pagalba

NEW ARTICLE

Kaip ilgai užtrunka išmokti kalbą?
- Kiek laiko tai užtruks jums išmokti ispanų?
- Kiek laiko tai užtruks jums išmokti kinų mandarinų?
- Kiek laiko užtrunka išmokti kalbą?
Gaunu į šiuos klausimus visą laiką. Kaip 13 kalbų besimokantis asmuo, žmonės dažnai nori žinoti, kiek laiko užtrunka gauti visa tai daroma. Tai sudėtingas klausimas, bet vienas, kad nusipelno atsakymo. Galų gale, jei jūs ieškote pradėti šią kelionę, jūs norite turėti tam tikrą kai gausite ten idėja, tiesa?
Prieš mes ateiname į šį atsakymą, tačiau mes turime spręsti dvi pagrindines problemas:

Ką reiškia 'mokytis' kalbą?


Jei mes norime žinoti, kiek laiko kelionė užtruks, mes turime išsiaiškinti, kur mes ketiname.
Dėl užkandžių, mes žinome, kad mes norime išmokti kalbą. Bet ką tai net galvoje išmokti kalbą, vistiek? Dauguma pasakytų, kad kalba yra sužinojo, kai mes jį žinome laisvai.
Taigi, jei mes apsikeitimo mūsų terminus, tai reiškia, kad realus klausimas yra:
Kaip ilgai tai užtruks pasiekti sklandumą kalba?

Iki šiol taip gerai, tiesa? Ne visai. Kaip veiksmažodis mokytis, kad sklandumas apibrėžimas yra vienodai slidžios. Kai prilygti sklandumą iki tobulybės. Kai prilygina jį tiesiog yra funkcionalus. Tai didelis asortimentas. Per didelis.
Net jei mes sklandumą, kaip paprasčiausiai reiškia 'žinoti kalbą gerai', mes negalime gauti per toli, bent jau ne iki žinome, kaip gerai mes norime sužinoti atitinkamą kalbą.
Laimei, yra keletas puikių išteklių, kad galite naudoti, siekiant padėti jums nustatyti, kaip gerai jūs norite žinoti kalbą. Šie ištekliai bus suteikti jums vietą, aplink kurią planuoti savo mokymosi kelionę, ir padėti jums nustatyti trumpalaikius, vidutinės trukmės ir ilgalaikius tikslus, kaip etapus.
Šie ištekliai yra žinomas kaip kvalifikacijos sistemas. Yra du pagrindiniai tie, kurie naudojami visame pasaulyje šiandien, populiariausia iš jų būdamas Metmenyse skalė , Į CEFR svarstyklės pateikiame keletą skirtingų kalbų mokėjimo lygių, iš kurių bet galite naudoti remti savo, asmeninę apibrėžimą sklandumą.
Asmeniškai aš manau, kalbą, kurią reikia išmokti ne sklandų lygio, kai aš sukūrė savo kalbėjimo, klausymo, skaitymo ir rašymo įgūdžius B2 lygiu dėl CEFR pasauliniu mastu:
Gali suprasti pagrindines mintis sudėtingų tekstų tiek konkrečiomis, tiek abstrakčiomis temomis, įskaitant technines diskusijas jo / jos srities specialistai. Gali sąveikauti su sklandumą ir spontaniškai bendrauti, todėl nuolat bendrauti su kalba yra gimtoji, be padermės už bet kurios šalies laipsnį. Gali sukelti aiškų, detalų tekstą daugeliu temų ir paaiškinti požiūrį į vietiškai klausimu sugebėjęs privalumus ir trūkumus įvairių variantų.
Aš siekti šio lygio, visų pirma dėl sklandumą, nes ji yra labiausiai pažengęs skalėje nejudinant į professional- ar akademinės lygio kvalifikacijos.

Kaip greitai jūs išmoksite priklauso nuo keleto veiksnių,


Kai nustatoma, kaip norėtumėte apibrėžti sklandumą užsienio kalba, jums reikia žinoti, iš daugelio objektyvių ir subjektyvių veiksnių, kurie turės įtakos, kaip greitai jūs atvykstate į sklandų lygiu.

objektyvūs veiksniai


Pagrindinis tikslas faktorius (ty veiksnys, kuris nepriklauso nuo tavęs kaip individo), kad turės įtakos, kiek laiko tai užtruks pasiekti sklandumą yra žinomas kaip kalbinės atstumą tarp savo gimtąja kalba ir savo tiksline kalba.
Norėdami tai suprasti, svarbu matyti kiekvieną kalbą kaip sistemą, kuri susideda iš kelių posistemių. Nors kiekviena kalba yra unikalus savaip, visos kalbos susideda iš tų pačių pagrindinių konstrukcijų.
Pažvelkime italų, pvz.

Italijos yra žmogaus kalba, tai reiškia, kad yra sudaryta iš žmogaus kalbos posistemių: Sintaksė, Žodynas, fonetika, ir tt
Per palyginus jokių dviem kalbomis, mes rasime, kad jų posistemius galima artimai giminingoms, tolimai susiję, ar bet kur tarp.
Jei mes palyginti italų ispanų, mes rasime, kad yra panašumų beveik kiekvienoje srityje: žodžių tvarka (sintaksė), žodynas (leksika), garso sistema (fonetika). Galime sakyti, kad italų ir ispanų yra artimi kalbos.
Jei mes palyginti italų japonų randame mažiau panašumų, ir daugybė skirtumų. Italų turi Subject-Verb-Object (SVO) žodžių tvarka, o japonų turi Subject-Object-Verb žodžių tvarką.
Be to, Italijos turi didesnį inventorių garsų nei japonų daro, ir abiejų kalbų žodynai yra beveik visiškai kitoks. Taigi, mes galime pasakyti, kad Italijos ir Japonijos yra tolimi kalbos.
Atsižvelgiant savo gimtąją kalbą kaip atskaitos taško, jūs surasite, kad bet kalba Žemėje gali būti laikoma arti arba toli kalbą, priklausomai nuo vidaus kalbinių struktūrų yra lyginami.
Pasiekti sklandumą labiau tolimoje kalba neišvengiamai imtis daugiau laiko, nei tai daro todėl arčiau kalba.

subjektyvūs veiksniai


Taip pat yra keletas subjektyvių veiksnių, kurie turės įtakos, kiek laiko tai užtruks jums pasiekti sklandumą.
Šie veiksniai priklauso nuo jūsų, kaip individo, o tai reiškia, kad jūs galite manipuliuoti šiuos veiksnius, kaip reikia mokytis savo tikslinę kalbą greičiau. Tai yra kažkas, jūs negalite daryti su kalbų atstumo.
Trys subjektyvūs veiksniai yra šie:
- Jūsų ankstesnis kalbos mokymosi patirtis
- Jūsų mikro ir makro aplinka
- Jūsų laikas nuo užduoties

Ankstesnis kalbos mokymosi patirtis


Kalbų mokymosi patirtis vaidina didelį vaidmenį, kaip greitai jūs išmokti naują kalbą. Jei Jūs niekada išmoko kalbą anksčiau, tada jūsų pirmoji užsienio kalba nuves jus ilgiau mokytis gerai, nei beveik bet kokius vėlesnius kalba, neatsižvelgiant į kalbinę atstumo.
Kai jūs turite, kad pirmosios užsienio kalbos už jus, jūs turėsite didesnį supratimą apie kalbų mokymąsi apskritai, o kiekviena nauja kalba ateis pas tave lengviau nei paskutinis.

Mikro ir makro aplinka


Kur ir kaip jūs gyvenate savo gyvenimą taip pat vaidina didelį vaidmenį greitis kalbos įsisavinimo.
Tuo plačiausia lygio, jūsų gyvenimą veikia jūsų makro aplinka. Tai daugiausia priklauso nuo to, kur jūs gyvenate funkcija: šalis, regionas arba valstybė, ir miestą ar kaimą, kuriame jums rasti sau. Priklausomai nuo jūsų individualios makroaplinkos, turėsite lengviau ar sunkiau siekiančią sklandumą savo užsienio kalba.
Pavyzdžiui, jei jūs mokotės ispanų Valensijoje, Ispanijoje, turite makro aplinką, kuri bus padidinti savo greitį mokymąsi. Jei, kita vertus, jūs mokotės ispanų esantys Pekinas, Kinija, jūsų mikro aplinka nebus padidinti savo greitį mokymosi ir galbūt sumažėtų.
Labiau intymioje lygio, jūsų gyvenimą veikia savo mikro aplinka. Tai daugiausia priklauso nuo to, kaip jūs gyvenate funkcija, ir kas jūs apsupti save su. Sprendimų, priimtų vykdant mikro aplinka gali pridėti arba atimti iš bet kokių privalumų ar trūkumų mokymosi sukelia makro aplinka.
Jei jūs mokotės ispanų Valencia, Ispanija, bet gyventi, dirbti ir bendrauti tik su ne Ispanijos garsiakalbiai, jūs turite mikro aplinką, kuri bus sumažinti savo greitį mokymąsi.
Jei jūs mokotės ispanų Pekinas, Kinija, bet gyventi, dirbti ir bendrauti tik su Ispanijos garsiakalbiai ten, jūs turite mikro aplinką, kuri bus padidinti savo greitį mokymąsi.
Greičiausias kelias į sklandumą visada ateis per suderinant savo makro ir mikro aplinkas, kad tiek palaikyti savo mokymosi tikslus. Antrasis sparčiausiai kelias bus per tinkamą mikro aplinkos plėtrai. Jei gali gyventi, dirbti ar kitaip bendrauti su garsiakalbiais savo tiksline kalba, tada tos išmokos bus visada nusveria privalumus ar trūkumus savo geografinės padėties.

