Pomoc

5 SZALONYCH SPOSOBÓW ABY BŁYSKAWICZNIE PRZEZWYCIĘŻYĆ NIEŚMIAŁOŚĆ, BEZ ALKOHOLU CZY NARKOTYKÓWWersja tego artykułu została napisana przez Benny Lewis, słynnego irlandzkiego poliglote.

Moja filozofia w nauce języków obcych jest, zawsze była i zawsze będzie polegać na mówieniu od pierwszego dnia.
Ale dla wielu osób jest to przerażające! Ponieważ rozmawiałem o tym jak efektywne jest używanie Skype oraz stron oferujących wymianę językową a także osobiste spotkania z obcokrajowcami na samym początku projektu językowego, zadano mi wiele pytań co robić jeżeli jesteś zbyt nieśmiały aby rozmawiać od pierwszego dnia.
Dlatego dzisiaj mam zamiar odpowiedzieć na te pytania.

Kiedyś byłem bardzo nieśmiały


Ale zanim to zrobię, chcę wyjaśnić coś bardzo wyraźnie: Kiedyś byłem bardzo nieśmiały.
Być może trudno w to uwierzyć, ponieważ sprawiam teraz wrażenie takiego towarzyskiego – i taki jestem! – ale musiałem przebyć długą drogę, aby dojść do etapu, na którym jestem teraz, gdy mogę chętnie podejść do jakichś nieznajomych i zacząć robić z siebie błazna w ich języku, zważywszy na to, że właśnie zacząłem się go uczyć. Ta odwaga jest umiejętnością, którą sobie wypracowałem, procesem uczenia się, i zdecydowanie nie jest czymś wrodzonym lub genetycznym.
Ale trudno było z nim. Nie piję, więc nigdy nie miałem odwagi 'płynny', aby dać mi żadnych korzyści.

I dopóki w moje 20 lat, nie byłem zbyt dobry w rozmowie z dziewczynami, że uczęszczał do wszystkich chłopców liceum i głównie mężczyźni (Inżynieria) studiów uniwersyteckich (na szczęście, teraz mam moją wspaniałą dziewczynę w każdym porcie i może sprawić, jak i kobiet przyjaciół równie proste teraz).
Pierwsze lata zacząłem iść, zawsze byłem facetem, w rogu, którzy grają z jego telefonu lub udawać, aby wysłać wiadomość tekstową, a nie być postrzegana jako niezręcznie, nie mógł mówić do ludzi. Przez pewien czas, wszystkie imprezy nie było dla mnie, aby mnie lepszym piłkarzem 'Węża' na starego telefonu Nokia.
Ale to już za mną teraz. I chcę się z wami podzielić wszystkie jakieś zabawne historie insane co zrobiłem, aby zmusić się z moim nieśmiałym złudzenia i nie mają wyboru, ale aby stać się dobry w rozmowie z obcymi. Te historie są szalone, ale prawdziwe!

1. PRZYJMUJ COUCHSURFERÓW


Nawet po kilku latach podróżowania, nadal byłem trochę nieporadny w kontaktach z ludźmi, których jeszcze dobrze nie znałem. Nie wiedziałem o czym z nimi rozmawiać. Błędne koło polega właśnie na tym, że im więcej czasu spędzasz z ludźmi, tym swodobniej się z nimi czujesz, ale jak spędzać z nimi ten czas, gdy czujesz się niezręcznie w towarzystwie?
To wtedy odkryłem CouchSurfing, i zrozumiałem, że mogę zaprosić ciekawych ludzi do mojego miasta i spędzać czas z nimi przez kilka dni w czasie. Czułem się przydatne, ponieważ wiedziałem, że miasto lepiej niż oni, i chciałbym zbadać historię, aby dać im pieszą wycieczkę. Mówiąc o moim domu było łatwe, pod warunkiem natychmiastowego pomysły rozmowy, i pomógł nam dostać się do innych tematów.
Oprócz tego, jeśli ktoś przebywa w domu (nawet na kanapie, stąd nazwa strony), trzeba razem śniadanie i spędzać czas bardziej niż normalnie z ludźmi. Są one całkowicie obcy w pierwszym, ale masz wygodny i może nauczyć się otworzyć się trochę lepiej, aby ludzie nie bardzo dobrze znam. Najlepszy ze wszystkich, witryna posiada system oceny, więc wiesz, że można im zaufać, zanim jeszcze zaprosić ich do hang out.

2. ZOSTAŃ fotografem amatorem


Nigdy nie podobał mi się pomysł picia, by stać się społecznym. Efekt placebo często może przyczynić się do osób będących bardziej 'tipsy', a nawet jeśli nie, myślę, że to bardzo ograniczające, że można być tylko bardziej otwarta na piątkowe i sobotnie wieczory. Co zrobić, jeśli okazja się społeczna nagle wyrasta o 3 po południu we wtorek?
Jak idealistyczne, jak mogę być tutaj jednak, faktem jest, że ludzie piją na imprezach społecznych czują się nieswojo w czasach, gdy nie masz coś w Twoich rękach. Tak więc, zamiast poddawać się presji otoczenia, znalazłem, że o coś w Twoich rękach rzeczywiście może złagodzić napięcie i daje ciekawy konwersacji rozrusznik.
Więc to, co zrobiłem na uniwersytecie było zapisać się na jeden z najwcześniejszych aparatów cyfrowych. Wyświetlacz był mały ekran LCD, ale wystarczająco duży, aby zobaczyć zdjęcie zrobione zdjęcie. Zrobiłem sobie oficjalne 'kampusu fotografa' i chodził z tym aparatem a nie rzeczywistych umiejętności-i stock niezwykle mając pełną ręką oznaczało, że nikt nie będzie na mnie naciskać napoje dłużej.
Kolejną wielką zaletą jest to, że sam aparat pomógł mi zaprzyjaźnić. Chciałbym po prostu iść do ludzi i powiedzieć 'Cześć, mogę dostać zdjęcie z was na stronie internetowej uczelni?', A oni mówią tak za każdym razem. Wszystko, co miałem była podstawowa strona statyczna, że ​​tak się stało, aby być gospodarzem na uniwersytecie, i będę dodawać zdjęcia ja przeniesiony do strony dla wszystkich, aby znaleźć później. To było wspaniałe, a wkrótce po tym mam bardziej popularne, jak 'fotografa', ponieważ nikt inny w tym czasie było umieszczenie zdjęć w internecie!
Ta porada jest trudniej teraz (wszyscy i ich pies może przesłać zdjęcia online w mgnieniu oka), ale istnieje wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc stronom ludzi działać lepiej. Kiedy byłem w Burning Man, I rozdawane za darmo zatyczki (wanna z 200 z nich kosztowało mnie) ponieważ była to hałaśliwa impreza i spanie było trudne. Na koncertach, mam aktywować aplikację w telefonie, który sprawia, że ​​telefon wygląda jak świeca, i trzymać to w ręku zamiast. Uczynił mnie tak wielu przyjaciół!
Kolejna zabawa był, kiedy byłem w Walencji (po raz pierwszy, gdy miałem 21), udało mi się znaleźć rower tandem za naprawdę dobrą cenę. Zaprzyjaźniłem (prawie zawsze mężczyzna), oferując podwieźć do domu do każdego, kto jej potrzebował, ponieważ miałem miejsca do ich przeprowadzenia.
Wreszcie odkryłem, że roznosić przypadkowych dziwnych pozycji, jak starter rozmowa może zdziałać cuda, aby zachęcić innych ludzi, rozmawiać z tobą i wziąć kilka krawędzi off zawsze konieczności inicjowania rozmów.
Uważam, 'presji' ludzi do picia nie jest tak dużo, że muszą Cię do picia, ale nie widzą robisz coś lub zabawy, i chcą to zmienić. Po prostu nie wygląda jak jesteś niezręcznie brakuje 'coś' zmienia wszystko w tych wydarzeniach, a jeśli można przynieść coś, co może sprawić, że impreza więcej zabawy, tym lepiej!

3. brzęk PIERWSZY, potem zadawać pytania


Myślę, że największy problem miałem, gdy byłem nieśmiały choć myślała sobie z doskonale dobrych okazji, by spotkać ludzi.
Ktoś interesujące byłoby tam, obok lub naprzeciwko mnie, a ja myśląc o tym, co rozpocznie powinienem powiedzieć im, czy może zdanie z rozmowy nici dobre otwarcie, że może trwać co najmniej 10 minut, lub zastanawiać, czy może ja jestem zbyt nudne, aby porozmawiać z nimi, czy co, jeśli są one w złym nastroju dzisiaj i nie chce ze mną rozmawiać ....

I zanim się zorientowałem, myślałem tak długo okazja przyszedł i odszedł.
Teraz, kiedy oddziałują z tak wielu ludzi w wydarzeniach społecznych, mogę cię wpuścić na mały sekret: większość ludzi nie mają bardzo mądre rozmowy i nic nie musi być nadmiernie analizowane. W rzeczywistości, to rzeczywiście zawiedli i powiedział coś bardzo dziwnego w moim wstępem, ale śmiał się go i zdobyć do normalnej rozmowy.
Dlatego teraz moja strategia to po prostu podejść do kogos i powiedzieć "Cześć! Jestem Benny z Irlandii, jak masz na imię?" i zobaczyć co się wydarzy. Najważniejszą rzeczą, o której myślę zanim do kogokolwiek podejdę jest... nic.
Lubię nazywać to mój 'sztuczkę' szkło clink czasami, bo wprowadził go do znajomego w Niemczech, który chciał ćwiczyć po angielsku, i po prostu chwycił ją za rękę i zmusiła ją do brzęk szkła z niektórych Amerykanów i następnie uciekł. Jej czas, aby myśleć o czymś 'sprytny' znaczy zostało zabrane, a ona po prostu musiałem powiedzieć 'Cześć' i go stamtąd. Dwie godziny później powiedziała mi, że nie praktykuje angielsku całą noc!

4. EMBRACE swoje wewnętrzne Klingon


Podczas gdy w rzeczywistości mówiąc Klingon (tak, wiem) może być równoważne nuking swoje szanse na zdobywanie przyjaciół, czy to, w jaki sposób rozpocząć rozmowę, znalazłem, że znalezienie bardzo konkretnych grup wspólnych zainteresowań i udział ich dokonał co znajomi WAY łatwiejsze.
Kiedy zacząłem podróżować, i nadal nie wiedząc, co o tym mówić z obcymi, znalazłem grupy dotyczące poszczególnych tematów, które wiem, że mogę o tym mówić, by być świetnym sposobem, aby dostać mi się otworzyć! Ponieważ byłem do nauki języków obcych, uczestniczyłem Meet-up z uczących się języka (jak rodzaj będę organizujących się w tym roku, w którym będę zachęcanie ludzi do mieszają się między sobą, aby poznać nowych przyjaciół i praktyka ich języków).
Odkryłem, że są wydarzenia na Meetup.com, na stronach spełniają się CouchSurfing jest, na Facebooku Jeśli szukasz wydarzeń w Twoim mieście, gdzie ludzie spotykają się nieformalnie mówić o czym są pasjonatami. Jeśli jesteś w szachy, puszczać latawce, dog walking, joga, kodowanie stron internetowych, czy cokolwiek innego, można znaleźć grupę, że można spotkać się z.
A gdy jestem w stanach uważam, że tak ciekawy jak specyficzne konferencje mogą dostać! Istnieją konferencje nie tylko dla blogerów, ale specjalnie dla blogerów podróży, blogerów wina lub blogerów finansowych. I oczywiście uczestniczył w konwencji Star Trek, iw końcu znalazłem moje online, konferencje Polyglot.
Więc zastanów się, co jesteś pasjonatem, a około wyszukiwania dla zdarzeń, w których ludzie z tej samej pasji spotykają. Możesz być zaskoczony, w jaki sposób szczególny interes ma tak wielu ludzi ze znalezieniem jednego kolejne dzięki Internet, a pochodzących ze sobą co tydzień lub raz w roku.
Mówiąc o nauce języków Kiedy zaczynałem podróży, a następnie mówić o mojej pasji do podróży w Couchsurfing spotkać-up, naprawdę pomógł mi dostać się nad 'Co mamy rozmawiać?' Problem spotkanie nieznajomych, bo mieliśmy już temat I miał wiele do powiedzenia.
Na konwencie Star Trek (przez to, że był o wiele bardziej otwarta) Pamiętam spotkanie kogoś, kto był wyraźnie bardzo nieśmiały, a kto widziałem sam cały weekend, ale kiedy powiedziałem cześć do niego, mieliśmy debatę na temat zasługi doczesnej prime dyrektywy, i byłem tak szczęśliwy, aby zobaczyć, jak zabłysnąć.

