Pomoc

W jaki sposób powinniśmy się uczyć gramatyki?Czy potrzeba nam jeszcze formalnie się go nauczyć?

Istnieje wiele opinii w społeczności nauki języka ze strony nauczycieli i uczniów w zakresie gramatyki.Niektórzy uważają, że podejście oparte na gramatyki jest kluczem do efektywnego uczenia się języka. Twierdzą oni, że dokładne badania gramatyka jest niezbędne dla zrozumienia struktury języka. Podkreślają oni, że bez zrozumienia gramatyki, język będzie zbieraniną słów trudne do rozszyfrowania. Niektórzy posuwają się tak daleko, aby powiedzieć, że najpierw trzeba mieć dobrą znajomość gramatyki jeszcze przed rozpoczęciem nauki języka. Nazywam to podejście czysto analitycznym.

Z drugiej strony, inni uważają dokładnie odwrotnie: że książki gramatyczne są niepotrzebne przeszkody, które spowalniają proces uczenia się. Reguły gramatyczne należy wnioskować wyłącznie przez język, a nie odwrotnie. Zgodnie z tą wizją, student powinien zacząć 'atakowanie' język tak szybko, jak to możliwe. Masywne ekspozycji i odliczenia są kluczowymi czynnikami tutaj. Nazywam to podejście czysto indukcyjne.
Definicja Gramatyka

Znalazłem dość ciekawą definicję gramatyki. Gramatyka jest 'fundamentem strukturalne naszej zdolności do wyrażania siebie. Bardziej jesteśmy świadomi tego, jak to działa, tym więcej możemy monitorować sens i skuteczność sposób my i inni używają języka. To może sprzyjać precyzji, wykrywania niejasności i wykorzystać bogactwo ekspresji. To może pomóc każdemu, nie tylko nauczycieli języków, ale wszystkich nauczycieli wszystkiego '.

Co uderzyło mnie było zdanie: bardziej jesteśmy świadomi tego, jak to działa. Nie sądzę, że musimy być świadomi tego, jak to działa. Trzeba tylko, aby to działało. Raz w przepływach językowych i jest dokładnie wyraził, dowiedzieliśmy się swoją gramatykę. Pięć lat życia dzieci nie są nawet świadomi gramatyki słowa, a jednak są one w stanie ciąg razem pełne, poprawne zdania w ich ojczystym języku one zinternalizowane to nieświadomie.
Złamanie kodu

Naszym celem jest, aby komunikować. Nie starają się dobrze na ćwiczenia gramatyczne i spraw pokrewnych. Gramatyka zostaną zinternalizowane, jeśli uczeń pracuje w naprawdę efektywny sposób.
I zobaczyć języków jako kody. Każdy język ma inny kod. Języki są sposoby, które istoty ludzkie 'kodować' dźwięki i słowa, aby przekazać wiadomość. Jeśli efektywnie komunikować, złamaliśmy kod.
Aby złamać kod, musimy dowiedzieć się, swoje wzorce. To jest klucz.
Po złamali kod, język rozwija się i wszystko staje się łatwe i przyjemne.
Jak złamać kod?

Głównym pytaniem jest, jak złamać kod? Jak znaleźć sposób, aby umieścić to wszystko w praktyce?
Podam przykład analizy i wnioskowania.
Rozważmy następujący ciąg liczb całkowitych, zwane liczby Fibonacciego:

0 1 1 2 3 5 8 13 ...

Zamiast dając wyjaśnienia, mogę dać wskazówkę: jest precyzyjny i prosty wzór między sąsiednimi liczbami, uznawanych w parach. Czy zrozumieć to? Jeśli nie, spróbuj jeszcze raz, to jest warte wysiłku.
Ok, masz znaleźć rozwiązanie rozwiązanie? Nie czujesz poczucie satysfakcji?
Teraz wyobraź sobie, że ja po prostu wam następującą definicję:
Dwa pierwsze liczby w sekwencji Fibonacciego 0 i 1, a każda następna liczba jest sumą dwóch poprzednich. W znaczeniu matematycznym, sekwencja Fn Fibonacciego zdefiniowano zależnością nawrotu:

Fn = Fn-1 + Fn-2

Z wartości nasion F0 = 0, F1 = 1.

Dzięki temu, będzie trzeba tylko wstawić numery początkowe wartości nasion i uzyskać sekwencję. Nauczyłeś pojęcie ciągu Fibonacciego, którym powiedziano, jak to działa. W pierwszym przypadku ,, zamiast zorientowali go samodzielnie. Jeśli tak, mózg podjęły starania, aby znaleźć wzór. Wysiłek jest ważne, który powoduje, że sieci neuronowe do formularza. Wnioskując rzeczy z niewielką pomocą z zewnątrz jest bardzo ważne.
Moje Techniki

Jestem bardzo zorientowani na cel osoby, a ja się w 100% pewien, że mogę wygodnie komunikować się w języku docelowym.
Aby to zrobić, mogę wyciąć cały tłuszcz i skoncentrować się tylko na to, co jest niezbędne do korzystania z języka. Ja po prostu wybrać teksty, które odpowiadają moje interesy i intuicyjnie próbują zrozumieć gramatykę poprzez obserwację rzeczywistego języka native speakerów. Jestem spokojny i zrelaksowany, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że bardzo jedno zdanie zawiera wszystkie gramatyki muszę wiedzieć, aby wyrazić szczególną myśl, tak jak ciąg Fibonacciego zawiera klucz do jego kodowania w zaledwie kilka numerów. Mniej więcej w moim sposobem.
Dla każdego z was, kto jest zainteresowany pomocą, mogę pokazać dokładnie, jak osiągnąć to, co udało mi się osiągnąć w ciągu wielu lat z powodzeniem w nauce języków przez 'coachingu' Cię przez cały proces.
Szczegóły będą w książce Jestem obecnie pracuje nad, który jest wstępnie ukazać w czerwcu 2013 roku.
Napisany przez Luca Lampariello

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 1  1 All