Pomoc

NEW ARTICLE

5 spôsobov, ako získať CRAZY OVER plachosť IHNEĎ, nie pitie / DROGY REQUIREDAnglická verzia tohto článku bola napísaná Benny Lewis, slávny írsky Polyglot.

Moja filozofia vo výučbe jazykov je, vždy bol a vždy bude hovoriť od prvého dňa.
Ale pre mnoho ľudí, to je desivé! A pretože som sa toľko hovoril o tom, ako efektívne som našiel pomocou Skype a webových stránok jazykové výmeny alebo na osobné stretnutie na začiatku jazykového projektu porozprávať s rodenými hovorcami hneď, som bol požiadaný veľa otázok o tom, čo robiť v prípade, že ste príliš plachý hovoriť od prvého dňa.
Takže dnes budem na tieto otázky odpovedať.

Býval som veľmi plachý


Ale skôr než ja, chcem urobiť niečo veľmi jasne: Býval som byť veľmi plachý.
To môže byť ťažké uveriť, pretože som sa zdajú tak odchádzajúce teraz a ja som! -ale Som musel prekonať veľa sa dostať do bodu, kde som teraz, kde by som Vám radi chodiť až na cudzincov a pokračovať robiť prdel zo seba v ich jazyku zvažovaní som sa práve začal sa to naučiť. To nebojácnosť je zručnosť som vytvorený, proces učenia, a rozhodne nie je niečo, čo je vlastné alebo genetické.
Ale ja som mal čo robiť to. Ja nepijem, takže som nikdy nemal odvahu 'tekuté', aby mi žiadne výhody.

A kým sa mi do 20. rokov, nebol som moc dobre hovoriť s dievčatami, ktorí sa zúčastnili všetci-chlapci vysokú školu a väčšinou mužský (strojárstvo) univerzitného kurzu (našťastie, mám teraz svojou nádhernou dievča, v každom prístave, a môže robiť muži aj ženy priatelia rovnako ľahko teraz).
Prvé roky som začala chodiť von, bol som vždy ten chlap v rohu, ktorý by hral s mobilom, alebo predstierať, poslať textovú správu, skôr než byť videný ako neohrabane nie je schopný hovoriť s ľuďmi. Na chvíľu, všetky spoločenské akcie urobil pre mňa bolo, aby ma lepší hráč 'Snake' na starom telefóne Nokia.
Ale to je za mnou. A chcem s vami podeliť o všetky niektoré vtipné príbehy o šialených vecí, ktoré som urobil donútiť, aby som zo svojho plachého klamu a mať inú možnosť, než aby sa stal dobrý hovoriť s cudzími ľuďmi. Tieto príbehy sú šialené, ale je to pravda!

1. Hostiteľské COUCHSURFERS


Dokonca aj pár rokov na svojich cestách, bola som stále trochu trápne okolo ľudí, ktorých som nepoznal dobre ešte. Nevedel som, čo hovoriť s nimi o. Úlovok-22 je, že môžete získať pohodlnejšie, tým viac času, ktorý strávite s ľuďmi, ale ako sa dostať, že čas v prvom rade, ak ste príliš trápne byť okolo?
To je, keď som zistil CouchSurfing, a uvedomil si, že by som mohol pozvať zaujímavé ľudí do môjho mesta a zavesiť von s nimi niekoľko dní naraz. Cítil som sa užitočné, pretože som vedel, že mesto lepšie ako oni, a ja by som skúmať históriu, aby im peší výlet. Hovoriť o mojom dome bolo jednoduché, za predpokladu, okamžité nápady konverzácie, a pomohli nám dostať sa do ďalších tém.
Rovnako ako to, ak niekto zostane u vás doma (dokonca aj na gauči, odtiaľ názov webu), budete mať raňajky spoločne a zavesiť von viac, než by ste normálne by s ľuďmi. Oni sú úplne cudzie na prvý, ale dostanete pohodlne a môžu naučiť otvoriť do seba trochu lepšie pre ľudí, ktoré nepoznáte veľmi dobre. Najlepšie zo všetkého je, miesto má o preskúmaní systém, takže viete, že môžete veriť im, že ešte predtým, ako pozvať ich na servítky.

