راهنمایی

چگونه سیستم نوشتاری کره ای را فقط در چند ساعت یاد بگیریم:


نسخه انگلیسی این مقاله توسط کوین مورهاوس ، مربی و مدرس زبان ، در سفری که دنیا را به مکانی چندزبانه تر و عضو تیم LucaLampariello.com تبدیل کرده ، نگاشته شده است .
از منظر بیرونی ، یک نکته در مورد زبانهای اصلی شرق آسیا وجود دارد که به شدت از بقیه برجسته می شود: سیستم های نوشتاری آنها.

در حالی که بیشتر کشورهای غربی به بیست حرف حروف الفبای لاتین تکیه دارند ، چین ، ژاپن و کره متفاوت هستند - چین از مجموعه ای از هزاران حروف چسب مانند استفاده می کند ، ژاپن از همان حروف کوچک استفاده می کند و آنها را با دو هجای دیگر مکمل می کند ، و کره به طور کامل از یک سیستم متفاوت استفاده می کند.
اگر قصد یادگیری کره ای را دارید ، ممکن است نگران باشید که سفر به یادگیری سیستم نوشتاری کره ای مانند آنچه زبان آموزان چینی و ژاپنی باید با آن روبرو شوند مشابه باشد: سالها و سالها حفظ معانی و ترتیب سکته های حروف چینی فقط برای رسیدن به سطح خواندن یک کودک کوچک.

اگر این شما هستید ، خبرهای خوبی به دست من رسیده است: یادگیری زبان کره ای 한글 (hangul) ، انجام این کار را برای شما یا دیگران لازم نیست.

در واقع ، حتی نباید ساعتها وقت شما را بگیرد.
شوخی نمی کنم. حتی در کمترین سرعت ممکن ، سواد ابتدایی زبان کره ای در چند جلسه ممکن است ، حتی اگر انگیزه داشته باشید ، کمتر است.

در این مقاله ، من قصد دارم یک نقشه راه ارائه کنم که می توانید با استفاده از آن سیستم نوشتاری کره ای را یاد بگیرید ، حتی اگر یک کلمه کره ای بلد نباشید. من قصد ندارم آن را به شما کاملاً بیاموزم ، بلکه شما را از طریق ابزارها و منابعی راهنمایی می کنم که به شما کمک می کند کار را سریعتر از حد تصور خودتان انجام دهید.

بیایید شروع کنیم.

مرحله 1: اشکال اساسی را بیاموزید
یادگیری حروف صدادار


هنگام یادگیری سیستم نوشتاری کره ای ، بهترین مکان برای شروع آسانترین کار است: مصوت ها.

همه واکه های کره ای به صورت ترکیبی از سه جز components ممکن نوشته شده اند:

1. یک یا دو خط عمودی (ㅣ)
2. یک خط تیره (در اصل یک نقطه) (-)
3. یک خط افقی (ㅡ)
جدی ، همین است.

لیست کوتاه اجزای سازنده ، هر واکه ای در زبان را تشکیل می دهد.

ㅣ, ㅓ, ㅏ, ㅔ, ㅐ, ㅡ, ㅗ, ㅜ
نگران این نباشید که اکنون این نمادها چه صدایی ایجاد می کنند. بعداً ، در ویدیوها به آن خواهید رسید. فقط به این نکته توجه کنید که هر نماد فقط از اجزای ذکر شده در بالا تشکیل شده است.

برای نمادهایی که حاوی خط هستند ، افزودن یک خط دوم چیزی به نام glide (تقریباً 'y' برای انگلیسی زبانان) به ابتدای واکه اصلی اضافه می کند.

