Pomoc

Ucz się języka podczas słuchania muzyki: jak uzyskać lepsze rezultaty?Tak, to jest dobrze znane, że muzyka może być bardzo skutecznym narzędziem do nauki języka obcego. Podobnie jak w przypadku filmów w wersji oryginalnej, teksty z muzyką są dobrym źródłem słów i zwrotów do zapamiętania podczas zabawy. Ponadto, słuchać lub hum zagranicznych piosenek, aby poprawić swoją wymowę. Ten artykuł oferuje kilka pomysłów, które pomogą Ci nauczyć się języka obcego z muzyką, i zaprasza do praktykowania tej metody, którą lubię osobiście. Angielski muzyka jest bardzo obecny w naszym codziennym życiu, czy w supermarkecie, w samochodzie, słuchając radia lub oglądania telewizji ... Gdziekolwiek jesteś, nuty towarzyszą tekstów angielskich bludgeon nasze mózgi. Poprzez muzykę, ogromne fale słów i zwrotów wokół nas, z niezwykłej zdolności do nauki.
Ale często nie zwracamy na to uwagi (bierne słuchanie), więc nie ma poprawić nasz poziom języka. Nauka języka z muzyką, próbuje radzić sobie z informacji językowej podczas wykonywania czynności, która nam się podoba. Pasja do muzyki może być kluczem do poprawy języka (albo angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, arabski, itp). Wiem, że wielu przyjaciół, którzy nauczyli się angielskiego podczas brzdąkać na gitarze i nucąc w tym samym czasie! Oto kroki, aby zoptymalizować swoją naukę z muzyką pozostając działalność przyjemny:

1 - Wybierz utwór, który chcesz


Nie ma potrzeby, aby przejść dalej do wyboru, jakiej muzyki słuchać. Rada jest, aby rozpocząć z piosenek, które już słuchać. Następnie znaleźć słowa, które kochasz. Słyszymy kilkanaście razy dziennie nasze ulubione piosenki, ale być może nie zwracają wystarczającej uwagi na ich treść i znaczenie ich słów. Myślę, że teraz już wiesz, że powtarzanie jest jednym z najważniejszych czynników w nauce języka obcego.

2 - Spróbuj śpiewać lub nucić bez patrzenia


Jeśli chcesz poprawić swoją wymowę, ważne jest, aby spróbować śpiewać próbując możliwie najlepsze wymowę bez czytania tekstu. Rzeczywiście, gdy ktoś próbuje śpiewać czytanie słowa, nasze złe nawyki wymowę zostanie wznowiona. Nie ma znaczenia, jeśli nie zrozumieć sens tego, co śpiewa, najbardziej w tym kroku jest prawidłowo wymawia. Dodatkowym krokiem byłoby spróbować napisać teksty, słuchając. Jest to bardzo dobre ćwiczenie (trzeba mieć jednak średni poziom).

3 - Spójrz na słowa


Następnie można znaleźć słowa w internecie. Aby to zrobić, wystarczy poszukać w google 'lytics nazwę utworu'. A jeśli potrzebujesz tłumaczenia, wystarczy wyszukać 'NomDeLaChanson tłumaczeń lytics', aby uzyskać to, czego potrzebujesz w kilka kliknięć. Osobiście wolę stron, które mają zarówno oryginalnego tekstu i tłumaczenia na swój język na tej samej stronie ... Jeśli korzystasz z programu iTunes, możesz zainstalować mały program, który gra swoją bibliotekę muzyczną i automatycznie rejestruje słowa w pliku MP3. Polecam 'LyricsFetcher' oprogramowanie PC lub MAC 'Get liryczna'. Pozwalają one kilka kliknięć, aby słowa tuż na iPhone'a lub iPoda w tym samym czasie, co w muzyce. Więc nawet, gdy jesteś w podróży, możesz, jeśli chcesz, słuchać ulubionej muzyki podczas czytania jego słowa.

4 - Słuchaj piosenki podczas czytania tekstu


Nadszedł czas, aby słuchać muzyki z tekstami, będziesz zaskoczony, aby znaleźć słowa i frazy, które już znasz, nie wiedząc o tym. W rzeczywistości, to nie zawsze jest łatwe do zrozumienia przez siebie słowa piosenki w języku obcym. Skoncentruj się na zwrotów odsetek lub może tylko refren. Jeśli już wiesz, chór ulubionych piosenek, to wystarczy, aby dowiedzieć się setki słów i zwrotów w językach obcych.
Oto kilka przykładów:
Na języku angielskim: tytuł i chóru 'We Can Work It Out' Beatles uczy nas termin 'poćwiczyć', co oznacza 'rozwiązać'.

Głos Stinga 'Mam nadzieję, że ktoś dostaje mój Wiadomość w butelce', dowiesz się, bez większego wysiłku, pełnego zdania.

'No, No es amor / Lo można sientes / se lamy Obsession' (Nie, to nie jest miłość / co czujesz / to się nazywa obsesja) śpiewane przez Aventura. Oto film z muzyką Obsession na YouTube.

Dla włoskiego: jest bardzo piękna piosenka Charles Aznavour: 'La Mamma'. Rzeczywiście, Aznavour również pięknie interpretuje piosenkę w języku włoskim.

Po tym, wszystkie gusta, kluczowe jest, aby wybrać utwory kochasz!

5 - Słuchaj ponownie i zacząć śpiewać


Teraz, gdy wiesz, słowa i zrozumieć ogólny sens, można nadal słuchać podczas śpiewania go. Po wybraniu swoje ulubione piosenki, na pewno będziesz chciał śpiewać podczas wykonywania innych czynności, takie jak, na przykład, prowadzenia samochodu, pod prysznicem ... Po pewnym czasie, w końcu zapamiętać piosenkę! Powtórzenie jest jedną z podstaw zapamiętywania. Jeśli zastosujemy się do tych 5 kroków, to gwarantuję, że będzie poprawić w znaczący sposób, a wszystko to bez żadnego wysiłku, a w przyjemny sposób.
Jednym z trików mogę doradzić na nauczanie języka obcego jest na przemian nieco 'poważnego studium' z przyjemnych działalności (muzyka, filmy, itp.), Aby powtarzać bez kropli uwagi. Wyniki mogą być bardzo niesamowite! A ty, czy kiedykolwiek nauczył się języka poprzez muzykę? Jeśli tak, to piosenka? (Prosimy umieścić link z YouTube w swoich komentarzach)

Podobne wątki:

Comments

Filter by Language:
 1 All