Pomoc

NEW ARTICLE

Jak žít, studovat a najít studentskou práci v Číně?Čína patří mezi ideální destinací pro zahraniční studenty. Do roku 2020 plánuje přivítat 500.000 zahraničních studentů. Ve skutečnosti, že podmínky jsou poměrně cenově dostupné, a to jak z hlediska životních nákladů nebo vízové ​​přístupnosti.
V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět, abyste mohli žít a studovat v Číně, a podmínky a pracovní příležitosti pro studenty.

Papírování


Samozřejmě, papírování musí být upravena jako první. Chcete-li to provést, musíte mít platný cestovní pas. Při pobytu v Číně, tam jsou různé druhy víz: X, D a Z vízum.
X vízum je pro studenty či stážistů, kteří hledají pobyt delší než 6 měsíců. D vízum je pro profesionály, kteří zůstanou kratší než 6 měsíců v Číně. A konečně, Z vízum je pracovní vízum je určen pro cizince a krajanské rodiny, zaslaných společnosti.
Podmínky pro získání víza, pracovní povolení, zdravotní pojištění nebo očkovací průkaz, závisí na zemi, odkud jste. Je tedy třeba se poradit se svým velvyslanectví nebo konzulát.

Život v Číně


Jeden z výhody života v Číně je životní náklady. Náklady na potraviny je cenově dostupný, pokud se vztahuje k cenám v jiných evropských zemích. Je to stejné, za cenu domácích spotřebičů a oblečení. Pronájem bydlení je asi 150 eur za měsíc, s výjimkou velkých měst, jako je Šanghaj.
Aby bylo možné studovat v Číně, můžete se přihlásit do soukromé nebo mezinárodní školy. Krajané nejsou povoleny ve veřejných školách.

Hledání studentů práce


Je možné studovat a pracovat zároveň v Číně, i když jsou těžké podmínky. Malé letní brigády, nebo v průběhu školního roku, po škole, nejsou příliš početné. Vaše jazykové dovednosti budou sloužit vám hodně, zvláště pokud máte trochu anglicky, a pokud žijete ve velkém městě. Ale pozor, konkurence je tvrdá.
Je důležité si uvědomit, že vízum X neumožňuje mít práci. Až jednou podmínkou: najít práci před příjezdem do Číny. Bude třeba doklad o zaměstnání nebo jiného dokladu. Radu: Před opuštěním země, hledat práci! Přišel v Číně, dostat do kontaktu s compagny, jinak by to mohlo být trochu obtížné najít práci tam.
Také vím, že vízum X umožňuje dělat stáž týkající se studia. Předtím, než opustíte svou zemi, udělat nějaký výzkum. Je dokonce možné být kompenzována (umístěna, krmení ...) kromě měsíčního platu, který se pohybuje mezi 300 a 400 eur za měsíc. Stáže nejsou nutně zaplaceno. A konečně, právní pracovní doba v Číně je 40 hodin pro plný úvazek smlouvy.

Related topics: