Pomoc

Jak sprawić, by zagraniczny student czuł się mile widziany w twoim domu?Program wymiany studenckiej to program, w którym studenci ze szkoły lub uniwersytetu studiują za granicą. Wielokrotnie studenci mieszkają z rodziną goszczącą za granicą .

Jesteś członkiem rodziny goszczącej, a uczeń wkrótce tam będzie. Zastanawiasz się, jak to będzie. Oto nasze wskazówki, aby go powitać.Są uczniowie, z którymi od razu się dogadujesz. Są też inni, z którymi trudno się dogadać.

Ale w końcu większość czasu idzie dobrze. Musisz jednak przestrzegać kilku prostych zasad .

W dalszej części artykułu zakładamy, że zamierzasz gościć dziewczynę.

Niech bierze udział w twoich zajęciach


Aby poczuć się jak u siebie w domu, naprawdę musisz się nią zająć , nawet jeśli nie pasuje do idei, którą pierwotnie miałeś.

Pozwól jej uczestniczyć jak najwięcej w tym co robisz:
- Zamierzasz wyjść? Zaproś ją, by dołączyła do ciebie, nawet jeśli tylko kupisz trochę chleba!
- Słuchasz muzyki ? Zaproś ją do przyłączenia się do ciebie ...

Jeśli zostaniesz zaproszony na imprezę podczas jej pobytu, nie zostawiaj jej i przedstaw ją znajomym.

Upewnij się, że ona rozumie to, co mówisz!


Nie zadaje żadnych pytań i wydaje się, że niczego nie interesuje? Nie wnioskuj, że jest całkowicie obojętna na to, co się wokół niej dzieje. Jeśli wydaje się wycofana, może po prostu nie rozumie dobrze twojego języka!
Porozmawiaj z nią powoli. Podczas rozmowy grupowej poświęć trochę czasu na przetłumaczenie tego, co zostało powiedziane.
Pamiętaj , że uczy się twojego języka i że nie jest łatwo być w obcym kraju, w rodzinie, której nie znasz, z różnymi nawykami.
Zrób wszystko, aby ją uspokoić.

Rozważ jej pragnienia


Zapytaj ją o jej gusta, zwłaszcza o jedzenie .
Jeśli stwierdzisz, że je bardzo mało, spróbuj znaleźć powód. Może nie docenia tego, co jej proponujesz bez odwagi?

Nie możemy sobie wyobrazić liczby problemów związanych z jedzeniem. Najlepiej zapytać ją na początku pobytu, co lubi, czy nie. Chodzi o to, aby uniknąć złych doświadczeń z powodu braku płatków śniadaniowych! Jedzenie jest integralną częścią kultury, ważne jest, aby odkryć swoje lokalne specjały.

Miej chwile relaksu z nią


Zapytaj ją, czy są jakieś szczególne rzeczy, które chce zrobić . Na przykład, jeśli chce odwiedzić muzea lub wystawy. Dowiedz się, co lubi.
Nie musisz sugerować, że wychodzisz co noc lub towarzyszy Ci w treningu tanecznym, jeśli tak naprawdę to nie jest jej sprawa!

Spraw, by czuła się jak w domu


Pamiętaj, by zaoferować jej szansę komunikowania się z jej rodziną, zwłaszcza jeśli jest to długi pobyt. Oddaj komputer do jej dyspozycji i, jeśli możesz, daj jej pokój tylko dla niej, na przykład twój.
Ważne jest, aby młoda osoba miała przestrzeń dla siebie, gdzie będzie mogła pobyć sama ze sobą.

A jeśli coś pójdzie nie tak?


Jeśli mimo wszystkich twoich wysiłków nadal nie czuje się dobrze, zapytaj ją, co jest nie tak. Możesz także skontaktować się z rodzicami, ale upewnij się, że się nie martwią.
Czasami luka kulturowa w stosunku do rodziny goszczącej jest taka, że zagraniczni studenci nie mogą się dostosować.
Jednak jest to dość rzadkie. Organizatorzy programu wymiany starają się wybrać rodzinę z odpowiednim profilem.
Rodzina goszcząca będzie musiała odpowiedzieć na wiele pytań, zanim będzie mogła wziąć udział w programie, zwłaszcza jeśli jest to długoterminowe.
Jeśli uczeń zachowuje się źle, nie przestrzega zasad życia rodzinnego lub nie jest posłuszny rodzicom, zgłoś go natychmiast osobom, które zorganizowały wymianę, a nawet rodzicom. Nie ma powodu, aby wszystko akceptować.

Ponownie, na szczęście, przypadki te są niezwykle rzadkie.

W końcu przyjęcie młodego obcokrajowca jest bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem ... i obietnicą przyszłego miłego pobytu za granicą!

Jak wziąć udział w wymianie?


Jeśli jesteś studentem, możesz uczestniczyć w wymianie, jeśli nauczyciel, najczęściej nauczyciel języka, organizuje wymianę.

Możesz także zorganizować własną wymianę .

Wiele wyspecjalizowanych organizacji może się tym zająć.
Wykonaj wyszukiwanie Google aby znaleźć publiczne lub prywatne organizacje w Twojej okolicy.
Jeśli chcesz zorganizować wymianę samodzielnie, oto kilka witryn, z których możesz korzystać:
- Znajdź osobę na stronie PolyglotClub.com . Możesz wybrać członka według płci, wieku, lokalizacji lub języków, które mówi.
- The Rotary Club organizuje również wymiany.


A może masz doświadczenie w przyjmowaniu zagranicznych studentów? Czy napotkałeś trudności?

Podziel się swoim doświadczeniem, pozostawiając komentarz poniżej.

Ten artykuł może Cię również zainteresować: będziesz gospodarzem au pair w domu. Jak sprawić, by czuła się mile widziana

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 1 All