Pomoc

NEW ARTICLE

Ako žiť, študovať a nájsť študentskú prácu v Číne?Čína patrí medzi ideálnou destináciou pre zahraničných študentov. Do roku 2020 plánuje privítať 500.000 zahraničných študentov. V skutočnosti, že podmienky sú pomerne cenovo dostupné, a to ako z hľadiska životných nákladov alebo vízovej prístupnosti.
V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli žiť a študovať v Číne, a podmienky a pracovné príležitosti pre študentov.

Papierovanie


Samozrejme, papierovanie musí byť upravená ako prvý. Ak to chcete vykonať, musíte mať platný cestovný pas. Pri pobyte v Číne, tam sú rôzne druhy víz: X, D a Z vízum.
X vízum je pre študentov či stážistov, ktorí hľadajú pobyt dlhší ako 6 mesiacov. D vízum je pre profesionálov, ktorí zostanú kratšie ako 6 mesiacov v Číne. A konečne, Z vízum je pracovné vízum je určený pre cudzincov a krajanské rodiny, zaslaných spoločnosti.
Podmienky pre získanie víza, pracovné povolenie, zdravotné poistenie alebo očkovací preukaz, závisí na zemi, odkiaľ ste. Je teda potrebné sa poradiť so svojím veľvyslanectvo alebo konzulát.

Život v Číne


Jeden z výhody života v Číne je životné náklady. Náklady na potraviny je cenovo dostupný, ak sa vzťahuje k cenám v iných európskych krajinách. Je to rovnaké, za cenu domácich spotrebičov a oblečenie. Prenájom bývania je asi 150 eur za mesiac, s výnimkou veľkých miest, ako je Šanghaj.
Aby bolo možné študovať v Číne, môžete sa prihlásiť do súkromnej alebo medzinárodnej školy. Krajania nie sú povolené vo verejných školách.

Hľadanie študentov práce


Je možné študovať a pracovať zároveň v Číne, aj keď sú ťažké podmienky. Malé letné brigády, alebo v priebehu školského roka, po škole, nie sú príliš početné. Vaše jazykové zručnosti budú slúžiť vám veľa, najmä ak máte trochu anglicky, a ak žijete vo veľkom meste. Ale pozor, konkurencia je tvrdá.
Je dôležité si uvedomiť, že vízum X neumožňuje mať prácu. Až jednou podmienkou: nájsť prácu pred príchodom do Číny. Bude treba doklad o zamestnanie alebo iného dokladu. Radu: Pred opustením krajiny, hľadať prácu! Prišiel v Číne, dostať do kontaktu s Compagny, inak by to mohlo byť trochu ťažké nájsť prácu tam.
Tiež viem, že vízum X umožňuje robiť stáž týkajúce sa štúdia. Predtým, než opustíte svoju krajinu, urobiť nejaký výskum. Je dokonca možné byť kompenzovaná (umiestnená, kŕmenie ...) okrem mesačného platu, ktorý sa pohybuje medzi 300 a 400 eur za mesiac. Stáže nie sú nevyhnutne zaplatené. A konečne, právne pracovná doba v Číne je 40 hodín pre plný úväzok zmluvy.

Related topics: