Pomoc

Czy powinienem/powinnam gościć au pair, żeby zajęła się moimi dziećmi?W tym artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci zdecydować, czy wziąć au pair do opieki nad dziećmi.Co to jest au pair?


Au pair to młoda dziewczyna lub chłopiec (tak, są też chłopcy!) Z innego kraju, który przybywa z tobą, aby pomóc ci z dziećmi.

W pozostałej części artykułu zawsze będziemy mówić „ona”, ponieważ jest to najczęstszy przypadek.

1. Oferujesz łóżko i wyżywienie, „kieszonkowe” i często zajęcia językowe .
2. Codziennie dba o twoje dzieci .

Au pair może odebrać dzieci w szkole, pomóc w odrabianiu lekcji, utrzymać dziecko w ciągu dnia lub wykonać prace domowe związane z dziećmi (przygotowywać posiłki, prać, robić łóżka ...).

Dla au pair jest to możliwość zamieszkania w obcym kraju, poznania kultury tego kraju i doskonalenia się w tym języku .

Dlaczego warto hostować au pair?


Aby powitać nieznaną osobę w domu, może wydawać się zabawnym pomysłem!
Myślę, że to rozwiązanie nie jest dla wszystkich ...

Interesujące może być rozważenie, czy:

Chcesz, aby twoja rodzina była świadoma różnorodności języków i kultur.


To prawdziwa wymiana z kimś z zagranicy. Możesz nawet poprosić au pair o rozmowę z twoimi dziećmi w obcym języku ... Ale poza pytaniem językowym jest to wzbogacenie dla wszystkich , aby otworzyć się na inną kulturę. to także okazja do przemyślenia naszych wartości, nawyków i poznania nowych rzeczy. To prawdziwy atut, aby być trochę mniej samolubnym!

Naprawdę nie wiesz, jak znaleźć kogoś, kto zajmie się twoimi dziećmi, ponieważ twój dzienny rozkład zajęć jest przestrzegany.


Nie wiesz, jak zarządzać nianią, która potrzebuje konkretnego zaangażowania, opiekunka, która nigdy nie jest dostępna, gdy jest to konieczne, dzieci, które zawsze są chore w najgorszym momencie?
Au pair to ktoś, kto może być dostępny łatwiej i nieregularnie .
Oczywiście musisz wziąć pod uwagę, że ma również prawo do życia osobistego!

Ograniczenia


Należy zapewnić łóżko i pełne wyżywienie.


Oznacza to, że musisz mieć jeszcze jeden pokój i nie mieć problemu z pomysłem, aby każdego dnia w domu był nieznajomy. Tak, nawet w niedzielę, kiedy lubisz przebywać w piżamie przez cały dzień!

Nie rekrutujesz profesjonalisty.


Ogólnie rzecz biorąc, osoby ubiegające się o pracę w charakterze au pair mają doświadczenie w opiece nad dziećmi, ale to wszystko. Au pair to nie praca!
Jeśli jesteś bardzo zestresowaną mamą, która chce kogoś specjalizującego się w edukacji dzieci, au pair nie jest dla ciebie. Kiedy bierzesz au pair, nie możesz zapomnieć, że może być trochę treningu, aby dać jej opiekę nad twoim dzieckiem.
To, co robić lub nie z dziećmi, zależy także od kultury!

Nie możesz oczekiwać, że twoja au pair zajmie się twoimi dziećmi pięćdziesiąt godzin tygodniowo.


Au pair jest pomocnikiem, który nie powinien pracować dłużej niż określoną liczbę godzin (w zależności od ustawodawstwa danego kraju) i musi mieć czas na odkrywanie kraju i odbywanie kursów językowych . Musi także mieć co najmniej jeden wolny dzień w tygodniu i wakacje, jeśli przebywa dłużej niż sześć miesięcy .

Jak to zrobić dobrze?


Pomysł cię kusi, ale trochę się boisz ... Zastanawiasz się, czy możesz być dobrą rodziną goszczącą.

Nie ma magicznego przepisu, aby być dobrą rodziną dla au pair.

Jest to relacja międzyludzka , więc alchemia, która ma działać, zależy od charakteru zaangażowanych osób: ciebie i twojej rodziny, ale także osoby, którą zamierzasz powitać.
Jeśli jest jedna rzecz do zapamiętania, ważna jest komunikacja! jak we wszystkich ludzkich relacjach ...
Będziesz musiał komunikować się z nią jeszcze bardziej wiedząc, że nie ma tej samej kultury , więc niekoniecznie ten sam sposób myślenia. To, co wydaje ci się logiczne, niekoniecznie jest dla niej i na odwrót.
Podczas procesu rekrutacji musisz jak najszybciej przedyskutować ...
Mieć prawdziwy związek zaufania, aby obie strony mogły zadawać pytania i wypowiadać swoje oczekiwania.
Na przykład: niektóre au pair będą czekać na prawdziwą integrację jako członek rodziny i będą chciały wziąć udział we wszystkich wycieczkach rodzinnych, podczas gdy inne wolą uciec, aby podróżować lub mieć dla nich czas, gdy nie pracują ... szczegóły, które mogą wywołać napięcie, jeśli nie jesteś na tej samej stronie!

Jak znaleźć au pair


- Płatne, ale bezpieczne rozwiązanie to prywatna agencja. Wykonaj wyszukiwanie Google, aby znaleźć kogoś w pobliżu.
Jeśli masz problem, są tutaj, aby znaleźć ci nową au pair, a następnie od początku au pair są rygorystycznie wybierani.
- W przypadku bezpłatnych stron internetowych, takich jak AuPairWorld.com lub AuPair.com , musisz przeprowadzić własne badania i skontaktować się z osobami. Nie wahaj się poprosić ich o wiele informacji.


Co z Tobą? Czy chcesz gościć au pair? Proszę, powiedz nam poniżej!

Ten artykuł może Cię również zainteresować: Jak powitać międzynarodowego studenta w domu.

Podobne wątki: