Pomoc

Zabawny sposób na naukę nowego języka: Wymiana językowa Pen PalKilkadziesiąt lat temu podróże za granicę lub komunikowanie się z ludźmi mówiącymi w innym języku nie były częścią codziennego życia. Dziś jednak kraje i społeczności na całym świecie stają się coraz bardziej połączone. Świat staje się coraz mniejszy, więc to idealny czas na naukę języka obcego.


Poza zwykłymi metodami nauki języków, tradycyjna korespondencja to zabawny i odświeżający sposób na głębsze zanurzenie się w kulturze i języku, którego się uczysz. Chcesz dowiedzieć się więcej o tej formie nauki i jak samemu zdobyć przyjaciela z którym będziesz wymieniał korespondencję? Czytaj!

Co to jest kumpel od pióra?


Kiedy pomyślisz o znaczeniu słowa „długopisowy kumpel”, przekonasz się, że jest to raczej oczywiste. Termin ten jest często używany zamiennie z piórem przyjaciela i jest to rzeczownik odnoszący się do „przyjaciela lub kontaktu, z którym prowadzona jest regularna korespondencja”. Tradycyjnie odbywa się to za pośrednictwem poczty ślimakowej. Tak więc wymiana języka piórkowego ma miejsce, gdy dwie osoby, które uczą się nawzajem swojego języka, ćwiczą razem, używając poczty ślimakowej lub innej formy komunikacji.

Dlaczego powinieneś znaleźć obcojęzycznego przyjaciela korespondencyjnego?


1. To nowy i przyjemny sposób na naukę


Regularna komunikacja z native speakerem Twojego języka docelowego czyni cuda dla Twoich postępów w nauce języka. Jest to metoda nauki tak bliska submersji (całkowitego zanurzenia w języku), jak to tylko możliwe, bez konieczności przeprowadzenia się do obcego kraju.

2. Podnieś i zachowaj potoczne zwroty


Fajnie jest nauczyć się codziennego języka, zwłaszcza gdy uczysz się za pomocą formalnej metody nauczania, takiej jak klasa lub podręcznik. Ci często pomijają bardziej nieformalny język, który jest zabawny w komunikowaniu się z tubylcami.

3. Wgląd w kulturę


Poznaj ludzi, których inaczej byś nie poznał i uzyskaj z pierwszej ręki wgląd w ich życie, kulturę i tradycje.

4. Otrzymywanie poczty – to nie tylko rachunki…


Czy nie byłoby wspaniale obudzić się pewnego ranka, a nawet kilku poranków, z pięknie wykonanym osobistym postem napisanym do ciebie przez kogoś z odległego kraju?

5. Tworzenie nowego kumpla


Kolejną korzyścią z posiadania przyjaciela z piórem jest właśnie nazwa „palpa z piórem”. Poznawanie nowego przyjaciela! Niektórzy twierdzą, że to najlepsza korzyść z nich wszystkich. W trakcie nauki nawiążesz więź z kimś, kto jest oddalony o milion mil, ale może się wydawać, że jest tuż obok.

6. Podróże


Powiedzmy, że zaprzyjaźniasz się z kimś w Berlinie. Zawsze chciałeś pojechać do Berlina. I wiesz co? Teraz możesz jechać i być może nie będziesz musiał płacić za zakwaterowanie. Nie zawsze jest taka możliwość, ale masz przynajmniej darmowego przewodnika i możesz odwiedzić wszystkie fajne lokalne miejsca, które są wolne od hawajskich koszul i kijów do selfie.

Jak znaleźć przyjaciela korespondencyjnego do wymiany językowej?


Istnieją różne strony internetowe, na których można znaleźć różne rodzaje przyjaciół z pióra. Szczególną zabawną, dużą i bezpieczną platformą, która łączy Cię z ludźmi z całego świata, jest platforma PenPal.me . Prywatność jest gwarantowana, ponieważ platforma wysyła w Twoim imieniu prawdziwą pocztówkę, bez pokazywania Twojego adresu innym użytkownikom. Wystarczy się zarejestrować, dopasować do innych przyjaciół z pióra i stworzyć pocztówkę online.


PenPal.me wyśle ją następnie jako prawdziwą pocztówkę na adres odbiorcy. Co więcej, w PenPal.me możesz nawet ustawić swoje preferencje dopasowywania tak, aby były dopasowane tylko do osób z określonych krajów, dzięki czemu możesz połączyć się z wybranym przez siebie native speakerem. Po zakończeniu wystarczy poczekać na odpowiedź. Jeśli brzmi to jak muzyka dla Twoich uszu, sprawdź PenPal.me i zacznij poznawać przyjaciół z całego świata!

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 1  1  1 All