Pomoc

NEW ARTICLE

Google Překladač - Přítel, nebo nepřítel?

V současné době jsem pracoval můj druhý rok jako horní středoškolský učitel ve škole v západním Švédsku. Žáci na této škole pocházejí z celého světa a vždy se snažíme v našich silách, aby jim přivítat do švédské společnosti. Mnozí z nich přišli do této země jako analphabets, a proto je jejich cesta k švédského jazyka bude o něco déle.

Jeden z mých tříd se skládá pouze z chlapců a dívek z Afghánistánu, Somálsku a Sýrie. Jsou ve Švédsku kvůli okolnostem mnoho z nás si ani představit, a mým úkolem je naučit je angličtina a švédština.

Všichni jsou velmi ochota učit se a vidím, že se jim to vadí ohromně, pokud nerozumějí, nebo pokud dělají chyby. Všechny z těchto studentů se obrátit na Překladač Google o pomoc, když se setkají překážky v jejich učení se jazykům.

Překladač Google je úžasný nástroj v mnoha ohledech, ale to, co tito chlapci a dívky nevědí, je to, že se zpomaluje jejich rozvoj.

Neříkám, že by neměly používat; Používám ji sám čas od času. Rozdíl mezi těmito žáky a mnou je, že mám obecné znalosti o jazycích obecně. Vím, že nemohu plně důvěřovat tento nástroj, aby mi přesný překlad textu.
Tito žáci nejsou sami; existuje mnoho dospělých, kteří tam důvěřovat Překladač Google naplno. Dovolte mi, abych vám příklad zázračného díla tohoto nástroje:

Ve Stockholmu se nachází na předměstí s názvem 'Sandsborg'. Jedná se o název, a proto by neměl být přeloženy, ale pokud bych to přeložit znamenalo by to 'hrad z písku je.'To zní prostě úžasné, proč by někdo žít v hrad z písku? Člověk by si myslel, že tento člověk je blázen!

Ale to je zajímavá část, protože Překladač Google je ve skutečnosti velmi inteligentní. Tak proč to neví, že Sandsborg je název místa ve Stockholmu?
No, protože jsem neprokázaly, Google Překladač, že by měla zvážit 'Sandsborg' jméno. Jak to mám udělat? Hodinky:Názvy by měly být vždy psán s písmen na začátku, jinak není jméno. Překladač Google to ví, protože je velmi inteligentní. Potřebuje jen svým uživatelům být stejně inteligentní.
Snažím se ukázat svým studentům, jak mohou použít tento nástroj účinným způsobem, ale máme před sebou dlouhou cestu před námi.

Když přijde na vnímání, Google Překladač vám může pomoci pochopit, většina z psaného textu. Ale prosím, nespoléhejte na to, aby dělat svou produkci za vás. Používá se pro překlad pro menší sloky nebo některých slov, ale prosím, vždy kritický. Zvykněte si vždy dvojité kontroly v případě, že překlad je opravdu správná. Snažit poznat a pochopit gramatiku, bude to váš nejlepší přítel, když se pokusíte naučit jakýkoli jazyk. Vzhledem k tomu, gramatika sama o sobě je jazyk, a když ho mluvit, máte šablonu. Musíte jen vložit jazyk, který chcete naučit do šablony.

Překladač Google je váš přítel, ale máte také být přítelem pro sebe!

Učitel

Related topics:

Comments