Abi

NEW ARTICLE

Kuidas kodus keeleõppekümblust saada


Selle artikli ingliskeelse versiooni kirjutas keeletreener , õpetaja ja LucaLampariello.com meeskonna liige Kevin Morehouse .
'Reisimine', ütlevad nad. 'Minge maale ja õppige keelt paar kuud.'

'Sa oled sujuvalt vaba ajaga'.

Seda ma kuulsin alati, kui õppisin esimest korda itaalia keelt , ammu enne seda, kui hüppasin ja tegelikult seal välismaal õppisin .
Tundus, et kvaliteetne keeleõpe oli lahutamatult seotud võimega osta lennukipilet ja veeta aega kindlas keeles.

Põhjus on muidugi keelekümblus. Kui see, mis meid keele paremaks muudab, on lihtsalt selle rääkimine, kuulmine , lugemine ja võimalikult palju kirjutamine, siis pole selleks paremat kohta kui koht, kus kõik need asjad kogu aeg juhtuvad.
Kas sa ei oleks nõus?

Aga mis siis, kui te ei saa reisida? Mis siis, kui te ei saa lennupileti ostmiseks kulutada tuhandeid dollareid või välismaal ülikooli õppeprogrammi saamiseks palju rohkem raha?

Kas olete määratud igavesti kannatama ebastandardseid õppemeetodeid?

Ma arvan, et ei.
Kui keelekümbluskeskkonnad piirdusid kunagi riigiga, kus te olete, siis tänu Internetile seda enam pole.

Kui teil on Interneti-ühendus, on kvaliteetne keelekümbluskeskkond vaid mõne hiireklõpsu kaugusel. Vähe sellest, nutitelefonide ja tahvelarvutite abil saate isegi oma keelekümbluskeskkonda liikvel olles kaasa võtta.
Järgnevalt on välja toodud 10 lihtsamat viisi, kuidas kodus rohkem keeleõppekümblust omandada.

1. Muutke oma YouTube sisu asukohta


Alustame veebisaidist, mida tõenäoliselt iga päev kasutate: YouTube .
YouTube on massiline. Üheskoos vaatavad YouTube kasutajad päevas üle miljardi tunni sisu - platvormilt leiate kõike alates kassivideotest kuni Photoshop õpetusteni.
Teadmata teie konkreetseid vaatamisharjumusi, võin arvata, et suurem osa sellest, mida vaatate, on inglise keeles (või inglise keeles ja teie emakeeles). Videod, mida otsite, ja soovitused, mida näete, piirduvad ainult inglise keelega ja teistes keeltes näete isegi siis, kui soovite, vähe.
Meie keeleõppurite õnneks on võimalus seda näpistada Youtube nii et peaaegu kõik, mida see näitab ja soovitab, oleks meie sihtkeeles - avaleht, soovitatud videod, soovitatud kanalid ja nii edasi.
Ja see nõuab oma sisu asukoha muutmist.

YouTube teie sisu asukoht menüüdes kuvatav keel, vaid allikas, kust YouTube enamiku oma videotest ammutab. Meil inimestel on enamasti enamik meie huvidest ühised meiega sama riigi inimestega, nii et kui YouTube tea teie kohta midagi muud kui teie päritoluriik, näitab see teile selle riigi populaarseid videoid ja kanaleid katalüsaator, mis teid vaatama paneb.
Õnneks ei nõua sisukoha muutmine teie hiireklõpsu peale paari hiireklõpsu, olenemata sellest, millisest maailma riigist te pärit olete.
1. Külasta YouTube.com

2. Klõpsake lehe paremas ülanurgas kas 'Logi sisse' või oma kasutaja ikooni kõrval ikooni Seaded (kolm vertikaalset punkti). Ilmub rippmenüü.
3. Leidke suvand, mis ütleb Asukoht, ja klõpsake seda:[your current country> . Ilmub teine menüü.

