راهنمایی

چقدر طول می‌کشد که یک زبان را بیاموزی؟
- چه مدت آن شما را به یادگیری زبان اسپانیایی؟
- چگونه مدت آن را به شما برای یادگیری زبان چینی ماندارین؟
- چقدر طول می کشد؟ برای یادگیری یک زبان؟
من این سوالات تمام وقت. به عنوان یک یادگیرنده از 13 زبان، مردم اغلب می خواهند بدانند که چه مدت طول می کشد تا آن را تمام انجام. این یک سوال دشوار است، اما یکی که سزاوار یک پاسخ است. پس از همه، اگر شما به دنبال به کشتی سوار در این سفر، شما می خواهید به این ایده را از زمانی که شما وجود دریافت، درست است؟
قبل از اینکه ما به آن پاسخ، با این حال، ما باید برای مقابله با دو مشکل کلیدی:

چه معناست به 'آموزش' زبان؟


اگر ما می خواهیم به دانستن چه مدت سفر خواهد شد، ما نیاز به کشف کردن که در آن ما در حال رفتن.
برای شروع، ما می دانیم که ما می خواهیم برای یادگیری یک زبان. اما آنچه آن را حتی معنی برای یادگیری یک زبان، به هر حال؟ ترین می گویند که یک زبان به دست است زمانی که ما آن را می دانم روان.
بنابراین، اگر ما مبادله شرایط ما، که بدان معنی است که سوال واقعی این است:
چه مدت طول می کشد برای رسیدن به تسلط در یک زبان؟

تا کنون، خیلی خوب، درست است؟ نه کاملا. مانند فعل به یادگیری، تعریف تسلط به همان اندازه لغزنده است. برخی برابر تسلط به کمال. برخی آن را برابر به سادگی عملکردی است. که طیف بزرگ است. بیش از حد بزرگ.
حتی اگر ما تسلط به سادگی به معنی 'به یک زبان خوب'، ما نمی توانیم بیش از حد، حداقل تا زمانی که ما می دانیم که چگونه به خوبی ما می خواهیم به یادگیری زبان در سوال.
خوشبختانه، برخی از منابع بسیار عالی در دسترس است که شما می توانید استفاده کنید برای کمک به شما در تعیین اینکه چگونه به خوبی شما می خواهید بدانید یک زبان وجود دارد. این منابع به شما یک قسمت را در سراسر آن برای برنامه ریزی سفر یادگیری خود را، و به شما کمک کند ایجاد اهداف کوتاه مدت، اواسط، مدت و بلند مدت به عنوان نقاط عطف.
این منابع به عنوان چارچوب مهارت شناخته شده است. ، محبوب ترین دو آنهایی که مهم در استفاده از در سراسر جهان امروز وجود دارد که بودن مقیاس CEFR . CEFR مقیاس چند سطح مختلف زبان، هر یک از آن شما می توانید برای حمایت از خود، تعریف شخصی شما از تسلط فراهم می کند.
من شخصا یک زبان در یک سطح به دست مسلط شود نظر یک بار من صحبت من را توسعه داده اند، گوش دادن، خواندن، و نوشتن مهارت به سطح B2 بر روی CEFR مقیاس جهانی:
می توانید ایده های اصلی متن پیچیده در هر دو مبحث بتن و انتزاعی را درک کنند، از جمله بحث های فنی در / این زمینه او را از تخصص خود. می توانید با درجه ای از تسلط و خودانگیختگی که باعث می شود ارتباط معمولی با زبان مادری کاملا امکان پذیر بدون فشار برای هر دو حزب تداخل می کنند. می توانید روشن، متن دقیق در طیف گسترده ای از افراد تولید و توضیح یک دیدگاه در موضوع موضعی دادن مزایا و معایب گزینه های مختلف.
من برای این سطح به طور خاص برای تسلط هدف به دلیل آن در سطح پیشرفته ترین در مقیاس بدون حرکت به مهارت در سطح دانشگاهی professional- یا است.

سرعت یادگیری شما به عوامل متعددی وابسته است


همین که مشخص کردید شیوایی و فصاحت در یک زبان خارجی چگونه تعریف می شود،باید از عوامل بیرونی و درونی(ذهنی) بسیاری که بر سرعت رسیدن شما به شیوایی در زبان اثرگذار است،آگاه شوید.

