עזרה

NEW ARTICLE

5 דרכי CRAZY להתגבר על ביישנות באופן מיידי, לא שותה / תרופות הנדרשותהגרסה האנגלית של מאמר זה נכתבה על ידי בני לואיס, לשוני האירי המפורסמת.

הפילוסופיה שלי בלימוד שפה, תמיד הייתה, ותמיד תהיה לדבר מהיום הראשון.
אבל עבור אנשים רבים, זה מפחיד! ומכיוון שאני כבר מדבר כל כך הרבה על המידה אפקטיבית שמצאתי באמצעות סקייפ ואתרי החלפת שפה, או פגישות בשלב מוקדם ב- אדם בפרויקט שפה לשוחח עם דוברים מייד, כבר ביקש לי הרבה שאלות מה לעשות אם אתה ביישן מכדי לדבר מהיום הראשון.
אז היום אני הולך לענות על שאלות אלה.

פעם הייתי מאוד ביישן


אבל לפני שאני עושה, אני רוצה לעשות משהו מאוד ברור: אני היה מאוד ביישן.
זה יכול להיות קשה להאמין כי אני נראה כל כך יוצא עכשיו-ואני! -אבל הייתי צריך להתגבר על הרבה כדי להגיע לנקודה שבה אני נמצא עכשיו, שבו אני בשמחה יכול ללכת עד זר ולהמשיך לעשות את התחת מתוך עצמי בשפה שלהם שוקלים אני רק התחלתי ללמוד את זה. תעוזה זו היא מיומנות שהמבנה, תהליך למידה, ובהחלט לא משהו שטבוע או גנטי.
אבל היה לי תקופה קשה שלה. אני לא שותה, ולכן לא היה לי 'אומץ נוזלי' לתת לי כל יתרונות.

ועד שנות ה -20 לשלי, אני לא היה טוב מאוד בלדבר עם בנות-שהשתתף בתיכון כל-בנים וכמובן בעיקר גברים (הנדסה) באוניברסיטה (למזלנו, עכשיו יש לי הילדה הנפלאה שלי בכל נמל והוא יכול לעשות שני חברי זכר ונקבה באותה מידה קלה עכשיו).
השנים הראשונות התחלתי לצאת, אני תמיד היה הבחור בפינה שהיה לשחק עם הטלפון שלו או להעמיד פנים כדי לשלוח הודעת טקסט, ולא לראות בצורה מוזרה לא מסוגל לדבר עם אנשים. במשך זמן, את כל האירועים החברתיים עשו בשבילי היה לגרום לי לשחקן טוב יותר של 'נחש' בטלפון נוקיה הישן.
אבל זה מאחוריי עכשיו. ואני רוצה לשתף אתכם בכל כמה סיפורים מצחיקים של הדברים המטורפים שעשיתי כדי להכריח את עצמי מתוך האשליה הביישנית שלי ואין להם ברירה אלא להיות טוב בלדבר עם זרים. סיפורים אלה הם מטורפים, אבל נכונים!

1. COUCHSURFERS HOST


אפילו כמה שנים למסעותיי, אני עדיין היה קצת מביך סביב אנשים שאני לא יודע טוב מאוד עד כה. אני לא יודע על מה לדבר איתם על. מלכוד 22 כאן הוא שאתה יכול לקבל יותר נוח יותר זמן שאתה מבלה עם אנשים, אבל איך אתה מקבל את זה פעם במקום הראשון אם אתה מביך מכדי להיות בסביבה?
זה היה רגע שגיליתי Couchsurfing, והבנתי שאני יכול להזמין אנשים מעניינים בעיר שלי ולהסתובב איתם במשך כמה ימים בכל פעם. הרגשתי שימושי כי ידעתי העיר טובה יותר ממה שהם עשו, והייתי לחקור את ההיסטוריה כדי לתת להם סיור הליכה. מדברים על הבית שלי היה קל, סיפק רעיונות שיחה מיידיים, ועזר לנו להיכנס לנושאים אחרים.
כמו גם זה, אם מישהו נשאר בבית שלך (אפילו על הספה, ומכאן שם האתר), יש לך ארוחת בוקר יחד ולבלות יותר ממה שאתה עושה בדרך כלל עם אנשים. הם זרים לחלוטין בהתחלה, אבל אתה מקבל נוח ויכול ללמוד לפתוח את עצמך קצת יותר טוב לאנשים שאתה לא יודע טוב מאוד. חשוב מכל, יש לו את האתר מערכת סקירה כך שאתה יודע שאתה יכול לסמוך עליהם עוד לפני שאתה מזמין אותם לבלות.

2. הפוך צלם חובב


אף פעם לא אהבתי את הרעיון של שתייה להפוך חברתי יותר. אפקט הפלצבו יכול לעתים קרובות לתרום לאנשים להיות יותר 'שיכור', וגם אם זה לא, אני חושב שזה מגביל שאתה רק יכול להיות יוצא יותר בערבי שישי ושבת מאוד. מה אם הזדמנות להיות חברתית פתאום צצה at 3pm ביום שלישי?
אידיאליסטי כמו שאני יכול להיות כאן אם כי, העובדה היא שאנשים שותים באירועים חברתיים מרגישים לא נוחים בזמנים אם אין לך משהו בידיים שלך. אז במקום לתת ללחץ חברתי, אני כבר נמצא כי יש משהו בידיים שלך יכול למעשה להקל על המתח, ולתת לך המתנע מעניין שיחה.
אז מה שעשיתי באוניברסיטה היה לחסוך לאחת המצלמות מאוד המוקדמות הדיגיטליות. התצוגה הייתה מסך LCD זעיר, אבל גדול מספיק כדי לראות את התמונה צולמה. הכרחתי את עצמי 'צלם הקמפוס' הרשמי והסתובבתי עם זה שום כישורים-וצילום בפועל מצלמה ויש להפליא יד מלאה התכוונה שאף אחד לא דוחף את המשקאות בי יותר.
עוד דבר נהדר הוא שהמצלמה עצמה עזרה לי להפוך לחברים. הייתי פשוט לגשת אל אנשים ואומרים 'היי, אני יכול לקבל תמונה שלך לאתר האינטרנט של האוניברסיטה?' והם היינו אומרים שכן בכל פעם. הייתי לי רק דף סטטי בסיסי שקרו ליתארחו באוניברסיטה, והייתי לפרסם את התמונות שלקחתי לדף לכולם למצוא מאוחר יותר. זה עבד נהדר, וזמן קצר לאחר מכן זה יש לי יותר פופולרי כמו 'הצלם', מאחר שאף אחד בזמן אחר היה לשים תמונות באינטרנט!
טיפ זה הוא קשה יותר עכשיו (כולם וכלבם יכול להעלות תמונות באינטרנט באופן מיידי), אבל יש הרבה דברים אחרים שאתה יכול לעשות כדי לסייע להפוך את הצדדים של האנשים לרוץ טוב יותר. כשאני היה באיש בוער, אני חילקתי אוזן-תקעים חופשיים (אמבטיה של 200 מהם עלתה לי) מאז זה היה אירוע רועש והשינה הייתה קשה. בהופעות, אני כבר מופעל אפליקציה בטלפון שלי שהופכת את הטלפון נראה כמו נר, ולהחזיק את זה ביד שלי במקום. גרמו לי כל כך הרבה חברים!
עוד כיף אחד היה כשהייתי בוולנסיה (בפעם הראשונה כאשר הייתי בן 21), הצלחתי למצוא אופני טנדם במחיר ממש טוב. התיידדתי (כמעט תמיד גבר) על ידי המציע טרמפ הביתה לכל מי שזקוקים לו, שכן לא היה לי מקום לשאת אותם.
לבסוף, מצאתי שמסתובב פריטים מבלבלים אקראיים כמו המתנע שיחה יכול לעבוד פלאות כדי לעודד אנשים אחרים לדבר איתך ולקחת חלק מעוקצך תמיד יש ליזום שיחות.
אני מוצא של אנשים 'לחץ החברתי' לשתות הוא לא הרבה כמו שהם צריכים אותך לשתות, אבל הם לא רואים אותך עושים משהו או שיש כיף, ורוצים לשנות את זה. פשוט לא נראה כמו שאתה במבוכה חסר 'משהו' הכל משתנה באירועים אלה, ואם אתה יכול להביא משהו שיכול להפוך את האירוע מהנה יותר, מה טוב!

