Pomoc

NEW ARTICLE

Život v cudzej krajine: ako sa prispôsobiť?
Pochopenie novú kultúru a pri jeho ložiská v cudzej krajine, sa rovnováha medzi adaptáciou do iného prostredia a zachovanie jeho pôvodnej identitu ... Úspešná integrácia v hostiteľskej krajine, je jedným z hlavných problémov prácu v zahraničí. Mnoho krajanov veria pochopenie kultúry krajiny je hlavným faktorom pre úspešnú integráciu.

Tu je 6 kľúčové body:

1. Naučte sa jazyk krajiny.


Či už máte takmer úplný nedostatok znalosti miestneho jazyka, alebo máte len niekoľko základných, bude nevyhnutne čeliť jazykovú bariéru. So znalosťou angličtiny, budete mať možnosť sa 'dostať' v mnohých non-anglicky hovoriacich krajín. Avšak, táto stragegy nie je v dlhodobom horizonte dostačujúca. Za obyčajné pohodlie, zvládnutie jazyka krajiny pobytu v zahraničí je nepopierateľný integrácie vektor. Úsilie hovoriť v jazyku, ktorý nie je tvoja tiež zmeniť spôsob, akým sú vnímané alebo starostlivosť v zahraničí.
Naučiť sa jazyk, môžete začať v dostatočnom predstihu pred vysídlenia, ale to môže byť vykonané raz na mieste, v plnom ponorení. Ak ste úplný začiatočník, mali by ste mať triedy. Každému, čo jeho vlastné metódy učiť sa, zlepšovať alebo štát bilingválna: mať intenzívne kurzy, pozerať sa na televíziu a čítať miestnej tlače, účasť na skupinových aktivít a samozrejme, prihláste sa k akcii Polyglot klubu .

2. Staňte sa Polyglot Club organizátor


Tým, že na starosti siete Polyglot klubu, budete robiť veľa priateľov rapidely. Ako výmenný jazykový usporiadateľa stretnete mnoho miestnych, ktorí sa chcú naučiť anglicky alebo iné jazyky. Môžete sa tiež stretnúť s inými expat, ktorí sa chcú naučiť sa rôzne jazyky.
Vytvoriť novú schôdzku hneď!

3. Preskúmajte krajinu, svoje mesto, svoje okolie.


A ak naozaj objavovať nové miesto, ste sa stratiť trochu? Ak sa chcete cítiť ako doma v krajine vyslania do, nemáte jednoducho musí uložiť svoj domáce kancelárie trasu alebo navštíviť slávne pamiatky ako prechádzajúce turistov. Presuňte sa postupne od hlavných turistických okruhov mestom spoločne s priateľmi, ktorí boli tam po dlhú dobu. Pochopenie špecifiká krajiny, alebo identifikovať svoje obľúbené adresy vyžaduje určité úsilie.

4. Prijať miestnej životný štýl.


Sotva ste sa dať svoje tašky v Thajsku, ktoré budete ponáhľať do špecializovanej supermarketu sa snažia, aby tam nájsť produkty, ktoré používajú na konzumáciu vo svojej domovskej krajine. Emigrant v Spojených štátoch po dobu niekoľkých mesiacov, ste v podstate sa pozrieť na zahraničných televíznych kanálov, ktoré sú známe, že máte záujem veľmi blízko k expat komunity, budete tráviť hodiny na Skype ... Ak je táto operácia môže byť upokojujúce v prvý, to neuľahčuje vašu integráciu do vášho nového domova.
Musíte žiť kultúru a zažiť. Zvedavosť sa stane vaším najlepším spojencom. Drž sa čas od času od svojich krajanských priateľmi, ochutnať miestne pokrmy, navštevovať kultúrne podujatia, zoznámi vás s rôznymi kódmi zdvorilosti ... Inými slovami, prijmite sa prekvapiť. Cieľom nie je, aby sa stal niekto iný, a dodržiavať všetky miestne zvyky, ale v skutočnosti zažiť kultúru krajiny, v ktorej žijete.

5. Vybudovať spoločenský život.


By možnosť, aby sa kontaktu s oboma miestnymi obyvateľmi a ďalšími krajanmi byť rozhodujúcim faktorom úspechu vysťahovanie? Novo prichádzajúci sa môžu veľa naučiť z oboch strán. Získajte spolu s krajanmi, ktorí už majú o krok späť o svoje skúsenosti v krajine nielen zabránili prípadnému izoláciu pri príchode, ale tiež poskytnúť vám praktické rady: úsilie o otvorenie bankového účtu, registrovaných lekári, zdravotný systém, výber poisťovne , školy, obnova pracovných povolení ... Nájsť krajanské siete a združenia a ... vymieňať! Opäť platí, že sieť Polyglot klub bude veľkým prínosom: členovia kontaktovať prostredníctvom internetových stránok, navštevovať všetky druhy spoločenských akcií.
Nadviazať spojenie s miestnymi obyvateľmi. To zvýši vaše vedomosti o krajine a posilnia svoje pocity spolupatričnosti.
V závislosti na zemi, to je viac či menej náročné, aby bolo možné splniť miestnych ľudí, ale zadať všetky možnosti: aktivity klubu, školy v prírode, podnikateľské prostredie, priateľov priateľov ...

6. Udržiavať spojenie s vašou krajiny pôvodu.


Za prácu v zahraničí rozhodne zmení spôsob, akým sa pozeráte na svojej vlastnej krajine. Avšak, ktorou sa prispôsobuje neznamená vzdať sa svojej vlastnej kultúry. Úlohou je podarilo vybudovať akúsi dvojakú kultúry. Tak to je najlepšie zostať v kontakte s priateľmi a rodinou, ktorú často dočasne zanechali. Chat prostredníctvom sociálnych sietí, výmenu maily, vrátiť sa čas od času vo vašej krajine ... Táto snaha tiež pomôcť zmierniť dopad návrate zo zahraničia.

Related topics: