Pomoc

Jak uczyć się chińskiego przed pobytem w Chinach?
Nie jest łatwo jechać studiować lub pracować w Chinach bez słowa po chińsku.
Mimo, że kursy będą przyjmować będą w języku angielskim lub będzie można mówić po angielsku z kolegami, na pewno trzeba nauczyć się chińskiego, aby dostać się w codziennym życiu.
PolyglotClub daje rady i referencje od swoich członków, które pomogą Ci zacząć.

Chiński jest dostępne dla wszystkich


'Kiedy pojechałem do Chin, nie mówią słowa po chińsku, nauczyłem się tam i wróciłem z dobrym poziomie rozmowy', mówi Cécile, 24, który udał się do Pekinu, w programie wymiany z jej uczelni.
'Miałem kilka godzin Chiński w szkole, ale do czasu zostawiłem Nie mówiłem w ogóle pamięta Martine, 23, który studiował w Szanghaju. Moja 6 miesięcy na miejscu Chiński pozwoliło mi rozpocząć staż gdzie pracował mówienia w języku chińskim. pisałem już trochę i, przede wszystkim, mogę czytać i wpisz Chinese! '

Nauka chińskiego jest trudniejszy niż angielski lub hiszpański. Jednak chiński jest w zasięgu wszystkich.
Sam język nie jest trudne. Gramatyka jest dostępna. W Chinach, jest w istocie, ani mężczyzna czy kobieta, nie liczbie pojedynczej lub mnogiej lub odmiana lub odmiany. Co może być problemem są niektóre dźwięki, które nie istnieją w ogóle w języku ojczystym, a które sprawiają, że wymowa Chińczyków już mistrza niż Japończyków, na przykład.

Ktoś, kto ma ucho do muzyki będą mieli trudny okres rozróżnić różne dźwięki, ale kluczem do nauki chińskiego, jest szczególnie być zdyscyplinowany i mieć dobrą pamięć.
Nauka chińskiego jest jak nauka dwóch języków: pisemnej i ustnej.
W Chinach, nauczyłem się nie czytać, ani pisać, tylko nauczyła się mówić, mówi Cécile. Po roku, może robię zakupy, kupić bilet na pociąg, taksówką, zamówienie w restauracji i porozmawiać o deszczu i pogody.

Jeśli masz trochę czasu przed wyjazdem do Chin, radzimy skupić się na francuską bez rozpoczęciu nauki pisania, co jest bardzo trudne.
Oczywiście, trzeba znać kilka znaków do identyfikacji nazwy ulic, przystanków autobusowych i toalety!
Choć najlepiej jest rozpocząć naukę chińskiego przed wyjazdem, będzie postęp zwłaszcza w Chinach. Jak podkreśla Cécile 'na pewno będziemy uczyć się w 2 lata oczywiście we Francji, czego uczymy się w 2 miesiące na miejscu!'

Mandarin: język używany w Chinach


Nie ma jednego, ale kilku chińskich językach, porównywalne do dialektów. Ale jeśli chcesz mówić użyteczną chińskiego, zacząć mandaryńskim.
Według miasta lub w Chinach, gdzie jesteś, Chińczycy nie muszą mówić mandaryńskiego między nimi, ale wszyscy wiedzą, mandaryńskim i mogą ze sobą rozmawiać bez problemu. Chińskie znaki są takie same we wszystkich językach chińskim, ale ich wymowa i niektóre słowa są różne.
Z wyjątkiem kilku kanałów telewizyjnych w Pekinie, TV, radio i wszystkie media w mandaryńskim!

Przełóż HSK sprawdzenia swojej Chinese


HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi) jest ujmowane w chińskim teście tylko w Chinach. Sprawdza swoją chińską poziom 1 (w stanie wykorzystać i zrozumieć proste zdania) na 6 (obecny znajomości języka).
Więcej informacji o HSK.

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 4 All