Pomoc

NEW ARTICLE

Ako sa učiť čínsky, než svojho pobytu v Číne?
To nie je ľahké ísť študovať alebo pracovať v Číne bez rozprávania čínsky.
Aj keď kurzov budete užívať bude v angličtine, alebo si bude môcť hovoriť anglicky s vašimi kolegami, budete určite potrebovať naučiť čínsky, aby si od každodenného života.
PolyglotClub vám dáva rady a osvedčenia zo svojich členov, ktoré vám pomôžu začať.

Číňan je prístupná všetkým


'Keď som išiel do Číny, som ani slovo čínštiny, som sa naučil tam a ja som sa vrátil s dobrou úrovňou rozhovore,' hovorí Cécile, 24, ktorý išiel do Pekingu v výmenného programu so svojím univerzitou.
'Mal som niekoľko hodín Číňanov v škole, ale v čase, keď som odchádzal som nehovoril vôbec, spomína Martine, 23, ktorý študoval v Šanghaji. My 6. mesiaci na mieste mi čínsky povolený štart stáž, kde som odpracovaných hovorenie v Číňanoch. Už som písal málo a predovšetkým som mohol čítať a písať Číňan! '

Učenie Číňan je ťažšie než v angličtine alebo v španielčine. Avšak, Číňan je v dosahu všetkých.
Jazyk sám o sebe nie je nijako zložité. Gramatika je prístupný. V Číňanoch, tam je naozaj žiadny muž alebo žena, bez jednotného alebo množného čísla, alebo časovanie, alebo variácie. Čo môže byť problém, sú niektoré zvuky, ktoré neexistujú vôbec vo svojom rodnom jazyku, a ktoré robia výslovnosť čínskych dlhšie pánovi než Japonci, napr.

Niekto, kto nemá hudobný sluch bude mať ťažké časy rozlišovať rôzne zvuky, ale kľúč sa učiť čínsky, je obzvlášť byť disciplinovaní a majú dobrú pamäť.
Učenie čínštiny je ako učiť dva jazyky: písomná a ústna.
V Číne, som sa naučil ani čítať, ani písať, len som sa naučil hovoriť, hovorí Cécile. Po jednom roku, mohol by som robiť svoju nakupovanie, kúpiť lístok na vlak, vziať si taxík, poriadok v reštaurácii a hovoriť o daždi a počasie.

Ak máte málo času, než opustí Čínu, odporúčame vám umožní zamerať sa na orál bez začínate učiť písania, čo je veľmi ťažké.
Samozrejme, budete potrebovať poznať niekoľko znakov zistiť názvy ulíc, autobusové zastávky alebo toaletu!
Aj keď je najlepšie začať sa učiť čínsky, než odídete, budete postupovať najmä v Číne. Ako Cécile zdôrazňuje 'budeme určite naučí za 2 roky kurzu vo Francúzsku, čo sa učíme za 2 mesiace na mieste!'

Mandarin: jazyk, ktorým hovorí po celej Číne


Existujú nie jeden, ale niekoľkých čínskych jazykov, porovnateľné s dialekty. Ale ak chcete hovoriť užitočné čínsky, začnite s Mandarin.
Podľa mesta alebo oblasti, v Číne, kde sa nachádzate, Číňania nutne hovoriť Mandarin medzi nimi, ale všetci vedia, mandarínky a oni môžu hovoriť bez problémov s tebou. Čínske znaky sú rovnaké vo všetkých čínskych jazykoch, ale ich výslovnosť a niektoré slová sú rôzne.
Okrem niekoľkých televíznych kanálov v kantonský, TV, rádio a všetky médiá v Mandarin!

Odovzdať HSK vyskúšať svoj Chinese


HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi) je jediný čínsky skúška uznávaná v Číne. Testuje svoj čínsky úrovni 1 (možnosť používať a rozumieť jednoduchým vetám) pri 6 (aktuálne jazykovej spôsobilosti).
Viac informácií o HSK.

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 4 All