Як ефективно практикувати активне слухання?  • Bad translation?
    Please HELP us CORRECT (click the button at the end of each paragraph) & Become VIP!


Автор Луки Лампаріелло .

Ви коли-небудь чули про використання активного слухання для вивчення іноземної мови?
Якщо ви цього не зробили, дозвольте мені розповісти вам історію того, як активне слухання справило величезний вплив на моє вивчення мови.
Давайте повернемося до 10 років тому.
Рік 2008 року. Я тільки що пройшов середній рівень російською мовою, яким я дуже захоплювався.
Однією з моїх головних цілей на той час було покращити моє розуміння.
Для цього я слухав багато і багато російського аудіо.
Я завантажував подкасти, дивився фільми і слухав російські новини, коли я робив обід.
Після декількох місяців практики, моє розуміння слухань поліпшилося, але не так, як я очікував. Це залишило мене сумним і розчарованим.
Я слухав багато аудіо, але я не приділяв особливої уваги тому, що я чув . Це було так, ніби російський збирався в одне вухо і з іншого.
“Що я роблю не так?”, - запитав я себе.
Відповідь прийшла до мене після прочитання дослідження з запам'ятовування; зокрема, дослідження про переваги рукописного запису - у порівнянні з ноутбуком.
Дослідження показало, що написання записок від руки є більш ефективним і ефективним способом збереження інформації, отриманої в університетських лекціях.
Слухаючи російську мову (діяльність, яка дуже схожа на відвідування лекції), я взагалі не брала жодних записок, і тому дуже мало дізналася.
Тоді я зрозумів, що мені потрібно використовувати більш активну стратегію прослуховування, щоб допомогти максимально використовувати мої слухання іноземної мови. Одна з речей, яку я зробила, - це почати приймати рукописні нотатки і використовувати ці нотатки для кращого опрацювання того, що я слухав.
Стратегія прослуховування, яку я розробив, - це техніка, яку я називаю 'активне слухання', і сьогодні я поділюся сімома простими кроками, які потрібно виконати для того, щоб працювати з ними у вашій власній рутині навчання.

Давайте розпочнемо.

Крок 1. Виберіть цікавий аудіоконтент


Ключ до будь-якої ефективної методики вивчення мови - це вивчати матеріал, який є цікавим і цікавим для вас.
Ваша активна функція прослуховування не буде працювати, якщо аудіоматеріал примусить вас до сну. Це, як кажуть, ви повинні регулярно витрачати час на збір аудіо ресурсів, які узгоджуються з вашими особистими цілями, інтересами та захопленнями.
Якщо ви - учень новачка, це буде важче, ніж здається. Оскільки ви тільки починаєте, ви будете обмежені невеликим набором матеріалів низького рівня, більшість з яких стосуються тих самих (часто нудних) тем: особиста ідентифікація, подорожі, покупки, їжа тощо.
Для активного прослуховування на початковому рівні я просто рекомендую уникати будь-якого матеріалу для прослуховування, який ви вважаєте дуже нудним. Якщо матеріал просто трохи нудний, це нормально. Просто дотримуйтеся цього, поки ви не отримаєте навичок, щоб розгалужуватися на більш цікаві теми.
Для активного прослуховування середнього та просунутого рівня можливості стають набагато більш захоплюючими.
Для початку, я рекомендую вам скласти список з 5-10 тем, які вас цікавлять.
У моєму випадку список буде:
- Друга Світова війна
- Космологія
- Вивчення мови
- Неврологія
- Написання
Потім виконайте пошук в Інтернеті для аудіовмісту з цих тем у таких медіа:
- Інтернет-відео
- Телевізійні новини
- Подкасти
- Аудіокниги
- Фільми
Зосередьтеся на тому, щоб збирати якомога більше вмісту на ці теми, як тільки можете. І не роби це тільки один раз! Постійно тримайтеся в пошуках цікавого аудіовмісту, який ви можете працювати у своїй активній рутині прослуховування протягом тривалого часу.

Крок 2. Вимкніть відволікання
Щоб ефективно слухати будь-який аудіоконтент, ви повинні залишатися зосередженими. Для того, щоб це сталося, краще спланувати час і місце, яке вам потрібно для тихого прослуховування без відриву .
Що стосується часу, ви завжди повинні практикувати активне прослуховування, коли ви насторожено, і маєте найбільшу психічну енергію . Це дозволить вам психічно обробляти матеріал найбільш ефективно, уникаючи при цьому можливості засипання.
Що стосується місця, ви завжди повинні практикувати активне прослуховування в тій місцевості, де ви навряд чи будете перервані або відволікатися іншим чином . В ідеалі це означає знайти місце, віддалене від людей, дзвінків, дзвінків або що-небудь інше, що може порушити вашу увагу.
Особисто мені подобається працювати на активному прослуховуванні на своєму столі, в той час, коли мої сусіди не знаходяться поруч. Для поглиблених сеансів прослуховування я навіть вимкну телефон (або залишу його в іншій кімнаті) для захисту від несвоєчасних перерв.
Коли ви знайшли гарний час і місце, спробуйте використати його, коли ви вирішите працювати на своїх навичках прослуховування. Зробіть це своїм регулярним місцем 'активного прослуховування', і ви побачите, що ваша активна звичка слухати буде досить швидко!

Крок 3. Зберіть свої інструменти та ресурси


Одна з найкращих частин будь-якої активної практики прослуховування полягає в тому, що її досить легко підготувати .
Припускаючи, що ви вже побудували невелику колекцію цікавого аудіовмісту (як рекомендується на кроці 1), все, що потрібно для підготовки до активного прослуховування:
- Ручка або олівець
- Чистий або вишитий папір (вільний або в ноутбуці)
- Ваші бажані пристрої для відтворення медіаданих (телефон, ноутбук, mp3-плеєр) з легко доступними засобами зупинки, відтворення, паузи та перемотування назад.
Це воно! Будь-яка комбінація вищезазначених інструментів і ресурсів буде достатньою для виконання роботи.
З цими витратами в руках, прийшов час відправитися в потрібне місце дослідження.

Крок 4. Практикуйте правильну позицію для кращого навчання


'Сиди прямо!'
'Зупиниться!'
Ви коли-небудь чули ці речі від батьків чи вчителів, коли ви виростали?
Якщо ви це зробили, ви могли б бути зацікавлені дізнатися, що ці люди не просто намагалися вас дратувати - правда, правильна постава дійсно корисна вашому здоров'ю в деяких потужних способах .
Ці переваги не тільки фізичні, а й психічні. Зокрема, якщо ви практикуєте хорошу поставу, дослідження показали, що у вас буде більше можливостей зберегти і згадати інформацію . Крім того, ви будете ставити менше навантаження на спину, шию і суглоби, дозволяючи уникнути втоми і залишатися більш обережними.
Прочитавши останній розділ, ви вже знаєте, що зосередження уваги та тривоги є важливими для активної практики слухання. Ось чому я також пропоную вам, коли ви сідаєте працювати на активне слухання, ви також практикуєте правильну поставу .
Щоб отримати правильну позицію для активного прослуховування, потрібно:
- Сидіти прямо в кріслі
- Тримайте спину прямо
- Тримайте ноги непересіченими, ноги плоскі на підлозі
- Напишіть на поверхню, яка трохи нижче висоти грудей.
Роблячи ці речі допоможуть дати вам розумовий і фізичний край, необхідний для того, щоб зосередитися на 'активній' частині 'активного слухання'.