ㅕ, ㅑ, ㅖ, ㅒ, ㅛ, ㅠ
شما حتی می توانید واکه های خالص را از مجموعه اول بگیرید و نمادهای آنها را با هم ترکیب کنید ، دیفتون یا یک صدا ایجاد کنید که تلفیق دو مصوت است:

ㅜ + ㅣ = ㅟ ㅜ + ㅔ = ㅞ ㅗ + ㅐ = ㅙ ㅗ + ㅏ = ㅘ ㅜ + ㅓ = ㅝ ㅡ + ㅣ = ㅢ

پس همین این به معنای واقعی کلمه ، تمام نمادهای مصوت ها و صداهای واکه مانند است که در کره ای مدرن استفاده می شود. بیست 'حرف' که فقط ترکیبی از سه نوع خط است.
وقتی هر نمادی را با صدای صحیح آن مرتبط کنید ، اوضاع حتی راحت تر می شود. به عنوان مثال ، اگر می دانید که 'ㅏ' صدای 'ah' مانند 'پدر' را ایجاد می کند ، به سرعت خواهید فهمید که با اضافه کردن یک خط تیره دوم به حرف (ㅑ) صدای 'yah' ایجاد می شود ، مانند 'yard'

در اینجا دو فیلم کوتاه وجود دارد که شما را در تلفظ تمام نمادهای واکه توضیح داده شده در بالا راهنمایی می کند:

واکه های کره ای - پایه

دیفتون های کره ای - مصوت های مرکب / پیچیده

صامت های یادگیری


بگذارید شما را از طریق نمادهایی که برای حروف بی صدا کره ای با آن روبرو می شوید ، راهنمایی کنم. باز هم ، فعلا نگران صداها نباشید. فقط روی قطعات تمرکز کنید و اینکه چگونه عناصر مختلف را می توان به نمادی تغییر داد تا صدا تغییر کند.

اولاً ، 9 شکل وجود دارد که صامتهای اساسی را تشکیل می دهد:

ㄱ ㄴ ㄷ ㄹ ㅁ ㅂ ㅅ ㅇ ㅈ
مانند حروف صدادار ، این اشکال صامت را می توان به روش های جالبی برای ایجاد صامت های متنوع ترکیب کرد ، همه اینها مربوط به صدای حروف بی صدا اولیه است.

به عنوان مثال ، برخی از این حروف صامت را می توان 'دو برابر' کرد ، و یک صدای متشنج ایجاد کرد. از اینها اغلب به عنوان 'صامت های مضاعف' یاد می شود.

ㄲ, ㄸ, ㅃ, ㅉ, ㅆ

افزودن یک (یا چند) خط به چندین مورد از این نمادها نسخه های تنفسی این صامت ها را ایجاد می کند که به سادگی همان صامت ها هستند که هنگام تلفظ با جریان هوای بیشتری از دهان همراه می شوند.

ㅋ, ㅌ, ㅍ, ㅎ, ㅊ
و آنجا آن را دارید. با این 19 شکل ، تمام حروف بی صدا را که در زبان کره ای مدرن استفاده می شود ، یاد گرفته اید.

در اینجا ویدیویی آورده شده است که شما را در جفت شدن هر نماد با صدای معادل آن راهنمایی می کند:

مرحله 2: هجاهای ساده را بیاموزید

ساخت بلوک های هجایی


اکنون که با همه علائم هم صدا و مصوت های کره ای آشنا شدید ، می توانیم یکی از جالب ترین جنبه های سیستم نوشتاری کره را بیاموزیم: نحوه قرارگیری نمادها در کنار هم.

ببینید ، hangul کره ای مانند بیشتر حروف الفبا یا حتی سیستم های کاراکتری کار نمی کند.
بیشتر سیستم های نوشتاری کلمات را فقط با قرار دادن حروف یا نویسه ها در کنار یکدیگر می سازند.

به عنوان مثال ، برای انتقال کلمه 'cat' در انگلیسی ، حروف 'C', 'A', و 'T' را می گیریم. و به راحتی آنها را پشت سر هم قرار دهید.

C + A + T = CAT
کره ای کمی متفاوت است ، از آنجا که 'حروف' به ترتیب نوشته نمی شوند ، بلکه به صورت بلوک های هجا سازمان یافته اند.

نام سیستم نوشتن را خود بخوانید ، hangul:

اینها نمادهایی هستند که کلمه را به زبان کره ای تشکیل می دهند:

ㅎ, ㅏ, ㄴ, ㄱ, ㅡ, ㄹ
با این حال ، نمی توانید ㅎㅏㄴㄱㅡㄹ پشت سر هم بنویسید و یک روز آن را صدا کنید. این اصلاً م workثر نیست.

در عوض ، نمادهای کره ای درون کلمات در 'بلوک های هجا' دسته بندی می شوند. نمادهایی که در کره ای هجا می سازند به شکلی تقریباً مربع مانند دسته بندی می شوند و از چپ به راست و از بالا به پایین مرتب می شوند.

بنابراین ، هجای هجایی گرفته شده ، hangul از زیر می رود:

ㅎ + ㅏ + ㄴ = 한 ㄱ + ㅡ + ㄹ = 글
سپس ، وقتی بلوک های هجایی مناسب ساخته شد ، آنها را کنار هم قرار می دهید ، درست مثل حروف انگلیسی.

한 + 글 = 한글
یک استثنا important مهم در ساختن بلوک هجا که هنوز ذکر نکرده ام: اگر منظور از هجا در کلمه فقط یک صدای مصوت باشد ، آن هجا نوشته شده باید با علامت 'ㅇ' شود ، که در این مورد به عنوان شناخته می شود یک 'صامت صفر'
بنابراین ، یک هجا که به معنای واقعی کلمه فقط واکه 'ah' در 'پدر' است ، باید '아' written '아' نوشته شود ، و نه 'ㅏ' .

تمرین هجاهای ساده


وقتی علائم مجزا را برای حروف صدادار و حروف بی صدا دانستید ، علاوه بر اینکه چطور در حروف هجایی مرتب شده اند ، وقت آن است که خواندن بلوک های هجایی ساده را که فقط از یک صامت و یک مصوت تشکیل شده است تمرین کنید.
خوشبختانه ، این همان چیزی است که کودکان جوان کره ای شروع به یادگیری خواندن می کنند ، بنابراین منابع کافی برای کمک به شما در یادگیری سریع این موارد وجود دارد.

من توصیه می کنم با یک نمودار مشابه جدول الفبا که برای آموزش ABC های کودکان انگلیسی زبان استفاده می شود ، شروع کنید.

تنها تفاوتی که در اینجا وجود دارد این است که شما به جای ABC خود ، 가나다라마바사 خود را خواهید آموخت.
شما با نموداری مانند نمودار زیر شروع می کنید و از آن برای به خاطر سپردن اصوات همه ترکیب های ساده صدا-مصوت استفاده می کنید.

اگر می خواهید ، حتی می توانید هجاهای ساده را از طریق آهنگ یاد بگیرید ، مانند این ویدیو:

تمرین هجاهای پیچیده


برخلاف زبانهایی مانند ژاپنی ، هجاهای کره ای همه به جفت های ساده صامت + مصوت (CV) محدود نمی شوند.

هجاهای کره ای همچنین می توانند شامل حروف بی صدا اضافی بعد از مصوت باشند ، در نتیجه ساختار صامت + مصوت + صامت (CVC) یا صامت + مصوت + صامت + صامت (CVCC) ایجاد می شود.
هنگام نوشتن ، این هجا ها نسبت به CV های خود کمی شلوغ تر به نظر می رسند ، بنابراین باید توجه ویژه ای به قوانین چپ به راست ، بالا به پایین که هنگام ساخت این بلوک های هجا رعایت می شود ، داشته باشید.

به عنوان مثال ، در اینجا کلمه اسب ( “mal” ) آمده است:

ㅁ + ㅏ + ㄹ = 말
و کلمه زندگی ('salm') :

ㅅ + ㅏ + ㄹ + ㅁ = 삶

متأسفانه ، اینجاست که تلفظ می تواند کمی مشکل نیز ایجاد کند.

صامت هایی که از واکه ها در یک بلوک هجا پیروی می کنند در کره ای به 받침 ('batchim') یا 'صامت های نهایی' معروف هستند. در حالی که تلفظ این حروف بی صدا به طور کلی همان چیزی است که شما آموخته اید ، استثنائات مکرری وجود دارد که صامت هجایی نهایی متفاوت از حد معمول تلفظ می شود.
در اینجا چند فیلم وجود دارد که شما را با پیچیدگی های 받침 یا 'صامت های نهایی' هدایت می کند:

صامت های نهایی ()
همه چیز در مورد 받침 (Batchim) - قسمت 1
همه چیز در مورد 받침 (Batchim) - قسمت 2

با توجه شما 한글 مهارت های به سطح بعدیدر این نقطه، شما در جنبه های کلیدی زیر از به دست آوردید 한글 ، سیستم نوشتن کره ای:

- مصوت ها
سر می خورد
دیفتونگ

- بی صدا
حروف بی صدا
حروف بی صدا

- حروف بی صدا نهایی ( 받침 )
اگر چند ساعت را صرف یادگیری و مرور اطلاعاتی که در وبلاگ و ویدیوهای پیوندی به اشتراک گذاشته ام (یا به زودی خواهید گذراند) سپری کردید ، می توانید خیلی جدی بگویید که الفبای کره ای را یاد گرفته اید.

حداقل باید بتوانید هر کلمه کره ای ای را که پیدا کردید به طور نیمه قابل اعتماد بخوانید (یعنی صدا را بیرون بکشید ، درک نکنید).
با این حال ، کار شما به عنوان یک زبان آموز کره ای هنوز انجام نشده است. در واقع ، این فقط آغاز است.

در اینجا چند مورد وجود دارد که می توانید با رشد مهارت های کره ای در آینده روی آنها کار کنید:

تلفظ


اگرچه اکنون می توانید تمام حروف را با الفبای کره ای تشخیص دهید ، اما شما باید تلفظ بیشتری از اصوات کره ای را که با این حروف سازگار است تمرین کنید.

نگران نباشید ، این کاملا طبیعی است. برای انگلیسی زبانان (و گویندگان اکثر زبانهای غربی) ، تلفظ کره ای معمولاً سخت ترین قسمت فرایند یادگیری زبان است.
مثل همیشه ، سخت به معنای غیرممکن نیست. شما می توانید بر روی صداهای کره ای تسلط داشته باشید ، همانطور که من (و بسیاری دیگر از زبان آموزان) این مهارت را دارم. این فقط به زمان ، فداکاری و منابع مناسب نیاز دارد.

در اینجا چند مورد برای شروع وجود دارد:

YouTube - ایجاد انگیزه در کره ای - لیست پخش تلفظ کره ای خود را بهبود ببخشید

راهنمای تلفظ کره ای

دست خط و تایپ کردن


اکنون که می توانید نمادهای الفبای کره ای را بخوانید و آنها را تشخیص دهید ، احتمالاً می خواهید از آنها برای برقراری ارتباط از طریق نوشتن استفاده کنید.

در این صورت ، می توانید نوشتن دست کره ای را بیاموزید ، آن را روی رایانه تایپ کنید یا هر دو.
من برای نوشتن دست خط ، Hangul Master by Talk to Me را به زبان کره ای پیشنهاد می کنم ، که هر آنچه را برای نوشتن نمادهای کره ای از جمله ترتیب ضربه و سبک های مختلف چاپ / اسکریپت برای نوشتن به شما نشان می دهد.
برای تایپ کردن ، منبعی وجود ندارد که هر نیاز را برآورده کند ، اما من توصیه می کنم با بارگیری بازی رایگان تایپ کره ای Go Billy Korean ، Hangul Attack شروع کنید . از آنجا می توانید با استفاده از ابزاری آنلاین مانند 10FastFingers سرعت تایپ خود را افزایش دهید.

آیا خواندن و نوشتن کره ای را یاد گرفته اید؟ تجربه خود را در نظرات به اشتراک بگذارید!

مباحث مرتبط: