Kaip pagerinti klausymo supratimą  • Bad translation?
    Please HELP us CORRECT (click the button at the end of each paragraph) & Become VIP!


Parašė Luca Lampariello .


„Priimti gamtos tempą. Gamtos paslaptis yra kantrybė “- Ralph Waldo Emerson

Kai žmonės manęs klausia, kaip pagerinti savo klausymosi supratimą užsienio kalba, ta pati istorija visada atsimena:
Tai yra amerikietiško studento istorija, Alexo vardu, kuris pasamdė mane būti savo kalbų treneriu.

Nuo pat pradžių mane puolė tai, kad Aleksas buvo gana nusivylęs savo pažanga.

„Nesvarbu, ką aš darau, negaliu suprasti ispanų kalbos. Praktikuoju savo klausymo įgūdžius visą laiką, bet nieko neatrodo. “
Aš paklausiau jo, kaip jis paprastai praktikuoja.

„Na, žiūriu filmus ir vaizdo įrašus internete“, - sakė jis. 'Nesvarbu, kaip stengiuosi, bet vargu ar nieko nesuprantu.'

Jie visi kalba per greitai “, - pridūrė jis.

Tuomet supratau problemą. Jau anksčiau jį mačiau daugelyje mokinių ir net patyriau.
Tai, ką Alex bandė padaryti, buvo per daug, per greitai . Jis norėjo suprasti sudėtingas gimtojo lygio medžiagas, bet jis dar nebuvo pasiruošęs.

Norėdami padėti Alexui, man reikėjo perkelti savo mąstyseną. Man reikėjo įtikinti jį pakeisti savo klausymo rutiną, kad jis galėtų išmokti ir tobulėti tinkamu tempu. Be šio permainos bijojau, kad jis ir toliau nustebins, ir galbūt nustos mokytis.
Per ateinančias savaites šį mokinį išmokiau 7 geriausius patarimus, kaip pagerinti klausymo supratimą.

Šiandien tuos pačius patarimus pasidalinsiu su jumis.

Leiskime pasinerti.

1. Pasirinkite Suprantamas įvestis


Svarbiausias dalykas, kurį turėtumėte daryti norėdami pagerinti savo klausymo įgūdžius, yra klausytis medžiagos, kurią jūs jau daugiausiai suprantate .

Ši medžiaga, žinoma kaip „suprantama įvestis“, yra bet koks garso turinys, kuris šiek tiek viršija dabartinį įgūdžių lygį.
Kiekvieno lygio lygis šiek tiek skiriasi, todėl tai sunku kiekybiškai įvertinti objektyviai; vis dėlto norėčiau pasakyti, kad suprantamas įvestis yra bet koks garso šaltinis, kurį jau galite suprasti bent 60% -80%.

Tai gali atrodyti priešišku klausytis medžiagos, kuri yra šiek tiek virš jūsų įgūdžių lygio, bet tai iš tikrųjų labai svarbu.
Taip yra todėl, kad jei klausotės dalykų, kuriuos dažniausiai nesuprantate, didžiąją laiko dalį praleidžiate ir supainioti. Čia ir ten galite iššifruoti kelis žodžius, bet jums bus sunku surinkti svarbiausius dalykus.
Būtent tai vyko su Alexu. Jis tikrai norėjo suprasti filmus, podcast'us ir internetinius vaizdo įrašus, todėl jis bandė klausytis. Tačiau šios gimtojo lygio medžiagos buvo iki šiol didesnės už savo lygį, o tik lėtino jo pažangą, o ne ją palaikė.
Kad pasiektų aukštą lygį, kurį Alex siekė, būtina sukurti suprantamos įvesties „kopėčias“. Pradėkite nuo to, ką suprantate, ir po to palaipsniui klausykitės sunkesnių ir sunkesnių garso medžiagų, kai jūsų lygis padidėja.
Pvz., Būtent todėl visada noriu, kad mano mokiniai pradėtų mokymąsi su patikima klausymo ir skaitymo rutina . Tai geriausias būdas, kurį aš suradau, norint pagerinti klausymo įgūdžius nuo pirmos dienos, kai mokėsi.
Kai mokiniai turi tą įprastą vietą, jie gali pereiti prie sudėtingesnės veiklos, kuri apima tik klausymą, be kita ko.

2. Klausykitės, ką mėgstate

Suprasdami daugumą to, ką klausotės, yra esminis žingsnis tobulinant savo įgūdžius. Po to, kai turėsite šią vietą, jūs turite tiksliai nuspręsti, kokio tipo suprantamą turinį naudosite.
Nors techniškai galėtumėte klausytis nieko, kas atitinka 60% -80% suprantamumo standartą, idealiai norite pasirinkti medžiagas, kurios jums yra svarbios ir įdomios .
Tai svarbu, nes atitinkamos ir įdomios medžiagos visada bus malonesnės klausytis, palyginti su kitais ištekliais. Jei jums patiks tai, ką klausotės, turėsite daugiau motyvacijos tęsti klausymąsi ir būti labiau atsparūs sustojimui ar praradimui.

Realiu požiūriu tai reiškia, kad jūs turėtumėte būti labai išsirinkę apie tai, ką darote ir nenaudojate kaip klausymosi išteklių.
Tiesiog todėl, kad jūsų vadovėlis turi ilgą garso dialogą apie vykimą į oro uostą ar apsipirkti prekybos centre, neturėtumėte jaustis įpareigotas jas išklausyti. Būkite atrankūs ir įsitikinkite, kad didžiąją dalį savo praktikos laiko praleidžiate su garso medžiagomis, kurias laukiate klausydamiesi, ir gerai suderinsite su savo tikslais ir interesais.

3. Fokusuokite didelį vaizdą, o ne smulkmenas


Iš visų svarbiausių kalbos įgūdžių klausymo įgūdžiai reikalauja daugiausiai dėmesio. Taip yra todėl, kad jei nesikoncentruojate į tai, ką klausotės, galite praleisti pagrindinį „pranešimą“, kuris yra perduodamas.
Dar blogiau, paprastai negalite „grįžti į pradžią“, kad atkurtumėte praleistą informaciją; didžiąją laiko dalį turėsite pasikartoti žmones, kurie gali kainuoti laiką ir energiją ir sukelti nusivylimą. Net jei galite „atsukti“ (pvz., Su įrašytu garso įrašu), tikslios informacijos, kurios praleidote, gali būti sunku nustatyti.
Dėl visų šių priežasčių labai svarbu, kad klausydamiesi dėmesio sutelktumėte į „didelį vaizdą“ ir kad jūs nedarytumėte dėmesio mažoms detalėms.

Kai sakau „didelį vaizdą“, turiu omenyje esminį pranešimą arba bendrą pranešimą apie tai, ką klausotės. Jei kas nors jums sako: „Kokie filmai jums patinka?“, Galite gauti turinį tik suprasdami žodžius „kas“, „filmai“ ir „panašūs“ arba net „filmus“ ir „panašius“. Šie du žodžiai gali suteikti jums didžiausią pagrindinį sakinio kontekstą, net jei nesuprantate penkių kitų žodžių šalia jų.
Štai kodėl klausytis suprantamos informacijos yra toks vertingas. Net jei jūs nesuprantate žodžio ar dviejų žodžių, ką girdite, žodžiai, kuriuos jau žinote, dažnai padės jums suprasti.

Taigi nereikia atsisakyti, jei nesuprantate atsitiktinio žodžio. Tiesiog klausykitės ir sutelkkite dėmesį į „didelį vaizdą“, kurį suprantate, kad užpildytumėte trūkstamą informaciją.