عوامل خارجی


مهمترین عامل خارجی(منظور عاملی که به شما به عنوان یک شخص وابسته نیست) که در مدت زمان دستیابی شما به تسلط بر زبان موثر است،فاصله زبانی میان زبان بومی شما و زبان موردنظرتان است.
برای درک این مطلب،ضروری است که به هر زبان به عنوان سیستمی که از چند زیرسیستم تشکیل شده است نگاه کنیم.گرچه هر زبان راه و رسم خاص خودش را دارد،اما همه زبان ها ساختارهای اساسی یکسانی دارند.
برای مثال بیایید نگاهی به زبان ایتالیایی بکنیم

ایتالیایی یک زبان بشری است.به این معنا که شامل زیرسیستم هایی است که یک زبان بشری داراست:دستور زبان،واژگان،آواشناسی و...
با مقایسه هر دو زبان با یکدیگر، می توان دریافت که زیرسیستم هایشان در ارتباطی نزدیک باهم،با فاصله زیاد از هم ، یا چیزی بین این دو وضعیت است
اگر ما ایتالیایی را با اسپانیایی مقایسه کنیم،تقریبا در هر حوزه ای بین این دو زبان شباهت می یابیم:ترتیب واژگان(دستور زبان)، واژگان،دستگاه صوتی(آواشناسی).می توانیم بگوییم ایتالیایی و اسپانیاییزبان های نزدیکهستند.
اگر ما ایتالیایی را با ژاپنی مقایسه کنیم، ما شباهت های کمتری را پیدا می کنیم، و تعداد بیشتری از تفاوت ها. ایتالیایی دارای یک Subject-Verb-Object (SVO) ترتیب کلمات ، در حالی که ژاپنی دارای یک Subject-Object-Verb ترتیب کلمات است.
به علاوه ، شمار اصوات در زبان ایتالیایی از زبان ژاپنی بیشتر است.و تقریبا تمام واژگان در دو زبان کاملا با هم فرق دارند.لذا ، می توانیم بگوییم ایتالیایی و ژاپنیزبان های دورهستند.
با قرار دادن زبان مادری خود به عنوان یک نقطه مرجع ، هر زبان دیگری در کره ی زمین را یک زبان نزدیک یا دور خواهید یافت بسته به مقایسه ساختارهای داخلی زبان .
بدست آوردن تسلط در یک زبان دور ناگزیر زمان بیشتری را نسبت یه یک زبان نزدیک خواهد برد.

عوامل ذهنی


عوامل ذهنی مختلفی وجود دارند که بر مدت زمان دستیابی شما به تسلط بر زبان موثرند.این عوامل وابسته به شما به عنوان یک شخص هستند،به این معنا که با کار کردن روی آنها می توانید زبان موردنظرتان را سریع تر بیاموزید.درحالیکه با فاصله زبانی کاری نمی توانید بکنید
سه عامل ذهنی هستند:
- تجربه یادگیری زبان قبلی شما
- میکرو شما و محیط کلان
- زمان شما در کار
در روند یادگیری زبان، تجربه نقش مهمی در سرعت فراگیری زبان جدید خواهد داشت.اگر شما قبل از این زبانی نیاموخته باشید،احتمالا یادگیری اولین زبان خارجی شما بیشتر از هر زبان که متعاقبا خواهید آموخت-فارغ از فاصله زبان شناختی آن- وقت خواهد گرفت .
وقتی یادگیری اولین زبان خارجی را پشت سر می گذارید، به درک بالاتری از نحوه یادگیری زبان خواهید رسید، وهر زبان جدیدی که می آموزید درنظرتان آسان تر از زبان قبلی خواهد بود.

ماکرومحیط و میکرومحیط


این که کجا و چگونه زندگی می کنید نقش مهمی در سرعت فراگیری زبان دارد
در یک سطح وسیع تر،یادگیری شما متاثر از ماکرومحیط شماست که تابع جایی است که در آن زندگی می کنید:کشور,منطقه یا ایالت،استان یا شهری که در آن هستید.وابسته به ماکرومحیطی که در آن هستید، مسیری سخت تر یا آسان تر برای رسیدن به تسلط در زبان خارجی موردنظرتان خواهید داشت.
مثلا،اگر در حال یادگیری زبان اسپانیایی در والنسیای اسپانیا هستید،شما ماکرومحیطی دارید که به سرعت یادگیری تان می افزاید.اما از سوی دیگر، اگر اسپانیایی یاد می گیرید در حالیکه در پکن، چین،هستید، ماکرومحیط شما سرعت یادگیری شما را افزایش نمی دهد و محتملا سرعتتان را کاهش هم می دهد.
در سطح صمیمی تر، یادگیری خود را توسط محیط زیست میکرو خود را تحت تاثیر قرار. این تا حد زیادی تابع چگونه زندگی می کنید، و کسی که شما خودتان را با احاطه کرده است. انتخابهای انجام شده در محیط میکرو می تواند به اضافه کردن یا کم کردن از هر معایب و مزایای مربوط به یادگیری ناشی از محیط کلان.
اگر در حال یادگیری زبان اسپانیایی در والنسیا اسپانیا هستید،اما فقط با افراد غیر اسپانیایی زبان زندگی،کار و معاشرت می کنید، دارای یک محیط کوچک هستید که سرعت یادگیری زبان شما را کُند می کند.
اگر در پکن و چین در حال یادگیری زبان اسپانیایی هستید ولی زندگی و کارهای روزمره شما تنها با زبان اسپانیایی انجام میشود شما درون یک محیطی زندگی میکنید که توانایی اسپانیایی صحبت کردن شما را افزایش میدهد
سریع ترین مسیر به تسلط همیشه از طریق هماهنگی با محیط کلان و خرد خود را به طوری که هر دو حمایت از اهداف یادگیری شما خواهد آمد. دوم سریع ترین مسیر را از طریق توسعه یک محیط کوچک مناسب است. اگر شما می توانید زندگی، کار، و یا در غیر این صورت با سخنرانان از زبان هدف خود را معاشرت، سپس آن منافع همیشه سنگین تر بودن از معایب و مزایای مربوط به موقعیت جغرافیایی خود را.

