Pomoc

NEW ARTICLE

Naučte se jazyk, při poslechu hudby: jak se dostat do efektivnějších výsledků?Ano, to je dobře známo, že hudba může být velmi účinným nástrojem pro výuku cizího jazyka. Stejně jako u filmů v původním znění, texty z hudby jsou dobrým zdrojem slov a frází do paměti a zároveň baví. Také, poslouchat nebo hum cizích písní zlepšit svou výslovnost. Tento článek nabízí některé nápady, které vám pomohou naučit se cizí jazyk s hudbou, a zve vás na praxi tuto metodu, kterou mám rád osobně. Angličtina hudba je velmi přítomen v našem každodenním životě, ať už v supermarketu, v autě, poslechu rádia nebo sledování televize ... Kamkoli jdete, noty, doprovázené anglických textů klacek naše mozky. Prostřednictvím hudby, obrovské vlny slov a frází kolem nás, s mimořádným potenciálem k učení.
Ale často se nevěnují dostatečnou pozornost (pasivní poslech), takže se to nezlepší svou jazykovou úroveň. Učit se jazyk s hudbou, se snaží řešit jazykové informace, a přitom je činnost, která se nám líbí. Vášeň pro hudbu může být klíčem ke zlepšení jazyka (buď angličtina, španělština, francouzština, němčina, arabština, atd.). Vím, že mnoho přátel, kteří se naučili anglicky a zároveň brnká na kytaru a hučení ve stejnou dobu! Zde jsou kroky k optimalizaci své učení s hudbou při zachování příjemné činnosti:

1 - Vyberte si píseň se vám líbí


Není třeba jít dále rozhodnout, jakou hudbu poslouchat. Rada je začít s písněmi, které již poslouchat. Pak najít texty, které milujete. Slyšeli jsme, že desetkrát denně naše oblíbené písničky, ale možná jsme nevěnují dostatečnou pozornost jejich obsahu a významu svých slov. Myslím si, že teď vím, že opakování je jedním z nejdůležitějších faktorů při osvojování cizího jazyka.

2 - Pokuste se zpívat nebo Hum, aniž by se


Chcete-li zlepšit svou výslovnost, je důležité pokusit se zpívat ve snaze mít co nejlepší výslovnost bez čtení textu. Opravdu, když se člověk snaží zpívat číst texty, naše špatné návyky výslovnost bude pokračovat. Nezáleží na tom, pokud nechcete pochopit význam toho, co zpíváte, nejvíce v tomto kroku je správně vyslovovat. Další krok by bylo pokusit se psát texty poslechem. To je velmi dobré cvičení (ty však musíte mít střední úroveň).

3 - Podívejte se na slova


Pak můžete najít text na internetu. Chcete-li to provést, stačí hledat v google 'trombolytiky název písně'. A pokud budete potřebovat překlad, stačí hledat 'překlad NomDeLaChanson trombolytiky' dostat to, co budete potřebovat v několika málo kliknutí. Osobně dávám přednost stránky, které mají jak původní text a překlad do českého jazyka na stejné stránce ... Pokud používáte iTunes, můžete nainstalovat malý program, který přehrává hudební knihovnu a automaticky zaznamenává slova v souboru MP3. Doporučuji 'LyricsFetcher' PC software nebo MAC 'Get lyrický'. Umožňují pár kliknutí, aby text přímo na vašem iPhone nebo iPod ve stejnou dobu jako hudba. Takže i když jste na cestách, můžete, pokud chcete, poslouchat svou oblíbenou hudbu při čtení jeho slova.

4 - Poslechněte si píseň při čtení textu


Je čas pro poslech hudby s texty, budete překvapeni tím, slova a fráze, které už znáte, aniž by si toho byli vědomi. Ve skutečnosti, to není vždy snadné pochopit sami slova písně v cizím jazyce. Zaměřte se na fráze zájmu nebo možná jen refrénu. Pokud již víte, sbor z vašich oblíbených skladeb, to stačí, abyste se naučil stovky slov a frází v cizích jazycích.
Zde je několik příkladů:
Pro angličtinu: názvu a refrén 'We Can Work It Out' Beatles nás učí termín 'zacvičit', což znamená 'vyřešit'.

Sting hlas 'Doufám, že se někdo dostane mého Poselství v láhvi,' se naučíte, bez větší námahy, kompletní věty.

'Ne, ne es amor / Lo vám sientes / se lama Obsession' (Ne, není to láska /, co si myslíte, / je to jen posedlost), zpívaný Aventura. Tady je video Obsession hudby na YouTube.

Pro italský: je velmi krásná píseň Charles Aznavour: 'La Mamma'. Opravdu, Aznavour také krásně interpretuje píseň v italštině.

Za to, že vkus každého z nás, klíčové je, aby si vybrat skladby, které milují!

5 - Poslouchejte znovu a začít zpívat


Nyní, když víte, texty a pochopil obecný smysl, pak můžete pokračovat v poslechu na to, když ji zpívá. Poté, co jste si vybrali svou oblíbenou píseň, budete určitě chtít zpívat, zatímco dělat jiné činnosti, jako je například řízení automobilu, ve sprše ... Po nějaké době, budete nakonec pamatovat píseň! Opakování je jedním ze základů zapamatování. Pokud budete postupovat podle těchto 5 kroků, zaručuji vám, že se zlepší smysluplným způsobem, a to vše bez jakéhokoliv úsilí, a v příjemném způsobem.
Jedním z triků, já vám poradí na jazykové vzdělávání je střídat trochu 'vážné studii' s příjemnými aktivitami (hudba, filmy, atd.), Aby opakování bez kapky pozornosti. Výsledky mohou být neuvěřitelně úžasný! A vy, už jste se naučil jazyk, pomocí hudby? Pokud ano, jaká píseň? (Prosím dát odkaz na YouTube ve vašich komentářů)

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 1  1 All