Pomoc

Jak żyć, studiować i znaleźć pracę dla studenta w Chinach?Chiny są jednym z idealnych miejsc dla studentów. Do roku 2020 planuje zaprosić 500.000 zagranicznych studentów. Rzeczywiście, warunki są dość przystępne, zarówno pod względem kosztów utrzymania, dostępności wizowego.
W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć, aby żyć i studiować w Chinach, oraz warunków i możliwości zatrudnienia dla studentów.

Formalności


Oczywiście dokumentów należy najpierw dostosować. Aby to zrobić, należy mieć ważny paszport. W przypadku pobytu w Chinach, istnieją różne rodzaje wiz: X, D i wizy Z.
Wiza X jest dla studentów i stażystów, którzy poszukują pobytu na dłużej niż 6 miesięcy. Wiza D jest dla profesjonalistów, którzy pozostaną mniej niż 6 miesięcy w Chinach. I wreszcie, wizy Z jest wizy pracy jest przeznaczona dla cudzoziemców i emigrantów rodzin wysłanych przez spółkę.
Warunki uzyskania wizy, pozwolenia na pracę, ubezpieczenie zdrowotne lub karty szczepień zależy od kraju, w którym pochodzą. Jest zatem konieczne, aby skontaktować się z ambasadą lub konsulatem.

Życie w Chinach


Jedną z korzyści życia w Chinach jest koszt utrzymania. Koszt jedzenie jest tanie, jeśli odnosi się do cen w innych krajach europejskich. To samo dla ceny sprzętu gospodarstwa domowego i odzieży. Wynajem mieszkania jest około 150 euro miesięcznie, z wyjątkiem dużych miast, takich jak Szanghaj.
W celu zbadania, w Chinach, można zapisać się do szkoły prywatnej lub międzynarodowej. Emigranci nie są dozwolone w szkołach publicznych.

Szukanie pracy studenta


Możliwe jest zbadanie i działa w tym samym czasie, w Chinach, nawet jeżeli warunki są trudne. Małe pracy wakacyjnej lub w trakcie roku szkolnego, po szkole, nie są bardzo liczne. Twoje umiejętności językowe będą służyć Ci wiele, zwłaszcza jeśli masz trochę po angielsku, a jeśli mieszkasz w dużym mieście. Ale uwaga, konkurencja jest bardzo trudne.
Ważne jest, aby mieć świadomość, że wiza X nie pozwala mieć pracę. Z wyjątkiem pod jednym warunkiem: znaleźć pracę przed przyjazdem do Chin. Będzie wymagane zaświadczenie o zatrudnieniu lub innego dowodu. Mała rada: przed wyjazdem z kraju, szukać pracy! Przybył w Chinach, skontaktuj się z przedsiebiorstwo, w przeciwnym razie może to być trochę trudne do znalezienia tam pracy.
Wiadomo też, że wizy X pozwala zrobić staż związany studiów. Przed wyjazdem z kraju, zrobić kilka badań. Jest nawet możliwe do odszkodowania (mieści, karmione ...) z wyjątkiem wynagrodzenia miesięcznego, które wahają się między 300 a 400 euro miesięcznie. Praktyki nie są koniecznie zwrócić. Wreszcie prawne godziny pracy w Chinach wynosi 40 godzin dla umowy na pełen etat.

Podobne wątki: