Pomoc

NEW ARTICLE

Jak začít dobrodružství s polštinouPolština je obecně považována za jeden z nejtěžších jazyků na světě.

Hromadění „šustění“ slov, skloňování a atypické slabiky, které se obtížně vyslovují, jsou noční můrou cizinců.

Bohatství pravidel gramatiky a dvojznačnost slov jsou také obtíže, s nimiž se musí každý student vyrovnat.

Existuje mnoho metod studia a zlepšování jazykových dovedností, ale které jsou vhodné pro polštinu?
Jak usnadnit studium tohoto jazyka?

Zde jsou tipy, které vám pomohou zlepšit váš způsob výuky polštiny.

Nejprve poslouchejte polštinu. Bez kontaktu s ním se nelze naučit žádný cizí jazyk. Nechte svůj mozek přizpůsobit se novým zvukům a slovní zásobě.

Měli byste poslouchat přirozeně mluvící lidi a krok za krokem si zvykat na polštinu.

Pamatujte, že používání kurzů zvukové stopy není dobrý nápad. Tento typ záznamů je spíše umělý a neumožňuje nám vyhovět na 100%.

V reálném životě polští lidé mluví velmi rychle a nerozlišují jasně každé slovo. Velmi vám doporučuji přihlásit se k odběru polských uživatelů YouTube, mimo jiné 7 metrów pod Ziemią, Inaczej Mówiąc a Arlena Witt .
Tvůrci tohoto kanálu používají skvělý oficiální jazyk a mají dobrou dikci.

Dalším způsobem, jak jazyk uvést do každodenního života, je poslouchat polské písně. Existují tisíce zvukových stop, takže každý najde něco lákavého.

V současné době jsou jedním z nejoblíbenějších hudebníků Dawid Podsiadło, Natalia Nykiel, Cleo, Roksana Węgiel a Vicky Gabor .

Nečekejte, vytvořte si svůj seznam skladeb!

Zadruhé, pokuste se propojit proces učení polštiny s vašimi vášněmi. Máte rádi historii? Přečtěte si o minulosti Polska. Věřte mi, je to nesmírně zajímavé. Překlad slov po slovech a chytání nových slov.

Je cestování vaším koníčkem? Naplánujte si malý výlet do Polska. Použijte polské webové stránky a získejte informace o atraktivních místech a zajímavostech nebo muzeích, která stojí za vidění. Přijďte do Polska a porovnejte své znalosti s realitou.

Zajímá vás vaření? Připravte si polská národní jídla doma. Najděte několik receptů na internetu a zkuste si vzpomenout, jak pojmenujeme produkty a dané akce.

Zůstaňte otevřeni novým zážitkům a nebojte se dělat chyby.
Zatřetí, udělejte si polské přátele. Poláky můžete potkat téměř všude. Pokud máte příležitost, promluvte si s turistou. Je to fantastická možnost navázání nového přátelství! Díky internetu můžete chatovat s polskými lidmi a ptát se jich na vše, co chcete vědět. Buďte odvahou! Nikdy neodmítáme pomoc.

Webové stránky jako Polyglot Club vám dávají obrovskou šanci procvičit si své jazykové dovednosti. Nenechte si ujít tuto příležitost!
Nakonec si všimněte svého pokroku a dělejte si poznámky. Každé slovo, které se naučíte, napište do knihy poznámek. Další možností je připravit si na Quizletu seznam slovíček, kde můžete také cvičit s novými slovy. Zkuste spojit slova s obrázky. Pomůže vám to spojit zvuky se zobrazením.

Také by bylo skvělé, kdybyste lepili kousky papírů s polskými slovy na základní předměty, které používáte každý den. Díky tomu budete během prozaických aktivit studovat podvědomě. Být kreativní!

Závěrem lze říci, že nezměří, jaký způsob učení zvolíte, metoda musí být vaše. Najděte něco, co vám během studia poskytne spokojenost a svobodu. Zůstaňte trpěliví a věnujte si spoustu času. Nic se neděje najednou.

Jen tvrdá práce dělá perfektní!

Related topics:

Comments

Filter by Language:
 2  1 All