Pomoc

Jakich jest 5 dobrych powodów, by wyjechać na studia za granicę?Studiować za granicą? Jest to zarówno fascynujące i przerażające? Jeśli nadal trochę niechętnie się zanurzyć, Polyglotclub daje główne przyczyny opuszczania swojego kraju. Dare przygodę!
Wyjazd za granicę do edukacji nie tylko się zdarzyć! Przede wszystkim, idziesz z właściwych powodów?
Oto pięć z nich:

1. Dowiedz się języka obcego


Zostań dwujęzyczne wydaje dziś koniecznością. Czy jest lepszy sposób, aby nauczyć się języka obcego niż całkowite zanurzenie? Ciągła praktyka językowa z ojczystego kraju jest najlepszym sposobem, aby ją opanować. Przez całe studia, można nawet nauczyć specjalistyczne słownictwo techniczne związane z polem (zarządzanie, finanse, komunikacja ...). To jest bardzo cenny dla rekruterów. Poza korzyścią zawodowej, mistrzowskie inne języki będzie można uzyskać więcej znajomych łatwo. Dlaczego nie osiedlić się w kraju, później? Jednak nawet tam na to potrzeba czasu, aby stać się wielojęzyczny. Będziesz potrzebował co najmniej trzy miesiące, aby mieć dobrą znajomość języka. Jednoroczny pobyt oczywiście najlepiej.
Gdy nie możesz uczestniczyć w imprezach wielojęzycznych spotkać się z lokalnym i ćwiczyć intensywnie języka.

2. Odkryj nową kulturę


Globalizacja ma znormalizowane większość kultur, ale nie do końca! Każdy zachowuje swoją specyfikę. To może być ciekawe odkryć inne sposoby życia, to daje większą otwartość. Zdasz sobie sprawę, że istnieją różne sposoby myślenia i widzenia rzeczy. Z ostrym krytycznym umysłem, będziesz mógł porównać i ocenić wydarzenia w domu lub gdzie indziej.

3. Budowa i pewność siebie


'Alone in the jungle', ta podróż w nieznane będzie można dojrzeć. Bez rodziny, trzeba będzie dostać się na własną rękę. Wyjątkowe doświadczenie budować pewność siebie! Dowiesz się więcej o sobie, ale także będą otwierać się na innych. Można spotkać wielu ludzi i dostosować się do różnych sytuacji i wrócić jako nowe osoby.

4. Dowiedz się inaczej


Metody nauczania nie są takie same w innym miejscu niż tutaj, w domu! Będziesz musiał dostosować się do nauki środowiska, gdzie zasady są inne.

Na przykład w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych, nauczyciele zachęcają osobistego myślenia, a nie nauki na pamięć.
Nie martw się: na pewno jest na równi. Jeśli są akceptowane w szkole zagranicznej, to zwykle oznacza, że ​​jesteś dobrym uczniem. Rzeczywiście, wybór jest zwykle na podstawie dokumentacji i motywacji.

5. Zwiększ swoje CV


Ostatecznym celem studiowania za granicą jest, aby podkreślić swój okres studiów.
W dobie globalizacji, międzynarodowa kariera jest bardziej wartościowe na rekrutację. To pokazuje, że jesteś niezależny, otwarty umysł z pewną ciekawością intelektualną. Aby żyć poza własnym krajem, trzeba mieć umiejętności adaptacyjnych. Umiejętności te są wysoce wymagane przez rekruterów. Ponadto, to doświadczenie za granicą będzie drogę do różnicowania się i łatwiej konkurować na rynku pracy. Nie zapomnij wspomnieć, swoje doświadczenie w CV! 'Nauczyłem się żyć z dala od domu i zintegrować się do nowego środowiska'

Co zrobić, jeśli nie chcesz iść sam?


Dla niektórych ludzi, pozostawiając na własną rękę jest przyjemnością. Dla innych jednak, że inicjatywa wydaje się niebezpieczna i wymaga odwagi. Prawdą jest, że przeszkody istnieją: Wybór szkolenia; ubezpieczenie zdrowotne; wysokie koszty podróży i pobytu w obcym kraju ...
Studenci, którzy wahają się i obawiają się, ilość dokumentów może uzyskać pomoc od 'programów wymiany'. Powstały one jak najlepiej wspierać mobilność studentów. Nie należy jednak oczekiwać, aby być w stanie zostawić w krótkim czasie. W tej dziedzinie nie ma cud: należy przygotować wyjazd co najmniej na rok przed planowaną datą wyjazdu, jeśli tylko do rejestracji.

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 1 All