiku sõidu vastu pidamise eest, et keele õppimine oli selleks hetkeks olnud.
Vene keel on juhtumite deklareerimise, raske hääldamise ja keeruliste verbaalsete aspektide rägastik. Need asjad pakkusid väljakutse mulle, kogenud polüglottile, nii et võin vaid ette kujutada, kui hirmutav võib olla keel neile, kes soovivad seda õppida esimese, teise või kolmanda võõrkeelena.
Täna on mul teile kolm nõuannet, mis aitavad teil vene keelt tõhusamalt õppida ja selle keerukusega enesekindlalt ja tasakaalukalt toime tulla.
Alustame!

1. Õpi vene keele grammatikat massilise sisendi kaudu
Tuntud polüglott Kato Lomb ütles kord:

'Keelt ei saa õppida grammatikast, kuid grammatikat õpitakse keelest'.
Vene keele õppimisel on see nõuanne äärmiselt oluline. Vene keele grammatika on teadupärast keeruline, peamiselt selliste tegurite tõttu nagu juhtumite süsteem ning perfektiivsed ja ebatäiuslikud verbid .
Kui proovite alustada vene keele õppimist kõigepealt grammatika lahendamisega, ei jõua te kuhugi kiiresti. Korraga meelde jätmiseks on lihtsalt liiga palju asju. See koos tõsiasjaga, et rotte päheõppimine on oma olemuselt igav ja ebaefektiivne, tähendab, et kui otsustate läheneda vene keele grammatikale traditsioonilisel viisil, siis teete seda omal vastutusel.
Vene keele grammatika valdamine nõuab Kato Lomb tsitaadis soovitatud alternatiivset viisi: grammatika õppimine keelest!

Lihtsamalt öeldes peate õppima vene keele grammatikat, võttes selle enda loomulikust kontekstist - kõne- ja kirjakeelest.
Nii õpivad lapsed oma emakeelt rääkima; nad ei õpi grammatikat otsesõnu verbitabelite kaudu, vaid kaudselt, ehkki kuulavad ja räägivad keelt nii palju kui võimalik.

Tegelikult hakkavad lapsed grammatikat õppima peamiselt kuulamise kaudu (ja hiljem lugemise kaudu), mida nad teevad kümneid tuhandeid tunde.
Peate tegema sama. Kuula ja loe ning tee sellest nii palju kui võimalik. Võib-olla mitte kümneid tuhandeid tunde, kuid kindlasti palju aega.

Seda nimetatakse massiliseks kokkupuuteks ja minu arvates on see võti mis tahes keele, sealhulgas vene keele, grammatika valdamiseks.
Kui olete suures osas kokku puutunud suulise ja kirjaliku vene keelega, saate vaadata näiteks verbi- ja deklinatsioonitabeleid , kuid ainult vajadusel. Sellistes olukordades võivad selged grammatikaressursid olla viitena väga kasulikud, juhul kui peate oma teadmised uuesti kontrollima.

2. Õppige sisestama kirillitsa klaviatuuri abil
Esmapilgul on vene keele kõige ilmsem väljakutse selle tähestik.
Kirillitsa tähestikuna tuntud 33- täheline seeria näeb välja väga sarnane ladina tähestikuga (st inglise keeles kasutatav tähestik), kuid mitte päris.

Näiteks kirillitsas on palju tähti, mida ladinakeelsetes skriptides pole, näiteks 'Г', 'Д', 'Ж' ja 'З' .
Isegi kui kirillitsas ja ladinas kirjutatakse tähti, tähistavad need sageli väga erinevaid helisid. Näiteks vene keeles kasutatavaid sümboleid 'P' ja 'C' hääldatakse tegelikult vastavalt ladina tähtedega 'R' ja 'S' .
Kui kavatsete õppida vene keelt, on kõige parem teha kirillitsa tähestik kiiresti selgeks.

Minu arvates on parim viis seda teha vene klaviatuuripaigutuse abil kirjutamise õppimise kaudu.
Tüüpimise õppimisel on mitmeid olulisi eeliseid, eriti vene keele algaja õppijana. Kui teate, kuidas sisestada, saate teha järgmist.

- tuvastada ja lugeda sõnu kiiremini
- Suhtle kiiresti tekstsõnumiga
- Õigekiri täpsemalt
- Hääldage sõnu täpsemalt
Kui juba teate, kuidas inglise keeles (või oma emakeeles) kirjutada, ei tohiks vene keeles kirjutamise õppimine teile liiga takistuseks olla. Peamine väljakutse on õppida seal, kus võtmed asuvad.
Standardne vene klaviatuur kasutab nn Windows paigutust (tuntud ka kui ЙЦУКЕН või JCUKEN paigutus) esimese Й, Ц, У, К, Е sisaldab märke Й, Ц, У, К, Е ja Н Selles küljenduses saate kirjutada, kui külastate vene keele kirjutamise tunde veebisaidil www.keybr.com ( jaotises „Seaded”> „Klaviatuuri paigutus” muutke „Keel” ja „Paigutus” vene keelde.)
See on peamine venelaste kasutatav paigutus. Kui soovite kirjutada nagu vene keel, siis peaksite kasutama just seda klaviatuuri.