4. Valige menüüst 'Valige oma asukoht' riik, kus teie sihtkeel on ametlik keel.
Enamasti peaks YouTube avalehe (ja mis tahes muu järgneva lehe) sisu muutuma, et see kajastaks teie valitud riigis praegu populaarset sisu.
Pidage meeles, et kui olete praegu sisse logitud, võivad asukoha muutmise mõju teie vaatamiste ajaloo soovitused varjutada, nii et juhtunu kohta selgema ülevaate saamiseks klõpsake külgribal nuppu 'Trendid'. Menüü Trendid peaksid näitama ainult teie valitud riigis praegu populaarsust koguvaid videoid.

2. Liituge veebirühmadega oma sihtkeeles
Üks Interneti paljudest tugevatest külgedest on võime ühendada sama keelt kõnelevaid ühiste huvidega inimesi.
Näiteks pole sina ja mina ilmselt kunagi kohtunud, aga kuna me mõlemad oleme inglise keelt valdavad inimesed, kellel on huvi keeleõppe vastu, siis suhtleme põhimõtteliselt selle blogipostituse kaudu.

Sama juhtub ka teie sihtkeeles, olenemata sellest, kas olete sellest tegelikult teadlik või mitte. Erinevates keeltes kõnelejad kogunevad kogu veebi, et kohtuda ja vestelda mis tahes teemal päikese all.
Ja kuigi need kohtumispaigad ja foorumid on tavaliselt mõeldud nende keelt emakeelena kõnelevatele inimestele, ei takista miski vestlusega liitumist ja sihtkeeles suhtlemist.

Kaks lihtsamat kohta emakeelt kõnelevate foorumite leidmiseks on Discord serverites ja Facebook gruppides.

Discord serverid


Discord on kogukonnapõhine hääl- ja tekstivestlusrakendus. Ehkki algselt olid mõeldud videomängukogukonna liikmetele ja peamiselt kasutasid neid, saab Discord kogukondi (nn 'servereid') luua või korraldada praktiliselt iga teema ümber.
Discord kasutamiseks kodus keelekümbluse eesmärgil on eesmärk leida kogukond, mis:
- Sisaldab peamist keelt teie sihtkeelena
- See on korraldatud millegi vastu, mis teid huvitab
Selleks saate kasutada veebisaiti nimega Disboard , mis on otsitav avalik Discord serverite loend.
Discord serveri leidmiseks oma sihtkeeles toimige lihtsalt järgmiselt.
1. Tehke konto discord.com
2. Logige oma veebibrauseris sisse oma uuele kontole või laadige alla töölaua- või mobiilirakendused.
3. Mine disboard.org
4. Sisestage oma sihtkeele nimi lehe keskel asuvale otsinguribale ja vajutage sisestusklahvi.
Seejärel kuvatakse teile avalike Discord loend, mis sisaldavad seda keelt 'sildina'. Tavaliselt on need serverid mõeldud inimestele, kes seda keelt õpivad, või emakeelena kõnelevatele keeltele (või mõlemale!).
Keelekümbluse huvides soovitan teil otsida kogukond, mis pole üles ehitatud keelte või keelevahetuse ümber. Nii on teil kõige suurem tõenäosus lugeda kõike, kirjutada ja suhelda kogu oma sihtkeeles, mis on keelekümblus!
Olge ettevaatlik Discord serverite tüüpide suhtes, millega liitute. Kui te pole kindel, mis on antud Discord eesmärk, lugege kirjeldust või käitage see tõlgi kaudu. Not-Safe-For- Work (NSFW) serverid märgistatakse kirjelduse all Disboard sellistena. Kui vajate enne liitumist lisateavet või konteksti, võite lugeda ka iga serveri arvustusi, kui need on saadaval.

Oleme loetlenud oma parimad serverid inglise keele õppimiseks . Kui leiate muid huvitavaid ingliskeelseid servereid, lisage palun uus kommentaar. Discords serverite jagamiseks Discords keeles kui inglise keeles looge julgelt uus postitus .

Facebook grupid


Teie sihtkeele kõnelejate asustatud Facebook gruppide leidmine ei ole keeruline, kuid teie vajadustele ja huvidele vastava rühma leidmine võib võtta natuke tööd.
Tundub, et Facebook grupisoovituste süsteem põhineb peamiselt mitmel teguril:
- teie geograafiline asukoht
- rühmad, kus teie sõbrad on
- Teised rühmad, kus olete osa
Näiteks ülaltoodu tõttu võib olla keeruline leida täielikult prantsuse keelt kõnelevaid gruppe orgaaniliselt, kui te pole veel Prantsusmaal, teil pole prantsuse keelt kõnelevaid Facebook sõpru või kui te pole veel selliste gruppide liige .
Sihtkeele Facebook gruppidega alustamiseks soovitan teil koostada oma huvide loend ja seejärel tõlkida see loend oma sihtkeelde.
Kui olete seda teinud, toimige järgmiselt.

- Logi sisse Facebook (või tehke konto, kui teil seda veel pole).

- Kui olete sisse loginud, tippige oma huvide loendist üksus Facebook otsinguribale.

- Klõpsake tulemuste lehel vahekaarti 'Grupid' ja vaadake, millised tulemused ootavad.
Kuna otsite rühmi, mille pealkirjades ja / või kirjeldustes on sihtkeelesõnad, leiate tõenäoliselt rühmad, mis on mõeldud ainult emakeelena kõnelejatele.

Kui valite rühmad, millega liitute, soovitan otsida rühmi, mille postituste sagedus on keskmisest kuni kõrge. See on teile nähtav grupikirjelduse all, kus öeldakse näiteks '10 postitust päevas' või '7 postitust nädalas'.
Sealt saate isegi gruppi klõpsata ja saada aimu, kui aktiivne rühm on. Kui rühm on avalik, saate postitusi otse vaadata.
Kui see on privaatne, näete ainult selliseid asju nagu liikmete arv (ja kui palju registreerunuid viimase 30 päeva jooksul registreerisite), samuti üksikasjalikumat teavet postituste ajaloo kohta.

Oleme loetlenud oma parimad rühmad inglise keele õppimiseks . Kui leiate muid huvitavaid ingliskeelseid rühmi, lisage palun uus kommentaar. Facebook gruppide jagamiseks muus keeles kui inglise keeles looge julgelt uus postitus .

3. Voogesituse sihtkeele uudised
Teine suurepärane viis kodust rohkem keelekümbluse saamiseks on sihtkeele uudiste voogesitus.
Heas või halvas mõttes on paljud riigid üle maailma võtnud kasutusele 24-tunnise uudiste tsükli, mis tähendab, et nendes vastavates keeltes on igal päeval saadaval uudisteülekandeid.
Piirkonna piiranguteta nende uudistesaadete esitamiseks ja voogesitamiseks on kõige lihtsam koht YouTube kaudu.
Otseuudiseid voogesituse kaudu edastavate YouTube kanalite leidmiseks peate kõigepealt naasma selle artikli 1. näpunäite juurde ja muutma oma YouTube sisu asukohta.
Seejärel toimige järgmiselt.
1. Klõpsake vasakul külgribal nuppu 'Otseülekanne'
2. Kerige alla jaotiseni 'Otseülekanne - uudised' (kui see jaotis puudub, vajutage ctrl/cmd + f ja otsige oma sihtkeeles sõna 'uudised'
3. Nautige uudisteülekannet!
Nende uudiste otseülekannete lisakasu on see, et neil on reaalajas vestlusfunktsioon. Tavaliselt on see mõeldud selleks, et vaatajad saaksid otseülekannet edastava kanaliomanikuga suhelda. Uutel kanalitel sarnanevad vestlusteated pigem aktiivsete kommentaaridega.

Kui videos mängitakse uudiste sündmusi, näete, et ilmuvad sõnumid, kus neist räägitakse ja neile reageeritakse. Soovi korral saate isegi ise kaasa lüüa!

4. Vaadake Twistsi otseülekandeid


Otseülekanded pole head ainult uudistesaadete jaoks. Nad sobivad ka reaalajas emakeelsete ringhäälinguorganisatsioonidega suhtlemiseks.

Tänu Twitch laadsetele teenustele saate otsida ja leida emakeelena kõnelejaid, kes levitavad ennast kõikvõimalike huvitavate asjadega, näiteks videomängude mängimine, taskuhäälingusaadete majutamine, lauamängude mängimine ja lihtsalt vestlus!
Paljuski sarnaneb see niisama sõpradega vestlemisega emakeelt kõnelevate sõpradega, kellest te ei teadnud, et seda kõike saate teha, mugavalt oma kodus.

Sihtkeele otseülekannete vaatamine Twitch on väga lihtne ja selleks pole vaja mingisugust Twitch kontot.
Järgige lihtsalt neid samme:
1. Minge Twitch.tv
2. Klõpsake ülemise navigeerimismenüü vasakul küljel nuppu 'Sirvi'
3. Klõpsake valiku 'Filtreerimise järgi' kõrval nuppu 'Lisa filter +' ja sisestage oma sihtkeele nimi. Sobiva sobiva filtri olemasolu korral kuvatakse teie sihtkeel rippmenüüs. Jätkamiseks klõpsake seda.
Kui olete need toimingud lõpule viinud, näete loendit kõigist otseülekandekanalitest, mis edastatakse teie sihtkeeles. Märkate, et enamik kanaleid on üksikute videomänge mängivate inimeste ülekanded, kuid sama palju inimesi on lihtsalt selleks, et vestelda ja suhelda oma abonentide vaatajaskonnaga.
See võib olla suurepärane viis vabaajakeele kogemiseks, nagu kuuleksite sõbrast näost näkku vesteldes.

5. Osta ja lae oma sihtkeeles laua- / mobiilimänge
Kui te pole lihtsalt fänn, et Twitch , kuidas emakeelena kõnelejad mängivad Twitch videomänge, siis kuidas oleks juhtmest (või klaviatuuril ja hiirel) haarata ning ise videomängu mängida?

Lauamängud ( Mac/PC/Linux )


Õnneks ei pea keelekesksed mängijad tänu veebipõhiste videomängude levitamisplatvormide (nt Steam , GOG ja Epic Games Store tulekule enam nii palju muretsema nagu näiteks piirkonna piirangud, et mängida mänge oma sihtkeeles.
Niikaua kui ostate ja laadite alla neid mänge otse veebis (erinevalt füüsilise kasseti või ketta ostmisest), on teil otsene juurdepääs kogu keele mitmekesisusele, mida üks mäng pakub, isegi oma kodumaalt.
Oma sihtkeeles mängitavate videomängude leidmiseks täieliku kaasahaaramise huvides toimige järgmiselt.
1. Minge pood.steampowered.com
2. Klõpsake sisendvälja „Otsi poest“ kõrval olevat suurendusklaasi ikooni (isegi midagi sisestamata)
3. Kerige alla jaotiseni 'Kitsenda keele järgi'
4. Vajadusel klõpsake nuppu 'Kuva kõik >>'
5. Otsingu tulemusi värskendatakse otseülekandes. Seejärel saate lisada või muuta muid otsingufiltreid oma äranägemise järgi.
6. Kui leiate mängu, mida olete huvitatud oma sihtkeeles mängimisest, klõpsake selle mängu profiililehele toomise nimel.
7. Kerige külgribal allapoole 'Keeled' ja klõpsake nuppu 'Kuva kõik toetatud keeled'. Kuvatud loend näitab teile, kas teie valitud mängul on liides, täielik heli või subtiitrid teie sihtkeeles.
Kõige kaasahaaravama kogemuse saamiseks otsige spetsiaalselt mänge, mille sihtkeeles on „subtiitrid” ja „täielik heli”.

Mobiilne mängimine


Kui soovite, et sihtkeele mänguparandus saaksite liikvel, mitte kodust, võite pöörduda ka mobiilimängude poole, mis on allalaaditavad ja mängitavad otse nutitelefonis.
Mobiilimängude abil keelekümbluse saamise kõige keerukam osa on tegelikult teie sihtkeeles mängitavate mängude leidmine.
Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil neid mänge iOS ja Android tänapäeval kõige populaarsemates mobiilsetes operatsioonisüsteemides - üles leida.
iOS
Meie õnneks pakub Apple'i iOS rakenduste pood kõige otsesemat viisi konkreetse mängu keeleomaduste väljaselgitamiseks:
1. Avage oma iOS seadmes rakendus “App Store” .
2. Valige mäng kas otsinguotsingu või vahekaardi „Mängud” kaudu. (Teise võimalusena külastage App Store'i jaotist „Mängud” veebisait)
3. Kui olete mängu profiililehel, kerige alla jaotiseni „Teave”
4. Leidke jaotisest „Teave” „Keeled” ja otsige oma sihtkeelt.
5. Kui keelte loendis on teie sihtkeel, saate mängu mängida oma sihtkeeles!
Android
Kahjuks ei tundu selle kirjutamise ajal usaldusväärset viisi, kuidas määrata, milliseid Android Google Play Store olevaid mänge on võimalik mängida otse oma telefonist või arvutist, eraldi keeltes.
Soovitan siiski iOS ülaltoodud samme järgida (külastades App Store veebisaiti) ja otsides siiski ühilduvaid mänge.
Kui saate mängida Apple seadmes oma sihtkeeles mängu, peaksite saama seda teha ka sama mängu Android-versioonis, kui see on olemas.

6. Osta ja laadige alla e-raamatuid


Sihtkeeleraamatute lugemine on suurepärane viis saada suhteliselt odava hulga sihtkeele sisendeid.
Välismaiste raamatute probleem on aga see, et nende hankimine suurtes kogustes on kulukas. Reisides on neid lihtne leida ja osta, kuid neid on raske transportida; neid võib veebis olla samamoodi lihtne osta, kuid saatmis- või imporditasud on sageli ülemäära kallid.
Parim viis sihtkeeleraamatutest kodus keelekümbluse saamiseks on siis alternatiivne meetod: allalaaditavad digitaalsed e-raamatud!

E-raamatud on sisuliselt ülistatud tekstifailid. See tähendab, et kui leiate neid veebis, on neid lihtne alla laadida ja salvestada palju vähem kui samaväärsete füüsiliste raamatute maksumus.

Siit saate teada, kuidas veebis leida sihtkeele e-raamatuid, nii et saate lugemise kaudu kodus palju sukelduda.
Alustame kõigepealt Amazon Kindle , kuna see on kogu maailmas populaarseim e-raamatute platvorm. Kindle raamatute lugemiseks on vaja kas Amazon Kindle e-lugeja või Amazon Kindle nutitelefoni või lauaarvuti PC rakendus.
Kindle raamatute leidmiseks oma sihtkeeles peaksite kõigepealt külastama Kindle Store jaotist 'Keel' :

Jälgides Amazon kohapealseid tootekategooriaid, peaksite otsima e-raamatuid, mis on loetletud allpool:

Kindle Store > Kindle e-raamatud> Võõrkeeled
Ülaltoodud kategoorias on loetletud 11 keelt. Lisaks on täiendav kategooria 'Muud keeled', mille alt leiate veel 32 keelt. (Kokku 43 keelt)

Teise võimalusena sisestage otsinguribal valitud 'Kindle Store' '[Target Language> Väljaanne jutumärkides. See toob esile e-raamatud keeltes, millel pole Amazon oma kategooriat (isegi need, mis puuduvad eespool mainitud jaotisest 'Muud keeled').

Google Play Books


Google'i oma Google Play raamatute pood pakub alternatiivi Amazon Kindle store mis on sarnaselt täisfunktsionaalne. See on eriti hea võimalus keeleõppijatele, kellel pole Kindle e-reader ja kes peavad selle asemel lootma Barnes ja Noble Nook või Sony eReader seadmele. Google Play Books nutitelefoni rakendus on saadaval ka iOS ja Android mobiilseadmetele.
Ehkki platvorm ise pakub suurt valikut e-raamatuid väga erinevates keeltes, ei muuda veebisait ise nende pealkirjade leidmist lihtsaks. Kui teil pole konkreetset pealkirja silmas ja võite selle pealkirja otsinguribale tippida, pole teil piisavalt õnne leida oma keelekümblusvajadustele vastavaid raamatuid.
Selle probleemi lahendamiseks soovitan kõigil teistel veebisaitidel oma sihtkeeles olevate raamatute nimed otsida. Võite järgida ülaltoodud samme, mida olen Amazon soovitanud, või otsida Google 'populaarseid raamatuid[your target language> '(või samaväärne tõlge teie sihtkeeles).
Koostage loend kõigist huvitavatest pealkirjadest, mille leiate nendelt saitidelt, seejärel naaske Google Play Books veebisaidile ja otsige neid otse.

Kui olete leidnud endale meelepärase raamatu, klõpsake sellel poe lehe külastamiseks. Sealt leiate seonduvad pealkirjad oma sihtkeeles, vaadates paremas servas veerus 'Sarnased e-raamatud' loetletud raamatuid.

7. Laadige oma nutitelefoni alla rahvusvahelised raadiorakendused
Kunagi oli aeg, kus ainus võimalus usaldusväärselt võõrkeelset raadiot kuulata oli see, kui elate riigis, kus ülekanne tehti.

Enam mitte nii, eriti digitaalse raadio ja voogedastuse kasvu korral.

Nüüd, kui soovite kuulata sihtkeele raadiot täpselt nii, nagu seda teevad pärismaalased, on teil vaja vaid õiget töölaua- või nutitelefonirakendust.
Soovitan spetsiaalselt kahte erinevat rakendust: TuneInRadio ja SBS Radio :

TuneInRadio


TuneInRadio on tõenäoliselt parim rahvusvahelise raadio rakendus. Selle kirjutamise ajal indekseerib nende rakendus raadiovoogusid, spordiülekandeid ja taskuhäälingusaateid 197 riigist ja enam kui 100 keelest.
Saate sihtkeeles leidmiseks toimige järgmiselt.
1. Külasta https://tunein.com/radio/home/ või laadige nutitelefoni alla rakendus 'TuneIn' .
2. Klõpsake Mobile'is valikut 'Keelte järgi' (brauseri vasakul külgribal või vahekaardil Sirvi> Keele järgi)
3. Valige loendist oma sihtkeel
4. Pärast sihtkeelele klõpsamist ilmuvad vastavalt valitud keelele muud kategooriad. Klõpsake erinevaid kategooriaid, kuni leiate ühe teid huvitava raadiosaate või taskuhäälingusaate.

SBS raadio


Teine kvaliteetne rahvusvaheline raadiorakendus on SBS Radio, otse Austraalia Special Broadcasting Service (SBS) .

SBS Radio pakkumised on mõeldud spetsiaalselt Austraalia mitmekesise sisserändajate kogukonna jaoks, seega pakub see kvaliteetseid uudistesaateid 68 erinevas keeles.

Kuigi SBS i ülekandekvaliteet on suurepärane kõigis selle pakutavates keeltes, võib see Austraalia perspektiivist lähtuvalt olla õppijate jaoks, kes ei hooli Austraaliaga seotud uudiste kuulamisest.
Nagu öeldud, järgivad paljud SBS i ülekanded suuremaid ülemaailmseid pealkirju, nii et rakendusel on iga keele õppija jaoks teatav väärtus - eriti nende jaoks, kes õpivad vähem levinud keeli.

SBS ingliskeelsete ülekannete leidmiseks peate järgima järgmisi samme:

- Minema https://www.sbs.com.au/radio/yourlanguage ja valige loendist oma sihtkeel

- Laadige oma iOS või Android seadmes alla rakendus 'SBS Radio' . Käivitamisel valige oma sihtkeel jaotisest 'Milliseid keeli olete huvitatud kuulama?' ekraan.

8. Laadige alla sihtkeele Podcast-rakendus
Taskuhäälingusaated on meedium, mis pakub kõiki digitaalraadio keelekümbluse eeliseid, kuid millel pole aja- ega sisupiiranguid. Saadaval on podcaste mis tahes teema ja episoodi pikkuse jaoks. Ainus väljakutse keeleõppijatele on huvitava taskuhäälingu leidmine, mida saate oma sihtkeeles kuulata.

Selleks soovitan kasutada taskuhäälingusaadete koondajat, mis on programm, mis võimaldab teil taskuhäälingu helifaile arvutisse või nutitelefoni alla laadida ja alla laadida.
Enamikul podcastide kogujatel on tänapäeval kõigil juurdepääs samale sisule. Võimalik, et leiate iTunes (nüüd tuntud kui Apple'i taskuhäälingusaated ), leiate selle mis tahes muust taskuhäälingu rakendusest.

Ehkki see annab teile teatava vabaduse, kust rakendused, mille soovite alla laadida sihtkeele taskuhäälingusaateid, võib heade ja populaarsete taskuhäälingusaadete leidmine sihtkeeles kuulamiseks olla mõnes rakenduses raskem kui teises.
Sel eesmärgil soovitan spetsiaalselt Taskuvalud , mis on tasuta rakendus, mis on saadaval nii iOS kui ka Android seadmetes.

Pocket Casts tugevus seisneb selle funktsioonis 'Avasta', mis võimaldab vaadata taskuhäälingusaadete loendeid ja kategooriaid vastavalt 'sisupiirkondadele', mis on üldiselt lihtsalt riigid.

Selle kirjutamise seisuga on loendis „Vali sisupiirkond” 28 riiki, mis on saadaval rakenduse vahekaardi „Avasta” valimisega, kerides lõpuni alla ja klõpsates loetletud riigilipul ja -nimel. vahetult jaotise „Vali sisupiirkond” all.
Kui olete piirkonna valinud, peate vajutama vasakul ülanurgas olevat noolt tagasi, kuni naasete menüüsse 'Avasta'. Sealt leiate loendi pealkirjaga 'Populaarne aastal[Content Region> See (laiendatav) loend näitab teile valitud piirkonna 100 parimat taskuhäälingusaadet, millest paljud peaksid olema teie sihtkeeles.

9. Kuulake sihtkeele muusikat heli voogesituse platvormi abil


Minu arvates on vähe autentset sisu, mis oleks motiveerivam kui muusika.

Muusika kuulamine on oma olemuselt meeldiv igas keeles. Kui leiate palju muusikat oma sihtkeeles, tunnete end selle tõttu loomulikumalt keelest ja selle kultuurist.
Kui varem oli hea sihtkeelse muusika leidmine sama keeruline kui heade sihtkeelsete raamatute leidmine ja hankimine, on see protsess muutunud palju lihtsamaks tänu heli voogesituse platvormidele nagu Apple Music ja Spotify , mis mõlemad muudavad muusika leidmise ja esitamise äärmiselt lihtsaks üle maailma.

Nii Apple Music kui ka Spotify on tasuta ja tasulised teenustasemed, ehkki nende tasulised tellimused pakuvad muusikakataloogide kuulamisel palju rohkem vabadust ja paindlikkust.

Neile teist, kes soovivad muusika voogesituse kaudu palju sukelduda, soovitan proovida kõiki platvorme tasuta prooviteenuste abil ja seejärel otsustada, milline tasuline teenus sobib teie vajadustele kõige paremini.

Apple Music


Kui te ei tea oma sihtkeeles ühtegi muusikakunstnikku, on parim koht Apple Music alustamiseks nende Daily Top 100 nimekirjad.

Nende leidmiseks toimige järgmiselt.
- Klõpsake vahekaarti 'Sirvi'
- Leidke jaotis 'Daily Top 100'
- Klõpsake kategoorias 100 parimat, mis vastab riigile, kus räägitakse teie sihtkeelt. Praegu on saadaval 49 riiki, lisaks üks kategooria 'Globaalne'.
- Otsige läbi oma valitud Top 100 nimekiri lugude kohta, mille pealkirjad on kirjutatud teie sihtkeeles, ja laske neil kuulata.
Lisaks Daily Top 100 nimekirjadele on Apple Music ka mitu 'žanrikategooriat', mis sisaldavad muusikat, mis pole peamiselt inglisekeelne.

Nende žanrite hulka kuuluvad:
- C-pop (hiina mandariini keel)
- K-pop (Korea)
- Música Mexicana (Mehhiko hispaania keel)
- Latino, Pop Latino, Urbano Latino, Música Tropical, Rock y Alternativo (Ladina-Ameerika hispaania keel)

Lõpuks pakub Apple Music mõnda digitaalset raadiojaama, mis edastavad muusikat keeltes, millel pole oma loetletud žanrit.

Nende jaamade leiate klõpsates vahekaarti 'Raadio' ja leidke järgmisel ekraanil vahekaart 'Raadio žanri järgi'.
Näiteks klõpsates raadiožanrile 'Pop' avaneb lisaks eespool loetletud keeltele (koos oma žanritega) voogesitatavad raadiojaamad Brasiilia, saksa, prantsuse, kantoni, jaapani, tai, itaalia ja türgi keeles.
Spotify kategoriseerib oma muusikat sarnaselt Apple Music .

Kõigepealt peaksite otsima sihtkeelte muusikat edetabelitest 'Top 50', mis on saadaval 62 riigis, lisaks üks kategooria 'Globaalne'.

Järgmisena vaadake edetabeleid 'Viral 50' , mis on saadaval kokku 66 riigis, millele lisandub üks kategooria 'Globaalne'.

Nii jaotised 'Top 50' kui ka 'Viral 50' jaotistest 'Sirvi'> 'Diagrammid' ja leidke loendid ' Top 50 riigiti' ja ' Viral 50 riigi järgi'.
Spotify ka oma žanrid, millest mitmed on pühendatud mitte-inglise muusikale, sealhulgas:
- K-pop (Korea)
- Anime (jaapani)
- Arab (araabia)
- Desi (hindi, urdu ja sellega seotud keeled)
- Regional Mexican (Mehhiko Hispaania)
- Latin (ladina-ameerika hispaania)

Kui olete ülaltoodud loenditest leidnud rühmad, ansamblid ja solistid, keda kuulata meeldib, on järgmine koht, kuhu pöörduda, on vahekaart Sirvi> Avasta.

Siin annab Spotify teile juba meeldiva muusika põhjal esitajate ja esitusloendite soovitusi.
Veidi õnne korral võite leida ka kasutajate kureeritud muusikapalasid oma sihtkeeles, koostades otsingupäringu sõnaga 'playlist:' (nt ' playlist : french' või ' playlist français ') ja klõpsates Esitusloendi jaotis tulemustes.

10. Registreeruge veebipõhiseks juhendamiseks või keelevahetuseks


Siiani on kõik minu soovitatud keelekümblusvahendid ja -meetodid mõeldud kuulamise ja / või lugemise arendamiseks, mis on nn passiivne keeleoskus. Kodust on raskemini arendatavad aktiivsed oskused, eriti rääkimine mis muidugi nõuab, et te räägiksite tegeliku inimesega.

Lisaks oma kodus emakeelena kõnelejate majutamisele on parim viis kodust rääkimiskümbluse saamiseks osaleda kas võrgus toimuvas keelevahetuses.

Proovige Polygloti klubi , mis on platvorm keeleõppijate ühendamiseks, kes soovivad omavahel vestelda ja keeli jagada.
Keelevahetuse kaudu saate seadistada vahetu sõnumside, näost näkku Skype seansse ja isegi kirjasuhteid oma sihtkeele emakeelena kõnelevate inimestega.

Kuidas veel saate kodust võõrkeelte keelekümblust?


Selles artiklis olen jaganud kümmet erinevat viisi, kuidas saate otse sihtkeelde sukelduda, ilma et peaksite reisima.

Need pole siiski ainsad saadaolevad meetodid. Tehnoloogia laieneb pidevalt ja iga päevaga on saadaval rohkem võimalusi sihtkeelega ümbritsemiseks.

Kas olete kasutanud mõnda meetodit, millest olen puudust tundnud? Kas kasutate mõnda meetodit, mida olen soovitanud, täiesti erineval viisil, mida eespool soovitasin?

Andke mulle kommentaarides teada!

Kirjutas Kevin Morehouse . Kevin Morehouse on keeletreener ja õpetaja, kes on teel sellele, et muuta maailm mitmekeelsemaks. Alates selle loomisest on LucaLampariello.com meeskonna liige. Kevini peamine roll on kirjanik, toimetaja ja sisu arendaja. Praegu õpib ta korea keelt, mis on tema peamine keelefookus alates 2017. aasta keskpaigast.

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 4 All