Як поліпшити ваше розуміння  • Bad translation?
    Please HELP us CORRECT (click the button at the end of each paragraph) & Become VIP!


Автор Луки Лампаріелло .


Прийняти темп природи. Секрет природи - терпіння »- Ralph Waldo Emerson

Коли люди запитують мене, як покращити їхнє сприйняття на чужій мові, така історія завжди приходить на думку:
Це історія американського студента, на ім'я Алекс, який найняв мене як його мовного тренера.

З самого початку мене вразило те, що Алекс був дуже розчарований своїм прогресом.

«Неважливо, що я роблю, я не розумію іспанської мови. Я весь час практикую свої навички слухання, але нічого не працює.
Я запитав його, як він зазвичай практикується.

'Ну, я дивлюся фільми і відео в Інтернеті', сказав він. - Як би я не намагався, я навряд чи нічого розумію.

Всі вони розмовляють дуже швидко », - додав він.

Саме тоді я зрозумів проблему. Я бачив це у багатьох студентів раніше, і навіть зіткнувся з ним сам.
Те, що Алекс намагався зробити , занадто швидко покращувалося . Він хотів зрозуміти складні матеріали на рідному рівні, але він просто ще не був готовий.

Щоб допомогти Алексу досягти успіху, мені потрібно було змінити його мислення. Мені треба було переконати його змінити свою прослуховування, щоб він міг навчитися, і покращити в належному темпі. Без цієї зміни я боявся, що він продовжуватиме розчаровуватися і, можливо, припинить навчання.
Протягом наступних тижнів я навчав цього студента моїм 7 найбільш ефективним радам для поліпшення сприйняття слухань.

Сьогодні я поділюся цими ж радами з вами.

Давайте зануримося.

1. Вибрати зрозумілий вхід


Найважливіше, що потрібно зробити, щоб покращити свої навички прослуховування - слухати матеріал, який ви в основному розумієте .

Такий матеріал, відомий як 'зрозумілий вхід', - це будь-який аудіовміст, який трохи перевищує поточний рівень кваліфікації.
Рівень кожного є дещо іншим, тому це важко оцінити об'єктивно; однак, я б сказав, що зрозумілий вхідний сигнал є будь-яким джерелом звуку, який ви вже можете зрозуміти принаймні 60% -80%.

Це може здатися непростим для прослуховування матеріалу, що знаходиться трохи вище, ніж ваш рівень кваліфікації, але насправді це надзвичайно важливо.
Це тому, що якщо ви слухаєте речі, які ви в основному не розумієте, ви будете витрачати більшу частину свого часу на розчарування і збентеження. Ви можете розшифрувати кілька слів тут і там, але ви будете боротися, щоб зібрати суть того, що відбувається.
Це те, що відбувалося з Олексієм. Він дійсно хотів зрозуміти фільми, подкасти і онлайн-відео, так що він намагався слухати. Проте ці матеріали на рідному рівні були набагато вище його рівня, що вони лише уповільнили його прогрес, замість того, щоб підтримувати його.
Щоб досягти такого високого рівня, до якого прагнув Алекс, необхідно побудувати 'сходинку' зрозумілого входу. Почніть з того, що ви розумієте, а потім поступово слухайте більш важкі та складні аудіо матеріали, коли ваш рівень збільшується.
Наприклад, саме тому у мене завжди є мої студенти, які починають вчитися з твердою рутиною для прослуховування та читання . Це найкращий метод, який я знайшов для поліпшення навичок слухання з першого дня навчання.
Після того, як у студентів з'явиться така рутина, вони можуть перейти до більш складних дій, які включають лише прослуховування, серед іншого.

2. Слухайте те, що вам подобається

Розуміння більшості того, що ви слухаєте, є основним кроком до вдосконалення ваших навичок. Після того, як ви отримаєте це на місці, ви повинні вирішити, які саме видимі матеріали ви будете практикувати.
Хоча ви технічно можете прослухати все, що відповідає стандарту прийнятності 60% -80%, ви ідеально хочете вибрати матеріали, які є актуальними і цікавими для вас як особистості .
Це важливо, тому що відповідні та цікаві матеріали завжди будуть більш приємними для прослуховування в порівнянні з іншими ресурсами. Якщо вам подобається те, що ви слухаєте, у вас буде більше мотивації продовжувати слухати, і бути більш стійкими до зупинки або втрати фокусу.

У реальних умовах це означає, що ви повинні бути дуже прискіпливими до того, що ви робите і не використовуєте як ресурс прослуховування.
Тільки тому, що ваш підручник має тривалий аудіо-діалог про поїздку в аеропорт або за покупками в торговому центрі, ви не повинні відчувати себе зобов'язаними їх слухати. Будьте вибірковими і переконайтеся, що більшість часу на практиці витрачається на аудіоматеріали, які ви чекаєте, щоб слухати, а також добре відповідати вашим цілям та інтересам.

3. Зосередьтеся на великій картині, а не на маленьких деталях


З усіх основних навичок мови, навички слухання вимагають найбільшої уваги. Це тому, що якщо ви не зосереджені на тому, що ви слухаєте, ви можете пропустити основне 'повідомлення', яке передається.
Що ще гірше, звичайно, не можна 'повернутися до початку', щоб відновити пропущену інформацію; Велику частину часу вам доведеться змушувати людей повторювати себе, що може коштувати час і енергію, а також викликати розчарування. Навіть якщо ви можете 'перемотати' (наприклад, із записаним аудіо), точну інформацію, яку ви пропустили, важко визначити.
З-за всього цього, перш за все, ви зосереджуєтеся на 'великій картині' під час прослуховування, і щоб ви не відволікалися на дрібні деталі.

Коли я кажу 'велика картина', я маю на увазі суть, або загальне повідомлення про те, що ви слухаєте. Якщо хтось скаже вам: 'Які фільми вам подобаються?', Ви можете отримати суть лише через розуміння слів 'що', 'кіно' і 'як', або навіть просто 'кіно' і 'як'. Ці два слова можуть дати вам більшу частину ключового контексту речення, навіть якщо ви не розумієте п'ять інших слів поруч з ними.
Ось чому слухання зрозумілого входу є настільки цінним. Навіть якщо ви не зрозумієте ні слова, ні слова, які ви чуєте, слова, які ви вже знаєте, часто допоможуть вам зрозуміти.

Так що не відмовляйтеся, якщо ви не розумієте випадкового слова. Просто продовжуйте слухати і зосередьтеся на 'загальній картині', яку ви розумієте, щоб заповнити будь-яку відсутність інформації.

4. Слухайте та повторно слухайте на різних швидкостях


Якщо початківці будь-якої мови можуть погодитися на одну річ, то це: мова, якою говорять на рідній швидкості, швидко.
Корінні носії говорять так швидко і вільно, що учні часто не мають часу для розумового розриву звуків, слів і сенсу того, що вони чують, і навіть якщо їм це вдається, рідна мова зазвичай в цілому до того часу.
Щоб мати змогу слухати носії мови звичайною швидкістю, ви не можете просто поринути в голову і слухати на повній швидкості відразу. Швидкість, як і лексика, відіграє важливу роль у зрозумілому введенні. Через це, ймовірно, вам буде потрібно спочатку слухати більш повільні, більш зрозумілі швидкості, перш ніж ви зможете поступово змінювати речі на рідну швидкість.
Тепер є кілька способів зробити це:
- Коли ви говорите з одним або кількома носіями мови, ви можете просто ввічливо попросити їх уповільнити час, коли вони з вами розмовляють, або повільно повторити деякі деталі.
- Під час прослуховування запису можна відтворювати його з різними швидкостями, включаючи швидкість 0,25х і швидкість 0,5х. Наявність опцій відтворення залежить від того, який медіаплеєр ви використовуєте, але безкоштовні ресурси, такі як YouTube, Audacity і VLC media player, дозволяють такі зміни швидкості.
З цих варіантів другий, як правило, найбільш зручний для навчання. Просто візьміть будь-який аудіофайл і налаштуйте швидкість відтворення, доки ви не зрозумієте, про що йдеться. Прослухайте його кілька разів на більш повільній швидкості, а потім, крок за кроком, підніміть швидкість до тих пір, поки ви знову не досягнете власної швидкості.

5. Активно вивчайте нотатки
Як слухачі, легко сприймати слухання як виключно пасивну діяльність. На відміну від мовлення, читання і письма, вам не потрібно взагалі нічого робити, щоб слухати; Ви просто повинні бути в межах охорони, і звуки ввійдуть у Ваші вуха самостійно.
Пасивна якість прослуховування відмінно підходить для того, коли ви просто хочете сісти, розслабитися і послухати музику або діалог у фільмі. Однак це не так вже й велике для сесій продуктивного навчання.
Бачите, навчання відбувається найкраще, коли воно є активним - коли ви, учень, займаєтеся тим, що робите, і вживайте заходів для обробки нової інформації. Якщо навчання не є активним, ви поглинаєте менше інформації, і навіть ризикуєте забути те, що ви навчилися швидко.
Щоб отримати максимальну цінність від ваших прослуховувань, потрібно перетворити пасивне прослуховування на активне прослуховування, що значно підвищить рівень розуміння та збереження. Один з кращих способів зробити це - робити нотатки під час прослуховування .
При роботі над навичками прослуховування вийміть блокнот або лист паперу та виконайте наступне:
- Запишіть тему аудіо
- Якщо є декілька динаміків, запишіть їхні назви або напишіть етикетки для кожного (наприклад, динамік 1, динамік 2)
- Запишіть суть того, що говорить кожен спікер, включаючи будь-які основні моменти, з якими вони намагаються спілкуватися
- Якщо ви часто чуєте слово, яке ви не розумієте, спробуйте записати його, щоб ви могли переглянути його пізніше
- Якщо ви знайдете цікаве слово або речення, запишіть його, щоб ви могли практикувати його використання у ваших власних розмовах.
Слухаючи і записуючи одночасно, ви будете набагато більш зацікавлені і зайняті аудіоконтентом, і, як наслідок, ви навчитеся набагато більш організованому і ефективному способі.