Selle klaviatuuri väljakutseks on see, et tähtede paigutus ei vasta samaväärsetele ladinakeelsetele klaviatuuripaigutustele, mis üldjuhul algavad QWERTY , QWERTZ või AZERTY ja mitte JCUKEN . Seetõttu tundub Windowsi standardse paigutuse abil kirjutamise õppimine peaaegu sama, nagu õppida täiesti uut viisi kirjutamiseks.
Kui see on teie jaoks takistus, soovitan kasutada teistsugust vene klaviatuuri paigutust, mida nimetatakse vene foneetiliseks klaviatuuriks.

Foneetiline paigutus on loodud selleks, et peegeldada populaarset QWERTY klaviatuuri, mida tavaliselt kasutatakse kogu maailmas. Seetõttu algab klaviatuur tähega ЯВЕРТЫ (QWERTY) ja järgib sama mustrit nagu teised standardsed QWERTY paigutused. See on klaviatuur, millega ma vene keelt õppisin, ja sellega on väga lihtne harjuda.
Ükskõik millise paigutuse valite, soovitan printida valitud klaviatuuripaigutuse koopia ja kleepida see arvuti lähedale seinale või hoida seda enda kõrval, kui istute maha ja olete valmis vene keeles töötama. See aitab teil paigutuse kiiresti ära õppida, ilma et peaksite alati klahvidele alla vaatama!

3. Avatud meele kasvatamiseks kasutage keelt


On üks viimane asi, mida ma soovitan kõigile, kes soovivad vene keelt õppida, ja see on seotud enama kui ainult keele endaga:

Kasutage vene keelt tööriistana avatud meele kasvatamiseks ja saate rohkem teada vene inimeste kultuurist, elust ja kogemustest.
Venelased on sageli stereotüüpsed kui külmad, karmid inimesed, kes on välismaalaste suhtes umbusklikud.

Mõtlesin samamoodi ka enne vene keele õppimist ja enne, kui seadsin sammud Venemaa pinnale.

Lõpuks nägin hoopis teistsugust reaalsust: venelased võivad olla soojad, sõbralikud ja äärmiselt külalislahked.
Erinevus seisnes vene inimeste keele, kultuuri ja tavade tundmises. Kui veetsin aega venelastega rääkimiseks, nende pika ja põneva ajaloo lugemiseks ning harjutamiseks, kuidas rääkida ja käituda nagu nemad, avanes mulle täiesti uus maailm.
Nii et kui vene keelt õpite, ärge mõelge seda ainult sõnade, fraaside ja grammatikapunktide massina. Vaadake keelt, inimesi, ajalugu ja kultuuri teisel pool.

Kui suudate seda teha, saab vene keelest midagi enamat kui lihtsalt keel, vaid võti, mis võib avada ukse teise maailma, täpselt nagu minu jaoks.

Enam pole karta vene keelt õppida


Vene keel võib tunduda hirmutava või isegi 'võimatu õppida' keelena, kuid tegelikkus on tegelikult hoopis teine.

Hoolimata keerukast keelest, saab vene keelt õppida spetsiaalsete strateegiate abil, mis muudavad selle palju hõlpsamini seeditavaks.
Täna olen teile näidanud neid strateegiaid, mis on täpselt samad, millega ma aastaid tagasi vene keelt õppima hakkasin.

Alustage tähestiku õppimisega kirjutamise kaudu. Seejärel keskenduge massilisele sisendile, et grammatika keerukus teile järk-järgult avalduks.
Lõpuks hoidke kogu protsessi vältel avatud meelt ja kasutage keelt vahendina põneva vene kultuuri juurde pääsemiseks.

Enne kui läheme, on mul teile küsimus:

Kas sa õpid vene keelt? Kas olete mures selle pärast, et kõigest sellest nõuandest hoolimata pole teil ikka veel keeltega tegelemiseks vajalikku?

Kui jah, siis helistage minuga! Keeletreenerina olen mitu aastat aidanud keeleõppijatel vene keelt omandada ja sa võid olla minu järgmine edulugu.

Lõpuks soovitab PolyglotClub.com vene keele õppimiseks proovida Rosetta Stone'i meetodit . See on tõeliselt loomulik ja progressiivne ning võimaldab teil sukelduda vene keelde.
Soovitame seda raamatut (Russian For Dummies) ka siis, kui olete vene keeles uus. Sellel on Amazon suurepäraseid ülevaateid.

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 1  5 All