Pomoc

Jak znaleźć partnerów językowychJednym z moich celów na 2017, jest stanie się bardziej płynnym zarówno w niemieckim jak i rosyjskim. Codziennie utrzymuję kontakt z tymi językami. Oglądam filmy, uczę się nowego słownictwa, słucham radia i czy na pewno będę mówił biegle, jeśli będę robił te czynności każdego dnia czy tylko zdobędę więcej wiedzy w tych językach?

Bardzo często spotykam ludzi, którzy uczą się hiszpańskiego od jakiegoś czasu, a konkretniej, uczyli się go na studiach przez kilka lat i potrafią dobrze czytać i dużo rozumieją, ale jeśli chodzi o mówienie - ledwo mówią cokolwiek. Ostatnio byłem w podobnej sytuacji, kiedy zatrzymałem się w hostelu w Miami, było tam kilku Niemców i nawet kiedy mogłem porozumieć się z nimi bardzo dobrze po angielsku, zdecydowałem, że poćwiczę język niemiecki.
Potrafiłem zrozumieć prawie wszystko, co do mnie mówili, ale kiedy nadszedł czas, żebym to ja coś powiedział, musiałem podjąć wysiłek, by zbudować poprawnie zdania. Muszę powiedzieć, że całe to doświadczenie było bardzo pozytywne. Ćwiczyłem język niemiecki, potrafiłem dużo zrozumieć, ale co ważniejsze, zauważyłem, gdzie konkretnie mój niemiecki potrzebował jakiejś korekty.
Był to bardzo bezpośredni sposób oceny, gdzie są moje umiejętności językowe, zdałem sobie sprawę, że niektóre ćwiczenia, które codziennie robiłem, były nie tak skuteczne, jak w przeszłości, stało się jasne, że musiałem szukać języka on-line partner,
Moja pierwsza opcja to Polyglotclub.com , skontaktowałem się też z niektórymi osobami na czacie i czat wideo, Whatsapp znacznie więcej, jeśli masz Whatsapp ponieważ więcej osób ma tę aplikację niż messenger lub Skype które mam. Nie byłem w stanie znaleźć żadnego niemieckiego, ale Rosjanie są bardzo zainteresowani nauką języka angielskiego, co pomogło mi.
Inną opcją jest strona podobna do Polyglotclub.com , Italki , ich Italki jest bardzo podobna, jedyną różnicą jest to, że można znaleźć on-line tutorów, a niektóre z nich są bardzo tanie i oferują pakiety, możesz skontaktować się z innymi użytkownikami Dobrze i zaprzyjaźnij się
Trzecią opcją był Couchsurfing.com, strona skupia się nie tyle na nauce języków, co na znajdowaniu tak zwanym backpackerom osób, które ich ugoszczą, czy znajdowaniu przyjaciół podczas podróży po świecie, są jednak inne kluby, część z nich dla uczących się jezyków, w związku z tym każdego dnia ludzie szukają kogoś do wymiany językowej: portugalskiego na chiński, japońskiego na niemiecki, niemieckiego na włoski, jak również grupy dyskusyjne na Whatsapp czy Messenger, strona jest bezpłatna, skontaktowałem się w ten sposób z Rosjanami, zainteresowanymi nauką angielskiego.
Czwarta opcja to dobrze znana aplikacja HelloTalk , tutaj ludzie korygują sobie wzajemnie zdania i czat, nie jest to bardzo dobra aplikacja do rozmowy, ale można skontaktować się z osobą, a później Whatsapp z nimi za Whatsapp innego medium, np. Whatsapp lub Messenger .
Istnieje wiele aplikacji podobnych do Hellotalk takich jak Let'sTalk, Innovative language, Hello, Talkall, HelloChat, Olla i PopOn , aby wymienić tylko kilka. Istnieje również kilka aplikacji dostosowanych do określonych języków.
Język jest żywą rzeczą i nawet jeśli studiujesz na własną rękę w końcu będziesz potrzebować jej do komunikowania, w pewnym momencie nauki języka poczujesz, że nie jesteś gotowy na partnera językowego, ale pomyśl o milionach osób, Migrują z kraju do poszukiwania lepszych możliwości, nie ma dla nich możliwości, muszą nauczyć się tego ciężko, ale wszyscy wiemy, że zanurzenie jest najlepszym sposobem na naukę języka, nie jest to łatwe, ale skuteczne.
Na pewno jest więcej witryn i sposobów znalezienia partnerów językowych na całym świecie, zastanów się nad witrynami randkowymi na przykład lub witrynami do gier, świat staje się mniejszy, a dzięki internetowi możemy znaleźć partnerów językowych i osoby zainteresowane nauką naszego języka ojczystego , Pamiętaj, że musisz być proaktywnym, nie czekaj, aż ludzie szukać Ciebie. Poszukaj partnerów językowych, nie czekaj, czas jest teraz.
Proszę komentujcie i dawajcie znać jeśli znacie jakieś inne strony internetowe. Jeśli znaleźliście partnera do nauki języka dajcie znać jak to zrobiliście, może jakieś porady? Inne strony? Aplikacje? Dzięki za poświęcony czas i owocnej nauki.

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 1  1 All