3. CLINK ראשון, לשאול שאלות מאוחר


אני חושב שהבעיה הגדולה ביותר שהיה לי כשאני היה ביישן למרות הייתה חשיבה מחוץ מושלם הזדמנויות טובות לפגוש אנשים בעצמי.
מישהו מעניין יהיה ממש שם, ליד או מולי, והייתי מתחיל לחשוב על מה אני צריך לומר להם, או אולי ביטוי את חוט שיחת פתיחה טובה שיכולים להימשך לפחות 10 דקות, או תוהים אם אולי אני כל- משעמם מדי לדבר איתם, או מה אם הם במצב רוח רע הלילה ולא רוצים לדבר איתי ....

ולפני שידעתי את זה, אני כבר חושב כל כך הרבה זמן את ההזדמנות שבאה והלכה.
עכשיו שאני אינטראקציה עם כל כך הרבה אנשים באירועים חברתיים, אני יכול לספר לך על סוד קטן: רוב האנשים לא צריכים שיחות חכמות מאוד ושום דבר לא צריך להיות מנותח על-. למעשה, יש לי אכן פישלתי ואמר משהו ממש מוזר בפתיח שלי, אבל צחק אותו ונכנס לשיחה רגילה.
זו הסיבה שעכשיו יש לי אסטרטגיה של הליכה פשוט עד מישהו ואומר 'היי! אני בני מאירלנד, מה שמך? 'ולראות מה קורה. הדבר החשוב ביותר שאני חושב על לפני שאני פונה למישהו חדש ... שום דבר.
אני אוהב לכנות 'טריק זכוכית קלינק' זה שלי בזמנים, כי אני הצגתי אותו לחבר בגרמניה, שרצה לתרגל את האנגלית, ופשוט תפס את ידה ואילץ אותה להשיק כוסות עם כמה אמריקאים ואז ברח. שלה זמן לחשוב על משהו 'חכם' להגיד שנלקח, והיא פשוט הייתה לי לומר 'היי' וללכת משם. שעות אחר כך היא אמרה לי שהיא כבר מתאמנת אנגלית כל הלילה!

4. חיבוק הפנימי קלינגונית


בעוד שלמעשה מדבר קלינגונית (כן, אני עושה) יכול להיות שווה ערך לחיסול קבצי סיכויי קבלת חברים אם זה איך שאתה מתחיל שיחה שלך, אני כבר נמצא כי מציאת קבוצות אינטרס משותף מאוד ספציפיות והשתתפותם עשתה מה שהופך את חברי דרך קלים יותר.
כשהתחלתי לנסוע, ועדיין לא היה בטוח על מה לדבר עם זרים, מצאתי קבוצות על נושאים מסוימים שאני יודע שאני יכול לדבר על, להיות דרך מצוינת לגרום לי להיפתח! מאז שהייתי ללימוד שפה, השתתפתי נפגשים קופצים עם לומדי שפה (כמו הסוג אני אארגן את עצמי השנה, שבו אני יהיה עידוד אנשים להתערבב בין זה לזה להכיר חברים חדשים ולתרגל השפות שלהם).
אני כבר נמצא כי יש אירועים בmeetup.com, בדפים נפגשים-עד של Couchsurfing, בפייסבוק אם אתה מחפש אירועים בעיר שלך, שבו אנשים לא רשמי להיפגש כדי לדבר על מה שהם מתלהבים. אם אתה לתוך שחמט, להעיף עפיפונים, הליכה כלב, יוגה, אתרי קידוד, או כל דבר אחר, אתה יכול למצוא קבוצה שאתה יכול להיפגש עם.
וכל פעם שאני במדינות אני מוצא את זה כל כך סקרן איך ספציפי כנסים יכולים לקבל! יש כנסים לא רק לבלוגרים, אבל במיוחד לבלוגרים נסיעות, בלוגרים יין, או בלוגרים האוצר. אני כמובן השתתפתי בכנס מסע בין הכוכבים, ולבסוף מצאתי הכנסים לשוניים המקוון שלי.
אז תחשוב על מה שאתה מתלהב, ולחפש מסביב לאירועים שבם אנשים עם אותו הלהט באים ביחד. אתה עלול להיות מופתע איך יש העניין הספציפי שלך כל כך הרבה אנשים למצוא אחד אחרת הודות לאינטרנט, ומגיעים יחד כל שבוע או פעם בשנה.
מדבר על לימוד שפה כשהתחלתי נסיעה, ולאחר מכן מדבר על התשוקה שלי לנסיעה בCouchsurfing לפגוש קופצים, ממש עזר לי להתגבר על 'מה אנחנו מדברים?' בעיה עם העמידה זרים, כי כבר היו לנו אני נושא היה הרבה לומר על.
בכנס מסע בין הכוכבים (עד אז, הייתי הרבה יותר יוצא) אני זוכר שפגשתי מישהו שהיה שייך מאוד ביישן, ושאני לא ראיתי לבד את כל סוף השבוע, אבל כשאמרתי לו היי, היה לנו ויכוח ער על יתרונות של הוראת ראש הזמנית, והייתי כל כך שמח לראות אותו לזרוח.

5. AIM להיכשל


אחד הדברים מפחידים ביותר עבורי במסעותיי המוקדמים, כאשר הייתי מגיע למקום חדש ולדעת בודאות אף אחד לא, יהיה ללכת לאירוע חברתי לגמרי לבד וצריך להפוך לחברים.
כמה טוב ניסיונות ראשוניים אלה להתיידד הם קריטיים לצורך חוויה חיובית בחודשים הקרובים, וזה הרבה לחץ. לפעמים הרגשתי כמו אם אני לא אעשה את זה בצורה מושלמת, אז הייתי לא צריכים חברים בכל חודשים.
ואז היה לי רעיון מחבר שלי כדי לנסות צניחה חופשית חברתית, ופשוט ללכת עד כאנשים רבים ככל האפשר ומבין שיותר אני מנסה, כך סביר יותר שאני כדי להפוך לחבר. בעוד איכות גוברת על כמות בכל פעם, אתה צריך קצת כמות בהתחלה לפגוש את האנשים הנכונים.
אחרת הניסיון הראשון שלך יכול להיות כדי להפוך לחבר עם מישהו לגמרי לא מתאים ללהסתובב איתך, ואיך זה הולך בצורה גרועה יכול להפחיד אותך ולהוציא את האוויר את האגו שלך לשארית הלילה.
זו הסיבה שהגישה החדשה שלי הייתה שלא לקבל שום דבר אבל אינטראקציות חיוביות, אבל להיכנס לכל אינטראקציה עם החשיבה כי 'הניסיון הזה להפוך לחבר חדש עלול לקרוס ולשרוף, וזה בסדר'. הייתי מנסה הכי טוב שלי וקיבלתי כישלון להיות לא רק אפשרות, אבל תוצאה סבירה רוב הזמן. מטרה להיכשל.
למרבה הפלא, מתברר זרים לא רוצה לנשוך לך את הראש, ואתה מקבל בנועם הפתיע את הרוב מכריע של הזמן והביטחון העצמי שלך מצטייר כתכונת אופי מקסימה ואנשים רוצים להכיר אותך יותר טוב. כשאני עולה לאנשים חדשים שאני זייפתי להיות כל כך הרבה פעמים בטוחה, שעכשיו אני סוג שלי.
לעלות ליותר אנשים, לפעול בטוח ולקבל את עובדה שאולי הם לא יקנו את זה, ויסלח לעצמם. משיכת כתפיים אותו ולנסות שוב. יש לשטוף וחזור ולא יהיה לך חברים חדשים עד סוף הלילה.

טיפים שפת לימוד עבור מופנמים


אבל בני ... אני אוהב להיות ביישן! אני לא רוצה לחלוק את מושב האופניים שלי עם זרים או לספר לאף אחד על התשוקה שלי למסע בין כוכבים! מה איתי??
השימוש בכישורי השפה שלך להיות חברתי ולהפוך לחברים וקשרים חדשים על פני תרבויות מובילה לכך הרבה חוויות מספקות, ואני אשמח לכולכם לצאת לשם, להתגבר על הפחדים שלך, ולהפוך את החיים של מפלגות משלך!
אבל, לא כולם רוצה 'להתגבר' על ביישנותם. אז הנה כמה אפשרויות בשבילך, החברים מופנמים שלי!
אם אתה רוצה לדבר עם ילידים, אבל ביישן מדי או מפחדים ללחוץ על ההדק:

יש לי צ'אט סקייפ עם המצלמה מ!
אין חוק שאומר שאתה צריך לדבר מיום אחד פנים אל פנים-אתה יכול פשוט לשאול את שותף הבורסה שלך לעשות קול לשוחח בלבד. זה אומר שאתה יכול טרקלין על המיטה שלך, ולא צריך לדאוג להיות מסוגל לראות עצבנות או ההיסוס שלך אדם האחר.
וזה מגיע עם יתרון נוסף! מכיוון שאתה לא יכול לסמוך על רמזי שפת גוף פנים או אחרת כדי לעזור לך להבין את השפה שאתה מתאמן, אתה באמת יכול להתמקד בשפה עצמה, כמו שזה נשמע וזה אינטונציה, לאימון בונוס האזנה!
יש לי צ'אט סקייפ עם מילון וGoogle Translate פתוח
אני עושה את זה כל הזמן את עצמי בשלבי ההתחלה. אם אתה עצבני על שיחה מאולתרת, דבר אחד שאתה יכול לעשות הוא לספר שותף הבורסה שלך מראש שאתה מתחיל, וכי יהיה שימוש במילון או מתורגמן לאורך כל השיחה. לאחר מכן, ללמוד איך אומר 'אני לא מבין. אתה יכול בבקשה להקליד את זה? 'בשפת היעד שלך (אתה יכול לקבל ביטוי שתרגם לך על לוחות מודעות italki או להגיש אותו לשמוע את זה נאמר על ידי דובר ביום או ימים בRhinospike).
אז יש לך שיחת סקייפ (מצלמה או לכבות-בחירה!). עבור משפט אחר משפט, ובכל פעם המורה שלך אומרת משהו חדש-שיכול להיות כל משפט, אבל למי אכפת! כל זה פשוט לשאול אותם להקליד את זה, ולאחר מכן להגיש את ביטוים בכתב באמצעות Google לתרגם. זוהי דרך מצוינת ללמוד גם כן, כי אתה תלמד מילות וביטויים חדשות באמצעות שיחה מקרית, ולא צריך יש לי תכנית לעל מה לדבר, או כל ידע מוקדם באוצר המילים מראש.
כאשר אתה רוצה להגיב בחזרה לשאלה, התהליך נשאר זהה. שים הביטוי שלך למתרגם, ולחזור על זה לשותף שלך. הם לתקן אותך על טעויות בסדר מילות או הגייה-וBAM! אתה לומד אוצר מילים, הגייה ודקדוק כל אחד, בלי שהיינו צריך ללמוד מראש.
אם מדבר יליד בכלל גורם לך עצבים:

להשתמש מולטימדיה!
זה באמת חשוב לשמוע דוברי שפה אם בנסיבות טבעיות, ואתה יכול לעשות זאת על ידי צפייה בטלוויזיה, בסרטים, או להקשיב לפודקאסטים בשפה-יש כל כך הרבה אפשרויות למטרה זו.
רשמו ביטויים שאתה רוצה הבהיר ולפרסם אותם ללוחות מודעות
אחד היתרונות של דיבור עם ילידים הוא שאתה יכול לקבל הבהרות מיידיות על כל דבר שאתה לא מבין, פשוט על ידי שואל, 'מה זה אומר?' או 'האם אתה יכול לומר שלאט יותר?' זה קשה יותר כשאתה רק מקשיב, אבל לא בלתי אפשרי. בואו נגיד שאתה נתקל ביטוי תוך כדי ההאזנה לפודקאסט בשפת היעד שלך שאתה לא מבין. לכתוב את זה, ולבקש ממישהו בקהילת שפה, כמו שוטף בפורומי 3 חודשים או לוחות המודעות בitalki. הם יגידו לך מה זה אומר בשמחה.
קבל הגייה / הבהרת כתיבה
יתרון מרכזי נוסף של דיבור עם ילידים הוא שאתה מתחיל להפנים דפוסי הדיבור שלהם ותשתפר עם הזמן עם משכפלים המבטא שלהם. אבל, אתה יכול גם לעשות את זה עם מערכת הגשה קולית או טקסט באמצעות בפיגור כמו Rhinospike וLang8, ולקבל ילידים נותנים לך מה עובד בחזרה.
אני באמת מקווה שטיפים אלו יעזרו ושרבים מכם יכולים להיות פעילים יותר בשימוש בשפות היעד שלך. לדבר מהגישה אחת היום הוא מה עובד הכי טוב בשבילי, אבל גם אם אתה יותר בצד המופנם, אתה עדיין יכול להשתמש בשפה שלך מיום 1 על ידי יישום הטיפים הבאים.
תודיע לי את המחשבות שלך על אלה בהערות להלן, ולשתף טיפים שלך ללהתגבר על ביישנות עם כולנו!

Related topics:

Comments