Pomoc

Życie w obcym kraju: jak się dostosować?
Zrozumienie nową kulturę i przy jego łożyska w obcym kraju jest równowaga pomiędzy dostosowaniem się do innego środowiska i zachowaniu oryginalnej tożsamości ... Powodzenie integracji w kraju przyjmującym, jest jednym z głównych wyzwań granicę. Wielu emigrantów wierzą zrozumienie kultury kraju jest głównym czynnikiem pomyślnej integracji.

Oto 6 kluczowych punktów:

1. Dowiedz się języka kraju.


Czy masz niemal całkowity brak znajomości lokalnego języka lub masz tylko kilka podstawowych, będzie nieuchronnie zmierzyć się z bariery językowej. Dzięki znajomości języka angielskiego, będzie można 'dostać się' w wielu nie-anglojęzycznych krajów. Jednakże ten stragegy nie będzie wystarczające w dłuższym okresie. Poza zwykłe wygody, opanowanie języka kraju za granicę, jest niezaprzeczalna integracja wektorowych. Wysiłki, aby mówić w języku, który nie jest do ciebie również zmienić sposób postrzegania lub jesteś odbierany za granicą.
Nauka języka może również rozpocząć się przed granicę, ale można to zrobić raz na miejscu, w pełnym zanurzeniu. Jeśli jesteś początkującym pełna, należy wziąć lekcje. Aby każdy jego własne metody, aby dowiedzieć się, do poprawy lub dwujęzycznego: podjąć intensywne kursy, oglądać telewizję i czytać prasy lokalnej, udział w działalności grupy i, oczywiście, zapisz się na razie Polyglot Klubu .

2. Zostań Organizator Klub Polyglot


Będąc odpowiedzialnym za sieć Polyglot Klubu, można zrobić dużo przyjaciół rapidely. Jako organizatora kursu języka można spotkać wielu miejscowych, którzy chcą nauczyć się języka angielskiego lub innych języków. Możesz również spotkać innych granicą, którzy chcą nauczyć się różnych języków.
Utwórz nowy spotkanie teraz!

3. Poznaj kraj, swoje miasto, swoje otoczenie.


A jeśli naprawdę odkryć nowe miejsca, trzeba było się zgubić trochę? Aby poczuć się jak w domu w swoim kraju za granicę, nie ma po prostu zapamiętać trasę dom-biuro lub odwiedzić słynne zabytki jak przechodzącej turysty. Stopniowe przejście od głównych obwodów turystycznych przez miasto razem z przyjaciółmi, którzy byli tam przez długi czas. Zrozumienie specyfiki kraju lub identyfikują swoje ulubione adresy wymagać pewnych wysiłków.

4. Przyjęcie lokalnym stylu życia.


Raczej nie mają umieścić swoje torby w Tajlandii, że spieszyć się specjalistycznym supermarkecie próbuje znaleźć tam produkty, które używane do konsumpcji w kraju pochodzenia. Emigrantów w Stanach Zjednoczonych przez kilka miesięcy, to w zasadzie patrzeć na zagranicznych kanałów telewizyjnych, które są wam znane, jesteś zainteresowany bardzo ściśle do społeczności mieszkających, można spędzić godziny na Skype ... Jeśli ta operacja może być pocieszające w po pierwsze, nie ułatwić integrację w nowym domu.
Musisz żyć kulturę i doświadczyć. Ciekawość staje się twoim najlepszym sprzymierzeńcem. Trzymaj się z dala od czasu do czasu ze swoimi ekspatriantów przyjaciółmi, spróbować lokalnych potraw, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, zapoznanie się z różnymi kodami grzeczności ... Innymi słowy, akceptuje się dziwić. Celem jest, aby nie stać się kimś innym i przestrzegać wszystkich lokalnych zwyczajów, a faktycznie poznać kulturę kraju, w którym mieszkasz.

5. Budowanie życia społecznego.


Czy zdolność do kontaktu z mieszkańców i innych emigrantów być czynnikiem decydującym o sukcesie granicę? Nowicjusz może się wiele nauczyć od obu stron. Dogadać się z emigrantów, którzy mają już o krok od ich doświadczenia w kraju nie tylko uniknąć ewentualnej izolacji w dniu przyjazdu, ale także dostarczy Ci praktycznych porad: wysiłki, aby otworzyć konto w banku, zarejestrowanych lekarzy, służby zdrowia, wybór zakładu ubezpieczeń , szkoły, odnowienie zezwolenia na pracę ... Zlokalizuj sieci Polonii i stowarzyszenia i ... wymiany! Ponownie, sieci Polyglot Klub będzie bardzo pomocne: stykami poprzez stronę internetową, uczestniczyć wszelkiego rodzaju imprez towarzyskich.
Nawiązanie kontaktów z mieszkańcami. Pozwoli to na zwiększenie swojej wiedzy o kraju i wzmocni swoje poczucie przynależności.
W zależności od kraju, jest mniej lub bardziej trudne, aby móc spotkać miejscowych ludzi, ale wprowadzić wszystkie możliwości: działalność klubu, wycieczki szkolne, otoczenia biznesu, przyjaciół przyjaciół ...

6. Utrzymywanie więzi z kraju pochodzenia.


Rozłąkę z pewnością zmieni sposób patrzenia na swoim własnym kraju. Jednak nie oznacza dostosowującą dając do własnej kultury. Wyzwanie polega na zarządzaniu zbudować coś w rodzaju podwójnej kultury. Więc najlepiej jest pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną, że często tymczasowo pozostawionych. Czat poprzez sieci społecznych, wymiany maili, powrót od czasu do czasu w swoim kraju ... Wysiłki te również pomóc złagodzić skutki powrocie z zagranicy.

Podobne wątki: