Pomoc

NEW ARTICLE

5 způsobů, jak získat CRAZY OVER plachost IHNED, ne pití / DROGY REQUIREDAnglická verze tohoto článku byla napsána Benny Lewis, slavný irský Polyglot.

Moje filozofie ve výuce jazyků je, vždy byl a vždy bude mluvit od prvního dne.
Ale pro mnoho lidí, to je děsivé! A protože jsem se tolik mluvil o tom, jak efektivní jsem našel pomocí Skype a webových stránek jazykové výměny nebo na osobní setkání na počátku jazykového projektu popovídat s rodilými mluvčími hned, jsem byl požádán spoustu otázek o tom, co dělat v případě, že jste příliš plachý mluvit od prvního dne.
Takže dnes budu na tyto otázky odpovědět.

Býval jsem velmi plachý


Ale dřív než já, chci udělat něco velmi jasně: Býval jsem být velmi plachý.
To může být těžké uvěřit, protože jsem se zdají tak odchozí teď a já jsem! -ale Jsem musel překonat hodně se dostat do bodu, kde jsem teď, kde bych Vám rádi chodit až na cizince a pokračovat dělat prdel ze sebe v jejich jazyce zvažování jsem se právě začal se to naučit. To nebojácnost je dovednost jsem vytvořený, proces učení, a rozhodně není něco, co je vlastní nebo genetické.
Ale já jsem měl co dělat to. Já nepiju, takže jsem nikdy neměl odvahu 'tekuté', aby mi žádné výhody.

A dokud se mi do 20. let, nebyl jsem moc dobře mluvit s dívkami, kteří se zúčastnili všichni-chlapci vysokou školu a většinou mužský (strojírenství) univerzitního kurzu (naštěstí, mám nyní svou nádhernou dívku, v každém přístavu, a může dělat muži i ženy přátelé stejně snadno nyní).
První roky jsem začala chodit ven, byl jsem vždycky ten chlap v rohu, který by hrál se svým telefonem, nebo předstírat, poslat textovou zprávu, spíše než být viděn jako neohrabaně není schopen mluvit s lidmi. Na chvíli, všechny společenské akce udělal pro mě bylo, aby mě lepší hráč 'Snake' na starém telefonu Nokia.
Ale to je za mnou. A chci s vámi podělit o všechny některé vtipné příběhy o šílených věcí, které jsem udělal donutit, abych ze svého plachého klamu a mít jinou možnost, než aby se stal dobrý mluvit s cizími lidmi. Tyto příběhy jsou šílené, ale je to pravda!

1. Hostitelské COUCHSURFERS


Dokonce i pár let na svých cestách, byla jsem pořád trochu trapné kolem lidí, které jsem neznal dobře ještě. Nevěděl jsem, co mluvit s nimi o. Úlovek-22 je, že můžete získat pohodlnější, tím více času, který strávíte s lidmi, ale jak se dostat, že čas v první řadě, pokud jste příliš trapné být kolem?
To je, když jsem zjistil CouchSurfing, a uvědomil si, že bych mohl pozvat zajímavé lidi do mého města a pověsit ven s nimi několik dní najednou. Cítil jsem se užitečné, protože jsem věděl, že město lépe než oni, a já bych zkoumat historii, aby jim pěší výlet. Mluvit o mém domě bylo snadné, za předpokladu, okamžité nápady konverzace, a pomohli nám dostat se do dalších témat.
Stejně jako to, pokud někdo zůstane u vás doma (dokonce i na gauči, odtud název webu), budete mít snídani společně a pověsit ven více, než byste normálně by s lidmi. Oni jsou úplně cizí na první, ale dostanete pohodlně a mohou naučit otevřít do sebe trochu lepší pro lidi, které neznáte velmi dobře. Nejlepší ze všeho je, místo má o přezkumu systém, takže víte, že můžete věřit jim, že ještě předtím, než pozvat je na servítky.

