Pomoc

Kiedy należy zacząć od wymiany językowych w trybie offline?Kiedy nauczysz się języka będzie ostatecznie dojść do etapu, w którym chcesz ćwiczyć, czego się nauczyłeś i rozpoczęcie pracy w rzeczywistych sytuacjach. Gdy dojdziesz do tego etapu, możesz zacząć szukać native speakera języka docelowego, który jest z kolei uczy swój język ojczysty. Gdy znajdziesz kogoś, kto chce ćwiczyć z tobą, może to prowadzić do wzajemnie korzystnej wymiany językowej, a nawet dobrej przyjaźni.
Niektórzy ludzie powiedzą ci, że powinieneś zacząć mówić od razu, za pomocą tego, co wiesz, i zmuszać się do uzyskania lepszego zrozumienia przez oddanie się tam, podczas gdy inni powie, że należy najpierw przyswoić język, rytm, dźwięki i wzmocnienia Wiele słownictwa przed mówisz. Niektórzy nawet iść tak daleko, aby powiedzieć, że nie należy mówić w ogóle, dopóki masz lepszego zrozumienia języka uczysz. Niezależnie od wybranego sposobu iść, nie będzie w pewnym momencie przyjdzie czas, w którym trzeba zacząć mówić, jeśli chcesz być w stanie używać języka.
Prawdopodobnie najbardziej będziesz czerpał w wymiany językowej podczas gdy osiągniesz średnio-zaawansowany poziom (będąc zdolny do lepszego wyrażania się, rozumienia wyjaśnień oraz odpowiedzi dawanych w uczonym języku), ale korzystne jest także rozmawianie we wczesnych fazach nauki, aby przyzwyczaić się do konstruowania wypowiedzi w uczonym języku. Odkładanie rozmowy na później do czasu kiedy będziesz znał język lepiej może doprowadzić cię do pułapki polegającej na tym że będziesz rozumiał język, ale nie będziesz wcale zdolny do rozmowy. Najlepiej jest równomiernie podnosić wszystkie umiejętności językowe, dlatego bądź pewny że nie budujesz jedynie biernego słownictwa. To właśnie wtedy potrzebujesz rozmowy w uczonym języku.

Tekst z Josef Wigren

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 1 All