2. ŠTÁT amatérsky fotograf


Nikdy som páčila predstava pitie, aby sa viac sociálne. Placebo efekt môže často prispievajú pre osoby, ktoré viac 'opitý', a to aj v prípade, že nie, myslím, že je to veľmi limitujúca, že môžete byť viac odchádzajúce v piatok a sobotu večer iba. Čo keď príležitosť byť sociálne naraz vyskočí na 3pm v utorok?
Ako idealistická môžem byť tu ale je skutočnosť, že vec je, že ľudia pitie na spoločenských akciách necítite dobre v dobe, ak nemáte niečo v ruke. Takže skôr než aby sa do tlaku rovesníkov, som zistil, že mať niečo v ruke môžu skutočne zmierniť napätie, a dá vám zaujímavý konverzačné štartér.
Takže to, čo som urobil na univerzite bolo ušetriť až na jeden z veľmi prvých digitálnych fotoaparátov. Displej bol malý LCD displej, ale dosť veľký na to pozri fotografie práve prijatá. Urobil som si oficiálne 'školského areálu fotograf' a šiel si s týmto fotoaparátom a žiadny skutočný fotografické schopnosti-a úžasne majú plné ruky znamenalo, že nikto by tlačiť nápoje na mňa nič viac.
Ďalšia skvelá vec je, že samotná kamera mi pomohla spriateliť. Ja by som jednoducho ísť k ľuďom a povedať: 'Ahoj, môžem získať fotografie z vás na webových stránkach univerzity?' A oni by som povedal, že áno, zakaždým. Všetko, čo som mal, bol základný statická stránka, ktorá, čo sa stalo, aby byť umiestnená na univerzite, a ja by som písať fotografie som presmerovaní na stránku pre každého, aby si neskôr. Fungovalo to skvele, a čoskoro potom som dostal viac populárne ako 'fotografa', pretože nikto iný v čase, keď bol umiestnenie fotografií online!
Tento tip je ťažšie teraz (všetci a ich pes môže nahrať fotky on-line v momente), ale existuje mnoho ďalších vecí, ktoré môžete urobiť, aby pomohla, aby strany ľudí lepšie riadiť. Keď som bol na Burning Man, som rozdávala zadarmo Zátkové chrániče sluchu (vaňa 200 z nich ma stálo), pretože to bolo hlučné akcie na spanie bolo ťažké. Na koncertoch som aktivované aplikáciu na môj telefón, ktorý umožňuje telefón vyzerať ako sviečka, a držať to v mojej ruke miesto. Ma toľko priateľov!
Ďalšie zábavný jeden bol, keď som bol vo Valencii (prvýkrát, keď mi bolo 21), sa mi podarilo nájsť tandemové bicykel za naozaj dobrú cenu. Urobil som priateľov (takmer vždy mužskej) tým, že ponúka odvoz domov pre každého, kto ju potrebujú, pretože som mal priestor na ich prepravu.
Nakoniec som zistil, že nosiť náhodných mätúcich položiek, ako konverzácie štartér dokáže divy, aby podporovali ďalších ľudí, aby s vami hovoriť a prijať niektoré z okraja off vždy musel začať rozhovory.
Zistil som, 'vzájomný tlak' ľudí piť, nie je tak moc, že ​​je potrebné, aby ste piť, ale oni nevidia robíte niečo, alebo baví, a chcete to zmeniť. Proste vyzerá ako ste nešikovne chýba 'niečo' sa zmení všetko, čo na týchto akciách, a ak môžete priniesť niečo, čo môže, aby udalosť viac zábavy, tým lepšie!

3. Clink FIRST, sa pýtať


Myslím, že najväčší problém som mal, keď som bol plachý ale myslela som sa z úplne v poriadku príležitostí stretnúť sa s ľuďmi.
Niekto by zaujímavé sa tam, vedľa alebo predo mnou, a ja by som začať premýšľať o tom, čo by som mal povedať im, alebo možno frázy von dobré otvorení postupnosti konverzácie, ktorý by mohol trvať najmenej 10 minút, alebo vie, či by som možno 'm príliš nudné, aby s nimi hovoriť, alebo čo, ak sú v zlej nálade dnes večer, a nechcete, aby so mnou hovoriť ....

A než som to vedel, že som premýšľal tak dlho príležitosť prišiel a odišiel.
Teraz, keď som sa komunikovať s toľkými ľuďmi na spoločenských akciách, môžem vám v na malé tajomstvo: väčšina ľudí nemá moc chytré rozhovory a nič musí byť nadmerne analyzovať. V skutočnosti som naozaj spackal a povedal niečo naozaj divného v mojom intre, ale smial sa ho a dostal do normálnej konverzácie.
To je dôvod, prečo teraz mám stratégiu len pešo až do niekoho a povedal: 'Ahoj! Som Benny z Írska, Ako sa voláte? 'A vidieť, čo sa stane. Najdôležitejšia vec, ktorú som premýšľať o tom, ako som sa blíži niekoho nového ... nič nie je.
Páči sa mi volať túto môj 'skleneného kriminál trik' na čase, pretože som uviedol to na priateľa v Nemecku, ktorý chcel precvičiť angličtinu, a jednoducho ju chytil za ruku a prinútil ju cinkanie pohárov s niektorými Američanmi, a potom som bežal preč. Jej čas myslieť na niečo, čo 'chytrého' Chcete povedať, že bola prijatá preč, a ona sa jednoducho musel povedať 'Ahoj' a ísť od toho. O dve hodiny neskôr ona mi povedala, že bola cvičiť angličtinu celú noc!

4. EMBRACE vaše vnútorné klingonští


Zatiaľ čo v skutočnosti hovoriť Klingon (áno, ja) môže byť rovnocenné nuking vaše šance na priateľov, či to, ako začať konverzáciu, som zistil, že nájsť veľmi konkrétny spoločný záujem skupiny a účasť na nich urobil nadväzovanie priateľstva WAY jednoduchšie.
Keď som prvýkrát začal cestovať, a bol stále nie ste istí, čo hovoriť s cudzími ľuďmi, našiel som skupiny o jednotlivých témach, o ktorých viem, že môžem hovoriť, byť skvelý spôsob, ako dostať ma otvor! Keďže som bol na výučbu jazykov, som sa zúčastnil Meet-up s študentmi jazykov (ako druh budem organizovať sama seba v tomto roku, keď budem povzbudzovať ľudí, aby sa mieša medzi sebou, aby nových priateľov a prax ich jazyky).
Zistil som, že tam sú udalosti meetup.com, na Meet-up stránok CouchSurfing je, na Facebooku, ak budete hľadať na udalosti vo vašom meste, kde sa ľudia neformálne dať dohromady hovoriť o tom, čo sú vášnivý. Ak ste na šach, púšťanie šarkanov, venčenie domácich miláčikov, joga, kódovanie webovej stránky, alebo čokoľvek iné, môžete si nájsť skupinu, ktorá sa môžete stretnúť s.
A vždy, keď ja som v štátoch považujem za tak zvedavá, ako konkrétne konferencie môže dostať! Existujú konferencie nielen pre bloggerov, ale špecificky pre cestovné bloggerov, víno bloggeri, alebo finančné bloggerov. Ja samozrejme zúčastnil konvencie Star Trek, a konečne našiel svoje on-line konferencie Polyglot.
Takže myslíte, že o tom, čo ste vášnivý, a hľadať okolo na akciách, kde ľudia s rovnakým nadšením dohromady. Možno budete prekvapení, ako sa vaše osobitný záujem, má toľko ľudí, s hľadaním seba navzájom vďaka internetu, a stretávajú každý týždeň alebo raz za rok.
Ak hovoríme o učenie sa jazykov, keď som prvýkrát začal cestovať, a potom hovoriť o svoju vášeň pre cestovanie na CouchSurfing spĺňajú-upov, naozaj mi pomohol dostať sa cez 'Čo budeme rozprávať?' Problém s plnením cudzinci, pretože sme už mali tému I mal veľa čo povedať.
V Star Trek konvencie (do tej doby, bol som oveľa odchádzajúce) Spomínam si, stretnúť sa s niekým, kto bol zrejme veľmi plachý, a ktorý som videl sám celý víkend, ale keď som sa pozdravil s ním, mali sme živú debatu o skutková podstata časové základnej smernice, a ja som bol tak šťastný, že ho videl žiariť.

5. AIM zlyhanie


Jedným z najviac zastrašovania vecí pre mňa v mojich prvých ciest, keď som prísť niekam a vedia absolútne nikto, by bolo ísť na spoločenské akcie úplne sám a je potrebné, aby sa priateľmi.
Ako dobre sa tieto počiatočné pokusy, aby sa priatelia sú veľmi dôležité k mať pozitívnu skúsenosť v najbližších mesiacoch, a to je veľký tlak. Občas som sa cítil, ako keby som to neurobil dokonale, potom by som nemal žiadne priateľov vôbec mesiace.
A potom som dostal nápad od môjho priateľa, aby sa pokúsili sociálnej zoskoky, a jednoducho ísť až na čo najviac ľudí, ako je to možné, a uvedomiť si, že čím viac sa snažím, tým väčšia je pravdepodobnosť mám urobiť priateľa. Zatiaľ čo kvalita tromfy kvantita zakaždým, budete potrebovať trochu množstvo pri prvom stretnúť tých správnych ľudí.
V opačnom prípade vaše prvý pokus by mohlo byť, aby sa priateľ s niekým úplne nevhodný pre visí von s vami, a o tom, ako zle to chodí môže zastrašiť a vyfúknuť svoje ego po zvyšok noci.
To je dôvod, prečo môj nový prístup mal dostať nič, ale pozitívne interakcie, ale ísť do každého interakciu s myslenia, že 'tento pokus, aby sa nový priateľ môže zlyhať a spáliť, a to je v poriadku'. Chcel by som skúsiť môj najlepší a prijímam neúspech byť nielen možnosť, ale pravdepodobným výsledkom väčšinu času. Snažte zlyhá.
Napodiv, to dopadá cudzinci nechcú uhryznúť tí hlavu, a dostanete príjemne prekvapení drvivú väčšinu času a vaše sebavedomie vyzerá ako pôvabné charakterový rys a ľudia chcú spoznať lepšie. Keď som sa ísť až s novými ľuďmi filmoval som že sa môžu spoľahnúť toľkokrát, že už som tak trochu som.
Choďte až na viac ľudí, pôsobí sebaisto a uznať, že možno, že nebudú kupovať, a ospravedlniť sa. Pokrčiť ho a skúste to znova. Opláchnite a opakujte a budete mať nových kamarátov na konci noci.

Jazykového vzdelávania TIPY PRE introverti


Ale Benny ... Páči sa mi, že je plachý! Nechcem, aby sa podelil o svoje koleso sedačku s cudzími ľuďmi alebo nikomu povedať o mojej vášni pre Star Trek! A čo ja??
Použitie svoje jazykové zručnosti, aby sociálne a nájsť nových priateľov a pripojenie cez kultúry vedie k toľko naplňujúce skúseností, a rád by som za všetky z vás ísť von, prekonať svoj strach, a stať život svojich vlastných strán!
Ale nie každý chce 'prekonať' ostych. Takže tu sú niektoré možnosti pre vás, moji priatelia introvertný!
Ak chcete hovoriť s rodáka, ale sú príliš plachý, alebo strach, aby spúšť:

Majú Skype chat s fotoaparátom off!
Neexistuje pravidlo, ktoré hovorí, že musíte hovoriť od prvého dňa tvárou v tvár, môžete jednoducho požiadať svojho výmenného partnera, aby robiť nejaký hlas len rozprávanie. To znamená, že môžete salónik na posteli, a nebudú sa musieť starať o inú osobu, by mohli vidieť, nervozitu či váhania.
A to prichádza s ďalšou výhodou! Vzhľadom k tomu, nemôžete spoliehať na tváre alebo iná reč tela narážky ktoré vám pomôžu porozumieť jazyku budete cvičiť, môžete naozaj sústrediť na samotný jazyk, tak, ako to znie, a to je intonácia, pre bonus posluchové praxi!
Majú Skype chatu so slovníkom a Google Translate otvorený
Vlastne som to celý čas som sa v počiatočných fázach. Ak ste nervózny improvizovaný rozhovor, jedna vec, ktorú môžete urobiť, je, aby ste svojho výmenného partnera vopred, že ste začiatočník, a že budete používať slovník alebo prekladateľa v celom rozhovore. Potom, naučiť sa hovoriť 'Ja tomu nerozumiem. Môžete mi prosím, vložte to prišiel? 'Vo vašej cieľovej jazyku (môžete mať tento výraz preložený pre vás na výveskách Talianky alebo ho počuť hovorené rodák za deň alebo tak na Rhinospike).
Potom Skype hovor (fotoaparát zapnúť alebo vypnúť, podľa vášho výberu!). Choďte vetu po vete, a zakaždým, keď váš učiteľ hovorí niečo nové-čo by mohlo byť každá veta, ale koho to zaujíma! -simply Požiadať ich, aby zadajte ho von, a potom predloží svoje písomné frázy skrze službu Google Translate. To je skvelý spôsob, ako sa naučiť dobre, pretože sa budete učiť nové slová a frázy cez bežnom rozhovore, a nepotrebujú mať plán na to, čo o tom hovoriť, alebo akékoľvek predchádzajúce znalosti slovníka vopred.
Ak chcete reagovať späť na otázku, proces zostane rovnaký. Dajte si frázu do prekladateľ, a opakovať ho na svojho partnera. Budú opraviť vás na akejkoľvek chyby vo slovosledu alebo výslovnosti-a BAM! Učíš slovíčka, výslovnosť a gramatiky všetko v jednom, bez toho aby museli študovať vopred.
Ak sa hovorí rodák vôbec robí nervózny:

Použitie multimédií!
Je to naozaj dôležité, aby počuť materinským jazykom v prirodzených podmienkach, a môžete to urobiť tým, že sleduje televízne vysielanie, filmy, alebo počúvaní podcastov v jazyku, existuje toľko možností na tento účel.
Zapíšte si frázy, ktoré chcete objasniť a po nich na výveskách
Jednou z výhod hovoriť s rodeným je, že môžete získať okamžitý vysvetlenie na čokoľvek, na čo nie je rozumieť jednoduchým dotazom, 'Čo to má znamenať?' Alebo 'Môžete povedať, že pomalší?' To je ťažšie, keď ste len počúval, ale nie nemožné. Povedzme, že narazíte na frázy pri počúvaní podcastu vo vašom cieľovom jazyku, ktorý neovládate. Napíšte to dole, a požiadajte niekoho v jazykovej komunity, rovnako ako Fluent do 3 mesiacov fór alebo dosiek správy v Talianka. Povedia vám, čo to znamená šťastne.
Získať výslovnosť / zápis objasnenie
Jedným z najväčších prínosov hovoriť s rodeným je to, že začnete internalizovať svojej reči vzory a bude lepšie v priebehu času sa replikovať ich prízvuk. Ale môžete tiež to s oneskorením, pomocou hlasového alebo textového systému predkladania ako Rhinospike a Lang8, a dostať domorodcov dáva vám to, čo funguje späť.
Naozaj dúfam, že tieto tipy vám pomôžu, a že mnohí z vás môže dostať viac aktívny pri používaní svojej cieľovej jazyky. Môj hovorí od prvého dňa prístupu je to, čo je najlepšie pre mňa, ale aj keď ste viac na introvertný strane, môžete stále používať svoj jazyk z 1. implementáciou týchto tipov.
Dajte mi vedieť, čo si o nich v poznámkach nižšie, a zdieľať svoje vlastné tipy pre prekonanie ostych s nami ostatnými!

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 1 All