2. STÁT amatérský fotograf


Nikdy jsem líbila představa pití, aby se více sociální. Placebo efekt může často přispívají pro osoby, které více 'opilý', a to iv případě, že ne, myslím, že je to velmi limitující, že můžete být více odchozí v pátek a sobotu večer pouze. Co když příležitost být sociální najednou vyskočí na 3pm v úterý?
Jak idealistická mohu být tady ale je skutečnost, že věc je, že lidé pití na společenských akcích necítíte dobře v době, pokud nemáte něco v ruce. Takže spíše než aby se do tlaku vrstevníků, jsem zjistil, že mít něco v ruce mohou skutečně zmírnit napětí, a dá vám zajímavý konverzační startér.
Takže to, co jsem udělal na univerzitě bylo ušetřit až na jeden z velmi prvních digitálních fotoaparátů. Displej byl malý LCD displej, ale dost velký na to viz fotografie právě přijata. Udělal jsem si oficiální 'školního areálu fotograf' a šel si s tímto fotoaparátem a žádný skutečný fotografické schopnosti-a úžasně mají plné ruce znamenalo, že nikdo by tlačit nápoje na mě nic víc.
Další skvělá věc je, že samotná kamera mi pomohla spřátelit. Já bych prostě jít k lidem a říct: 'Ahoj, mohu získat fotografie z vás na webových stránkách univerzity?' A oni bych řekl, že ano, pokaždé. Všechno, co jsem měl, byl základní statická stránka, která, co se stalo, aby být umístěna na univerzitě, a já bych psát fotografie jsem přesměrováni na stránku pro každého, aby si později. Fungovalo to skvěle, a brzy poté jsem dostal více populární jako 'fotografa', protože nikdo jiný v době, kdy byl umístění fotografií online!
Tento tip je těžší nyní (všichni a jejich pes může nahrát fotky on-line v okamžiku), ale existuje mnoho dalších věcí, které můžete udělat, aby pomohla, aby strany lidí lépe řídit. Když jsem byl na Burning Man, jsem rozdávala zdarma Zátkové chrániče sluchu (vana 200 z nich mě stálo), protože to bylo hlučné akce na spaní bylo těžké. Na koncertech jsem aktivované aplikaci na můj telefon, který umožňuje telefon vypadat jako svíčka, a držet to v mé ruce místo. Mě tolik přátel!
Další zábavný jeden byl, když jsem byl ve Valencii (poprvé, když mi bylo 21), se mi podařilo najít tandemové kolo za opravdu dobrou cenu. Udělal jsem přátele (téměř vždy mužské) tím, že nabízí odvoz domů pro každého, kdo ji potřebují, protože jsem měl prostor k jejich přepravě.
Nakonec jsem zjistil, že nosit náhodných matoucích položek, jako konverzace startér dokáže divy, aby podporovaly další lidi, aby s vámi mluvit a přijmout některé z okraje off vždycky musel zahájit rozhovory.
Zjistil jsem, 'vzájemný tlak' lidí pít, není tak moc, že ​​je třeba, abyste pít, ale oni nevidí děláte něco, nebo baví, a chcete to změnit. Prostě vypadá jako jste nešikovně chybí 'něco' se změní vše, co na těchto akcích, a pokud můžete přinést něco, co může, aby událost více zábavy, tím lépe!

3. CLINK FIRST, se ptát


Myslím, že největší problém jsem měl, když jsem byl plachý ale myslela jsem se z naprosto v pořádku příležitostí setkat se s lidmi.
Někdo by zajímavé se tam, vedle nebo přede mnou, a já bych začít přemýšlet o tom, co bych měl říct jim, nebo možná fráze ven dobré otevření posloupnosti konverzace, který by mohl trvat nejméně 10 minut, nebo ví, jestli bych možná 'm příliš nudné, aby s nimi mluvit, nebo co, pokud jsou ve špatné náladě dnes večer, a nechcete, aby se mnou mluvit ....

A než jsem to věděl, že jsem přemýšlel tak dlouho příležitost přišel a odešel.
Teď, když jsem se komunikovat s tolika lidmi na společenských akcích, mohu vám v na malé tajemství: většina lidí nemá moc chytré rozhovory a nic musí být nadměrně analyzovat. Ve skutečnosti jsem opravdu zpackal a řekl něco opravdu divného v mém intru, ale smál se ho a dostal do normální konverzace.
To je důvod, proč teď mám strategii jen pěšky až do někoho a řekl: 'Ahoj! Jsem Benny z Irska, Jak se jmenujete? 'A vidět, co se stane. Nejdůležitější věc, kterou jsem přemýšlet o tom, než jsem se blíží někoho nového ... nic není.
Líbí se mi volat tuto můj 'skleněného kriminál trik' na době, protože jsem uvedl to na přítele v Německu, který chtěl procvičit angličtinu, a jednoduše ji chytil za ruku a přinutil ji cinkání sklenic s některými Američany, a pak jsem běžel pryč. Její čas myslet na něco, co 'chytrého' Chcete říct, že byla přijata pryč, a ona se prostě musel říct 'Ahoj' a jít od toho. O dvě hodiny později ona mi řekla, že byla cvičit angličtinu celou noc!