Laikas nuo užduoties


Galiausiai, mes turime bene akivaizdžiausias veiksnių, kurie turi įtakos, kaip greitai jums išmokti kalbą: kiek mokymosi jūs iš tikrųjų daryti!
Besimokantysis, kuris surenka daugiau fokusuotų mokymosi valandų, dieną ir dieną, visada pasieks savo tikslus greičiau nei kito asmens, kuris pasiuntė mažiau valandų, arba pradeda tuo pačiu kiekiu valandas per ilgesnį ruožas laiko.

Dviejų besimokantiems pasaka


Kad būtų aiškiau, kaip šie objektyvūs ir subjektyvūs veiksniai veikia kartu padidinti arba sumažinti, kiek laiko užtrunka išmokti kalbą, pažvelkime dviejų teorinių pavyzdžių.
Markas ir Jonas yra tiek amerikiečiai, 35 metų amžiaus.
Pažymėti mokosi japonų, tolimą kalbą iš savo gimtojo anglų kalba. Pažymėti neturi ankstesnę kalbos patirtį, ir gyvena kaip Teksaso teritorijoje, kuri yra santykinai neturi gimtosios Japonijos garsiakalbius. Kaip, pavyzdžiui, jis neturi nei makro ar mikro aplinką, kuri būtų palanki mokymosi japonų greitai. Pažymėti pat vedęs ir turi daug ne su kalba susijusių įsipareigojimų savo dienos į dieną gyvenime.
Jei kasdien Pažymėti pasiuntė vieną valandą laiko užduotį, jis pasieks B2 lygiu dėl CEFR masto maždaug 3-5 metų.
Jonas, kita vertus, yra mokymasis Portuguese, kuris yra artimas kalbos į gimtąją anglų kalbą. Jonas jau kalba dviem užsienio kalbų su B2 lygis: korėjiečių ir ispanų kalbomis. Viršuje, kad, jis dirba kalbų srityje, kaip ispanų kalbos mokytojas, ir taip ateina į kontaktą su besimokantiems kalbų dieną. Neseniai vieno, Jonas nusprendė persikelti į Portugaliją (makro aplinka) ir turi planų susidraugauti su vietiniais gyventojais ten (mikro aplinka).
Jei Jonas kasdien kelia vieną valandą laiko užduotį, jis pasieks B2 lygiu dėl CEFR masto 2-6 mėnesius.
Atkreipkite dėmesį, kaip Markas ir Jonas padarė tą patį kasdien laiko įsipareigojimą mokytis kalbų, tačiau dėl visų kitų subjektyvių ir objektyvių veiksnių, Jonas turi galimybę pasiekti sklandumą visur nuo 3% iki 16% viso laiko Pažymėti bus išleisti mokymosi. Tai didelis skirtumas!
Nors aukščiau Mark ir Jono pavyzdžiai yra gana ekstremalus, svarbu suprasti, kad yra daug daugiau greičio mokymosi ne tik laiko investavo.

išvada


Taigi, kiek laiko užtrunka išmokti kalbą?
Klausimas yra labai miglota, nes ji remiasi požiūriu, pavyzdžiui, mokymosi ir sklandumą, kurio reikšmės keisti nuo asmens.
Jūsų atveju, aš rekomenduoju, kad jums susiaurinti galimybes nustatant sklandumą sau.
Tai daroma lengviausiai nustatant B2 ant CEFR masto kaip savo tikslą valstybės, kaip savo taško sklandumą.
Kai žinote, ką jūs siekiame Jums reikia pažvelgti į kalbinės atstumą tarp jūsų gimtąja ir svetima kalba, kad gauti bendrą idėją apie tai, kaip sunku bus pasiekti sklandumą. Tada jūs galite pagaliau pažvelgti į savo individualią situaciją ir pamatyti, ką subjektyvių veiksnių, galite daryti įtaką savo gyvenime pagreitinti sau palei mokymosi kelią.
Turėkite omenyje, kad greitis sklandumą visada bus pakeisti. Veiksniai augs, keisti ir kurti pagal tiek jūsų kalba pasirinkta, savo mokymosi patirtį, ir jūsų gyvenimo situaciją.
Gali būti nuorodos į sklandumą, tačiau dabar jūs žinote, ką ji mano, kad ten laiku!
Parašė Luca Lampariello ir Kevin Morehouse

Related topics:

Comments