6. Змінюйте вашу процедуру прослуховування


Для того, щоб будь-яка рутина для вивчення мови була успішною, вона повинна вас зацікавити. Для довгострокового успіху вам потрібно займатися різними видами діяльності, які кидають виклик вам і змушують вас продовжувати вчитися день у день.
Вашу рутину прослуховування, яка є важливою частиною вашої загальної повсякденної практики навчання, потрібно часто змінювати, змішувати і змінювати так само.

Навіть якщо ви любите відтворювати аудіо мови під час засідання за столом, не робіть цього весь час. Спробуйте також прослухати мову перекладу в інших місцях і раз.
Це може включати прослуховування, поки :
- Читання стенограми аудіо
- Робота по дому
- Ви їдете на роботу і з роботи
- Вправи
- Прослуховування музики цільової мови
Випробовуйте як можна більше варіантів слухання, як ви думаєте. Коли ви знайшли номер, який вам подобається, ви можете працювати з ними у вашій рутині, обертаючи яку діяльність ви виконуєте в певні дні тижня.

7. Будьте пацієнтом


Пам'ятаєте мого учня Алекса?

Навіть з самого початку я міг сказати, що він поспішає добре вивчати іспанську мову. Він так сильно вчився і завжди намагався поринути у матеріали високого рівня, ще до того, як він був готовий. І, як ви знаєте, це не спрацювало.
Найбільший урок, який я мав поділитися з ним:

Будьте терплячими .
Навички слухання, як і всі хороші речі, потребують часу для росту і розвитку. Вони залежать від широкого кола факторів (включаючи час, витрачений на навчання, кількість слухань і глибина словника), жодна з яких не може бути досягнута за допомогою клавіш.
Єдиний спосіб поліпшити своє слухання 'швидко' - бути послідовними. Практикуйте кожен день, змінюйте свої матеріали, змінюйте свою діяльність і переплетені всі ці речі по всьому рутині.
Якщо ви можете бути послідовними і підтримувати таку рутину місяцями і роками, ви знайдете досить скоро, що ваше розуміння слухань експоненційно зросло. Якщо ви не терплячі, і не можете цього зробити, ваше прослуховування зростатиме значно повільніше, якщо взагалі.


Час бути всіма вухами!


Пам'ятаєте, Олексій, мій американський студент?

Після того, як ми почали працювати разом, я допоміг йому негайно реалізувати ці сім порад у своїй практиці вивчення мови.
За короткий час він зміг:
- Знайти матеріал для прослуховування, який був трохи вище його рівня
- Зосередьтеся на змісті, який він виявив приємним і цікавим
- Слухайте головні моменти в аудіо, яку він слухав, не відволікаючись на те, що він не розумів
- Практикуйте слухання як на повільних, помірних, так і на швидких швидкостях
- Приймайте нотатки під час прослуховування, щоб покращити розуміння та зберегти лексику.
- Випробовуйте різні заходи для прослуховування
- Практика терпіння і довіри до процесу навчання.
Наприкінці нашого часу, працюючи разом, Алекс зміг різко поліпшити своє розуміння на іспанській мові.

Він відчуває себе невимушено, коли розмовляє з носіями мови, під час перегляду фільмів і під час прослуховування радіо - все, що він хотів зробити з самого початку.
Краще за все, удосконалення, які він зробив зі своїми навичками слухання, надихнули його не тільки продовжувати вивчати іспанську мову, але й займатися додатковими мовами.

Врешті-решт, те, що Алекса було потрібно, було не мотивацією, ні будь-якими новими цілями або ресурсами.
Він просто потребував дорожньої карти; йому потрібно було знати, які кроки потрібно зробити, щоб вийти в правильному напрямку.

Тепер ви також маєте ці кроки.

Якщо ви хочете покращити своє прослуховування, просто пройдіть шлях. Перевірте поради, якими я поділився сьогодні, і практикуйте їх знову і знову, поки вони не будуть другою природою.

Пов'язані теми: