Pomoc

Czy angielski jest wystarczy podczas podróży za granicą?Jeśli planujesz pobyt w kraju spoza angielskiego mówienia i planujemy zrobić więcej, niż żyć w bańce mieszkających i po prostu 'dostać się' w kraju, w zależności od tego, gdzie jedziemy, będzie musiał nauczyć się miejscowego języka ,

Po prostu, angielski nie zawsze wystarcza. Nauczyłem się tego wiele lat temu, starając się znaleźć drogę wokół Monachium na mojej pierwszej podróży do Niemiec i od niedawna po przez sześć lat w Tajlandii.

Błędem jest założenie, ludzie zrozumieją angielsku. To może być najczęściej używanym językiem na świecie, ale większość ludzi na Ziemi nie mówią po angielsku.
Dowiedz się, jak komunikować się z mieszkańcami w ich własnym języku - nie tylko sprawi, że Twoje życie o wiele łatwiejsze, to pomoże Ci pełniej poznać kulturę.
Kultura może być podzielona na dwie kategorie: arch-kultury historycznej i współczesnej kultury.
Chociaż może być w stanie studiować historię danego kraju, przy użyciu języka angielskiego, nie zrozumiesz swoją obecną kulturę bez również znajomości języka, w którym wyrażona jest kultura.

Na przykład w Tajlandii, nie znaczy, że ktoś jest późno, można powiedzieć, że są 'zbliża się powoli'.
Jeśli było przetłumaczyć dosłownie i powiedzieć, że ktoś przychodzi późno, oznaczałoby to, późnym wieczorem.
Jeśli masz zamiar spędzić większą ilość czasu w danym kraju, zrób sobie przysługę i naucz się miejscowego języka!

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 1 All