زمان در کار


در نهایت، ما شاید واضح ترین عوامل موثر بر چگونه سریع شما در یادگیری یک زبان: چقدر یادگیری شما در واقع انجام دهید!
یادگیرنده که در ساعت یادگیری متمرکز تر، در روز و روز را قرار می دهد، همیشه رسیدن به اهداف خود را سریع تر از افراد دیگری که در ساعت کمتر قرار می دهد، و یا قرار می دهد در همان مقدار از ساعت بیش از یک کشش زمان طولانی تر.

حکایت دو زبان آموز


برای نشان دادن اینکه چگونه فاکتورهای بیرونی و درونی(ذهنی) متقابلا زمان یادگیری زبان را افزایش یا کاهش می دهند،بیایید دو مثال فرضی را درنظربگیریم.
مارک و جان هر دو آمریکایی، 35 سال است.
علامت یادگیری ژاپنی، زبان دور از مادری انگلیسی است. علامت گذاری به عنوان هیچ تجربه قبلی از زبان، و در منطقه ای از تگزاس است که نسبتا عاری از زبان مادری ژاپنی زندگی می کند. به این ترتیب، او نه ماکرو یا محیط میکرو است که منجر به یادگیری ژاپنی به سرعت. علامت گذاری به عنوان هم ازدواج کرده، و دارای تعداد زیادی از تعهدات غیر مرتبط به زبان در زندگی روز به روز خود را.
اگر مارک روزی یک ساعت روی تکلیفش وقت می گذاشت،چیزی در حدود 5-3 سال به سطح B2 در مقیاس CEFR می رسید
جان، از سوی دیگر، یادگیری زبان پرتغالی، زبان نزدیک به زبان انگلیسی خود است. جان در حال حاضر صحبت می کند دو زبان خارجی به یک B2 سطح: کره ای و اسپانیایی. در بالا از آن، او در زمینه زبان کار می کند به عنوان یک معلم اسپانیایی، و غیره در تماس با زبان آموزان می آید روزانه. اخیرا تنها، جان تصمیم گرفته است به حرکت به پرتغال (محیط کلان) است و قصد دارد برای پیدا کردن دوستان با مردم محلی وجود دارد (محیط زیست میکرو).
اگر جان روزی یک ساعت برای تکلیف خود وقت می گذاشت،او در 2 تا 6 ماه به سطح B2 در مقیاس CEFR می رسید.
توجه کنید که اگر مارک و جان روزانه به یک اندازه وقت صرف یادگیری زبان کنند، فارغ از سایر فاکتورهای خارجی وذهنی،جان احتمالا به 3% تا 16% از مهارتی که مارک در طول این مدت به یادگیری زبان دست یافته است خواهد رسید.این یعنی تفاوت بسیار زیاد.
اگرچه نمونه هایی از مارک و جان بالا کاملا افراطی هستند، مهم است که به درک این است که خیلی بیشتر به سرعت یادگیری از زمان سرمایه گذاری وجود دارد.

نتیجه گیری


درنهایت, چقدر طول می کشد تا یک زبان را یاد بگیریم؟
سوال بسیار مبهم و نامشخص است.چرا که به تعاریف مختلف افراد از مفاهیم "یادگرفتن" و "فصاحت در زبان" وابسته است و برای اشخاص مختلف،تعاریف متفاوت است.
در مورد شما من به شما توصیه می محدود کردن امکانات با تعریف تسلط برای خودتان.
این به راحتی با ایجاد انجام B2 در CEFR مقیاس به عنوان هدف خود دولت، به عنوان نقطه خود را از تسلط.
وقتی که دریافتید هدفتان چیست، لازم است به فاصله زبانشناسی میان زبان خود و زبان هدف نگاه کنید تا به یک ذهنیت کلی از میزان سختی رسیدن به مهارت زبانی برسید.سپس می توانید موقعیت های فردی را در نظر بگیرید و ببینید بر چه عوامل ذهنی ای در زندگی خود می توانید اثر بگذارید تا سرعت فراگیری خود را در این مسیر بالا ببرید.
به خاطر داشته باشید که سرعت رسیدن به تسلط همیشه تغییر خواهد کرد. عوامل، مطابق با زبان انتخابی، تجربه زبان آموزی و موقعیت زندگی شما رشد می کنند، تغییر می کنند، و توسعه می یابند.
ممکن است مسیرهای(کلیدهای) میانبر برای روانی(در زبان) وجود نداشته باشد، اما اکنون دقیقا می دانید به چه قیمتی در زمان مناسب میتوان به آن(روانی)دست یافت
نوشته شده توسط Luca Lampariello و Kevin Morehouse

مباحث مرتبط:

Comments