Крок 5. Слухайте один раз, фокусуючись на великій картині
Ми нарешті зробили з усією підготовкою роботи.
Тепер настав час приступити до активного прослуховування!
Почніть з переконайтеся, що ваші чисті аркуші паперу розміщені перед вами, у місці, де ви зможете писати на них зручно, не втрачаючи при цьому хорошої постави.
На своєму пристрої для відтворення медіа виберіть звукову доріжку, яку потрібно прослухати для цього сеансу. Натисніть відтворення, коли ви будете готові. Потім, коли аудіо починається, переконайтеся, що ваша ручка або олівець в руках, щоб ви могли відразу почати робити нотатки.
Для цього кроку ви збираєтеся слухати аудіо весь час .
Як ви слухаєте, я хочу, щоб ви записали нотатки про 'велику картину' або 'суть' аудіовмісту . Це включає інформацію верхнього рівня, наприклад:
- Хто? Хто говорить? Якщо аудіовміст - це історія (вигадка чи не-фантастика), то хто є головними героями?
- Що? Що описується? Які основні моменти обговорення або головні події, що відбуваються?
- Коли? Коли відбувається розмова? Коли відбулися головні події?
- Де? Де відбувається розмова? Де відбулися головні події?
- Чому? З яких причин відбулася розмова? Які були причини та / або причини великих подій.
До кінця цього кроку, ви повинні мати щось схоже на план, так само, як ви б писали для книги, есе або лекції університету.
Вона не повинна містити повних пропозицій, а слова і фрази, які описують, загалом, основні точки звуку.
Не забудьте також залишити багато місця між цими точками, щоб заповнити деталі на наступному кроці.

Крок 6. Прослухайте знову, заповнивши менші подробиці


Після вашого першого прослуховування, ви повинні були зрозуміти достатньо, щоб створити короткий, грубий контур 'великої картини' інформації, що міститься в аудіо ви слухали.
На цьому етапі я хочу, щоб ви слухали ще один раз і ще більше заповнювали свої контури .
Оскільки у вас вже записані основні моменти, я хочу, щоб ви намагалися бути більш описовими, і використовуйте фрази та речення замість окремих слів .
Подумайте про це як про коротке есе. Інформація, яку ви записали на останньому кроці, описує, що таке 'розділ'. Тепер потрібно просто написати абзаци.
Тут немає ніякої необхідності сходити з розуму - речення або два під кожним пунктом - добре. Просто спробуйте поставити все, що ви розумієте, на короткий, згуртований виклад.

Крок 7. Прослухайте один останній раз для перегляду


Для нашого останнього кроку, я буду просити вас покласти ручку і олівець вниз, і слухати аудіо в останній раз .
Наразі ви слухали аудіо два рази, і ви написали короткий підсумок всього, що ви зараз розумієте на своєму рівні кваліфікації.
На третьому слухати, ви повинні помітити, що звук тепер відчуває себе дуже відрізняється від вас; це вже не нова, а повністю іноземна . Ви вже зрозуміли її частину, тому зараз на вас повинні вискочити різні деталі.
Зокрема, ви повинні помітити:
- Деталі, які ви раніше пропустили
- Слова або фрази, які ви не прислухалися або неправильно витлумачили
- Слова, які ви раніше не знали, але тепер можуть зрозуміти через контекст
- Окуляри, ідеї або поняття, які ви забули записати у своєму резюме.
Третій прослуховування дозволяє ігнорувати те, що ви вже знаєте (оскільки ви вже написали все це у своїх нотатках) і вибираєте менші, більш дрібні деталі, які вислизали від вас у першому та другому слуханнях. Оскільки ви вже 'обробили' аудіо кілька разів, ваш мозок набагато більш налаштований на частини звуку, які ви не розумієте, і це буде працювати важче, щоб зробити ці деталі ясними для вас.
Перетворити активне прослуховування на звичку
Як і багато інших методів, які я викладаю, активне слухання - це техніка, яка покликана бути регулярною частиною вашої звичайної мови навчання .
Цей метод перетворює прослуховування з пасивного, важкого для розвитку навички до активної навички, яка може бути розроблена прогресивно, цілеспрямовано.
Постійно зміщуючи фокус від 'загальної картини' до дрібних деталей будь-якого звуку, ви тренуєте свою здатність швидко визначати основні моменти будь-яких розмовних мов, які ви чуєте .
Це важливий навик для будь-якого учня мови, оскільки він допомагає уникнути почуття втрати в потоці будь-якої розмови.

Пов'язані теми: