Pomoc

NEW ARTICLE

Ako začať dobrodružstvo s poľštinouPoľština je všeobecne považovaná za jeden z najťažších jazykov na svete.

Hromadenie „šumiacich“ slov, skloňovanie a ťažko vysloviteľné atypické zoskupenia slabík sú nočnou morou cudzincov.

Bohatstvo gramatických pravidiel a dvojznačnosť slov sú tiež ťažkosti, s ktorými sa musí každý študent vyrovnať.

Existuje veľa metód štúdia a zdokonaľovania jazykových schopností, ale ktoré z nich sú vhodné pre poľštinu?
Ako urobiť tento jazyk ľahkým pri štúdiu?

Tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vylepšiť spôsob výučby poľštiny.

Najprv si vypočujte poľštinu. Bez kontaktu s ním je nemožné naučiť sa akýkoľvek cudzí jazyk. Nechajte svoj mozog prispôsobiť sa novým zvukom a slovnej zásobe.

Mali by ste počúvať prirodzene hovoriacich ľudí a postupne si zvykať na poľštinu.

Pamätajte, že použitie kurzov zvukových stôp nie je dobrý nápad. Tento typ záznamov je dosť umelý a neumožňuje nám 100% ubytovanie.

V skutočnom živote poľskí ľudia hovoria veľmi rýchlo a jasne nerozlišujú jednotlivé slová. Dôrazne vám odporúčam prihlásiť sa na odber poľských youtuberov, okrem iných 7 metrów pod Ziemią, Inaczej Mówiąc a Arlena Witt .
Tvorcovia tohto kanála používajú vynikajúci úradný jazyk a majú dobrú dikciu.

Ďalším spôsobom, ako predstaviť jazyk v každodennom živote, je počúvať poľské piesne. Existujú tisíce zvukových stôp, takže si každý príde na svoje.

V súčasnosti sú jedným z najpopulárnejších hudobníkov Dawid Podsiadło, Natalia Nykiel, Cleo, Roksana Węgiel a Vicky Gabor .

Nečakajte, vytvorte si zoznam skladieb!

Po druhé, pokúste sa spojiť proces učenia sa poľštiny s vašimi vášňami. Zaujíma vás história? Prečítajte si o minulosti Poľska. Verte mi, je to mimoriadne zaujímavé. Slovo po slove prekladajte články a chytajte nové slová.

Je cestovanie vašim koníčkom? Naplánujte si malý výlet do Poľska. Pomocou poľských webových stránok môžete získať informácie o atraktívnych miestach a pamiatkach alebo múzeách, ktoré stoja za návštevu. Príďte do Poľska a konfrontujte svoje vedomosti s realitou.

Zaujíma vás varenie? Pripravte si poľské národné jedlá doma. Nájdite na internete niekoľko receptov a skúste si spomenúť, ako pomenujeme výrobky a dané akcie.

Zostaňte otvorení novým zážitkom a nebojte sa robiť chyby.
Po tretie, získajte priateľov z Poľska. Poliakov môžete stretnúť takmer všade. Ak máte príležitosť, porozprávajte sa s turistom. Je to vynikajúca možnosť nadviazať nové priateľstvo! Vďaka internetu môžete chatovať s poľskými ľuďmi a pýtať sa ich na všetko, čo chcete vedieť. Buďte odvahou! Nikdy neodmietame pomoc.

Webové stránky ako Polyglot Club vám dávajú veľkú šancu precvičiť si jazykové znalosti. Nepremeškajte túto príležitosť!
Na záver si nezabudnite všimnúť svoj pokrok a robiť si poznámky. Každé slovo, ktoré sa naučíte, si napíšte do knihy poznámok. Ďalšou možnosťou je pripraviť si zoznam slovíčok v kvíze, kde si môžete tiež zacvičiť nové slová. Pokúste sa slová spojiť obrázkami. Pomáha vám priradiť zvuky k zobrazeniu.

Tiež by bolo skvelé, keby ste nalepili papier s poľskými slovami na základné predmety, ktoré používate každý deň. Vďaka tomu budete počas prozaických aktivít študovať podvedome. Buď kreatívny!

Na záver nemeria, ktorý spôsob učenia si zvolíte, metóda musí byť vaša. Nájdite niečo, čo vám počas štúdia poskytne spokojnosť a slobodu. Buďte trpezliví a venujte si veľa času. Nič sa nedeje náhle.

Iba tvrdá práca robí majstra!

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 3  2 All