4. Klausykitės ir klausykitės skirtingu greičiu


Jei bet kurios kalbos pradedantiesiems mokiniai gali susitarti dėl vieno dalyko, tai kalba: kalba, kuria kalbama gimtąja sparta, yra greita.
Gimtoji kalba taip greitai ir sklandžiai kalba, kad mokiniai dažnai neturi laiko psichiškai suskaidyti garsų, žodžių ir prasmės, ką jie girdi, ir net jei jie ją valdo, gimtoji kalba paprastai yra visuma kita tema.
Kad galėtumėte įprastu greičiu klausytis gimtųjų kalbėtojų, pirmiausia negalite pasinerti į galvą ir iš karto išklausyti. Greitis, kaip ir žodynas, yra veiksnys, į kurį galima suprasti. Dėl šios priežasties jums pirmiausia greičiausiai reikės klausytis lėtesniais, suprantamesniais greičiais, kol galėsite palaipsniui pakelti daiktus iki vietinio greičio.
Dabar yra keletas būdų tai padaryti:
- Kalbėdami su vienu ar daugiau gimtoji, galite tiesiog mandagiai paprašyti jų sulėtinti, kai jie kalba su jumis, arba kartoti tam tikras detales lėtai.
- Klausydamiesi įrašymo, galite jį atkurti įvairiais greičiais, įskaitant 0,25x greitį ir 0,5 kartų greitį. Galimybių atkūrimas priklauso nuo to, kurį medijos leistuvą naudojate, bet nemokami ištekliai, pvz., „YouTube“, „Audacity“ ir „VLC“ medijos leistuvas, leidžia tokius greičio koregavimus.
Iš šių variantų antroji paprastai yra patogiausia mokytis. Tiesiog paimkite bet kokį garso failą ir sureguliuokite atkūrimo greitį, kol galėsite suprasti, kas pasakyta. Klausykitės kelių kartų lėtesniu greičiu, o po to pakelkite greitį žingsnis po žingsnio, kol vėl pasieksite vietinį greitį.

5. Sužinokite aktyviai naudodami pastabas
Kaip besimokantieji, klausymą lengva peržiūrėti kaip tik pasyvią veiklą. Skirtingai nuo kalbėjimo, skaitymo ir rašymo, jums tikrai nereikia nieko daryti klausytis; jūs tiesiog turite būti ausyse, ir garsai pateks į jūsų ausis.
Pasyvioji klausymo kokybė puikiai tinka, kai tiesiog norite sėdėti, atsipalaiduoti ir klausytis muzikos ar dialogo filme. Tačiau tai nėra tokia didelė produktyvių mokymosi sesijų metu.
Matote, mokymasis vyksta geriausiai, kai jis yra aktyvus - kai jūs, besimokantysis, užsiimate tuo, ką darote, ir imasi veiksmų, kad apdorotumėte naują informaciją. Jei mokymasis nėra aktyvus, jūs įsisavinsite mažiau informacijos ir net rizikuojate pamiršti tai, ką greitai išmokote.
Norint gauti maksimalią vertę iš jūsų klausymo, reikia pasyviai klausytis į aktyvų klausymąsi, o tai labai padidins jūsų supratimo ir išlaikymo rodiklius. Vienas iš geriausių būdų tai padaryti yra užrašų klausymasis .
Dirbdami su klausymo įgūdžiais, paimkite užrašų knygą arba popieriaus lapą ir atlikite šiuos veiksmus:
- Užsirašykite garso įrašo temą
- Jei yra keletas garsiakalbių, užsirašykite jų pavadinimus arba kiekvienam pateikite etiketes (pvz., 1 garsiakalbis, garsiakalbis 2)
- Užrašykite, ką sako kiekvienas kalbėtojas, įskaitant visus svarbiausius dalykus, kuriuos jie bando bendrauti
- Jei dažnai girdite žodį, kurį nesuprantate, pabandykite jį užrašyti, kad galėtumėte jį peržiūrėti vėliau
- Jei yra žodis ar sakinys, kurį rasite įdomu, užrašykite jį taip, kad galėtumėte jį naudoti savo pokalbiuose.
Klausydamiesi ir užsirašydami tuo pačiu metu, jums bus daug daugiau susidomėjimo ir aktyvaus garso turinio, todėl jūs išmoksite daug labiau organizuotą ir efektyvų būdą.

6. Raskite klausymąsi


Kad bet kuri kalbos mokymosi rutina būtų sėkminga, ji turi jus dominti. Siekiant ilgalaikės sėkmės, jums reikia užsiimti įvairiomis įvairiomis veiklos rūšimis, kurios jums kelia iššūkį ir nori, kad kasdien mokytumėtės.
Jūsų klausymo rutina, kuri yra svarbi tavo kasdieninio mokymosi rutinos dalis, turėtų būti dažnai keičiama, susimaišyta ir įvairi.