4. EMBRACE vaše vnitřní klingonští


Zatímco ve skutečnosti mluvit Klingon (ano, já) může být rovnocenné nuking vaše šance na přátele, jestli to, jak zahájit konverzaci, jsem zjistil, že najít velmi konkrétní společný zájem skupiny a účast na nich učinil navazování přátelství WAY jednodušší.
Když jsem poprvé začal cestovat, a byl stále nejste jisti, co mluvit s cizími lidmi, našel jsem skupiny o jednotlivých tématech, o kterých vím, že mohu mluvit, být skvělý způsob, jak dostat mě otevři! Jelikož jsem byl na výuku jazyků, jsem se zúčastnil Meet-up s studenty jazyků (jako druh budu organizovat sama sebe v tomto roce, kdy budu povzbuzovat lidi, aby se mísí mezi sebou, aby nové přátele a praxi jejich jazyky).
Zjistil jsem, že tam jsou události meetup.com, na Meet-up stránek CouchSurfing je, na Facebooku, pokud budete hledat na události ve vašem městě, kde se lidé neformálně dát dohromady mluvit o tom, co jsou vášnivý. Pokud jste na šachy, pouštění draků, venčení domácích mazlíčků, jóga, kódování webové stránky, nebo cokoliv jiného, ​​můžete si najít skupinu, která se můžete setkat s.
A vždy, když já jsem ve státech považuji za tak zvědavá, jak konkrétní konference může dostat! Existují konference nejen pro bloggery, ale specificky pro cestovní bloggerů, víno bloggeři, nebo finanční bloggerů. Já samozřejmě zúčastnil konvence Star Trek, a konečně našel své on-line konference Polyglot.
Takže myslíte, že o tom, co jste vášnivý, a hledat kolem na akcích, kde lidé se stejným nadšením dohromady. Možná budete překvapeni, jak se vaše zvláštní zájem, má tolik lidí, s hledáním sebe navzájem díky internetu, a setkávají každý týden nebo jednou za rok.
Hovoříme-li o učení se jazykům, když jsem poprvé začal cestovat, a pak mluvit o svou vášeň pro cestování na CouchSurfing splňují-upů, opravdu mi pomohl dostat se přes 'Co budeme povídat?' Problém s plněním cizinci, protože jsme už měli téma I měl hodně co říci.
V Star Trek konvence (do té doby, byl jsem mnohem odchozí) Vzpomínám si, setkat se s někým, kdo byl zřejmě velmi plachý, a který jsem viděl sám celý víkend, ale když jsem se pozdravil s ním, měli jsme živou debatu o skutková podstata časové základní směrnice, a já jsem byl tak šťastný, že ho viděl zářit.

5. AIM selhání


Jedním z nejvíce zastrašování věcí pro mě v mých prvních cest, když jsem přijet někam a vědí absolutně nikdo, by bylo jít na společenské akce úplně sám a je třeba, aby se přáteli.
Jak dobře se tyto počáteční pokusy, aby se přátelé jsou velmi důležité k mít pozitivní zkušenost v příštích měsících, a to je velký tlak. Občas jsem se cítil, jako kdybych to neudělal dokonale, pak bych neměl žádné přátele vůbec měsíce.
A pak jsem dostal nápad od mého přítele, aby se pokusili sociální seskoky, a prostě jít až na co nejvíce lidí, jak je to možné, a uvědomit si, že čím více se snažím, tím větší je pravděpodobnost mám udělat přítele. Zatímco kvalita trumfy kvantita pokaždé, budete potřebovat trochu jakost při prvním setkat ty správné lidi.
V opačném případě vaše první pokus by mohlo být, aby se přítel s někým zcela nevhodný pro visí ven s vámi, ao tom, jak špatně to chodí může zastrašit a vyfouknout své ego po zbytek noci.
To je důvod, proč můj nový přístup měl dostat nic, ale pozitivní interakce, ale jít do každého interakci s myšlení, že 'tento pokus, aby se nový přítel může selhat a spálit, a to je v pořádku'. Chtěl bych zkusit můj nejlepší a přijímám neúspěch být nejen možnost, ale pravděpodobným výsledkem většinu času. Snažte se nezdaří.
Kupodivu, to dopadá cizinci nechtějí kousnout ti hlavu, a dostanete příjemně překvapeni drtivou většinu času a vaše sebevědomí vypadá jako půvabné charakterový rys a lidé chtějí poznat lépe. Když jsem se jít až s novými lidmi filmoval jsem že se mohou spolehnout tolikrát, že už jsem tak trochu jsem.
Jděte až na více lidí, působí sebejistě a uznat, že možná, že nebudou kupovat, a omluvit se. Pokrčit ho a zkuste to znovu. Opláchněte a opakujte a budete mít nové kamarády na konci noci.

Jazykového vzdělávání TIPY PRO introverti


Ale Benny ... Líbí se mi, že je plachý! Nechci, aby se podělil o své kolo sedačku s cizími lidmi nebo nikomu říct o mé vášni pro Star Trek! A co já??
Použití své jazykové dovednosti, aby sociální a najít nové přátele a připojení přes kultury vede k tolik naplňující zkušeností, a rád bych za všechny z vás jít ven, překonat svůj strach, a stát život svých vlastních stran!
Ale ne každý chce 'překonat' ostych. Takže tady jsou některé možnosti pro vás, moji přátelé introvertní!
Pokud chcete mluvit s rodáka, ale jsou příliš plachý, nebo strach, aby spoušť:

Mají Skype chat s fotoaparátem off!
Neexistuje pravidlo, které říká, že musíte mluvit od prvního dne tváří v tvář, můžete jednoduše požádat svého směnného partnera, aby dělat nějaký hlas jen povídání. To znamená, že můžete salonek na posteli, a nebudou se muset starat o jinou osobu, by mohli vidět, nervozitu či váhání.
A to přichází s další výhodou! Vzhledem k tomu, nemůžete spoléhat na obličeje nebo jiná řeč těla narážky které vám pomohou porozumět jazyku budete cvičit, můžete opravdu soustředit na samotný jazyk, tak, jak to zní, a to je intonace, pro bonus poslechové praxi!
Mají Skype chatu se slovníkem a Google Translate otevřený
Vlastně jsem to celou dobu jsem se v počátečních fázích. Pokud jste nervózní improvizovaný rozhovor, jedna věc, kterou můžete udělat, je, abyste svého směnného partnera předem, že jste začátečník, a že budete používat slovník nebo překladatele v celém rozhovoru. Poté, naučit se říkat 'Já tomu nerozumím. Můžete mi prosím, zadejte to přišel? 'Ve vaší cílové jazyce (můžete mít tento výraz přeložen pro vás na vývěskách italki nebo jej slyšet mluvené rodák za den nebo tak na Rhinospike).
Pak Skype hovor (fotoaparát zapnout nebo vypnout, dle vašeho výběru!). Jděte větu po větě, a pokaždé, když váš učitel říká něco nového-což by mohlo být každá věta, ale koho to zajímá! -simply Požádat je, aby zadejte ho ven, a poté předloží své písemné fráze skrze službu Google Translate. To je skvělý způsob, jak se naučit dobře, protože se budete učit nová slova a fráze přes běžném rozhovoru, a nepotřebují mít plán na to, co o tom mluvit, nebo jakékoliv předchozí znalosti slovníku předem.
Pokud chcete reagovat zpět na otázku, proces zůstane stejný. Dejte si frázi do překladatel, a opakovat jej na svého partnera. Budou opravit vás na jakékoli chyby ve slovosledu nebo výslovnosti-a BAM! Učíš slovíčka, výslovnost a gramatiky vše v jednom, aniž by museli studovat předem.
Pokud se mluví rodák vůbec dělá nervózní:

Použití multimédií!
Je to opravdu důležité, aby slyšet mateřským jazykem v přirozených podmínkách, a můžete to udělat tím, že sleduje televizní vysílání, filmy, nebo poslechu podcastů v jazyce, existuje tolik možností k tomuto účelu.
Zapište si fráze, které chcete vyjasnit a po nich na vývěskách
Jednou z výhod mluvit s rodilým je, že můžete získat okamžitý vysvětlení na cokoliv, na co není rozumět pouhým dotazem, 'Co to má znamenat?' Nebo 'Můžete říci, že pomalejší?' To je těžší, když jste jen poslouchal, ale ne nemožné. Řekněme, že narazíte na fráze při poslechu podcastu ve vašem cílovém jazyce, který neovládáte. Napište to dolů, a požádejte někoho v jazykové komunity, stejně jako Fluent do 3 měsíců fór nebo desek zprávy v italki. Řeknou vám, co to znamená šťastně.
Získat výslovnost / zápis vyjasnění
Jedním z největších přínosů mluvit s rodilým je to, že začnete internalizovat své řeči vzory a bude lepší v průběhu času se replikovat jejich přízvuk. Ale můžete také to se zpožděním, pomocí hlasového nebo textového systému pro předkládání jako Rhinospike a Lang8, a dostat domorodce dává vám to, co funguje zpátky.
Opravdu doufám, že tyto tipy vám pomohou, a že mnozí z vás může dostat více aktivní při používání své cílové jazyky. Můj mluví od prvního dne přístupu je to, co je nejlepší pro mě, ale i když jste více na introvertní straně, můžete stále používat svůj jazyk ze dne 1. implementací těchto tipů.
Dejte mi vědět, co si o nich v komentáři níže, a sdílet své vlastní tipy pro překonání ostych s námi ostatními!

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 1 All