5. AIM na porażkę


Jednym z najbardziej zastraszające rzeczy dla mnie w moich pierwszych podróży, kiedy gdzieś bym przybywają nowe i wiedzą, absolutnie nikt, byłoby iść na spotkanie towarzyskie zupełnie sam i trzeba zaprzyjaźnić.
Jak dobrze te początkowe próby, aby znajomi mają kluczowe znaczenie o pozytywne doświadczenia w ciągu najbliższych miesięcy, a to jest duża presja. Czasami czułem się jak gdybym tego nie zrobił idealnie, potem, że nie mają w ogóle żadnych znajomych miesięcy.
I wtedy wpadłem na pomysł z moim przyjacielem spróbować skoki spadochronowe społecznej, i po prostu iść do tak wielu ludzi, jak to możliwe, i uświadomić sobie, że im bardziej się staram, tym bardziej prawdopodobne, jestem do znajomego. Choć jakość przebija ilość, za każdym razem, trzeba trochę ilość przy pierwszej spotkać odpowiednich ludzi.
W przeciwnym razie twoja pierwsza próba może być do znajomego z kimś zupełnie nie nadaje się do spędzania czasu z tobą i jak słabo idzie może zastraszyć i opróżnić swoje ego na resztę nocy.
Dlatego moje nowe podejście było nie dostać nic, ale pozytywne interakcje, ale iść do każdej interakcji z myślenia, że ​​'to próba nowego przyjaciela może rozbić i spalić, i to jest OK'. Chciałbym spróbować mój najlepszy i porażki się nie tylko możliwość, ale prawdopodobny wynik przez większość czasu. Cel na porażkę.
O dziwo, okazuje się, obcych nie chce ugryźć ci głowę, a ty się mile zaskoczony ogromną większość czasu i pewność siebie jawi się jako cecha charakteru i uroczy ludzie chcą poznać lepiej. Kiedy udać się do nowych ludzi, sfałszowane będąc pewni tak wiele razy, że teraz ja trochę jestem.
Idź do większej liczby osób, działać pewnie i zaakceptować fakt, że może nie będzie go kupić, i wybaczyć sobie. Wzruszyć go i spróbuj ponownie. Spłukać i powtórzyć, a będziesz miał nowych przyjaciół do końca nocy.

PORADY JĘZYK nauki dla introwertyków


Ale Benny ... Lubię być nieśmiały! Nie chcę dzielić moje miejsce rower z obcymi lub powiedzieć nikomu o mojej pasji dla Star Trek! Co ze mną??
Używając swoich umiejętności językowych za społeczne i poznać nowych przyjaciół i połączenia różnych kultur prowadzi do tak wielu spełniających doświadczenia, a ja kocham was wszystkich, aby iść tam, przezwyciężyć swoje lęki, i stać się życie własnych stron!
Ale nie każdy chce "przezwyciężyć" swoją nieśmiałość. Tutaj jest kilka ciekawych opcji dla Was, moi introwertyczni przyjaciele!
Jeśli chcesz porozmawiać z rodem, ale jest zbyt nieśmiały i boi się pociągnąć za spust:

Porozmawiać Skype z kamerą off!
Nie ma reguły, która mówi, że musisz porozmawiać z dnia jedną twarzą w twarz, możesz po prostu zapytać partnera wymiany zrobić tylko czat głosowy. Oznacza to, że mogą wypoczywać w łóżku, a nie martwić się o drugiej osobie jest w stanie zobaczyć swoją nerwowość lub wahania.
A to pochodzi z dodatkową korzyścią! Ponieważ nie można polegać na sygnały twarzy lub inny język ciała, aby pomóc Ci zrozumieć język jesteś ćwiczenia, naprawdę można skupić się na samym języku, tak to brzmi i jest intonacja, w praktyce premii odsłuchu!
Porozmawiać ze słownikiem Skype i Google Translate otwarta
Właściwie to cały czas się w początkowych etapach. Jeśli jesteś zdenerwowany krótkich rozmów, jedno można zrobić, to poinformować swojego partnera wymiany z góry, że jesteś początkującym, i że będziesz używać słownika lub tłumacza w całym rozmowy. Następnie, nauczyć się mówić 'nie rozumiem. Można wpisz, że obecnie? 'W języku docelowym (może mieć to wyrażenie tłumaczone dla Ciebie na italki forach lub złożyć go usłyszeć wypowiedziane przez native dzień lub tak dalej Rhinospike).
Wtedy rozmowy Skype (lub wyłączenie kamery-do wyboru!). Idź zdanie po zdaniu, i za każdym razem nauczyciel mówi coś nowego-co może być każde zdanie, ale kogo to obchodzi! -simply Poprosić ich, aby go wpisać na zewnątrz, a następnie przedstawienia ich pisemne wyrażenie przez Google Translate. Jest to świetny sposób, aby dowiedzieć się, jak dobrze, ponieważ będziesz uczyć się nowych słów i zwrotów poprzez nieformalne rozmowy, i nie trzeba mieć plan na to, co o tym mówić, ani żadnej wcześniejszej wiedzy o słownictwo z góry.
Gdy chcesz, aby odpowiedzieć na pytanie, do tyłu, proces pozostaje taki sam. Umieść swoje zdanie na tłumacza, i powtórzyć go do swojego partnera. Będą cię poprawić błędy w szyku wyrazów lub wymowa-i BAM! Uczysz słownictwo, wymowę i gramatykę wszystko w jednym, bez musiał studiować wcześniej.
Jeśli rozmowy z rodem w ogóle sprawia, że ​​jesteś nerwowy:

Korzystać z multimediów!
To naprawdę ważne, aby usłyszeć rodzimych mówić w warunkach naturalnych, a można to zrobić poprzez oglądanie telewizji, filmów, czy słuchanie podcastów w języku, istnieje tak wiele opcji, w tym celu.
Zapisz frazy, które mają wyjaśnić i umieszczać je na forach
Jedną z korzyści płynących z rozmowie z native jest to, że można uzyskać natychmiastowy wyjaśnienia na nic nie rozumiesz, po prostu pytając: 'Co to ma znaczyć?' Lub 'Czy możesz powiedzieć, że wolniej?' To jest trudniejsze, gdy jesteś tylko słuchać, ale nie niemożliwe. Powiedzmy, że natkniesz się na frazy podczas słuchania podcastu w języku docelowym, że nie rozumiesz. Napisz go i poprosić kogoś w społeczności językowej, podobnie jak Biegły w 3 miesiące fora lub forach w italki. Powie ci, co to znaczy szczęśliwie.
Pobierz wymowy / wyjaśnienia pisania
Inną ważną zaletą rozmowie z native jest to, że zaczynają się przejąć na siebie wzorce wymowy i będzie lepiej w czasie z replikowania ich akcent. Ale można też zrobić to z opóźnieniem, za pomocą głosu lub tekstowym systemu składania jak Rhinospike i Lang8 i uzyskać tubylców daję co działa wstecz.
Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą i że wielu z was może się bardziej aktywne w użyciu języki docelowe. Moja mówić od samego podejścia jest to, co jest najlepsze dla mnie, ale nawet jeśli jesteś bardziej na zamkniętej w sobie strony, nadal można używać język z dnia 1 poprzez wdrożenie tych wskazówek.
Daj mi znać co na ten temat myślisz w komentarzach poniżej, i podziel się z nami swoimi własnymi sposobami na pokonanie nieśmiałości!

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 1 All