Net jei jums patinka žaisti kalbos garsą sėdint prie stalo, nedarykite to visą laiką. Pabandykite klausytis savo tikslinės kalbos ir kitose vietose bei laikuose.
Tai gali apimti klausymą, kai :
- Skaitymo įrašo skaitymas
- namų ruošos darbų atlikimas
- Jūs einate į darbą ir iš jo
- Pratimai
- Klausytis tikslinės kalbos muzikos
Išbandykite kuo daugiau klausymosi galimybių variantų. Kai radote pageidaujamą numerį, galite juos įjungti į savo įprastą, pasukdami, kurią veiklą vykdote tam tikromis savaitės dienomis.

7. Būkite kantrūs


Prisimink mano mokinį Alexą?

Net nuo pat pradžių galėjau pasakyti, kad jis skubėjo mokytis ispanų. Jis taip sunkiai studijavo ir visada stengėsi nugrimzdyti į aukšto lygio medžiagas, net prieš jam pasiruošdamas. Ir kaip žinote, tai tikrai neveikė.
Didžiausia pamoka, kurią turėjau pasidalinti su juo:

Būkite kantrūs .
Klausymo įgūdžiai, kaip ir visi geri dalykai, užima laiko augti ir vystytis. Jie priklauso nuo daugybės veiksnių (įskaitant laiką, praleistą mokymosi, klausymo apimties ir žodyno gylį), kurių nė vienas negali būti pasiektas per sparčiuosius klavišus.
Vienintelis būdas pagerinti jūsų klausymą „greitai“ yra būti nuoseklus. Praktikuokite kiekvieną dieną, keiskite savo medžiagas, keiskite savo veiklą ir supakuokite visus tuos dalykus per savo kasdienybę.
Jei galite būti nuoseklus ir išlaikyti tokį rutiną mėnesiams ir metams, greitai pamatysite, kad jūsų klausymo supratimas augo eksponentiškai. Jei nesate kantrūs ir negalite to padaryti, jūsų klausymasis augs daug lėčiau, jei ne.


Laikas būti visoms ausims!


Prisiminkite, kad mano amerikietis studentas?

Pradėję dirbti kartu, padėjau jam nedelsiant įgyvendinti šiuos septynis patarimus į savo kalbų mokymosi kursą.
Per trumpą laiką jis sugebėjo:
- Raskite klausymo medžiagą, kuri buvo šiek tiek virš jo lygio
- Dėmesys turiniui, kurį jis rado maloniu ir įdomiu
- Klausykitės pagrindinio klausytojo klausymo taškų, nesijaudindami to, ką jis nesuprato
- Treniruokitės lėtai, vidutiniškai ir greitai
- Klausykitės, kad pagerintumėte supratimą ir išlaikytumėte žodyną.
- Išbandykite įvairius klausymosi veiksmus
- praktikuoti kantrybę ir pasitikėjimą mokymosi procesu.
Pasibaigus mūsų darbo laikui, Alex galėjo žymiai pagerinti savo klausymo supratimą ispanų kalba.

Dabar jis jaučiasi laisvas, kai kalbama su gimtosiomis kalbomis, žiūrėdamas filmus ir klausydamas radijo - viskas, ką jis norėjo padaryti nuo pat pradžių.
Geriausia, kad patobulinimai, kuriuos jis atliko su klausymo įgūdžiais, paskatino jį ne tik mokytis ispanų, bet ir užimti papildomas kalbas.

Galų gale, ko reikia Alexui, nebuvo motyvacija, naujų tikslų ar išteklių.
Jis tiesiog turėjo veiksmų planą; jis turėjo žinoti, kokių veiksmų reikia imtis, kad galėtumėte eiti teisinga kryptimi.

Dabar jūs taip pat turite šiuos veiksmus.

Jei norite pagerinti klausymąsi, tiesiog eikite keliu. Išbandykite šiandien pasidalintus patarimus ir praktikuokite juos vėl ir vėl, kol jie yra antroji prigimtis.

Related topics:

Comments
  • 0 Komentarai